Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2012., 22:17   #941
imam pitanje u vezi rase tj. boje koze?
kako se utvrdjuje kojoj rasi neko pripada,testom krvi ili analizom koze ili nesto trece?
-koje rase su pakistanci i indijci,zatim indonezani i malezijci?
indijanci pripadaju zutoj rasi,zar ne?
fala za odgovor.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:45   #942
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
imam pitanje u vezi rase tj. boje koze?
kako se utvrdjuje kojoj rasi neko pripada,testom krvi ili analizom koze ili nesto trece?
-koje rase su pakistanci i indijci,zatim indonezani i malezijci?
indijanci pripadaju zutoj rasi,zar ne?
fala za odgovor.
Teško je reći, u ovoj histeriji političke korektnosti čak sam naletio na masu ljudi koji odmah na ovakva pitanja viču "ne psootje rase"...

Oosbno, ne vjerujem da je psootjala "pra rasa" nego da su se rase razvijale odvojeno.

Također, ne vjerujem da su Aboriđini, Dravidi u Indiji i slično- crnci, pripadnici Afričke rase, nego da su to posebne endemske rase koje su se tamo razvile...

Uglavnom, Indijaca imaš svih boja, a kaste ti idu tamo tako- što ti je svijetlija put, to si viša kasta...

Podijela je nastala kada su Indoarijci(bijelci) pokorili Dravide na sjeveru...

Na jugu su opstali, ali su i oni pomiješani...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:25   #943
Kako je moguće da Slovaci imaju 8000 u plusu, jel to njihova zasluga ili imaju veliku -imigrantsku i romsku- populaciju
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:42   #944
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da Slovaci imaju 8000 u plusu, jel to njihova zasluga ili imaju veliku -imigrantsku i romsku- populaciju
Nisu imali veliku emigraciju zadnjih pola stoljeća.
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 23:31   #945
Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Nisu imali veliku emigraciju zadnjih pola stoljeća.
Jel moguće da Rusini stvaraju taj plus jer sam čuo da tamo živi velika zajednica Rusina.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 00:46   #946
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Jel moguće da Rusini stvaraju taj plus jer sam čuo da tamo živi velika zajednica Rusina.
Velika zajednica? Ima ih možda 2%, a i sumnjam da se iole razlikuju od Slovaka. Njihov plus je više posljedica nižeg mortaliteta jer imaju nešto povoljniju dobnu strukturu nego većina zemalja istočne Europe, a natalitet im i nije bogzna kakav.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 08:02   #947
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Jel moguće da Rusini stvaraju taj plus jer sam čuo da tamo živi velika zajednica Rusina.
http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Slovakia
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:04   #948
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Velika zajednica? Ima ih možda 2%, a i sumnjam da se iole razlikuju od Slovaka. Njihov plus je više posljedica nižeg mortaliteta jer imaju nešto povoljniju dobnu strukturu nego većina zemalja istočne Europe, a natalitet im i nije bogzna kakav.

Većina kršćanskih manjina, pogotovo koje čine manje od 1%, imaju katastrofalan natalitet.

Navodno Slovaci u Srbiji imju pristojan,a i Česi u Hrvatskoj kao da nije toliko loš
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:09   #949
Jel Roma zbilja nema u Budimpešti i Bukureštu baš, nešto mi je to čudno?

Romi u Slovačkoj
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sl..._roma_2001.PNG

Romi u Srbiji
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Serbia_roma_2002.PNG

Romi u Rumunjskoj
http://en.wikipedia.org/wiki/File:RROMI_2011_JUD.png

Romi u Madžarskoj
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Hungary_roma_2001.PNG
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:29   #950
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
imam pitanje u vezi rase tj. boje koze?
kako se utvrdjuje kojoj rasi neko pripada,testom krvi ili analizom koze ili nesto trece?
-koje rase su pakistanci i indijci,zatim indonezani i malezijci?
indijanci pripadaju zutoj rasi,zar ne?
fala za odgovor.
rasa kao pojam obuhvaća mnogo više karakteristika, a ne samo boju kože
evo ti info: http://www.youtube.com/watch?v=EU4cvmk44MQ

pakistanci, indijci, indonežani, malezijci su miješane rase
Pravaš1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:53   #951
Quote:
Pravaš1990 kaže: Pogledaj post
rasa kao pojam obuhvaća mnogo više karakteristika, a ne samo boju kože
evo ti info: http://www.youtube.com/watch?v=EU4cvmk44MQ

pakistanci, indijci, indonežani, malezijci su miješane rase


fala ali na ovom youtube nisam nasao odgovor na pitanje.
-ako je neko pripadnik zute rase,kako se to dokazuje??
kazes mijesana rasa. prvi put cujem. dali se to tako i zove-mijesana rasa??

Zadnje uređivanje Jack15 : 19.09.2012. at 16:22.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 19:01   #952
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
fala ali na ovom youtube nisam nasao odgovor na pitanje.
-ako je neko pripadnik zute rase,kako se to dokazuje??
kazes mijesana rasa. prvi put cujem. dali se to tako i zove-mijesana rasa??
bijelci+crnci=mulati
bijelci+azijci=mestici
crnci+azijci=zambosi


Naravno, mnogo naziva su lokalni, recimo dougla je crnac i indijac, naziv iz Trinidad i Tobaga...

U SAD-u ne psootje riječ "mulat" ili "mestik", ako imaš i kap crne krvi, ti si crnac recimo, bar do 1960-tih
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:44   #953
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
bijelci+crnci=mulati
bijelci+azijci=mestici
crnci+azijci=zambosi


Naravno, mnogo naziva su lokalni, recimo dougla je crnac i indijac, naziv iz Trinidad i Tobaga...

