Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 15:02   #1601
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Na žalost, „tragedija” se dogodila. Nakon 13 godina postojanja server ’tar.hu’ je završio rad. Linkovi na slike više ne rade.

Slike nisu izgubljene, imam ih na kompu. Sad tražim drugi server. Sorry!
predlozil bi ti photobucket, mozes birati da ti albumi budu privatni ili javni, a pri uploadu mozes izabrati i velicinu fotke.

vrlo jednostavno generira i image code za keljenje na forume.
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:17   #1602
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Makói halpaprikás gombával / Makoški riblji paprikaš sa gljivama (Makó = gradić blizu Segedina)
(prilog: túrós csusza / tjestenina sa svježim sirom)

samo kratko (suština):
Glavni sastojak je šaran (filet, prethodno posoljen).

Prvo šaran je brzo pržen na svinjskoj masti (ne potpuno, samo kratko, prethodno šaran je paniran u brašnu s mljevenim crvenim paprikom).
Zatim dinstamo zelenu papriku, rajčicu i crveni luk na ulju (eventualno na masti slanine). Dodamo makošku ljutu kobasicu (), zatim malo ljupčaca (), malo vegete, malo mljevenog papra, malo ljute paprike. Oprezno posolimo!
Gustiti sa brašnom (ili vrhnjem). Na kraju dodati segedinsku mljevenu papriku. Malo dinstati, zatim zaliti vrhnjem za kuhanje. U ovaj saft dodati komade šarana. Kuhati samo kratko.

Servirati sa tjesteninom sa svježim sirom (Túrós csusza).

A gdje su gljive??? Kuhar je zaboravio dodati gljive (inače ispravno, u ovo jelo ne idu gljive).

Kod mene ovo jelo izgleda ovako: http://img2.tar.hu/magor/img/32821530.jpg (bez zelene paprike, rajčice, kobasice, ljupčaca, vegete)
Magore, mnogo ti hvala na brzom odgovoru. Molim te reci mi samo da li onda stvarno idu gljive u receptu ili ne vidim da si napisao kako ih je kuhar zaboravio staviti.
Hvala
K_e_N_s_A_i_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 08:32   #1603
Quote:
K_e_N_s_A_i_1 kaže: Pogledaj post
Magore, mnogo ti hvala na brzom odgovoru. Molim te reci mi samo da li onda stvarno idu gljive u receptu ili ne vidim da si napisao kako ih je kuhar zaboravio staviti.
Hvala
Kako vidim na googleu, idu gljive.

Na početku snimke kuhar kaže da će kuhati Makoški riblji paprikaš sa gljivama. Među sastojcima nalaze se i gljive, ali je na kraju majstor kuhar Sándor Frank (inače vlasnik ove čarde, poznati kuhar i gastronomski stručnjak u Mađarskoj) zaboravio ih staviti u jelo.

--------------

šatro gospon: hvala na savjetu!
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 09:05   #1604
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Kako vidim na googleu, idu gljive.

Na početku snimke kuhar kaže da će kuhati Makoški riblji paprikaš sa gljivama. Među sastojcima nalaze se i gljive, ali je na kraju majstor kuhar Sándor Frank (inače vlasnik ove čarde, poznati kuhar i gastronomski stručnjak u Mađarskoj) zaboravio ih staviti u jelo.

--------------

šatro gospon: hvala na savjetu!
Hvala još jednom!
K_e_N_s_A_i_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:18   #1605
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
..... volim kuhati.....

Nastavak slijedi…

Magore,kuhaš li još uvijek?
Sada, gotovo 10 godina nakon tvog prvog posta, još manje ljudi voli nogice i hladetinu, no ima nas koji ju obožavamo...

Iskreno, naletila sam na ovaj topic pretražujući kako ljudi na razne načine rade grenadirmarš, pa mislim da je šteta da dnevnik ode u zaborav samo zato je neki stari server sa slikama prestao raditi...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 16:24   #1606
Odlično bi bilo da Magor nastavi sa receptima...
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 18:45   #1607
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Magore,kuhaš li još uvijek?
Sada, gotovo 10 godina nakon tvog prvog posta, još manje ljudi voli nogice i hladetinu, no ima nas koji ju obožavamo...
i ja volim hladentinu ali za 20 godina valjda praktički nitko neće jesti hladentinu. doživio sam neki dan da me mladić upita a kotlet to vam je svinjetina ili piletina ( vidio je još k tome taj kotlet u toploj kupki...) . došlo mi je da mu odgovorim jel on siguran da mu treba falkutet koji je upisao.... uvjerio sam se u zadnjih mjesec dana da su gastronomske navike naše mladeži grozne....
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:30   #1608
za sve ljubitelje hladetine (ova se pravila u 1.mj.ove god.)

__________________
put your hands down my pants and I'll bet you'll feel nuts
mala bez morala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.