Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2007., 12:20   #61
upravo to, ex.
od loših klubova i loših liga nastali bi dobri klubovi i jaka liga.
moš si mislit.

na hns-u je da poboljša situaciju u hnl-u, što je itekako moguće kada bi se nešto i RADILO.
a ova isprazna naklapanja o kojekakvim regionalnim ligama nemaju nikakovg smisla, jer takva liga ne bi donijela nikakav pozitivan pomak, sigurno.

a ono o dalekim putovanjima...ako mogu ukrajinci i poljaci, valjda možemo i mi. kakva usporedba.

žužul , još će ljudi pomisliti da si ti fakat miomir.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 30.08.2007., 13:38   #62
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Ako ima 6 zemalja to je šest klubova u ligi prvaka+7 u kup Uefa.Dakle 13.klub od 20 ide u euro kupove plus prvak nacionalne lige.E pa nije valjda da ne bi imali dva kluba unutar 13 klubova(da ostanemo na istom,ako se broji i Hnl prvak) u ligi s Austrijom,Češkom Mađarima,Slovencima,Bih...
Male zemlje s druge strane imaju natjecateljske utakmice i osigurano bar jedno mjesto u Kupu Uefe,a vjerojatno još jedno jer ako ne mogu biti 13. u Srednjoeuropskoj ligi od 20 ne treba im igrati nikakve eurokupove.
I ovako smo svi skupa u banani...a ne samo neki od klubova koje si naveo.
To je interes svih tih zemalja da se hvata priključak sa zapadnom Evropom.
Dakle neka Rijeka bude 13. u toj ligi i ide u Kup Uefa...
Prijedlog je uravnotežen za sve,budi bolji i ideš naprijed,ako ne bori se da ne budeš baš zadnji.
Sve bolje od boljeg znači ako su naši klubovi među prvih 6 u toj ligi po tvojoj teoriji :

Poredak 1.srednjoevropske lige

1.Red bull
2.Dinamo
3. Slavia prag
4. Rijeka
5. Hajduk
.......
12.MTK
13.Sarajevo.....

Ovako bi onda ulazili klubovi u Evropska natjecanja
Kvalifikacije za LP

Hrvatsku predstavlja - Dinamo
Austrija - Red Bull salzburg
Češka - Slavia Prag
BiH - Hajduk Split
Mađarska - Rijeka

Vidiš i ti ovdje neke nelogičnosti ili

A Kako košarka nemože biti primjer možda zbog toga jer oni igraju ne srednjoevropsku ligu nego ex-yu.

Sjećaš se možda u kojem našem trofejnom sportu je zaživila Srednjeevropska liga tko ju je organizirao i koliki joj je bio vjek trajanja ? (molim odgovor)
Plominjan is offline  
Old 30.08.2007., 13:39   #63
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
upravo to, ex.
od loših klubova i loših liga nastali bi dobri klubovi i jaka liga.
moš si mislit.

na hns-u je da poboljša situaciju u hnl-u, što je itekako moguće kada bi se nešto i RADILO.
a ova isprazna naklapanja o kojekakvim regionalnim ligama nemaju nikakovg smisla, jer takva liga ne bi donijela nikakav pozitivan pomak, sigurno.

a ono o dalekim putovanjima...ako mogu ukrajinci i poljaci, valjda možemo i mi. kakva usporedba.

žužul , još će ljudi pomisliti da si ti fakat miomir.
Austrijanci i Česi imaju solidne klubove.Sparta je ispala od Arsenala s tim da je u 82.minuti bilo 1:0,Slavija je prošla u Ligu prvaka,Red bull je zamalo ispao od jakog Šahtjora zbog gluposti svog braniča.I drugi češki i austrijski klubovi su dobri.
Bilo bi i slabijih klubova,ali nitko ne bi bio autsajder.Domžale je naprimjer prije 2 godine pobijedilo Stuttgart.Sada nisu toliko dobri,ali sigurno bi Slovenija mogla okupiti bar jedan jak klub,ako ne i dva.
Tu je Dinamo,Hajduk.Sada dobro rade i u Rijeci,Slaven nije loš klub,pa ni Osijek.Vidi se da materijala ima,ali nema natjecanja.
Ima nažalost previše menadžera(Mamić,Šošo,pa i Štimac).
"Kakva usporedba","moš si mislit" baš i nisu neki argumenti.
Sučelimo argumente,a usput ti mogu napisati ime i prezime jer nije tajna.
HNL NIJE NATJECATELJSKA LIGA,a uvjeti u njoj isti su već desetljeće.
Problem nisu ni igrači ni treneri,već menadžeri i nepostojanje natjecanja.
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 14:07   #64
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Košarkaški primjer je odličan.

