Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 11:00   #41
Turci gadno nahebali u Al-Babu..
https://mobile.almasdarnews.com/arti...d-east-aleppo/
žerac76 is offline  
Old 24.02.2017., 11:09   #42
a ja ovih rusofila i njihovih preupcavanja, daj molim te više žerac je za vas oličenje objektivnosti
njami njami is offline  
Old 24.02.2017., 11:27   #43
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
a ja ovih rusofila i njihovih preupcavanja, daj molim te više žerac je za vas oličenje objektivnosti
Neka je on objektivan, ali može i bez vrijeđanja osjećaja manjina.
Andrijakos is offline  
Old 24.02.2017., 11:28   #44
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Da, izgleda da mi ne ide baš engleski. 5000 "gazdinih" podanika se bori skupa sa militantima što je daleko gore saznanje.
Ovo nije upitno...

Napisao si da je rekao da se 4000 rusa bori protiv militanata.
Nije to rekao.
Rekao je da se 4000 rusa bori u redovima militanata.

Dakle 9000 građana Rusije (4000 Rusa i 5000 građana Rusija ali drugih nacionalnosti) se bori u redovima militanata.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 24.02.2017., 11:28   #45
Angry

Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
a ja ovih rusofila i njihovih preupcavanja, daj molim te više žerac je za vas oličenje objektivnosti
Da nekim slučajem, nedaj bože, izbije rat u Rusiji mislim da bi "gazda", koliko je voljen, mogo računati na priličan broj ratnika i dobrovoljaca iz Hrvatske. Više neg smo mi mogli računati.
žerac76 is offline  
Old 24.02.2017., 11:32   #46
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Da nekim slučajem, nedaj bože, izbije rat u Rusiji mislim da bi "gazda", koliko je voljen, mogo računati na priličan broj ratnika i dobrovoljaca iz Hrvatske. Više neg smo mi mogli računati.
Pa naravno da je više nego što smo mi mogli očekivati kada interneta tada nije ni bilo.

Čekaj, ti mislio na internet ratnike ili...

Nego, svi pljuju Turke, evo meni jedan dobar Turčin.
Dok bomba ISILofce radi salt bae.


Salt bae

Zadnje uređivanje Andrijakos : 24.02.2017. at 11:58.
Andrijakos is offline  
Old 24.02.2017., 12:01   #47
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Pa zar vas toliko boli i smeta moje spominjanje "gazde" i podanika? Ko da vam je rođeni ćaća?
Uglavnom, moram se ispraviti još jedanput, uz pouku da se ne drma više od jedne šljive ujutro: Znači, 4000 "gazdinih" podanika plus 5000 iz okolnih vazalnih država se bori na strani raznih militanata.
To je antiputinova opozicija
Blinko Black is offline  
Old 24.02.2017., 14:01   #48
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Da, izgleda da mi ne ide baš engleski. 5000 "gazdinih" podanika se bori skupa sa militantima što je daleko gore saznanje.
Šta je tu novo ili gore saznanje? Pa Čečeni i ostali su vijest otkad traje sirijski sukob.
Nisu oni gazdina zasluga, već američka i saudijska. Javno ih uzgajaju, financiraju i naoružavaju od kraja 70tih godina. Bezbrojne američke fondacije služe za financiranje i podupiranje raznih terorističkih i ekstremističkih skupina unutar Rusije i okolnih država, ISILovci, Al-Qaedaši i ostali sa Kavkaza su njihov direktan proizvod.

Bez obzira koliko tebi bio iritantan, Gazda je anđeo prema gospodarima rata sa Zapada i njihovom kontinuiranom kreiranju i podržavanju terorizma i organiziranju/rasplamsavanju ratova. Jedino kaj mu možeš staviti na teret je 'nedovoljna' efikasnost u borbi protiv terorizma, ali druga strana predvođena Amerima, Britancima i ostalom političkom gamadi je na braniku terorizma, ubijanja i devastacije.

Irački F-16 počeli rokati mete unutar Sirije, ovdje konkretno Al-Bukamal:
https://twitter.com/IraqiSecurity/st...07046135472129
Nadam se uskoro i kopnene trupe u jurišu prema Deir ez-Zoiru.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom

Zadnje uređivanje Angel_of_Death : 24.02.2017. at 14:22.
Angel_of_Death is offline  
Old 24.02.2017., 14:12   #49
Quote:
zelenibor kaže: Pogledaj post
Zašto nisi odgovorio hoće li Turci osloboditi Manbij ili osvojiti Manbij?
Zato jer nije bitno sto ja mislim,bitno je sto misle gradjani Manbija,do
rata vecinski Arapi i Turkmeni,Kurdi su bili manjina u gradu.

A nije tesko zakljuciti da Arapi i Turkmeni radije zele da ih oslobode
FSA i Turci a ne da zive pod kontrolom YPG-a.

