Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 13:05   #1241
ne mogu te kaznit po ta dva zakona (prebivalište i osobna) za neodazivanje jer ne postoji kaznena odredba.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:25   #1242
U pozivu mi je pisalo da se moram odazvati u roku od 8 dana (što nisam jer mi je pismo ubačeno prije 2 tjedna a ja skontala tek u petak u sandučiću) i ako se ne odazovem da ću snositi zakonske posljedice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:36   #1243
Bit će da daju priliku da sama to riješić pa da ne bude kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:39   #1244
E jebiga, kad me poštar izgleda potpisao i ubacio u sandučić, a ja prekasno skontala kovertu. U biti vidit ću tamo s njima šta da radim s time, moj potpis da sam primila to pismo sigurno nigdje ne stoji i to mogu bez problema dokazati. Čisto sumnjam da mi poštar zna kako se ja potpisujem.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:48   #1245
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
moj potpis da sam primila to pismo sigurno nigdje ne stoji
Potpis na povratnici stoji jer je takav sistem (beuz obzira što nije tvoj).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:25   #1246
Ne znam jesmo se mi razumjeli. Meni na koverti stoji žig na kojem piše da se uručuje primatelju osobno. Nisam pravnik, ali ako piše da ja to moram primiti osobno onda mi nekakva logika nalaže da to ne smije biti ubačeno u sandučić bez da sam ja potpisala da sam tu kovertu primila.

Kontaš, netko je krivotvorio moj potpis da sam primila pismo od mupa koje mi je trebalo biti uručeno osobno i ubacio ga u moj sandučić.

(ovo je priča već za neku drugu temu, o uručivanju pošiljki i krivotvorenju potpisa)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:41   #1247
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne znam jesmo se mi razumjeli. Meni na koverti stoji žig na kojem piše da se uručuje primatelju osobno. Nisam pravnik, ali ako piše da ja to moram primiti osobno onda mi nekakva logika nalaže da to ne smije biti ubačeno u sandučić bez da sam ja potpisala da sam tu kovertu primila.

Kontaš, netko je krivotvorio moj potpis da sam primila pismo od mupa koje mi je trebalo biti uručeno osobno i ubacio ga u moj sandučić.

(ovo je priča već za neku drugu temu, o uručivanju pošiljki i krivotvorenju potpisa)
vidim da te to muci... procitaj si zup, clanak 85, tocke 3 i 5.
nema govora o krivotvorenom potpisu.

sto se tice poziva, odazovi se sto prije mozes, da se ne bi pokretao postupak odjave tvog prebivalista.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:52   #1248
Quote:
Donki kaže: Pogledaj post
vidim da te to muci... procitaj si zup, clanak 85, tocke 3 i 5.
nema govora o krivotvorenom potpisu.

sto se tice poziva, odazovi se sto prije mozes, da se ne bi pokretao postupak odjave tvog prebivalista.
Tnx. Žuljalo me jer mi svi sa kojima sam pričala govore da sam morala dobiti osobno ili papirić u sandučić da odem podići pismo i da me netko jednostavno potpisao i ubacio pismo u sandučić.

Ali koliko čitam zakon opet nije ok, ja nisam nikakvu obavijest o dostavi dobila.
(2) Kad se naslovljena osoba ne zatekne na mjestu dostave, dostavljač će u poštanskom sandučiću ili pretincu ili kod osobe zatečene na mjestu dostave ostaviti pisanu obavijest da u određeni dan i sat bude na mjestu dostave radi primanja pismena i gdje do toga dana sama može podići pismeno.


Koja je svrha tog osobnog uručivanja ako pisma ubacuju u sandučiće ako ne nađu nikoga kod kuće? Znam za slučajeve di se supružnici nakon razvoda ostanu na istoj adresi i bacaju jedni drugome poštu u smeće i slične poremećene stvari.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:55   #1249
Preduvjet za točku 3 je obavljena točka 2.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:00   #1250
Znači ipak sam trebala dobiti papirić/obavijest da je pokušana dostava i da dođem sama podići ili da budem tog i tog datuma u toliko sati doma? Onda je ipak netko zajebao.