I to je sve šta ću reć jer mi se više neda ništa detaljno ni odgovarat ni pisat, pošto ovakva tema bude u prosjeku 1. mjesečno...
Ja neznan čime vi ljudi razmišljate...mislite da ćete pojačat našu ligu, ako je u vašim snovima ili fantazijama spojite sa još 3,4 jednako loše ili čak lošije lige ?
Prvo mi doma moramo obavit posa, a imamo ga priko glave... Pa kad doma obavimo posa i kad od saveza napravimo onakav kakav sad ima hrvatska reprezentacija, onda možemo reć da smo stigli do plafona i da nam za daljnje jačanje treba nekakva fuzija, nekakvo spajanje, do tad je to smiješno...

Uglavnon, košarka je odličan primjer
Nisu mi jasne ovakve izjave. Pa ako napr spojiš hrv. slo. i austr. ligu i napraviš jednu, onda to nije isto kao da si uzeo najbolje klubove a sve drugo ostaje. Ne možeš biti tako naivan. U toj lregionalnoj igi ne da bi bilo onoliko love koliko imaju sve tri lige zajedno nego još više. Sponzori bi bili spremni puno više platiti za klubove koji igraju utakmice, koje će se prikazivati i u Austriji i Sloveniji. Televizijske kuće bi puno više plaćale za prenošenje utakmica nego što plaća HRT za prenošenje HNL-a ili ORF za prenošenje prve austrijske. Odmah bi i HRT i ORF više plaćali, a tako je sa svim sponzorima, reklamama i ostalim što se vuče uz sve to. Cijela liga bi imala više love i mogla bi zadržati dobre igrače. Druga liga bi onda isto bila jača...

Ja jedino mislim da ne smije biti previše zemalja u toj ligi. Maksimalno 3 jer se inače izgubi identitet lige u masi. To je po meni bila greška kod košarkaša.
__________________
"Clean living, Chewing thoroughly, and a daily dose of vitamin Church!"
ned_flanders is offline  
Old 30.08.2007., 14:17   #65
Quote:
ned_flanders kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasne ovakve izjave. Pa ako napr spojiš hrv. slo. i austr. ligu i napraviš jednu, onda to nije isto kao da si uzeo najbolje klubove a sve drugo ostaje. Ne možeš biti tako naivan. U toj lregionalnoj igi ne da bi bilo onoliko love koliko imaju sve tri lige zajedno nego još više. Sponzori bi bili spremni puno više platiti za klubove koji igraju utakmice, koje će se prikazivati i u Austriji i Sloveniji. Televizijske kuće bi puno više plaćale za prenošenje utakmica nego što plaća HRT za prenošenje HNL-a ili ORF za prenošenje prve austrijske. Odmah bi i HRT i ORF više plaćali, a tako je sa svim sponzorima, reklamama i ostalim što se vuče uz sve to. Cijela liga bi imala više love i mogla bi zadržati dobre igrače. Druga liga bi onda isto bila jača...

Ja jedino mislim da ne smije biti previše zemalja u toj ligi. Maksimalno 3 jer se inače izgubi identitet lige u masi. To je po meni bila greška kod košarkaša.

