Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Smatrate li da muskarce i zene treba jednako tretirati u slucaju uvodjenja vojne obveze?
Da. 89 80.91%
Ne. 21 19.09%
Glasovatelji: 110. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2015., 15:29   #381
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
martian7
internet je pun svega

a ako sam ja iole shvatio smisao foruma, onda je to medusobni razgovor ljudi, a ne samaranje linkovima
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ehhhh, sad da si stavila par linkova koji to dokazuju, dotukla bi ga


ili, neces valjda reci da nema o tome dokaza na internetu?
A da se odlučiš?


OT
Malinko i ja smo na staroj temi razgovarali i stavljali linkove o ženama na prvim crtama i oboje smo davali iste primjedbe ( što je gotovo nemoguća misija za nas dvoje ) a to je da ima žena koje mogu ravnopravno sudjelovati u borbama ( malo nas je al nas ima )ali samo na kratke staze. Ženski organizam se brže troši i dolazi do tvz overburna. Osim toga istraživanja su pokazala da žene na prvim linijama kod muškaraca stvaraju psihološku barijeru u vidu toga da se više fokusiraju na kolegice i jesu li iste u opasnosti nego na sranje koje se nalazi ispred njih...
Ja nisam za žene na prvim linijama u globalu. Ali jesam za žene u ratu i vojnoj obavezi na onoj psihofizičkoj razini koju mogu izdržati a da budu produktivne a ne uteg....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 15:30   #382
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
A da se odlučiš?
odlucan sam ko da mi se katherine zeta jones skinula i gleda me i oblizuje se
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:07   #383
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
OT
Malinko i ja smo na staroj temi razgovarali i stavljali linkove o ženama na prvim crtama i oboje smo davali iste primjedbe ( što je gotovo nemoguća misija za nas dvoje ) a to je da ima žena koje mogu ravnopravno sudjelovati u borbama ( malo nas je al nas ima )ali samo na kratke staze. Ženski organizam se brže troši i dolazi do tvz overburna. Osim toga istraživanja su pokazala da žene na prvim linijama kod muškaraca stvaraju psihološku barijeru u vidu toga da se više fokusiraju na kolegice i jesu li iste u opasnosti nego na sranje koje se nalazi ispred njih...
Ja nisam za žene na prvim linijama u globalu. Ali jesam za žene u ratu i vojnoj obavezi na onoj psihofizičkoj razini koju mogu izdržati a da budu produktivne a ne uteg....
ako razgovaramo razumski, vjerujem da cemo se svi lako sloziti, naravno pod uvjetom da ga imamo i koristimo

no ako cemo se postaviti na neko ideolosko/religijsko stajaliste, onda molim lijepo , walk what you talk
ako se sjecas, ja sam takoder nesto tada objasnjavao o tim vojnim sistemima

a i danas tvrdim da nismo ravnopravni ako ces zene poslati na fina mjesta i rad u kancelarijama, a muske na teren po smrt i ozljede
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:12   #384
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Još kad bi znao ispravno kako se to piše gdje bi bio kraj!
napisano je ispravno: http://staznaci.com/sifrazetkinja
bopal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 18:16   #385
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
U pogledu vojne obaveze nisu bili privilegirani, inače u mnogim stvarima jesu.
Nisu bili privilegirani!? A patrijahat?

Dal možda ti hoćeš reći da su muškarci i žene povijesno imalik različite prava i različite odgovornosti?

Kako je moguće ako smo živjeli u sustavu koji je isključivo pogodovao jednom spolu kao što feminizam i nažalost moderna akademija danas tumači.


Ti želiš reći da patrijahat, onakav kakvim nam ga predstavljaju zapravo nije niti postojao???

Blasfemija! Govor mržnje!


Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja te nemam namjeru posramljivati, ali nemam utjecaja na to kako ćeš se ti osjećati. To moraš raspraviti sa svojim psihoterapeutom.
Naravno da nemaš utjecaja kako ću se ja osjećati, ja nisam kao ovi postmodernisti koje vrijeđaju riječi, boje, misli, ili manje više sve što im se ne sviđa.

I onda ironično meni predbacuju da kukam i plačem
Prangija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:21   #386
Quote:
bopal kaže: Pogledaj post
napisano je ispravno: http://staznaci.com/sifrazetkinja
Molim moderatora da mi ne briše post!

Odgovorio sam na ovo sa par linkova na stranicu RTS i druge sajtove iz Republike Srbije i pokazao da je ispravan termin koji i oni koriste, a i tamo postoje također lektori, SUFRAŽETKINJA, a ne SIFRAŽETKINJA.

Ovaj link koji je dan u odgovoru je adhoc volonterski riječnik. Mnogi mladi danas drže da sve što piše na internetu je istina i ispravno. Još sam rekao da bi bilo dobro da si mnogi kupe štampano izdanje riječnika stranih riječi izrađenog i autoriziranog od neke institucije koja se bavi jezikoslovljem.

I također sam rekao da nije lijepo doći u nečiju kuću i učiti ga nečemu, a da sam neznaš što je ispravno. Ovaj forum koriste hrvatski državljani i služi za međusobne rasprave, pa bi se trebalo koristiti hrvatske termine a ne ljude uvjeravati u nešto što ne stoji i nije ispravno. Mogu se koristiti i drugi termini ali onda ih treba ispravno koristiti a ne svoje tvrdnje potkrijepiti sa stranicama koje ni same neznaju kako se zovu a kamoli da mogu nekog nešto naučiti.

Nije bilo ništa lično, već je bio odgovor na netočnu tvrdnju i obrazloženje da ovaj link ništa ne potvrđuje jer sam dao pet drugih linkova koji potvrđuju da se u Srbiji koristi riječ SUFRAŽETKINJA a ne SIFRAŽETKINJA kao što je navedeno na ovom linku!
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 11:04   #387
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Ovaj forum koriste hrvatski državljani i služi za međusobne rasprave, pa bi se trebalo koristiti hrvatske termine a ne ljude uvjeravati u nešto što ne stoji i nije ispravno. Mogu se koristiti i drugi termini ali onda ih treba ispravno koristiti a ne svoje tvrdnje potkrijepiti sa stranicama koje ni same neznaju kako se zovu a kamoli da mogu nekog nešto naučiti.

Nije bilo ništa lično, već je bio odgovor na netočnu tvrdnju i obrazloženje da ovaj link ništa ne potvrđuje jer sam dao pet drugih linkova koji potvrđuju da se u Srbiji koristi riječ SUFRAŽETKINJA a ne SIFRAŽETKINJA kao što je navedeno na ovom linku!
pa i ja sam hrvatski državljanin. i šta sad?
bopal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 11:12   #388
Quote:
bopal kaže: Pogledaj post
pa i ja sam hrvatski državljanin. i šta sad?
Ništa, ali mi nije jasno kako svoje znanje crpiš iz riječnika srpskih riječi i to sa adhoc stranice. I onda dođeš i uvjeravaš stare kadrove školovane u bivšem sistemu koji su takve termine učili od prvog osnovne u sklopu proslave 8. marta odnosno dana žena.

Ja kada nešto tvrdim i nisam siguran onda to provjerim iz bar 5 drugih izvora prije nego krenem nekoga nešto podučavati.

Ovako prije svake rasprave morali bi prvo vidjeti dali sugovornik uopće zna o čemu raspravlja, ništa lično, ali ovdje je to dosta često slučaj, kao i vrćenje teme u krug, jer ljudi ne čitaju što je raspravljano i što je dokazano ili ne, pa opet ispočetka sa istim tvrdnjama koje ne stoje.

