Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2009., 20:03   #1
Problem s položenim ispitom :cry:

Situacija je slijedeća, položila sam ispit u drugom mjesecu koji mi je uredno upisan u index.Međutim,saznala sam da mi u referadi stoji da taj ispit nisam prošla.Na prijavnici koja je zaprimljena u referadu stoji da san pala ispit. Gospođa iz referade mi je rekla da to moram riješiti s profesorom. Sada mi profesor ne priznaje taj ispit i kaže da sam ja mogla sama napisati ocjenu u indexs.Rekao je da ne vodi evidenciju,nakon što prijavnice preda u referadu, i da mi ne može vjerovat.Može li me netko savjetovati što mi je činiti??Stvarno mi je grozno jer se radi o jednom od najtežih ispita.Ne znam kako ću dokazati da sam u pravu.Nije mi jasno kako index nije relevantan??Molim vas pomozite mi s nekim savjetom jer se stvarno osjećam grozno.Unaprijed hvala
anni_st is offline  
Old 15.09.2009., 20:16   #2
auch, gadan problem. a mislim da niš nemreš fakat napravit do položit taj ispit još jednom. mislim ono ako si već naučila i prošla ne bi trebalo biti tako teško opet to isto, jel? hm..
coolinesay is offline  
Old 15.09.2009., 20:23   #3
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
Situacija je slijedeća, položila sam ispit u drugom mjesecu koji mi je uredno upisan u index.Međutim,saznala sam da mi u referadi stoji da taj ispit nisam prošla.Na prijavnici koja je zaprimljena u referadu stoji da san pala ispit. Gospođa iz referade mi je rekla da to moram riješiti s profesorom. Sada mi profesor ne priznaje taj ispit i kaže da sam ja mogla sama napisati ocjenu u indexs.Rekao je da ne vodi evidenciju,nakon što prijavnice preda u referadu, i da mi ne može vjerovat.Može li me netko savjetovati što mi je činiti??Stvarno mi je grozno jer se radi o jednom od najtežih ispita.Ne znam kako ću dokazati da sam u pravu.Nije mi jasno kako index nije relevantan??Molim vas pomozite mi s nekim savjetom jer se stvarno osjećam grozno.Unaprijed hvala
Kako ti može ne priznati ispit ako imaš žig njegovog predmeta i profesorov potpis u indeksu, ili se kod vas radi nekako drugačije?!
Libertango is offline  
Old 15.09.2009., 20:25   #4
Da je jednostavan za položiti onda vjerovatno ovdje ne bi postala.Zanima me koje pravne korake mogu poduzeti.Uostalom ponovno polaganje bi značilo priznanje prekršajnog djela, ako se ne varam.
anni_st is offline  
Old 15.09.2009., 20:26   #5
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Kako ti može ne priznati ispit ako imaš žig njegovog predmeta i profesorov potpis u indeksu, ili se kod vas radi nekako drugačije?!
Imam potpis ali on kaže da sam to mogla krivotvoriti.
anni_st is offline  
Old 15.09.2009., 20:34   #6
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
Imam potpis ali on kaže da sam to mogla krivotvoriti.
zato postoji grafolog koji vrlo lako dokazuje čiji je potpis

pa onda kad se pokaže tko ne radi svoj posao kako treba neka on snosi sankcije ....zeznula je najvjerojatnije teta u referadi ili njegova tajnica ili tko već kod vas unosi u knjige podatke o položenom ispitu

znam kako je teško položit te zeznute ispite i da mi netko kaže da moram ponovo
ja bi to tjerala do kraja.....a i novinarima bi se sigurno svidjela priča
tiliw is offline  
Old 15.09.2009., 20:36   #7
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
Imam potpis ali on kaže da sam to mogla krivotvoriti.
Ne želim te plašiti ali meni izgleda da tvoj profesor želi izvući novce od tebe.
Ili nešto slično