Dobro si im rekao Nede. Mnogi ljudi kod nas su još u oblacima i čak ih ni naši očajni rezultati iz eurokupova ne mogu uvjeriti u loš kvalitet lige. Kada bi napravili regionalnu ligu sa par najboljih kubova iz samo Slovenije, Mađarske i Austrije ta bi liga bila duplo kvalitetnija od HNL a tri puta kvalitetnija od moguće lige 16. Osim bolje kvalitete naravno da bi i klubovi više zarađivali, bila bi veća posječenost, više sponzora, veći TV bazen itd.
Što se tiče malih klubova poput Cibalije, Međimurja , Zadra itd. savršeno me boli kita šta bi se desilo s njima. Svi ti klubovi uglavnom se financiraju iz lokalnog proračuna za sport i samo su teret poreznim obveznicima. Takve klubove treba amaterizirati a ne letvama davati pare 5 puta veće nego što sveučilišni profesor zaradi.
lakota is offline  
Old 30.08.2007., 14:18   #66
Quote:
Plominjan kaže: Pogledaj post
Sve bolje od boljeg znači ako su naši klubovi među prvih 6 u toj ligi po tvojoj teoriji :

Poredak 1.srednjoevropske lige

1.Red bull
2.Dinamo
3. Slavia prag
4. Rijeka
5. Hajduk
.......
12.MTK
13.Sarajevo.....

Ovako bi onda ulazili klubovi u Evropska natjecanja
Kvalifikacije za LP

Hrvatsku predstavlja - Dinamo
Austrija - Red Bull salzburg
Češka - Slavia Prag
BiH - Hajduk Split
Mađarska - Rijeka

Vidiš i ti ovdje neke nelogičnosti ili

A Kako košarka nemože biti primjer možda zbog toga jer oni igraju ne srednjoevropsku ligu nego ex-yu.

Sjećaš se možda u kojem našem trofejnom sportu je zaživila Srednjeevropska liga tko ju je organizirao i koliki joj je bio vjek trajanja ? (molim odgovor)
Kakav je to argument?
Zemlje DONIRAJU mjesta,a klubovi ih osvajaju.U tome i je bit te lige da se sportski preotme mjesto.Što znači Sloveniji slati klub u Lp ako ne može biti 6. u toj ligi?
Molim odgovor.

Košarka ne može biti dobar primjer jer nema NOVCA.Dakle nema ni sustavnog rada,a talenti bježe van.

U nogomet se ulaže nešto više bar u seniore,pa je stanje nešto bolje(Grad Zagreb,INA,Hajduk s ovoljetnim kupovinama)

Srednjoeuropska liga u rukometu je bila nespretno organizirana.Razlog je malo sponzora,mali interes javnosti,nepostojanje nagrada.Ali tu ligu bi trebalo gurati jer nećemo imati vječno ovu zlatnu generaciju(Fotex,Bosna,Celje,Zagreb itd.)
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 14:28   #67
Quote:
ned_flanders kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasne ovakve izjave. Pa ako napr spojiš hrv. slo. i austr. ligu i napraviš jednu, onda to nije isto kao da si uzeo najbolje klubove a sve drugo ostaje. Ne možeš biti tako naivan. U toj lregionalnoj igi ne da bi bilo onoliko love koliko imaju sve tri lige zajedno nego još više. Sponzori bi bili spremni puno više platiti za klubove koji igraju utakmice, koje će se prikazivati i u Austriji i Sloveniji. Televizijske kuće bi puno više plaćale za prenošenje utakmica nego što plaća HRT za prenošenje HNL-a ili ORF za prenošenje prve austrijske. Odmah bi i HRT i ORF više plaćali, a tako je sa svim sponzorima, reklamama i ostalim što se vuče uz sve to. Cijela liga bi imala više love i mogla bi zadržati dobre igrače. Druga liga bi onda isto bila jača...

Ja jedino mislim da ne smije biti previše zemalja u toj ligi. Maksimalno 3 jer se inače izgubi identitet lige u masi. To je po meni bila greška kod košarkaša.
Nisu ni meni jasne tvoje izjave..
Spominješ pustu kvalitetu, puste sponzore, puste pare...a ja ti kažem 3. put, pogledaj košarku
E jebiga, sad ćeš mi reć da je košarka propala jer je 5 država umjesto 3 Uglavnon stavi ovo svoje na papir, a onda nađi laži kojima su nas trovali prije spajanja košarke. Vidit ćeš da je to sve isto.