Isto kao i beskonačno ponavljanje na sličnoj temi da se pucati iz puške nauči očas posla i da za to ne treba vojna obuka. A kada im argumentirano objasniš što je to vojska, a što je to pucanje iz puške i da to dvoje nema veze jedno s drugim, onda rasprava opet počinje sa tvrdnjom da pucati iz puške može naučiti svatko očas posla.

I evo kratkog pojašnjenja ove tvrdnje. Pakrac 91. Snimak na HTV dva naša borca u prostoriji. Jedan sjedi kraj sanduka sa mecima cca 5000 komada i puni okvir od kalašnjikova, a drugi gura taj kalašnjikov kroz prozor i ipaljuje cijeli okvir od 30 metaka u jednom rafalu.

Iza toga ide snimka i intervju sa specijalcima iz Lučkog sa tog istog područja gdje specijalac kaže da je ukupno ispalio 3 metka, ali da je svaki metak pogodio svoj cilj.

Evo prvo je naučiti pucati iz puške, a drugo je vojska i znanje primjenjivosti stečenoga znanja i vještina na terenu.

I onda netko tvrdi da bi se uvijek kladio na muške protiv ženske postrojbe. Pa ovisi o kakvim se postrojbama radi!

Zadnje uređivanje mikoli : 14.04.2015. at 11:24.
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 12:00   #389
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Žene imaju specifična prava tamo gdje i snose veći teret.
Koji nije obavezan. Što je bitno.

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Vojna obaveza je druga stvar.
Kak se zeme. Osnovno, bi li pristala da tvoj momak, zato jer je služio vojsku, i nakon što se rastanete ima pravo od tebe (ili tvojih roditelja!) godinama i desetljećima zahtijevati pa i "pišivih" 800kn mjesečno?

Bil' to bilo malo pretjerano i "što se tebe tiče njegov teret"?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:04   #390
Glavna ruta? Ništa ... očukamo trafiku pa kud koji mili moji!

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da, u slucaju rata takoder cemo birati nacin
evo, ja biram biti ambasador u usa
Ja bih u Bruxelles ... na školovanje, ako može!
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 21:36   #391
Ja sam za jednaku zastupljenost i žena i muškaraca na kamionima čistoće... mislim na one koji "vise" na kamionu i kače kontejnere na kamion.

Nešto se ne sjećam da sam ikad vidio ženu da radi takav posao.
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 22:52   #392
Quote:
nevenb kaže: Pogledaj post
Ja sam za jednaku zastupljenost i žena i muškaraca na kamionima čistoće... mislim na one koji "vise" na kamionu i kače kontejnere na kamion.

Nešto se ne sjećam da sam ikad vidio ženu da radi takav posao.
Žene traže ravnopravnost na dobro plaćenim poslovima, a ne na svim
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 00:15   #393
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Žene traže ravnopravnost na dobro plaćenim poslovima, a ne na svim
I proizvode puno više "komunalnog otpada" od muškaraca
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:04   #394
sve je to lijepo, no tema je o vojnoj obavezi, za ravnopravan spol
nikome nije cudno sto ovakva tema uopce postoji?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:53   #395
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sve je to lijepo, no tema je o vojnoj obavezi, za ravnopravan spol
nikome nije cudno sto ovakva tema uopce postoji?
Jbg, naravno da je OT, ali je dio šire teme povlastica/nedostatka obaveza koje jedan spol sveudilj uživa, a neki i grčevito racionaliziraju i brane (u pauzama između zahtijevanja ravnopravnosti).
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 10:16   #396
je dio, ali je i bjezanje od teme
tocnije, bjezanje je od obaveze

opet cemo zavrsiti na tome kako zena ima pravo...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 22:15   #397
Prije nastavka postanja pročitajte par uvodnih postova ove teme te se smatrajte upozorenim.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:04   #398
Zasto je tema preseljena na blisko politici? Netko je vidio slicnu pa odmah pomislio da se radi o duplikatu?
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.