Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 22:12   #21
Quote:
dravlic kaže: Pogledaj post
Živo sam 15 godina u Zagrebu, zadnje 3 u Makarskoj - jebeno... Makarska je po meni kad se sve zbroji i oduzme (svaki grad ima pluseve i minuse, te zavisi što hoćeš u životu) jedan od najboljih, ako čak ne i najbolji grad za živjet u Hrvatskoj + ima dobar potencijal za daljnji razvoj... Nije prevelik, nije premali, središte je Rivijere, 99% potreba možeš zadovoljit u Makarskoj (ostatak u Splitu koji je blizu), pola godine turista (2 -3 mjeseca full -ludila), ostalih pola godine život dostojan čovijeka ... Ja više volim Makarsku zimi nego ljeti... Ljeti je previše gužva, previše ljudi, ludilo ... Zimi je grad po mjeri , nema prevlikih gužvi, nema prevelikog čekanja na parking, imaš odličnih mjesta za izaći (zavisi šta voliš) itd itd... Većina ljudi živi iznad hrvatskog prosjeka zahvaljujući turizmu, radi se ali puno opuštenije nego na kontinentu - onako u mediteranskom stilu ;-) ... Uglavnom moje iskustvo Zagreb - Makarska , Makarska je nemjerljivo bolja za kvalitetan život, najbojli potez mi je bio što sam preselio ...
Ovo oko zime i ljeta se slažem, da je na Rivijeri svih 12 mj.sezona ljudi nebi bili normalni (tko nije probao, ne zna i ne može komentirat). Uglavnom Makarska je super izbor, još ako imate djecu, odličan izbor!!!
Rea11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 11:07   #22
Veliko ZA, odličan grad za život...
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 17:01   #23
Da sezona traje 12 mjeseci, postotak ubojstava i samoubojstava bi na rivijeri narastao za nemjerljiv postotak!
kana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 13:16   #24
Ja živim u Baškoj Vodi i ljeti je sve super i bajno. Ali zimi je za ubit se. Nemaš NIGDJE ZA IZAĆ NITI NIŠTA ZA RADIT ako ne voliš narodnjake. A inače je super ako voliš prirodu i ljude. A to je istina šta svi govore.Pisni samo nešto krivo ili napravi nešto šta imalo ODSTUPA od "pravila pristojnog ponašanja" i sutra će ta priča bit već prenapuhana za 10 puta. Mi u B.V. čak imamo ekipu starijih ljkudi koju zovemo MINISTARSTVO TUĐIH POSLOVA
Luxierus77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 16:10   #25
Je li ima kino u makarskoj???
Annabel713 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 16:18   #26
Ja živim u Makarskoj. Mislim, meni je dosadila jer živim cijeli život u njoj i kao svaka mlada osoba želi što prije otići iz nje u neki veći grad, najčešće Zagreb. No, grad je lijep. Mislim, da, nema kino i to je velika mana, jer grad ima oko 15 000, ako i ne više, i ima puno mladih ljudi koji bi sigurno punili dvorane. Grad je lijep, jer ima predivne plaže, mjesta za izlaske , kulturna obilježja itd. Ono, ako ste iz većeg grada i dosadilo vam je živjeti u većem gradu, a želite živjeti u malom gradu kod mora, Makarska je odličan izbor.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:24   #27
Doći će kino sa par dvorana kad se otvori trgovački centar na dugišu, uglavnom bit će za rivijeru i veličine kao i broadway u splitu.
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 17:37   #28
Makarska je trenutačno prešla 20000 stanovnika i odličan je grad .... Dovoljno velika da imaš skoro sve, a dovoljno mala da si opet prisan s gradom i ljudima .... No da šire sagledamo temu s obzirom da u nas selidbe ljudi doživljavaju kao nešto sudbonosno, a u SAD-u npr. prosječna obitelj u toku života promjeni 3-4 grada u potrazi za kvalitetnijm životom. Dakle, ako uzmemo u obzir da svi HR gradovi imaju pluseve i minuse te činjenicu da u Hrvatskoje nema pravog velegrada i da smo država od malo više od 4 milijuna stanovnika ( predgrađe bilo koje svjetske metropole) te da su svi gradovi u HR samo velika i mala sela , mislim da je svejedno u kojem HR gradu živite jer nikakav drastičan prosperitite i zadovoljstvo nećete dobiti samom promjenom mjesta stanovanja. Neke sitne razlike u ovom našem mikro svijetu postoje, tipa tko voli ležerniji život, obitelj, prirodu, mediteranski stil općenito naravno da će se bolje snaći na moru, tko voli sve to isto ali ne voli more - kopno, dok za one koji vole buku, gužvu, soliranje bez djece, trčanje za lovom i slavom, praviti karijeru, obogatiti se radom itd itd za njega je najbolje da odseli van u neku veliku europsku zemlju sa pravim metropolama i da tamo živi....
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:41   #29
Makarska

Pozdrav ljudi!
Htjeli bi ove godine ići na ljetovanje u Makarsku, pa ako je netko bio tamo molio bih ga da ostavi u komentaru svoje dojmove.
Zanima me kako se kreću cijene u trgovinama i kafićima u odnosu na slavoniju, kakva je ponuda noćnog života i sve ostalo što bi zanimalo 5 mladih momaka željnih zabave.
grof1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 22:00   #30
Ima ti čehinja ljeti, pa... udri
muslimana.... cigana.... zapravo svega i svacega. jednom sam ni kriv ni duzan naletio na prijetnju, i vise se nikad nisam pojavio (barem sta se izlazaka tice).
tako da ko voli nek izvoli. volis li masovnost, pun pogodak.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:05   #31
meni su brela vrh.. ja tamo proveden po lita a po na šolti .. ne znam di mi je bolje ajme kad ce litoooooooooo
titty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:59   #32
ja odo u planine kad lito dodje
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 09:42   #33
ako se može, mijenjam Sljeme za Biokovo
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 20:45   #34
Jel ima kakvih dobrih klubova dolje?....u kolovozu dolazim na odmor, pa ako tko zna koji dobar klub, slobodno ga preporuči.
The Angel of Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:22   #35
Quote:
Mengele kaže: Pogledaj post
Jel ima kakvih dobrih klubova dolje?....u kolovozu dolazim na odmor, pa ako tko zna koji dobar klub, slobodno ga preporuči.
na pdf Turizam imas ogromnu temu o Makarskoj.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 10:18   #36
Pozdrav
Da li mi netko može preporučiti dobru agenciju za nekretnine u Makarskoj? Ima ih dosta onako tražeći po webu ali me zanima da li se neka posebno ističe kvalitetom usluge?
Zahvaljujem
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 23:21   #37
ja zivim tu ali makarska je mal grad i nema puno mogucnosti, e sad neznam o kojem se poslu radi ali ako imas igidi bolje radit bolje je nego u makarskoj ali ako je dobra pounda onda je i makarska dobro mjesto ali sumnjam da ima nekih dobrih prilika jer su vecina popunjena
haker010101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 01:11   #38
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
ako se može, mijenjam Sljeme za Biokovo
također!
__________________
Nimm nichts persönlich was andere über dich sagen, es ist ihre Realität und nicht deine.
JWoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 14:36   #39
može li mi netko od lokalaca pomoći....
treba mi netko tko radi namještaj po mjeri. kontakt tel ili mail.
isto tako netko tko radi, tj ugrađuje wi fi internet,
i iskustva sa istima.
hvala.
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 10:08   #40
jeli ima uopće ikoga ovdje?!?!?

sada mi treba dobar vodoinstalater!!!!
molim vas!
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.