Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2010., 14:32   #961
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
na znam ništa o besplatnim bazama. tražim kvalitetan knjigovodstveni program sa svim modulima koje kompletan program sadrži (od proizvodnje do prodaje, s plaćama i osnovnim sredstvima).. ništa priručno mi ne dolazi u obzir. usput, infokom zvuči sasvim solidno, no..nekako su mi nepregledne..sve te silne "kućice" u koje se sve upisuje..ok, možda samo stvar navike, dobila sam pohvale i preporuke od ljudi koji rade na njemu..
Bone softwareov program za knjigovodstvo "PDV" je dobar, a rađen je u jednostavnom i brzom programskom jeziku Clipper (oni koji se kuže u informatiku će znati što je to). Kontakt e-mail je: [email protected]
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 14:50   #962
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Bone softwareov program za knjigovodstvo "PDV" je dobar, a rađen je u jednostavnom i brzom programskom jeziku Clipper (oni koji se kuže u informatiku će znati što je to). Kontakt e-mail je: [email protected]


nemaju stranicu..
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:04   #963
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, eto me..drugi dan poslije godišnjeg..
i odmah se primila posla, naravno.
imam ponudu za programe tvrtke INFOKOM. naravno da ću ih istestirati (demo verzije) ali..radi li netko na njima? rado ću pročitati komentare.
Radi Trgonom pa nazovi i pitaj kako su zadovoljni
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:08   #964
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
ne govorim o ciframa.
cifre 5-10.000 prihvatljive, ali...
(postgre, firebird, mysql) ???
nemoj se sekirati. Nisi ni svjesna (ili svjestan) koliko velikih poduzeća radi na tim besplatnim bazama. Neka su prije radila na programima koji su na oracle bazama pa prešli na besplatne i postali puno zadovoljniji....hoću reći da naplatna baza ne garantira kvalitetu programa.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:41   #965
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
rađen je u jednostavnom i brzom programskom jeziku Clipper (oni koji se kuže u informatiku će znati što je to).
clipper? i dbf?
to je neki vic iz srednjeg vijeka?
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 20:55   #966
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
na znam ništa o besplatnim bazama. tražim kvalitetan knjigovodstveni program sa svim modulima koje kompletan program sadrži (od proizvodnje do prodaje, s plaćama i osnovnim sredstvima).. ništa priručno mi ne dolazi u obzir. usput, infokom zvuči sasvim solidno, no..nekako su mi nepregledne..sve te silne "kućice" u koje se sve upisuje..ok, možda samo stvar navike, dobila sam pohvale i preporuke od ljudi koji rade na njemu..
Pozdrav
ja koristim e-račune već 6 mjeseci i jako sam zadovoljana. Ima mogućnost korištenja u periodu od30 dana. Kao što vidim tražiš sve, a tamo imaš.
Topla preporuka jer sam se toliko usavršila s programom, da su me tražili, ukoliko želim, pomagati drugima u počecima rada s programom što sam i pristala. Vrijeme sam gubila na raznim programima koji i nisu bili tako dobri, a razvikani su. Cijenu su male, jer se može plaćati i mjesečno.brisan link koji nigdje ne vodi
E da program radi samo kroz internet, ali postoji mogućnost kupovine, te se instalira na vlastiti server. Svi podaci su zaštićeni-provjereno.
Ukoliko ima pitanja slobodno pošaljite kroz pp

Zadnje uređivanje lili p. : 27.08.2010. at 23:31. Reason: brisan link
tina76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 11:23   #967
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
clipper? i dbf?
to je neki vic iz srednjeg vijeka?
Znam najmanje dva knjigovodstvena servisa koji već godinama rade u programima napravljenima u Clipperu i ne mijenjaju ih jer su im odlični. Šta se ti iščuđavaš? Kakve veze ima tehnologija sa programom za knjigovodstvo? Zašto bi program morao biti grafički orijentiran?
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 11:24   #968
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
nemaju stranicu..
Pa? Imaš e-mail.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:21   #969
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Šta se ti iščuđavaš? Kakve veze ima tehnologija sa programom za knjigovodstvo? Zašto bi program morao biti grafički orijentiran?
a pod kojim OS-om rade?

Da li rade pod Vistom ili 7-com... da li rade na NTFS-u?

U puno slučajeva sam imao prilike vidjet da programi pisani u clipperu neće radit na ničem "novijem" od Win2000...

i kako nebi imala tehnologija veze sa knjigovodstvenim programom? pa nije isto hoće li neki ispis trajati 1 minutu ili 30 minuta... nije isto da li će backup trajati 5 minuta ili 2 sata... nije isto da li će se inventura generirati za 1 minutu ili za 20 minuta... vrijeme je novac, a zastarjeli programi oduzimaju puno vremena...

