Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2015., 23:15   #41
Quote:
SweetDaisy kaže: Pogledaj post
Da bi se imalo pravo na UK mirovinu, treba se odraditi minimalno 10 godina. Tjedna state pension trenutno iznosi 155.65 funti.

Mozda je ta osoba mislila da nakon 5 godina zivota ima pravo na UK putovnicu.
155 ili 115? Nemam sad vremena tražiti, ali mislim da je 115.xx funti.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 23:36   #42
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
155 ili 115? Nemam sad vremena tražiti, ali mislim da je 115.xx funti.
Malo je zbunjujuce jer na dva mjesta pise razlicita mirovina, a obadvije stranice su od gov.uk. Na ovoj prvoj sto sam gledala pise:

The full new State Pension will be £155.65 per week.

Your National Insurance record is used to calculate your new State Pension.

You’ll usually need 10 qualifying years to get any new State Pension.

Mislim da je to novo racunanje od 2016. godine...zaista nisam sigurna koji je tocan iznos na kraju.

Ionako imam jos puno se naraditi do mirovine...
SweetDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 00:30   #43
Quote:
Bilby kaže: Pogledaj post
Da, to je istina, piše na SAASu (Students Award Agency Scotland). Međutim, ja pitam općenito, ne mora taj kredit biti od strane države. Nego običan kredit, ali da se počne otplaćivati nakon što se završi fakultet/zaposli.
Ja nisam nikad cula nikakvu informaciju o kreditima kao u Engleskoj ali za pokrivanje troskova zivota, a koji bi Hrvatima koji tek dolaze na studij bili eventualno dostupni. Ono sto je Guud napisao je po meni tocno.

Sigurna sam da si vec sve dobro proucio, ali evo kad vec pisem kratka napomena usput, pripazi na rokove ako ces se prijavljivati na faks i SAAS ovdje da si bespotrebno ne zakompliciras zivot. Mislim da prijave na SAAS krecu vec u 4. mjesecu za skolsku godinu koja pocinje u rujnu iste godine. Ne bi vjerovao koliko tu ljudi kiksa pa onda krenu problemi na jesen kad se treba formalno upisati...
Islay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 17:53   #44
Quote:
SweetDaisy kaže: Pogledaj post
Malo je zbunjujuce jer na dva mjesta pise razlicita mirovina, a obadvije stranice su od gov.uk. Na ovoj prvoj sto sam gledala pise:

The full new State Pension will be £155.65 per week.

Your National Insurance record is used to calculate your new State Pension.

You’ll usually need 10 qualifying years to get any new State Pension.

Mislim da je to novo racunanje od 2016. godine...zaista nisam sigurna koji je tocan iznos na kraju.

Ionako imam jos puno se naraditi do mirovine...
Da, ima stara i nova state pension, za one rođene prije 1951 odnosno 1953 za žene

https://www.gov.uk/state-pension/overview

https://www.gov.uk/new-state-pension
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 16:02   #45
Evo, imam neke novosti. Bio, vidio, sve je to super samo se treba odlučiti i razlučiti što je bolje. Naravno, za svakog pojedinca je to nešto drugo.

Ukratko, u školama posao se dobiva najviše preko agencija i u školama fali učitelja, posebno prirodnih struka. Jednom kad si u tom sedlu je dobro ali treba do njega i doći. Akademski IELTS i neke druge stvari se čak mogu i zaobići, ima caka.

Vrijeme je i dalje užasno a ljudi su i dalje pristojni. Ukratko.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:06   #46
Jedno terminološko pitanjce. Ako neki poslodavac svome zaposleniku nudi "allowance" u iznosu od npr. £1500 radi li se tu o signing bonusu ili o dodatku na plaću? Dobivam kontradiktorne informacije od poslodavca i od agencije s kojima pregovaram pa bih volio čuti vaše mišljenje...
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 10:56   #47
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Jedno terminološko pitanjce. Ako neki poslodavac svome zaposleniku nudi "allowance" u iznosu od npr. £1500 radi li se tu o signing bonusu ili o dodatku na plaću? Dobivam kontradiktorne informacije od poslodavca i od agencije s kojima pregovaram pa bih volio čuti vaše mišljenje...
Ne vidim kako bi itko mogao znati iz same rijeci "allowance". Sto je tocno receno/napisano?
JTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 11:18   #48
"The school’s intention is to appoint you on Permanent basis with an Annual salary of £30,992 plus £1500 Harris allowance."
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 11:28   #49
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
"The school’s intention is to appoint you on Permanent basis with an Annual salary of £30,992 plus £1500 Harris allowance."
Brzi google search sugerira da je rijec o dodatku na placu. Harris Federation je nekakva organizacija koja upravlja skolama?
JTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 15:05   #50
Lijep pozdrav svima. Imam jedno pitanje,trazila sam na gov.uk ali odgovor ne nalazim. Zanimaju me cijene vrtica u londonu, i jos vaznije pitanje, moze li obitelj sa troje djece i dvije prosjecne place tamo isfinancirati i vrtic i rentu i ostatak potreba
Muz i ja imamo priliku otici, medjutim znam da su cijene astronomske, pa ne bi htjela otici da radim prakticno za platit vrtic i stan. Hvala na odg
elipsoidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 16:56   #51
Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
Brzi google search sugerira da je rijec o dodatku na placu. Harris Federation je nekakva organizacija koja upravlja skolama?