Jer nije mi jasno da čovjek ne može prepoznati svoj vlastiti potpis ako ti je stvarno potpisao index... nema logike, odi ponovno kod njega i pitaj ga što se može poduzeti po tom pitanju, reci da si ispit položila i da ti ne pada na pamet polagati ga ponovno, i da briga o prijavnicama i urednom vođenju evidencije o ispitima nije tvoj posao.
Reci da si kontaktirala ministarstvo i da su ti rekli da pokušaš riješiti nesporazum s profesorom a ako ne uspiješ da im se ponovno javiš pa će oni urgirati i provjeriti proceduru oko polaganja ispita na tom fakutetu, koji god on bio, ali da su tak neozbiljni to ne mogu vjerovati..
Inače ispitivač ima i zapisnik u koji upisuje studente koji su prijavili, izašli, prošli i pali i ocjene onih koji polože...
Idiotarija, ovo ti je savjet nabrzinu ali znaš što ti je činiti ako si ga položila bori se
Libertango is offline  
Old 15.09.2009., 20:45   #8
Ajme ljudi puno vam hvala ali nemate pojma kako me strah.Da je to neki normalan prof. ne bih imala problema ali ovaj je totalni idiot. Nemam pojma kako ću to dokazat jer su sve te "velike face" povezane i ne znan koliko imam šanse.Najviše me boli što se moram boriti i ponižavati za nešto što sam zaslužila svojim radom.
anni_st is offline  
Old 15.09.2009., 20:57   #9
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
Ajme ljudi puno vam hvala ali nemate pojma kako me strah.Da je to neki normalan prof. ne bih imala problema ali ovaj je totalni idiot. Nemam pojma kako ću to dokazat jer su sve te "velike face" povezane i ne znan koliko imam šanse.Najviše me boli što se moram boriti i ponižavati za nešto što sam zaslužila svojim radom.
Nisi luda da ideš ponovno polagati nešto što si dala i što ti je on potpisao.
Probaj lijepo, malo razradi to kaj sam ti rekla, ako te bude zajebavao reci da ćeš potražiti pomoć grafologa kao što ti je i cura gore predložila....
I nemoj se bojati podići glas i reći da nećeš tolerirati jebanje u zdrav mozak, da znaš kaj su meni i ljudima pokušali napraviti prošle godine tijekom upisa mislila bi da je ovo ništa, zato ti kažem iz vlastitog iskustva malo krike i vike ne bude loše, nakraju ispadne da tak jedino i možeš do svojih prava
Javi kak je prošlo ako se sjetiš, sretno ali mislim da ćeš to riješiti
Libertango is offline  
Old 15.09.2009., 22:13   #10
Profesor iza svog potpisa u indexu mora stajati. I moralno i kazneno odgovorno.

Nije prijavnica jedino na što profesor upisuje ocjenu, pogotovo sada kada papirnate prijavnice polako izlaze iz upotrebe jer se prijavljuju ispiti "digitalno", preko Studomata. Profesor ima i onaj svoj blok u kojem vodi evidenciju.

Probaj još jednom porazgovarati s tim profesorom, ako ne popusti odi kod prodekana za nastavu. On mora biti razumniji, ali i pametniji jer zna da mu skandal nikako nije u interesu.
Neuson is offline  
Old 16.09.2009., 00:48   #11
ej, nikako nemoj prihvatiti njegovu tvrdnju da si krivotvorila potpis i ponovo polagati (ma koliko on opasan prof bio) jer bi time (kako si i sama rekla) priznala kazneno djelo koje nisi počinila
čini mi se da je krivotvorenje potpisa i upis ocjene jedan od težih prekršaja zbog čega letiš s faksa (kužiš, ako priznaš (iako nisi učinila) izbacit će te s faksa), moguće da nigdje više u državi ne smiješ studirati i još bi imala i dosje, užas, pa ti ajde poslije nađi ikad igdje posao kad ti traže onaj neki izvadak o nekažnjavanju (ili tako nešto, nek mi oproste pravnici, ne kužim se točno u nazive)

najbolje otići kod stručnjaka za provjeru autentičnosti potpisa i mirna si, sve nakon toga (dakle nakon što se potvrdi da je profesor potpisao/upisao) ne može biti ni približno tako teških posljedica kako bi to bilo da priznaš kazneno djelo (koje nisi učinila i još ostaneš obilježena doživotno)

dakle, sad je samo tvoja riječ protiv njegove i nitko ništa ne može dok stručnjak ne utvrdi vjerodostojnost potpisa