Vise izvora je potvrdilo da pripadnici YPG-a i kurdska vlast na osvojenim
prostorima vrse etnicko ciscenje nad Arapima,Turkmenima,Asircima i
ostalim nekurdima na tim prostorima.Arapske kuce i imovina se otimaju,
ljudi protjeruju,tako da je moguce da su u Manbiju danas vecina Kurdi,ali
i to ce se promjeniti

Kurdi nek se drze Kamisla,Hasake i tog poteza tamo,sve ostalo je osvajanje
arapske zemlje i sirenje na stetu drugih.To ne vodi miru i rjesenju sukoba
Caxito is offline  
Old 24.02.2017., 14:33   #50
Ne znam odakle ti to da su u Manbiju bili Arapi i Turkmeni većina kad one etničke karte pokazuju dosta smeđe boje u tom području koja označava etnički prostor Kurda.
njami njami is offline  
Old 24.02.2017., 14:40   #51
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Šta je tu novo ili gore saznanje? Pa Čečeni i ostali su vijest otkad traje sirijski sukob.
Nisu oni gazdina zasluga, već američka i saudijska. Javno ih uzgajaju, financiraju i naoružavaju od kraja 70tih godina. Bezbrojne američke fondacije služe za financiranje i podupiranje raznih terorističkih i ekstremističkih skupina unutar Rusije i okolnih država, ISILovci, Al-Qaedaši i ostali sa Kavkaza su njihov direktan proizvod.

Bez obzira koliko tebi bio iritantan, Gazda je anđeo prema gospodarima rata sa Zapada i njihovom kontinuiranom kreiranju i podržavanju terorizma i organiziranju/rasplamsavanju ratova. Jedino kaj mu možeš staviti na teret je 'nedovoljna' efikasnost u borbi protiv terorizma, ali druga strana predvođena Amerima, Britancima i ostalom političkom gamadi je na braniku terorizma, ubijanja i devastacije.

Irački F-16 počeli rokati mete unutar Sirije, ovdje konkretno Al-Bukamal:
https://twitter.com/IraqiSecurity/st...07046135472129
Nadam se uskoro i kopnene trupe u jurišu prema Deir ez-Zoiru.
Meni osobno Vladimir Putin uopće nije iritantan već, mogu reći, prilično pozitivan lik. Iritantni su likovi koji od njega rade božanstvo, proglašavaju ga gazdom, vođom slobodnog svijeta i slične nebuloze koje nemaju veze sa zdravom pameću. Nema tu neke velike razlike između Rusije i Amerike. I jedni I drugi gledaji svoje sebične interese. Rusija je spasila, za sad, Assada jer joj paše, inače bi završio ko i Sadam i Gadafi a ne zato jer je "gazda" altruista kako su to na početku intervencije, uz ostale budalaštine, tvrdili štovatelji lika I dijela "gazde".
žerac76 is offline  
Old 24.02.2017., 15:45   #52
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Meni osobno Vladimir Putin uopće nije iritantan već, mogu reći, prilično pozitivan lik. Iritantni su likovi koji od njega rade božanstvo, proglašavaju ga gazdom, vođom slobodnog svijeta i slične nebuloze koje nemaju veze sa zdravom pameću. Nema tu neke velike razlike između Rusije i Amerike. I jedni I drugi gledaji svoje sebične interese. Rusija je spasila, za sad, Assada jer joj paše, inače bi završio ko i Sadam i Gadafi a ne zato jer je "gazda" altruista kako su to na početku intervencije, uz ostale budalaštine, tvrdili štovatelji lika I dijela "gazde".
Postavljaš si pitanje iz Eutifronove dileme.

Jesu li djela Vođe dobra jer su dobra
ili
Su Vođina djela dobra jer je on Vođa.

To su pitanja primjerenija teologiji, i bolje se stim ne zamarat.

Vođu treba voliti i to je sve.
Andrijakos is offline  
Old 24.02.2017., 15:51   #53
Da vas pitam: Da li je AL Bab oslobodjen citav ili samo dopola? Maloprije cujem da turci planiraju krenuti uskoro na oslobadjanje i druge polovine, a onda se prica nastavila o 50 poginulih turaka od auto bombe.
tihobl is offline  
Old 24.02.2017., 15:56   #54
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Da vas pitam: Da li je AL Bab oslobodjen citav ili samo dopola? Maloprije cujem da turci planiraju krenuti uskoro na oslobadjanje i druge polovine, a onda se prica nastavila o 50 poginulih turaka od auto bombe.
Cijeli.
https://www.edmaps.com/Syria_Battle_...ry_23_2017.png
https://www.edmaps.com/Syria_Battle_...ry_23_2017.png

Primjetite dole napredovanje SAA od par km na dan.

ps.
http://syria.liveuamap.com/en/2017/2...from-jihadists
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour

Zadnje uređivanje Wikiceha : 24.02.2017. at 16:08.
Wikiceha is offline  
Old 24.02.2017., 15:57   #55
Sjecam se prica kako dolaze Ceceni, kako jedu metal i pisaju napalm, mislio sam kako ce ocistit Siriju u mjesec dana...
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Old 24.02.2017., 16:07   #56
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Meni osobno Vladimir Putin uopće nije iritantan već, mogu reći, prilično pozitivan lik. Iritantni su likovi koji od njega rade božanstvo, proglašavaju ga gazdom, vođom slobodnog svijeta i slične nebuloze koje nemaju veze sa zdravom pameću. Nema tu neke velike razlike između Rusije i Amerike. I jedni I drugi gledaji svoje sebične interese. Rusija je spasila, za sad, Assada jer joj paše, inače bi završio ko i Sadam i Gadafi a ne zato jer je "gazda" altruista kako su to na početku intervencije, uz ostale budalaštine, tvrdili štovatelji lika I dijela "gazde".