Uglavnon od govna ne možeš napravit pitu, a ne možeš ni od hrpe govana
Našu ligu se da sredit...Drugi par postola je šta se to ne radi. Evo reci mi iskreno šta se za našu ligu napravilo, koji se statut donija, šta je pozitivno usvojeno ? U toj udrugi prvoligaša vladaju tipovi ala Mamić i Štimac. Dok se s druge strane u HNS radi pošteno pa vidi kakav nam savez ima reprezentacija, pogledaj njihove planove, prihode, pogledaj šta su i koliko toga napravili. Iako i tamo može bolje...

Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Kada bi napravili regionalnu ligu sa par najboljih kubova iz samo Slovenije, Mađarske i Austrije ta bi liga bila duplo kvalitetnija od HNL a tri puta kvalitetnija od moguće lige 16. Osim bolje kvalitete naravno da bi i klubovi više zarađivali, bila bi veća posječenost, više sponzora, veći TV bazen itd.
Neki ni pored zdravih očiju ne vide
Pogledaj košarku, di su ti priohodi ? Di si ti gledatelji ? Gdje su sponziori ?

Prika, priča ti je šuplja

Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Što se tiče malih klubova poput Cibalije, Međimurja , Zadra itd. savršeno me boli kita šta bi se desilo s njima. Svi ti klubovi uglavnom se financiraju iz lokalnog proračuna za sport i samo su teret poreznim obveznicima. Takve klubove treba amaterizirati a ne letvama davati pare 5 puta veće nego što sveučilišni profesor zaradi.
A šta je Dinamo ? A šta je Hajduk ?
Ma daj...
I šta se onda iz ove tvoje izjave može izvuć ? Da amateriziramo cijelu ligu.


Utopisti ste ekipa, i uvijek ste utopisti nakon Europskog ispadanja, jer mislite da bi se nekakvom fuzijom 3 loše lige složila neka uber-liga koja bi bila na jačini petice, di bi lova padala s neba, di bi sponzori letali s parama, te di bi prosječna posjeta bila 30000. Probudite se, otrijeznite, pogledajte košarku
MEP is offline  
Old 30.08.2007., 14:35   #68
Lepi ne možemo to uspoređivati sa košarkom kad tamo nema gledatelja ni u domaćoj ligi, ni u regionalnoj ligi ni u euroligi. Pa Cibona nema punu dvoranu ni kada dođe europski prvak.
lakota is offline  
Old 30.08.2007., 14:37   #69
Sve točno Ned i Lakota osim jednog...
Trebamo njegovati i ove druge klubove jer to je baza.Nije Cibalia baš toliko loša ili recimo Zadar.Samo treba stvari nazvati pravim imenom.To je solidna druga liga.Tamo stavite trenere kao Lončarević koji radi solidno u Osijeku(on je možda čak i za regionalnu ligu),platite ih koliko i sada pa da vidiš koliko ćemo dobrih igrača imati.U sport treba ulagati,ako hoćeš rezultat.
Talente i trenere imamo,ali ne i natjecanje.
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 14:42   #70
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Sve točno Ned i Lakota osim jednog...
Trebamo njegovati i ove druge klubove jer to je baza.Nije Cibalia baš toliko loša ili recimo Zadar.Samo treba stvari nazvati pravim imenom.To je solidna druga liga.Tamo stavite trenere kao Lončarević koji radi solidno u Osijeku(on je možda čak i za regionalnu ligu),platite ih koliko i sada pa da vidiš koliko ćemo dobrih igrača imati.U sport treba ulagati,ako hoćeš rezultat.
Talente i trenere imamo,ali ne i natjecanje.
Treba ulagati u sport ali prije svega u školske dvorane, terene, manifestacije za mlade poput sportskih igara mladih. Ovdje često prevladava floskula da moramo imati 30 profesionalnih klubova da imamo jaku reprezentaciju a pogledaj Dansku. Oni imaju 5-6 profesionalnih klubova a postižu veće uspjehe od nas u eurokupovima, i reprezentacija im je uvijek kvalitetna.
lakota is offline  
Old 30.08.2007., 14:48   #71
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Lepi ne možemo to uspoređivati sa košarkom kad tamo nema gledatelja ni u domaćoj ligi, ni u regionalnoj ligi ni u euroligi. Pa Cibona nema punu dvoranu ni kada dođe europski prvak.
ma jel' bogati
A da je Goodyear liga uspjela onda bi ovdje svršavali i govorili kako to triba i napravit s nogometom. A pošto nije uspilo, onda je nije usporedivo i ja sam lepi

