Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2013., 18:28   #41
nu

http://www.vodoinstalater.com.hr/
__________________
Ne davaju perme vise. I'm out :W
Capt Midnight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 21:36   #42
di ima dobra pizzeria u makarskoj

XD XD
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 09:25   #43
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
di ima dobra pizzeria u makarskoj

XD XD
domina, kod kolodvora
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 12:27   #44
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
domina, kod kolodvora
e mislim da sam jeo tamo, ako je to ona sa terasom. dobra je pizza
johnnie-walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 19:00   #45
Timun i Biokovo. Timun je kraj općine nasuprot velikog mula na rivi. Biokovo je hotel kraj centra Merces (Bokšić) nasuprot trajektne luke.
__________________
Ne davaju perme vise. I'm out :W
Capt Midnight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:08   #46
Hvala!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:18   #47
Quote:
Capt Midnight kaže: Pogledaj post

samo da pohvalim vodoinstalatere
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 16:20   #48
...e ovo mi je bilo jedno od najčudnijih mjesta koje sam obišao na svom putovanju prošlog ljeta. mali gradić omeđen dvama poluotocima sa mnogim zanimljivostima, spomenicima i pričama; naročito sportskim s obzirom na zaista mnošto klubova koji tamo nastupaju. ali nekako mi se čini kao da mu malo fali onaj dalmatinski štih. ne znam, možda sam u krivu...
__________________
Ianus Christius je urednik i autor web stranice za promociju kreativnosti, samospoznaje i kritičkog načina razmišljanja.

***više na https://www.facebook.com/libertasnova/
ianusc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 17:48   #49
Quote:
ianusc kaže: Pogledaj post
...e ovo mi je bilo jedno od najčudnijih mjesta koje sam obišao na svom putovanju prošlog ljeta. mali gradić omeđen dvama poluotocima sa mnogim zanimljivostima, spomenicima i pričama; naročito sportskim s obzirom na zaista mnošto klubova koji tamo nastupaju. ali nekako mi se čini kao da mu malo fali onaj dalmatinski štih. ne znam, možda sam u krivu...
BiH
johnnie-walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 21:39   #50
Quote:
ianusc kaže: Pogledaj post
...e ovo mi je bilo jedno od najčudnijih mjesta koje sam obišao na svom putovanju prošlog ljeta. mali gradić omeđen dvama poluotocima sa mnogim zanimljivostima, spomenicima i pričama; naročito sportskim s obzirom na zaista mnošto klubova koji tamo nastupaju. ali nekako mi se čini kao da mu malo fali onaj dalmatinski štih. ne znam, možda sam u krivu...
Mi smo kao Barcelona, mediteranci ali s germanskim mentalitetom ...
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 20:19   #51
Pozdrav svima!

Evo javljam se u ovu temu s jedim teoretskim pitanjem za Makarane - po vašoj slobodnoj procjeni, kolike su šanse jednom malom zagrebačkom studiju za grafički i web dizajn, da se preseli u Makarsku, opstane tamo i zaživi dovoljno da svojim vlasnicima/zaposlenicima osigura normalan život?

Mislite li da je Makarska dobar izbor, ili je možda Split pogodniji i sigurniji (u egzistencijalnom smislu)?

Da pojasnim malo situaciju: dečko i ja već 2 godine imamo naš mali studio (samo nas dvoje smo zaposleni) i živimo i radimo u Zagrebu. Nemamo auto, imamo psa. Posao je živ, ide, iako se stvarno mučimo ko konji, ali putanja nam je uzlazna, a firmica nam ima tek 2 godine (i još nije propala), tako da mislimo da će to biti ok i da će već doći na svoje. Međutim, Zagreb je stvarno stresan i naporan grad, i uz redovan poslovni stres, ova klima ovdje nam sve teže pada, meni konkretno - pojavili su mi se problemi sa zdravljem, uzrokovani stresom.