A glavni problem koji vidim u ne-grafičkoj orjentaciji programa je mogućnost samo jednog aktivnog prozora i stalno ulaženje/izlaženje iz pojedinog modula da bi se npr. provjerilo nešto u drugom modulu...

Npr. u mom programu mogu imat paralelno otvorene sve module koje program nudi i u svima paralelno u real time-u pregledavat i unosit podatke...

to je posebno korisno kod kontrole ispravnosti knjiženja, traženja grešaka i usklađivanja jer su podaci na ekranu... pa se vrlo lako odjednom može tražiti pogreška i u knjizi URA/IRA, saldakonti K/D i glavnoj knjizi... a u starom programu koji sam imao sam bio osuđen na isprintavanje podataka svih evidencija koje sam želio provjerit i onda ručno na stopedeset papira lurkat... vremena se potroši jako puno a da ne spominjem papir i toner...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 10:55   #970
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
nemoj se sekirati. Nisi ni svjesna (ili svjestan) koliko velikih poduzeća radi na tim besplatnim bazama. Neka su prije radila na programima koji su na oracle bazama pa prešli na besplatne i postali puno zadovoljniji....hoću reći da naplatna baza ne garantira kvalitetu programa.


a koga da scimam, ako mi nešto ne napravi dobro?
ili su baš bezgrešni, pa nemam ni zašto reklamirati? )
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:14   #971
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
a koga da scimam, ako mi nešto ne napravi dobro?
ili su baš bezgrešni, pa nemam ni zašto reklamirati? )
Nemoj se sekirati. Ne pričamo o besplatnim programima već o besplatnim bazama koje ti programi vrte. Nikada, ali baš nikada nečeš imati potrebe zvati onoga koji je kreirao bazu. Zvati češ one koji su kreirali program, a to se ne uzima besplatno. Programa na MySql bazama imaš mali milion. Program plačaš, bazu ne. Nemoj se s time opterečivati.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 15:32   #972
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
Programa na MySql bazama imaš mali milion. Program plačaš, bazu ne. Nemoj se s time opterečivati.
Tako je. Evo odmah moje dvije preporuke koje obavezno pogledaj:
- Tomsoft Luceed (mysql baza)
- Tehno programi (firebird baza)

Obje firme imaju demo programe na stranicama.
Tomsoft rade terenske prezentacije, a Tehno rade online prezentacije (uskoro će imati i online pristup aplikacijama, znači bez instalacije), a terenske tek po posebnom dogovoru (ako ima potrebe).
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 20:47   #973
Tomsoft je jako skup. Provjerila sam prije par mjeseci kad sam ja tražila dobar a cjenovno prihvatljiv program, a za današnje financ.stanja mislim da ima i drugih jeftinijih i boljih programa.
tina76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 00:08   #974
Molim savjet o odabiru knjigovodstvenog programa

Molim savjet o odabiru knjigovodstvenog programa. Potrebno je voditi knjige za d.o.o. koji ima dvije prilično različite djelatnosti koje vode nezavisni "gazde", svaki plaćajući svoje obveze i ubirući "svoju" dobit (imaju takav ugovor kojeg se drže), a opće režije dijele proporcionalno ... nečemu (nema veze s temom). Svaka djelatnost treba imati svoje "virtualno nezavisne" knjige (same knjige ne trebaju biti odvojene ali treba se moći vući nezavisna izvješća o prodaji, imovini, bilance, račune dobiti i gubitka, promjeni glavnice, novčanim tokovima) a izlazni obrasci prema državnim tijelima (PDV, ID, TSI-POD ...) trebaju biti konsolidirani. Ručno bi se to radilo tako da se vode duple knjige i onda se svi izvještaji i/ili obrasci koji trebaju biti konsolidirani, konsolidiraju ručno.

Koji od programa na hrvatskom tržištu omogućava ovakav rad uz automatsku konsolidaciju izvješća?

Poželjne opcije bi bili e-obrasci (podnošenje periodičkih obrazaca putem interneta) i mogućnost prijenosa popunjenih knjiga u profesionalni knjigovodstveni servis radi verifikacije i savjetovanja.

Od srca hvala svima, Dumby
Dumbster is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:17   #975
Quote:
tina76 kaže: Pogledaj post
Tomsoft je jako skup. Provjerila sam prije par mjeseci kad sam ja tražila dobar a cjenovno prihvatljiv program, a za današnje financ.stanja mislim da ima i drugih jeftinijih i boljih programa.
Ne možeš reći da je jako skup, možda je preskup za tebe i tvoje potrebe. Zato i napominjem da treba prvo izabrati cjenovni razred i onda u okviru toga naći najkvalitetnije rješenje. Jesi li probala Tehno programe? Oni su puno jeftiniji od Tomsofta, a kvalitetom sigurno mogu zadovoljiti.