E pa lepi pročitaj ovo i ako tebi ovo nema smisla ja se povlačin i rasprave.
Dakle mi prvo tribamo od naše lige napravit nešto, a to možemo samo triba radit ( a do sada se nije radilo ni 2% ). Tek kad mi našu ligu dovedemo do nekog maksimuma, tek onda možemo razmišljat o nekakvim spajanjima sa susjedima. Dakle kad ni sa tim maksimumom do kojeg bi je eventulan0o doveli ne bi bili zadovoljni, onda bi se moglo razmišljat o nekakvom spajanju i udruživanju u regionalne lige.
MEP is offline  
Old 30.08.2007., 14:51   #72
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Nisu ni meni jasne tvoje izjave..
Spominješ pustu kvalitetu, puste sponzore, puste pare...a ja ti kažem 3. put, pogledaj košarku
E jebiga, sad ćeš mi reć da je košarka propala jer je 5 država umjesto 3 Uglavnon stavi ovo svoje na papir, a onda nađi laži kojima su nas trovali prije spajanja košarke. Vidit ćeš da je to sve isto.

Uglavnon od govna ne možeš napravit pitu, a ne možeš ni od hrpe govana
Našu ligu se da sredit...Drugi par postola je šta se to ne radi. Evo reci mi iskreno šta se za našu ligu napravilo, koji se statut donija, šta je pozitivno usvojeno ? U toj udrugi prvoligaša vladaju tipovi ala Mamić i Štimac. Dok se s druge strane u HNS radi pošteno pa vidi kakav nam savez ima reprezentacija, pogledaj njihove planove, prihode, pogledaj šta su i koliko toga napravili. Iako i tamo može bolje...



Neki ni pored zdravih očiju ne vide
Pogledaj košarku, di su ti priohodi ? Di si ti gledatelji ? Gdje su sponziori ?

Prika, priča ti je šuplja



A šta je Dinamo ? A šta je Hajduk ?
Ma daj...
I šta se onda iz ove tvoje izjave može izvuć ? Da amateriziramo cijelu ligu.


Utopisti ste ekipa, i uvijek ste utopisti nakon Europskog ispadanja, jer mislite da bi se nekakvom fuzijom 3 loše lige složila neka uber-liga koja bi bila na jačini petice, di bi lova padala s neba, di bi sponzori letali s parama, te di bi prosječna posjeta bila 30000. Probudite se, otrijeznite, pogledajte košarku
Nogomet je daleko masovniji sport,a interes javnosti sigurno postoji.Zato ti usporedba nije dobra jer je razlika u novcu.
Da ponovim Česi i Austrijanci imaju solidnih klubova,a valjda i prvak Slovenije može nešto.
Utopija Hnl kao evropski jake lige je nažalost danas stvarnost,a ovo o čem ja pričam za Čehe i Austrijance je činjenica.
NATJECANJE JE RAD!
NAVIJAČE NA TRIBINE!
NAPRIJED KOMPANIJE,ISPRSITE SE ZA DOBRU PROĐU.
Igrači oznojite se...treneri radite
Evo vam primjer u Zadru(odmah iza vodećih klubova) gdje trener solidno radi.Takvog onda treba i platiti pa makar i u drugoj ligi.
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 14:55   #73
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Treba ulagati u sport ali prije svega u školske dvorane, terene, manifestacije za mlade poput sportskih igara mladih. Ovdje često prevladava floskula da moramo imati 30 profesionalnih klubova da imamo jaku reprezentaciju a pogledaj Dansku. Oni imaju 5-6 profesionalnih klubova a postižu veće uspjehe od nas u eurokupovima, i reprezentacija im je uvijek kvalitetna.
Baš Skandinavci trebaju bit uzor, svi imaju svoju ligu i još skandinavsku a i ima ih i u Europi.