Ja Makarsku obožavam, Split mi je drag, ali da mogu birati, uvijek bih odabrala Makarsku - sviđa mi se što je manji grad, malo mirniji i opušteniji, uz puno lijepih plaža i prekrasno more, i tamo se stvarno mogu zamisliti. Eh sad, Makarsku poznam jedino u ljetnim mjesecima, godinama sam tamo odlazila sa svojima na more, ali otkad sam se osamostalila, nisam bila u Makarskoj već nekoliko godina, i u biti ju ne poznajem u drugim okolnostima - ne znam kako je živjeti u tom gradu, niti sam tada obraćala pažnju na npr. cijene, raspored dućana, dostupnost doktora, veterinara, ljekarni itd.. kao i bilo kojoj klinki, to mi tad uopće nije bilo bitno.

Ista stvar je i sa Splitom, drag mi je i lijepo mi je tamo (iako sam bila svega par puta i nakratko), i ne poznajem da dovoljno, ali je i on dio dileme jer je ipak veći grad, i jer mi na ono moje pitanje svi uvijek radije preporuče Split - centar Dalmacije, veliki grad, sve je dostupno tamo.. A mene je strah da je Split samo "Zagreb na moru" i da bi nam bez auta teže bilo tamo, za razliku od Makarske koja je manja i koju je lakše savladati pješice, ali ono bitnije - ima tu intimniju klimu manjeg grada.

S druge strane, veći grad - veće poslovne mogućnosti? Iako me tješi da mi ionako velik dio posla obavljamo virtualno, i zato više naginjem Makarskoj.

Mladi smo (26 godina), stvarno smo se ubili u ove dvije godine da bi naš studio donekle stao na noge, i sad nam selidba predstavlja dosta velik rizik, i tim nam je odluka teža - ipak se radi o našem poslu koji je i sam po sebi dosta nesiguran i iz mjeseca u mjesec nemamo garancije da će zarada biti dovoljna i da ćemo se moći pokriti.. Ali želimo se maknuti iz Zagreba jer nam se ne sviđa ideja o našoj budućnosti ovdje, i htjeli bismo zajednički život graditi drugdje, a sad je pravi trenutak za to, jer još ovdje nismo pustili nikakvo korijenje.

Sve je to tek u mojoj (i njegovoj) glavi, i nemam se na što osloniti osim na svoje pretpostavke, a s ovoliko malo iskustva u tim gradovima, nije baš da im puno vjerujem, tako da bi mi svaki vaš odgovor puno značio.

Hvala vam unaprijed, isprike ako sam vas pretjerano zagnjavila.
Noriella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 21:41   #52
noriella moji prijatelji rade u dva razlicita graficka studia u makarskoj i nije im bas bajno... pogotovo zimi nema nista posla.. ja bi dobro razmislila na vasem mjestu
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 21:58   #53
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
noriella moji prijatelji rade u dva razlicita graficka studia u makarskoj i nije im bas bajno... pogotovo zimi nema nista posla.. ja bi dobro razmislila na vasem mjestu
hvala puno na odgovoru, upravo mi to treba - konkretno iskustvo, i vjeruj mi da itekako razmišljam, i nije mi svejedno, pogotovo sad kad čujem ovakve činjenice.

misliš li da Split nudi malo više sigurnosti?
Noriella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 23:08   #54
Zbilja ne znam ali veci je grad, sigurno nudi vise
Makarska je bas pusta preko zime, na zalost
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 12:40   #55
di je najzgodnije parkirat u Baskoj Vodi?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:35   #56
u sezoni ili van sezone? u sezoni imas veliki parking doli u centru. besplatnog parkinga nema nigdi :/
van sezone di god oces
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:50   #57
dobro je, van sezone me zanima
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:56   #58
Parking se placa u centru, 5 kn/h. Veliki parking je trenutno zatvoren jer se radi na njemu.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:59   #59
more li se kraj Horizonta?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:53   #60
Moze ako ima mista!
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.