Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2013., 21:39   #261
ja sam treca godina matematike nastavnicki smjer, iducu akademsku godinu ostaju mi 19 ects-a za položiti i zanima me jel mogu polagati razliku predmeta za fiziku nastavnicki smjer tj. da na kraju imam zavrseni integrirani smjer matematike i fizike jer meni bi se trebali priznati svi vasi matematicki kolegiji i pedagoški, i osnovna fizika 1 ako se ne varam, dakle ostaje mi 11 predmeta za položit pa sad koliko je to moguce ostvariti i polagati tu razliku predmeta? nigdje ne mogu naći kolegije prethodnike za integrirani smjer pa me zanima za ove kolegije s 3. godine jel ih sve povlače osnove fizike 1.-4.?
MiniMis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 14:21   #262
kosina 2

Molim za pomoć:
Kolica težine 150 kg bez početne brzine iz točke "A"počinju se gibati po kosini duljine 1,3km,nagib 5,5°,prema točki"B"(visinska razlika A-B je 120m).Nakon toga nastavljaju gibanje po ravnom putu duljine 700m do točke "C".Iz točke "C"nastavljaju gibanje po uzbrdici duljine 890m ,nagib 1.3° prema krajnjoj točki "D"(visinska razlika C-D je 20m).
PITANJEolike će biti brzine kolica u točkama B ,C i D Uzeti u obzir trenje kotrljanja čelik-čelik-2kuglična ležaja Ø60mm.
Unaprijed vam se zahvaljujem
naturalika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 13:12   #263
Pomoć - literatura za samostalno učenje fizike

Ne znam gdje bih drugdje postala temu, pa se unaprijed ispričavam ako sam na krivom mjestu

Ovako,trebala bih naučiti gimnazijsko gradivo fizike od sva četiri razreda. Zapravo, trebale bi mi nekakve osnove, jer ću (najvjerojatnije ) upisati fakultet na kojem ima dosta fizike. Zadnji susret s fizikom imala sam u osnovnoj, tako da zbilja nemam nikakvih temelja niti predznanja, a trebati će mi za faks.

The thing is, nisam baš pri lovi i zato nisam u mogućnosti ići na instrukcije.
Zanima me postoji li kakva literatura koja je namijenjena samostalnom učenju fizike ? Gledala sam na tonimilun.com ali on ima jako malo fizike. Također, pronašla sam ovu stranicu http://mim-sraga.com/zbirke-fizika-p...oj--zbirci.htm i vidim da oni imaju u prodaji materijale za samostalno učenje, pa me zanima ako ih je netko kupio ili općenito pokušao samostalno naučiti fiziku ?
Je li uopće moguće u idućih 3 mjeseca dobiti koliko-toliko predznanje od samostalnog učenja ?

Ako imate kakvu dobru literaturu ili video za učenje fizike bila bih vam do neba zahvalna
__________________
"Don't worry, I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else."
vinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:31   #264
Quote:
vinia kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bih drugdje postala temu, pa se unaprijed ispričavam ako sam na krivom mjestu

Ovako,trebala bih naučiti gimnazijsko gradivo fizike od sva četiri razreda. Zapravo, trebale bi mi nekakve osnove, jer ću (najvjerojatnije ) upisati fakultet na kojem ima dosta fizike. Zadnji susret s fizikom imala sam u osnovnoj, tako da zbilja nemam nikakvih temelja niti predznanja, a trebati će mi za faks.

The thing is, nisam baš pri lovi i zato nisam u mogućnosti ići na instrukcije.
Zanima me postoji li kakva literatura koja je namijenjena samostalnom učenju fizike ? Gledala sam na tonimilun.com ali on ima jako malo fizike. Također, pronašla sam ovu stranicu http://mim-sraga.com/zbirke-fizika-p...oj--zbirci.htm i vidim da oni imaju u prodaji materijale za samostalno učenje, pa me zanima ako ih je netko kupio ili općenito pokušao samostalno naučiti fiziku ?
Je li uopće moguće u idućih 3 mjeseca dobiti koliko-toliko predznanje od samostalnog učenja ?

Ako imate kakvu dobru literaturu ili video za učenje fizike bila bih vam do neba zahvalna
Mislim da je ovo solidna knjiga za učenje, bar je meni bila
__________________
Oh for God's sake (x)
florescentia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:41   #265
Quote:
florescentia kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo solidna knjiga za učenje, bar je meni bila
Hvala Možeš li mi samo reći ima li u njoj teorije ili su samo zadaci ?
__________________
"Don't worry, I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else."
vinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:47   #266
Quote:
vinia kaže: Pogledaj post
Hvala Možeš li mi samo reći ima li u njoj teorije ili su samo zadaci ?