Treba ostat HNL sa Hajdukom i Dinamom ali Liga 10 max, nakon tih 18 kola prva 3 u CE ligu sa Slovencima, Austrijancima i Mađarima i tih par ima još 22 kola a ostatak HNLa treba organizirat sa 2. ligom, tipa ostalih 7 i 5 prvih iz 2. HNL igraju 22 kola i na kraju zadnjih 5 pada u 2. ligu...

Dizanje kvalitete nogometa na svim razinama garantirano, Štimca i ostale retarde zatrpat u lokalnim kamenolomima

edit: za Ligu prvaka i UEFA-u kvalificirat se iz domaćih liga prije CE lige a kao nagrada prvom iz ostatka HNL kvalifikacije UEFA a prvacima CE lige premije, pare od punih stadiona i iskustvo težih utakmica...
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Old 30.08.2007., 14:56   #74
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Nisu ni meni jasne tvoje izjave..
Spominješ pustu kvalitetu, puste sponzore, puste pare...a ja ti kažem 3. put, pogledaj košarku
E jebiga, sad ćeš mi reć da je košarka propala jer je 5 država umjesto 3 Uglavnon stavi ovo svoje na papir, a onda nađi laži kojima su nas trovali prije spajanja košarke. Vidit ćeš da je to sve isto.

Uglavnon od govna ne možeš napravit pitu, a ne možeš ni od hrpe govana
Našu ligu se da sredit...Drugi par postola je šta se to ne radi. Evo reci mi iskreno šta se za našu ligu napravilo, koji se statut donija, šta je pozitivno usvojeno ? U toj udrugi prvoligaša vladaju tipovi ala Mamić i Štimac. Dok se s druge strane u HNS radi pošteno pa vidi kakav nam savez ima reprezentacija, pogledaj njihove planove, prihode, pogledaj šta su i koliko toga napravili. Iako i tamo može bolje...



Neki ni pored zdravih očiju ne vide
Pogledaj košarku, di su ti priohodi ? Di si ti gledatelji ? Gdje su sponziori ?

Prika, priča ti je šuplja



A šta je Dinamo ? A šta je Hajduk ?
Ma daj...
I šta se onda iz ove tvoje izjave može izvuć ? Da amateriziramo cijelu ligu.


Utopisti ste ekipa, i uvijek ste utopisti nakon Europskog ispadanja, jer mislite da bi se nekakvom fuzijom 3 loše lige složila neka uber-liga koja bi bila na jačini petice, di bi lova padala s neba, di bi sponzori letali s parama, te di bi prosječna posjeta bila 30000. Probudite se, otrijeznite, pogledajte košarku
Ti stalno pišeš pogledaj košarku. Jadno je, ali pogledaj ti HNL. Šta nije jadna liga? A bitno je jeli 3 ili 4 ili 5 država, jer što manje država učestvuje, više predstavnika bi mogli imati u toj ligi, manje putovanja i već spomenuti identitet.
I u pravu si da se u HNL-u haraju Mamić i Štimac i da se te stvari moraju promjeniti, ali to se može paralelno raditi. Jedna stvar ne isključuje drugu.
Moje je mišljenje da je najbolj varijanta liga samo sa SLO ili SLO i Austrija, no čini mi se da svako na forumu ima drugu varijantu, tako da je teško da će se tu naći neko rješenje koje većini odgovara. Ako nećemo regionalnu ligu onda su za HNL potrebne radikalne promjene, ali baš radikalne.
__________________
"Clean living, Chewing thoroughly, and a daily dose of vitamin Church!"
ned_flanders is offline  
Old 30.08.2007., 15:03   #75
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
ma jel' bogati
A da je Goodyear liga uspjela onda bi ovdje svršavali i govorili kako to triba i napravit s nogometom. A pošto nije uspilo, onda je nije usporedivo i ja sam lepi

E pa lepi pročitaj ovo i ako tebi ovo nema smisla ja se povlačin i rasprave.
Dakle mi prvo tribamo od naše lige napravit nešto, a to možemo samo triba radit ( a do sada se nije radilo ni 2% ). Tek kad mi našu ligu dovedemo do nekog maksimuma, tek onda možemo razmišljat o nekakvim spajanjima sa susjedima. Dakle kad ni sa tim maksimumom do kojeg bi je eventulan0o doveli ne bi bili zadovoljni, onda bi se moglo razmišljat o nekakvom spajanju i udruživanju u regionalne lige.