Da odmah odgovorim i Dumbsteru. Probaj Tomsoft i Tehno, pa ako su ti dobri mislim da neće biti problem dogovoriti da ti dograde i takvu opciju (ako je već nemaju).
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 13:36   #976
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
Nemoj se sekirati. Ne pričamo o besplatnim programima već o besplatnim bazama koje ti programi vrte. Nikada, ali baš nikada nečeš imati potrebe zvati onoga koji je kreirao bazu. Zvati češ one koji su kreirali program, a to se ne uzima besplatno. Programa na MySql bazama imaš mali milion. Program plačaš, bazu ne. Nemoj se s time opterečivati.

thnx na edukaciji, ništa ti se ja ne kužim u baze..fakat sam krivo shvatila.
no, zašto mi čovjek onda spominje besplatne baze? što mi to igra ulogu kod traženja programa?
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:08   #977
Besplatni programi

Trebala bih neki dobar , a besplatan program za ispis virmana i evidenciju radnih sati... Može li se to uopče naći?
neprilagodjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:12   #978
Quote:
neprilagodjena kaže: Pogledaj post
Trebala bih neki dobar , a besplatan program za ispis virmana i evidenciju radnih sati... Može li se to uopče naći?
Uh, imaš toga dosta na netu pa google pomaže..... ja koristim već par godina programčić firme kronwin
pa tamo pogledaj pod besplatna preuzimanja. Ako treba detalji mogu na mail

Nadam se da sam pomogao. Pozz

Zadnje uređivanje tzac : 31.08.2010. at 14:19. Reason: Brisanje reklame
tzac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:17   #979
Molim vas da ne stavljate linkove, to se tretira kao reklama. Hvala
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:05   #980
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
thnx na edukaciji, ništa ti se ja ne kužim u baze..fakat sam krivo shvatila.
no, zašto mi čovjek onda spominje besplatne baze? što mi to igra ulogu kod traženja programa?
Generalno ništa jer u većini slučajeva će u cijenu programa biti ukalkulirana cijena baze. Neki to odvajaju (mada rijetko) i cijenu baze ističu posebno. Tada to utjeće na kranji iznos. Htio bih napomenuti da program na naplatnoj bazi ne mora biti nužno skuplji od onog na besplatnoj bazi, a niti nije nužno bolji.
Jedino bi mogao nastati slijedeći problem......kupiš program koji vrti naplatnu bazu. I naplatne baze su besplatne do određenog broja zapisa. I sve ti super radi i odjednom stane....nema mogućnosti novih unosa. I onda zoveš programere i oni ti kažu da bi trebalo kupiti licence za bazu jer ste prekoračili broj unosa. i onda te prcaju ko fol "Nisu znali da imate toliko unosa". I onda ti nema druge nego da iskeširaš još nešto love da bi mogla raditi. E sad....napisani scenarij je malo vjerojatan, ali nije nemoguć.

Što se tiče cijene programa. Kad je moja firma kupovala program nagledao sam se svega i svačega. Nažalost spadali smo u cjenovni razred preko puuuuno koliko je spreman izdvojiti jedan knj. servis. Tu je ipak bilo malo programa koji mogu zadovoljiti. Dalo bi se doraditi i neka lošija rješenja (koja su btw bolja od mnogih jeftinih, pupila npr), ali te dorade koštaju nenormalno. 70 eura po satu programiranja je puno. I onda još bez beda lupi par desetaka sati i začas ona list cijena skoči duplo. Mi smo se odlučili za firmu čija ponuda je cijenom bila u vrhu. Nakon što smo sjeli i detaljnije razmotrili pristigle, popričali s ljudima i vidjeli koliko treba platiti dorade, ispalo je da je ta ista ponuda ostala ista (doslovno, još se cjenkali i spustili), a ostale su sve bile veće. Postojeća funkcionalnost je odlična. Doradilo se nekih stvari i sve je bilo uračunato u cijeni. Ideje koje su došle nisu nam bile ni na kraj pameti i stvarno program odrađuje svoju svrhu.....no to sigurno neće kupovati mala firmica....uglavnom, želim reći za do placa će poslužiti i fićek. Tu je BMW ziher preskup, ali kad treba godišnje raditi 100000 km, fićek tu nema što raditi. Za voditi knjigovodstvo u servisu, pupila je odličan program, no za nešto više teško da može konkurirati ozbiljnim aplikacijama (pupila je samo primjer, ima takvih još, mada je ona bolja od lošijih).
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.