Evo ovako. Imaš znači lekcije sa teorijom, onda idu primjeri zadataka, onda zadaci za rješavanje i na kraju lekcije su dva ispita.
__________________
Oh for God's sake (x)
florescentia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:50   #267
Super onda, baš mi tako nešto i treba Tnx još jednom
__________________
"Don't worry, I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else."
vinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:55   #268
Quote:
vinia kaže: Pogledaj post
Super onda, baš mi tako nešto i treba Tnx još jednom
Ma nema na čemu
__________________
Oh for God's sake (x)
florescentia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 14:40   #269
https://www.khanacademy.org/science/physics jako dobra stvar, iako iz fizike nema toliko puno videa koliko ih ima iz matematike.
delhrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 18:18   #270
OSNOVE FIZIKE

Pozdrav!
Ima li netko zbirku zadataka od Irodova u PDF-u?
Ili bar neke konkretne primjere iz osnova fizike 2 (elektrostatika i magnetizam).
Hvala na svim informacijama
Disorder1803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:41   #271
Pozdrav,1.sam godina na informatici i tehnici i zanima me jel se moguce prebaciti na studij fizike i kako ako je moguće.Hvala.
Morki94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 11:24   #272
Ima ovdje netko s poslijediplomskog studija fizike? Jel valja to u hr ili je bolje probat otic van?

(Znam da je uvijek bolje otici van, ali to bi samo ak je ovaj studij u hr stvarno los)
raskoljnikova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 20:59   #273
Pomoć molim! Imam par zadataka iz fizike vezano za uzgon pa ako bi mi bili voljni ih pojasniti malo i dati mi neke smjernice za rješavanje ..
1.Kantica volumena 1200 cm3 i mase 130 g pliva na vodi. Koliko se u nju može nasuti olovne šačne da ne potone? (RJ:m=1,07kg)
2.Kada tijelo mase 100 g uronimo u tekućinu , ono istisne 60 g tekućine.Kolika je težina tijela kada je ono u uronjeno u tekućinu? (RJ:F=0,39N)
3.Ravna ploča mase 100 g pliva na vodi. Oderedi visinu dijela iznad površine vode ako je površina ploče 50 cm2 , a njeina debljina 6 cm (RJ:h=4cm)
4.Kada je puna kugla , obujma 3 L , ovješena o dinamometar (u zraku) , dinamometar pokazuje 120 N . Koliko će pokazivati dinamometar ako je ovješena kugla ovješena kugla potpuno uronjena u vodu ? (RJ:F=90,57N)
5.Komad stakla ima u zraku težinu 8,4*10-3 N , a u vodi 1,4*10-3 N. Nađi gustoću stakla.(gustoća=2,5*103kg/m3)
Unaprijed, hvala
Rainbow 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 21:38   #274
Quote:
raskoljnikova kaže: Pogledaj post
Ima ovdje netko s poslijediplomskog studija fizike? Jel valja to u hr ili je bolje probat otic van?

(Znam da je uvijek bolje otici van, ali to bi samo ak je ovaj studij u hr stvarno los)
Misliš sama plaćati postdiplomski? Jer novačkih mjesta nema neko vrijeme, a nije ni preoptimistično u idućih par godina... Iskreno, PMF fizika postdiplomski nije baš na nekoj razini, potrefi se tu i tamo koji zanimljivi profesor ili kolegij, ali većina su seniori sa malo interesa i neki od njih su skoro mitski nedostupni .

Naravno, sve to ima smisla ako ćeš raditi kod dobrog mentora sa nekakvom istraživačkim elanom... I ako te stvarno zanima znanstveni rad.
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 17:26   #275
Pozdrav!
Krajem srednje sam se dugo lomio između PMF-a i FER-a, upao sam bio i na istraživački smjer fizike...
Volim fiziku i uvijek mi je bila privlačnija od elektrotehnike ili računarstva no na nagovor okoline nekako sam nakon gimnazije završio na FER-u i čini mi se da sam napravio pogrešku . Mukotrpno je i stresno, ali ne toliko da ne bih bio sposoban to završiti, samo što... Nekako nemam volje jer nisam naročito zainteresiran za polovicu predmeta. Naročito na programiranje i ove računalno orijentirane...
Znam da istraživački smjer fizike može biti samo teži pa sve više razmišljam o prijelazu na nastavnički koji mi izgleda manje stresno, a i uvijek mi se činio kao neki prirodan odabir za mene pošto imam neke sanjarske dojmove o fizici i mislim da se ne bih mogao zamisliti u ulozi nekog hardcore znanstvenika, a sama edukacija i psihologija kao znanstvena područja su mi također zanimljiva. Samo eto, pogriješio sam jer nisam sam donosio odluke i bio vođen isključivo interesom za neko područje.
Kada bih se i na koji način najranije mogao prebaciti i je li to uopće moguće bez da izgubim godinu života uzaludno ?
Koji bi mi se predmeti eventualno mogli priznati pa da se više na njih usredotočim sad na FER-u?
Kako ti prebačaji uopće funkcioniraju jer nisam upoznat s time?
Hvala!
mani456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:02   #276
Pozdrav.