U SAD-u ne psootje riječ "mulat" ili "mestik", ako imaš i kap crne krvi, ti si crnac recimo, bar do 1960-tih
Mala ispravka. U Americi ako imaš neka somatska obilježja kao u crnca, onda si crnac. Da je stvar u par kapi onda bi se SAD slobodno mogla proglasiti najvećom afričkom državom izvan Afrike.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:53   #954
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Mala ispravka. U Americi ako imaš neka somatska obilježja kao u crnca, onda si crnac. Da je stvar u par kapi onda bi se SAD slobodno mogla proglasiti najvećom afričkom državom izvan Afrike.

Kap je naravno bila pjesnička sloboda, ali znaš na što mislim
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:57   #955
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Kap je naravno bila pjesnička sloboda, ali znaš na što mislim
Pa dobro, razumjeli smo se. Ti mitovi o kapima su rezultat licemjerja i rasizma u SAD-u, no to je njihov problem.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 23:22   #956
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Pa dobro, razumjeli smo se. Ti mitovi o kapima su rezultat licemjerja i rasizma u SAD-u, no to je njihov problem.

Općenito, miješanja je najviše ipak bilo u katoličkim zemljama i casrtvima, Španjolska, Portugal, pa i manjim dijelom Francuske kolonije.

U Sjevernoj Americi, bilo jest nešto miješanja, ali kažem, ti ljudi bi se identificirali s onima kojima najviše liče...

U Australiji smo imali najžešći rasizam uopće, ako se ne varam tek 1970-tih je bilo zakonski sankcionirano ubiti Aboriđina...

U južnoj Africi ima more miješanca, i zanimljivo, postoje kao rasna skupina i imali su veća prava od crnaca u apartheidu.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 10:05   #957
Pogledao sam na youtube-u video koji je pravaš postavio kao link, a zatim sam pogledao još neke koji su bili tu ponuđeni i zamislite ovo- na početku 1914 u svijetu je bilo 33 % bijelih ljudi a danas tek oko 9 % od čega samo 2 % je žena koje mogu imati djecu. Lijepo još malo pa gotovo.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 10:20   #958
Quote:
dejanko kaže: Pogledaj post
ja koliko znan srbi na sjeveru kosova imaju dobar natalitet i ima mladog stanovništva,a i imaju fakultet i bolnicu i sve normalne uvjete
ali zanima me broj srba u ostatku kosova,di je starije stanovništvo,te mi je realnije da srba nema više od 100 000

a spominju se srbi u hrvatskoj i mislin da ih se oko 800 godišnje rodi,tu ima i mišanih brakova,te dica iz takvih brakova budu većinom hrvati osobito ako su u većim gradovima,uz to srbi nemaju neke važnije općine ili gradove di ih je više i di su u većini,imaju dosta raštrkanih sela po hrvatskoj di se većinon starci vraćaju,malo bolje im je u istočnoj slavoniji di su grupirani u nekin općinama
dok na sjeveru kosova oni imaju vlast i par općina i sjeverni dio mitrovice
nisam upućen u starosnu strukturu srba na kosovu, ali navest ću primjer hrvata s kosova kojih je 1991.god. bilo oko 5 000, a nakon iseljavanja ostalo ih je 300ak..svatko bi pretpostavio da je ostalo isključivo staro stanovništvo. međutim, na jednoj reportaži HRT-a s tih prostora rečeno je da osnovnu školu pohađa čak 60ak učenika hrvatske nacionalnost. kada bi u to ubrojili i predškolce, dalo bi se zaključiti da je ovih 300 hrvata vrlo mlado stanovništvo... inače hrvati kosova su poznati po tome da su 60ih godina imali jednu od najvećih stopa nataliteta u svijetu. neke procjene govore o čak 40-50 promila..

možda je i sa srbima slučaj, kao i s hrvatima da na kosovu egzistira mlado stanovništvo i od tuda je brojka rođenih srba na kosovu veća nego brojka rođenih srba u RH gdje prevladava staro stanovništvo
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 10:47   #959
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Pogledao sam na youtube-u video koji je pravaš postavio kao link, a zatim sam pogledao još neke koji su bili tu ponuđeni i zamislite ovo- na početku 1914 u svijetu je bilo 33 % bijelih ljudi a danas tek oko 9 % od čega samo 2 % je žena koje mogu imati djecu. Lijepo još malo pa gotovo.
Samo u EU je 500 milijuna od kojih su sigurno 450 bijelci.
Rusija+Ukrajina+Bjelorusija još 200 mil.
I već smo došli do 9% Ne uračunavajući 3 kontinenta, miješane rase niti išta takvo.

Ovo je pitanje zapravo totalno nebitno ali me uvijek fascinira kako smo u stanju nekritički prigrliti neku (dez)informaciju.
ozapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 11:42   #960
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
fala ali na ovom youtube nisam nasao odgovor na pitanje.
-ako je neko pripadnik zute rase,kako se to dokazuje??
kazes mijesana rasa. prvi put cujem. dali se to tako i zove-mijesana rasa??
oblik i kapacitet lubanje, epikantus, itd.

http://en.wikipedia.org/wiki/Asian_p...sical_features

http://1.bp.blogspot.com/_cxABGD0gSd...%255E%255E.jpg

miješana rasa, npr. europska+ azijska= narodi srednje azije

npr. kćer predsjednika uzbekistana - http://a0.twimg.com/profile_images/1...a-karimova.jpg very nice, very nice
Pravaš1990 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.