Ljudi hvala vam svima na odgovorima. Ne kontam se baš u sve to, ovo mi je prvi puta da imam ovakvu situaciju. Sad ću možda platiti kaznu i biti odjavljena sa prebivališta i ne bi htjela tamo u mupu ispasti glupa. Ako je zajebao dostavljač bome tjerat ću na čistac jer sam ja oštećena u ovom slučaju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 08:36   #1251
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne znam jesmo se mi razumjeli. Meni na koverti stoji žig na kojem piše da se uručuje primatelju osobno. Nisam pravnik, ali ako piše da ja to moram primiti osobno onda mi nekakva logika nalaže da to ne smije biti ubačeno u sandučić bez da sam ja potpisala da sam tu kovertu primila.

Kontaš, netko je krivotvorio moj potpis da sam primila pismo od mupa koje mi je trebalo biti uručeno osobno i ubacio ga u moj sandučić.

(ovo je priča već za neku drugu temu, o uručivanju pošiljki i krivotvorenju potpisa)
Savršeno smo se razumjeli.poštar je podpisao umjesto tebe i odrezak poslao pošiljatelju koji ima potvrdu da je primljeno a ne zna kako se ti potpisuaješ.Idí tamo i riješi stvar.
nije ti ostavio žutu pa je odmah izvršio dostavu.nije prvi put da to rade.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 09:57   #1252
Znam da nije, svašta oni rade. Mislim da ću kad sve ovo završi poslati prigovor u poštu.

Gledam sada šta mi treba za prijavak prebivališta ako su me odjavili. Jedan sam od suvlasnika ovoga stana, živim u njemu već 25 godina. Mislim da nisam upisana u vlasnički list, ali imam kod kuće rješenje o nasljedstvu s kojim mogu dokazati da mi pripada dio stana. Hoće mi to uvažiti kao dokaz o vlasništvu tj. suvlasništvu? Da ne moram maltretirati mamu da ide sa mnom u mup, svakakve smjene radi i dok se nas dvije poklopimo odužit će mi se sve to.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:41   #1253
Ako ne prihvate onda će i mama s tobom.inače ne treba više vlasnički list.ne znam točan postupak kad je suvlasništvo u igri.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:50   #1254
Ma ponijet ću sve papire za svaki slučaj, da ne moram dolaziti ponovo još koji puta jer nešto fali. Mislim da je ista fora kao i kada se vlasnik prijavljuje, vidjet ćemo. Javim kad sve sredim da znaju i ostali ako budu imali slično.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:54   #1255
Treba izjava svih suvlasnika.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 13:09   #1256
Upucat ću se. Znači moram si i mamu i sestru dovlačiti ili ih zajebavati da idu kod bilježnika.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:32   #1257
Da si pazila na rok isteka osobne ne bi nikoga.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 22:06   #1258
Zašto je potrebno prilikom promjene boravišta donijeti potvrdu koju je izdala službenica prilikom prethodne prijave boravišta? Gdje to piše? Iz kojeg razloga se elektronički zapis o aktivnom boravištu smatra nevažećim? Kako mi je objašnjeno: "Postoji razlika između potvrde i uvjerenja..."

Također, službenica me odbija prijaviti na godinu dana nego inzistira da joj donesem kopiju ugovora o radu na temelju koje će mi izdati boravište u trajanju ugovora o radu na određeno. U ovom slučaju na mjesec dana. Kada mi nakon mjesec dana obnove ugovor na određeno za još mjesec dana moram opet kod nje da se procedura ponovi. Tvrdi da mora tako biti zbog kontrola iz Zagreba i kako nisam imao onaj papir od prve prijave boravišta koje mi je izdala neka prethodna službenica ova me sada natjerala da napišem vlastoručnu izjavu pod materijalnom i kaznenom odgovornošću kako sam tu neku staru potvrdu izgubio :S
SVebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 22:37   #1259
Netko se šali.Ima ona sve u svojim evidencijama.

Vidi čl.6 http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_27_459.html

Što nju boli kuki zašto se ti uopće prijavljuješ i preseljavaš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 22:42   #1260
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Upucat ću se. Znači moram si i mamu i sestru dovlačiti ili ih zajebavati da idu kod bilježnika.
Ako si i ti suvlasnica (nebitno koliki je udio) i prijavljujes sebe, dolazis sama.
Ne treba ti vlasnički list, samo osobna iskaznica, pa makar i ta koja je istekla. Ako imaš važeću putovnicu, uzmi i nju.

Svi suvlasnici daju suglasnost u slučaju da se prijavljuje treća osoba koja nema veze sa suvlasništvom nekretnine. Npr, da ti prijavljuješ svog muža na adresu gdje ste vas tri suvlasnice, sve tri morate dati suglasnost.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.