Yep
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 19:33   #52
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
"The school’s intention is to appoint you on Permanent basis with an Annual salary of £30,992 plus £1500 Harris allowance."
Koliko shvaćam, taj Harris allowance je dodatak na plaću:

"Performance bonuses in addition to a generous salary which includes an additional Harris Allowance for teachers" (link)

"There is a Harris allowance added to teachers’ salaries - £1,500 for outer London academies and £2,000 for inner London." (link)
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 20:27   #53
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Koliko shvaćam, taj Harris allowance je dodatak na plaću:

"Performance bonuses in addition to a generous salary which includes an additional Harris Allowance for teachers" (link)

"There is a Harris allowance added to teachers’ salaries - £1,500 for outer London academies and £2,000 for inner London." (link)
Meni se to nekako čini predobro da bi bilo istinito, zato se i krzmam toliko oko toga. Al ako me uzmu i ako mi daju taj bonus, bilo jednokratno bilo svaki misec, lako ću ga ja potrošit
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 10:57   #54
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Meni se to nekako čini predobro da bi bilo istinito, zato se i krzmam toliko oko toga. Al ako me uzmu i ako mi daju taj bonus, bilo jednokratno bilo svaki misec, lako ću ga ja potrošit
Godisnja placa + Harris allowance - implicira da je i on godisnji. Dakle povecava ti godisnju placu za £1500.
JTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:59   #55
Pozdrav, hitno mi treba pomoć.

Slao sam kurirom dokumente u Druham na adresu

Croatian Applications
PO Box 638
Durham
DH1 9LA


i javlja mi kurir da je pošiljka odbijena, odnosno nije uručena. Ne znam što se događa a hitno mi je pa ako tko ima slično iskustvo ili broj tel u Durhamu da mi da.

Hvala
__________________
http://goranbegonja.com/
gbegonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 19:52   #56
Odbijena ili nije uručena? Poštanska oznaka DH1 9LA skriva Royal Mail Durham Delivery Office. Budući da je posrijedi poštanski sandučić Home Office-a, valjda još nitko od ovlaštenih nije provjerio sadržaj sandučića.

Pokušaj ih kontaktirati na ovaj način.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 09:31   #57
Kažu u a2b da ne mogu pronaći taj sadnučić/adresu, odnosno Home Office. Očito ne znaju gdje je to da bi dostavili. Ovaj PO BOX ih vodi u Royal Mail a tamo ne mogu dostaviti. Tražio sam od njih da preusmjere na buduću firmu pa onda će oni dalje prosljediti do Durhama. Cirkus. Za 350kn bi tebali dostaviti u ruke a ne da ne znaju gdje.
__________________
http://goranbegonja.com/
gbegonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 19:08   #58
Evo, imam slatke muke Dobio sam dakle posao u rečenoj školi i ishodili su Certificate of Sponsorship za mene tako da pun elana krenuh bukirati session u Croydonu.

Međutim - od danas do 26.1.2016. nema niti jednog slobodnog termina. Zašto baš 26.1.? Pa piše tamo da je ograničenje 42 dana u budućnost od današnjeg dana. Obzirom da škola očekuje da počnem raditi 1.2. ne znam što da radim.

Hoće li se sutra "otvoriti" 27.1. za bukiranje?

Ako ne nađem termin za uživo, kako ide procedura putem pošte?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 21:53   #59
Vjerojatno su guzve zbog praznika.
Ako saljes postom sve ide u Durham na adresu gore navedenu (imas je u formularu). Salji preporuceno i sa nekim tracking brojem, osiguranjem ako je moguce. Ja sam slala iz UK, pa ti ne bih znala preporuciti koji je najbolji (najpouzdaniji) nacin iz Hrvatske. Takodje, ne znam ni kako ide s prilozenom placenom kovertom za povratak, ako salju u Hrvatsku.

Sve cestitke i sretno na poslu!
Pisi dojmove...
thaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 23:44   #60
Vidim problem u tome što bi poštom (vjerojatno) trebalo poslati original Employment Offer i Certificate of Sponsorship, a ja to neću moć dobiti tako brzo budući da su ovi u školi na godišnjem od sutra...

Al pretpostavimo li da tome nekako doskočim, koliko se čeka na obradu zahtjeva?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.