prof je kriv što je krivo upisao u prijavnicu, te što ju je proslijedio dalje prije nego si se ti na nju potpisala i time prihvatila onu ocjenu koja na njoj piše jer ako prijavnica nije potpisana od strane studenta (čime student prihvaća ocjenu) takva prijavnica nije valjana i ne može se ni uzeti kao neki dokaz (za ovo još možeš pitati kod fakultetskog pravnika jer zakonski po bolonji prijavnica je ništavna ako je student nije potpisao, tome i služi potpisivanje jer potvrđuje da si prihvatila ocjenu, u suprotnom bi prof mogao upisivati što ga volja)

ali situacija ti je zbilja gadna, žao mi je
sminkica is offline  
Old 16.09.2009., 00:54   #12
Kod mene na fakultetu se prijavnica potpisivala prilikom prijavljivanja ispita, ništa nakon dobivene ocjene.


Sve u svemu užasna situacija. Znam kako je to dati jedan od težih predmeta. Nadam se da ćeš uspjeti riješiti ovu zavrzlamu, samo nemoj prihvatiti to da si ti krivotvorila potpis. Nikako i ni za što.
Suzanna is offline  
Old 16.09.2009., 01:26   #13
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
Kod mene na fakultetu se prijavnica potpisivala prilikom prijavljivanja ispita, ništa nakon dobivene ocjene.
tako je i na mom faksu bilo prije bolonje, ne znam je li to kod tebe prije ili sad?
smisao tog potpisa kod bolonje je veće pravo studenta, tj. da se onemogući apsolutni autoritet profesora (gdje student nema pravo glasa) tako da je bolonja uvela to prihvaćanje/odbijanje ocjene (prihvaćanje - potpisom prijavnice, a neprihvaćanje - uskraćivanjem potpisa)

ne znam je li autorica topica bolonjac? ako je onda bi je ovo s prijavnicom (naravno ukoliko nije potpisala jedinicu, a sigurno nije) moglo izvući iz ove situacije, u tome bi joj mogli pomoći pravnik fakulteta i prodekan za nastavu, a ako oni nemaju sluha onda ravno kod onog tko utvrđuje autentičnost potpisa
sminkica is offline  
Old 16.09.2009., 09:15   #14
Quote:
sminkica kaže: Pogledaj post
tako je i na mom faksu bilo prije bolonje, ne znam je li to kod tebe prije ili sad?
smisao tog potpisa kod bolonje je veće pravo studenta, tj. da se onemogući apsolutni autoritet profesora (gdje student nema pravo glasa) tako da je bolonja uvela to prihvaćanje/odbijanje ocjene (prihvaćanje - potpisom prijavnice, a neprihvaćanje - uskraćivanjem potpisa)

ne znam je li autorica topica bolonjac? ako je onda bi je ovo s prijavnicom (naravno ukoliko nije potpisala jedinicu, a sigurno nije) moglo izvući iz ove situacije, u tome bi joj mogli pomoći pravnik fakulteta i prodekan za nastavu, a ako oni nemaju sluha onda ravno kod onog tko utvrđuje autentičnost potpisa

Kako malo znam o bolonji , potpisivanje prijavnica?!
Ma mora postojati i zapisnik inače bi se takve stvari događale i češće s gubljenjem prijavnica i sličnim sranjima....
Frajer oće nofce, ako joj je pogledao index, vidio svoj potpis i rekao da je krivotvoren želi novac, čisto lako moguće ako je ispit jedan od težih....
Ali kako god bilo, teraj to do kraja i ne popuštaj ako si u pravu, imate studentskog pravobranitelja- da njega pitaš što možeš učiniti?
Jer da bi vještačio potpis na kraju ćeš ga stvarno morati tužiti a to ne želite ni ti ni on, probati izgladiti mirnim putem, unutar faksa.....
Ako je šminkica u pravu za ovo sa potpisivanjem prijavnice i da mora biti potpisana nemaš beda....
Libertango is offline  
Old 16.09.2009., 09:27   #15
štajaznam ja bih ponovo položila samo zato da se riješim živciranja i da nabijem profesoru na nos da sam to već jednom prošla te mi nije problem još jednom odgovarat ali ljudi imaju pravo.. ionako ti lik nema gdje u index onda upisati ocjenu a ispalo bi baš tako, kao da si napravila kazneno djelo
ništa, ipak ćeš morat trgat živce i ić silom jačeg otpora (il kak se to već kaže)
coolinesay is offline  
Old 16.09.2009., 10:34   #16
na mom faksu bolonjci ne potpisuju prijavnice nakon upisivanja ocjene.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 16.09.2009., 10:43   #17
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
štajaznam ja bih ponovo položila samo zato da se riješim živciranja i da nabijem profesoru na nos da sam to već jednom prošla te mi nije problem još jednom odgovarat ali ljudi imaju pravo.. ionako ti lik nema gdje u index onda upisati ocjenu a ispalo bi baš tako, kao da si napravila kazneno djelo
ništa, ipak ćeš morat trgat živce i ić silom jačeg otpora (il kak se to već kaže)
Ti ili nisi nikada studirala ili stvarno nisi nimalo svjesna situacije.