Interesira me teorijska fizika. Pogledao sam na wikipediji kojim se temama bavi i prilicno mi se svidja. Moje pitanje je, sto se tice kvalitete studija i ostalih faktora koji vi smatrate bitnim, je li bolji odjel za fiziku u Rijeci ili PMF Fizika u zg. ? U oba slucaja bih izabrao istrazivacki smjer. Probao sam prikupiti iskustva nekih sa tih odjela ali su teme ugl. neaktivne i nitko se na moje nejavlja :/

Hvala.
fr0st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 11:14   #277
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Misliš sama plaćati postdiplomski? Jer novačkih mjesta nema neko vrijeme, a nije ni preoptimistično u idućih par godina... Iskreno, PMF fizika postdiplomski nije baš na nekoj razini, potrefi se tu i tamo koji zanimljivi profesor ili kolegij, ali većina su seniori sa malo interesa i neki od njih su skoro mitski nedostupni .

Naravno, sve to ima smisla ako ćeš raditi kod dobrog mentora sa nekakvom istraživačkim elanom... I ako te stvarno zanima znanstveni rad.
Hvala ti na odgovoru.

Da, mislila sam sama plaćati postdiplomski, toliko će se novaca još naći pa da radim ono što me stvarno zanima (ili barem probam pa ne provedem život žaleći).

Razmišljala sam upisati i fiziku od početka, ali to mi je previše vremena. Još da postoji odvojeni diplomski nekako bih probala. Najbliže takvo nešto postoji u Rijeci, ali nema nikakvih informacija na forumima, na mail se ne javljaju.

Imam frendicu koja studira kemiju/fiziku na pmfu i isto se žali na profesore, da su nerazumni, nezainteresirani i slično. Pa me zapravo to i najviše brine Ali dakle, trebala bi prvo naći nekog mentora/mentoricu... Razmislit ću o tome.

Quote:
mani456 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Krajem srednje sam se dugo lomio između PMF-a i FER-a, upao sam bio i na istraživački smjer fizike...
(...)
Kada bih se i na koji način najranije mogao prebaciti i je li to uopće moguće bez da izgubim godinu života uzaludno ?
Koji bi mi se predmeti eventualno mogli priznati pa da se više na njih usredotočim sad na FER-u?
Kako ti prebačaji uopće funkcioniraju jer nisam upoznat s time?
Hvala!
Eh, tako je i samnom bilo pa sam isto upisala fer, shvaćam kako ti je. Na kraju me zamelo toliko posla da nisam ni stigla razmišljati dal me to uopće zanima. Sad sam prva godina diplomskog, uspjela sam sve dati u roku, idem na intervju za neke studentske poslove u struci i pitam se - pa šta ja ovdje radim?

Ako si na prvoj godini, čim prije idi do studentske na pmfu i raspitaj se oko prebacivanja, iako su obično te studentske službe neprijateljski nastrojene ali ne daj se! Probaj prvo položiti sve predmete ovog semestra (rokovi su blizu, ali stigne se sve naučiti taman i da sad kreneš) tako da ti se nešto može priznati (npr mislim da bi matematike i fizike priznali, iako fiziku imaš tek u idućem semestru). Ako te ne zanima programiranje, definitivno upiši elektrotehniku. Meni je programiranje išlo jako dobro, osnove elektrotehnike baš i ne, ali sam ipak upisala elektrotehniku i to je jedina odluka za koju ne žalim. Ovaj smjer je meni definitivno zanimljiviji, programiranje mi je oduvijek bilo dosadno, iako mi je išlo. Ali opet, i na elektrotehnici ćeš imati programiranja, tako da i na to trebaš biti spreman.

Shvaćam te kad kažeš da ti je mukotrpno ovdje, i meni je tako bilo i sve više je. Što se više bližim kraju to sam sretnija, ali shvaćam da sam zapravo već zapela u ovome i radit ću to do kraja života*... ako nešto ne smislim

(*ovo je naravno u idealnim uvjetima da nađem posao u struci, ali gdje ću ga drugdje tražiti kad sam se već toliko namučila za svo stečeno znanje)

Nadam se da nisam prekasno odgovorila. Sretno
raskoljnikova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 13:56   #278
Ni meni ne odgovaraju na mail ovi iz rijeke :/
fr0st is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 14:40   #279
Quote:
fr0st kaže: Pogledaj post
Ni meni ne odgovaraju na mail ovi iz rijeke :/
Možda da probamo poslati ects koordinatoru ili tako nekome s ove liste?

Mislim, ne da mi se još zvati jer imam vremena, a ne da mi se ni gnjaviti druge ljude preko mejla, ali... htjela bi i neke odgovore, barem kaj se administracijskog dijela tiče.
raskoljnikova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 15:13   #280
Quote:
raskoljnikova kaže: Pogledaj post
Možda da probamo poslati ects koordinatoru ili tako nekome s ove liste?

Mislim, ne da mi se još zvati jer imam vremena, a ne da mi se ni gnjaviti druge ljude preko mejla, ali... htjela bi i neke odgovore, barem kaj se administracijskog dijela tiče.
Meni nije hitno , imam i previse vremena Ti kako god zelis... a moje pitanje gore je vrlo jednostavno ali bas niko se nejavlja, pretrazio sam skoro sve na internetu i nikako da nadem nekog sa iskustvom :/ Jeli zainteresiranost za fiziku uvijek manja ili..?
fr0st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.