Ali ponekad to na čudan način pokazuješ, ovo sa brojkama džihadista iz Rusije je bio primjer.

Naravno da ne treba nikoga dizati u nebesa i davati mu bezrezervan kredit, makar su ti epiteti i nadimci koji se dijele Put In-u uglavnom ironične naravi.

Postoji fundamentalna razlika između Rusije i SADa i njihovih europskih psića, a to je metoda koju koriste prilikom ostvarivanja vlastitih interesa. Rusija osigurava svoju poziciju u Siriji sa pomaganjem u obrani zemlje od terorizma i internacionalne agresije dok SAD koristi terorizam i ekstremističke skupine da kroz tu međunarodnu agresiju uz pokušaj vlastite vojne intervencije sruši legitimne vlasti u jednoj suverenoj zemlji i trajno je uništi poput ostalih žrtava uz iskorištavanje segmenata koji su u interesu njihove zarade i pokušaja da steknu apsolutnu dominaciju nad planetom.
SAD su u tom pogledu dno dna, nemaju nikakvih obzira i ne biraju sredstva i nije ih briga za štetu koju će napraviti, a Rusija ipak svoje interese ostvaruje na puno benigniji i tolerantniji način.

To je ono što mnogima žestokom propagandom neispranih mozgova čini Rusiju i njenu politiku puno bližom, jer i nama i svijetu je Zapad ugnjetavač, štetočina i opasnost, a ne Rusi.

U slučaju Sirije se nadam da neće doći do nekih kompromisa nauštrb suvereniteta i integriteta države s kojima bi Putin mogao pokušati ubrzati kraj konflikta, jer su ruski troškovi intervencije golemi. To je problem primarnih interesa i zaštite vlastite države uz balasiranje sa savezništvima i pravednim odlukama. Tu sam ja recimo skeptičan kaj se Putina tiče.

S tim da naravno nemamo pojma kakvi su dogovori napravljeni ispod stola i dali ih uopće ima. To možemo zaključivati prema razvoju situacije.


Izgleda da se Halfaya na sjeveru Hame vratila u sirijske ruke kroz strategiju 'pomirenja':
https://twitter.com/NatDefFor/status/835114248212738048

Tigrovi se približavaju teritoriju pod kontrolom Kurda(20km) i Eufratu(35km) te ostavljaju sve manji prostor Turcima i ostalima da se provuku južnije:
https://pbs.twimg.com/media/C5cA6m6WQAMuUpB.jpg
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 24.02.2017., 16:21   #57
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Tigrovi se približavaju teritoriju pod kontrolom Kurda(20km) i Eufratu(35km) te ostavljaju sve manji prostor Turcima i ostalima da se provuku južnije:
https://pbs.twimg.com/media/C5cA6m6WQAMuUpB.jpg
Fino.
Zatvorit Turke
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 24.02.2017., 16:57   #58
https://twitter.com/AryanNawzad/stat...43871188959232
Etničk karta Sjevernog Alepo područja

Turci u Siriji su OKUPACIJSKA snaga. Agresori...AlBab u ovoj situaciji je REOKUPIRAN ... to je činjenica
roumpell is offline  
Old 24.02.2017., 17:20   #59
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Postavljaš si pitanje iz Eutifronove dileme.

Jesu li djela Vođe dobra jer su dobra
ili
Su Vođina djela dobra jer je on Vođa.

To su pitanja primjerenija teologiji, i bolje se stim ne zamarat.

Vođu treba voliti i to je sve.
To sigurno nisu pitanja s kojim razbijam glavu. Kao prvo, on je za mene Vladimir Putin predsjednik Rusije i ništ više od toga. Nikakv vođa, vožd ili što ti ja znam.
Ti si polutroler i moj brat pa je sve u redu al omašio si ceo fudbal..
žerac76 is offline  
Old 24.02.2017., 18:01   #60
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Sjecam se prica kako dolaze Ceceni, kako jedu metal i pisaju napalm, mislio sam kako ce ocistit Siriju u mjesec dana...
Udebljali su se i omekšali nakon petnaestak godina uživanja pod ruskom čizmom.
Nisu to oni stari Čečeni.

Vidi kako je bucmast ovaj u Aleppu.

Zadnje uređivanje Andrijakos : 24.02.2017. at 18:13.
Andrijakos is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.