Autorici teme, učini što su ti ljudi ranije rekli, nemoj odustati, to je isključivo njihova greška, ne tvoja, a ove gluposti o krivotvorenju nisu vrijedne komentara.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 16.09.2009., 10:51   #18
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ti ili nisi nikada studirala ili stvarno nisi nimalo svjesna situacije.

Autorici teme, učini što su ti ljudi ranije rekli, nemoj odustati, to je isključivo njihova greška, ne tvoja, a ove gluposti o krivotvorenju nisu vrijedne komentara.
bit će da nisam svjesna.. al hej, pa složila sam se s ljudima.. treba otići tamo i reći kak nije index jedino mjesto di se upisuju ocjene. ako ne upali to nek pozove onog grafomana, ak ne ni to onda nek im se zaprijeti da ih bu tužila, ak ni to onda novinare zvat.
ja samo znam da bi mene ovo jako obeshrabrilo da sam na njenom mjesto ali eto nju sva sreća nije...
go on curo! možeš ti to!
coolinesay is offline  
Old 16.09.2009., 13:10   #19
Dragi moji puno Vam hvala na ovoj potpori.Lakše je kada znam da se mišljenja drugih studenata podudaraju s mojim.Naime,jutros sam imala dogovor s dotičnim profesorom na konzultacijama da riješimo taj problem.Naravno da on nije imao vremena za mene,iako mi je jučer rekao da danas dođem.Razumijem ga jer je čovjek morao u vrijeme konzultacija piti kavu u studentskom kafiću i na moje obraćanje prilikom njegovog izlaska iz kafića samo je prošao kraj mene kao kraj turskog groblja te ušao u učionicu i zatvorio mi vrata Nadam se da nije potrebno pisati kakav sam živčani slom doživila u tom trenutku. Sva živčana odem kod prodekana za nastavu i objasnim mu situaciju,a čovjek je ostao Savjetovao me je da podnesem molbu,što sam i učinila,a on je rekao da me ne smije nitko na taj način optuživati te da će od njega zatražiti pismeno očitovanje o svemu.Rekao mi je ,ako se on pismeno očituje da je falsifikat ,da ga moram tužiti u suprotnome će se nepravda ispraviti.Naravno tražio me je index kojeg sam predala ali isto tako sam fotokopirala tu stranicu i tražila prodekanov potpis na tu kopiju. Ostao je malo zatečen ali isto je potpisao jer sam mu rekla da ne želim da moj index "slučajno" nestane ili da se "slučajno" kava prolije po njemu.Jednostavno više ne znam kome da vjerujem,a sebe zaštititi moram. Ma ne bu mene više niko jebal
anni_st is offline  
Old 16.09.2009., 18:07   #20
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
Naravno tražio me je index kojeg sam predala ali isto tako sam fotokopirala tu stranicu i tražila prodekanov potpis na tu kopiju. Ostao je malo zatečen ali isto je potpisao jer sam mu rekla da ne želim da moj index "slučajno" nestane ili da se "slučajno" kava prolije po njemu.Jednostavno više ne znam kome da vjerujem,a sebe zaštititi moram. Ma ne bu mene više niko jebal
bravo za ovo izvrstan potez

pa ako treba na kraju tužiti - tužit ćeš, sve samo ne sebe obilježiti kaznenim djelom kojeg nisi počinila, a o sankcijama da ne govorimo

samo naprijed i sretno!
sminkica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.