Igrači treniraju i itekako grizu da bi se prodali van,ali nema natjecanja.Natjecanje te tjera da daje više od svojih mogućnosti,a to je moguće samo kad postoji određena ujednačena kvaliteta.Modrić protiv Kovača nije isto kao Modrić protiv Andrića ili Budicina.
Dobro je rekao Sopić:žao mi je što sam došao u Hrvatsku,a ljudi u Koprivnici su me lijepo primili.E sad ti zaključi koji je problem.Regionalna liga bi ga anulirala.
A taj Sopić itekako dobro igra nogomet,a bio bi još i bolji u toj ligi.
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 15:10   #76
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
ma jel' bogati
A da je Goodyear liga uspjela onda bi ovdje svršavali i govorili kako to triba i napravit s nogometom. A pošto nije uspilo, onda je nije usporedivo i ja sam lepi

E pa lepi pročitaj ovo i ako tebi ovo nema smisla ja se povlačin i rasprave.
Dakle mi prvo tribamo od naše lige napravit nešto, a to možemo samo triba radit ( a do sada se nije radilo ni 2% ). Tek kad mi našu ligu dovedemo do nekog maksimuma, tek onda možemo razmišljat o nekakvim spajanjima sa susjedima. Dakle kad ni sa tim maksimumom do kojeg bi je eventulan0o doveli ne bi bili zadovoljni, onda bi se moglo razmišljat o nekakvom spajanju i udruživanju u regionalne lige.
Prije svega lepi nije uvreda niti sam imao tu namjeru, to je poštapalica.
Istina da bi se u našoj ligi još puno toga dalo unaprijediti i napraviti, ali upravo to je utopija uz ljude poput Mamića, Štimca, Sinovčića itd.
U regionalnoj ligi bi se čak uz tu mafiju gledao kvalitetniji nogomet, možda bi bilo i bolje suđenje s obzirom da bi utakmicu između Mađara i Hrvata sudio Austrijanac ili Slovenac. A ne kao sada da Sinovčić sa trećerazrednim klubom otme par milijuna kuna Stanleybetu, Mamićev pajdaš iz kafane sudi derbi itd.
lakota is offline  
Old 30.08.2007., 15:21   #77
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Prije svega lepi nije uvreda niti sam imao tu namjeru, to je poštapalica.
Istina da bi se u našoj ligi još puno toga dalo unaprijediti i napraviti, ali upravo to je utopija uz ljude poput Mamića, Štimca, Sinovčića itd.
U regionalnoj ligi bi se čak uz tu mafiju gledao kvalitetniji nogomet, možda bi bilo i bolje suđenje s obzirom da bi utakmicu između Mađara i Hrvata sudio Austrijanac ili Slovenac. A ne kao sada da Sinovčić sa trećerazrednim klubom otme par milijuna kuna Stanleybetu, Mamićev pajdaš iz kafane sudi derbi itd.
Prika, ako se ne rješiš šljama, isto ti igra ligu za bedaka ili ligu pravaka.
A nama ne triba regionalna liga da se rješimo takvih, triba nam kvalitetni program, te još kvalitetniji propisi. Kad bi svaki klub recimo ima svog manager koji bi automatski bija manager svim igračima one ne bi bilo ni Šoše ni Mamića ni Štimca. Ovo je samo prijedlog na brzinu, nerazrađen i brzoplet, al da se mi hoćemo rješit mafije u nogometu, mi bi je se rješili A to šta mi ne želimo je druga stvar i to otvara drugu raspravu, raspravu o tome kome odgovara mafija u Hrvatskom nogometu? Ko to normalan može glasat za Štimca, Markovića, i sl. Ko normalan može dignut ruku za Ligu 16 ?


Al prika, složili smo se, za takve stvari rješit nam ne triba regionalna liga. Treba nam HNS sa novim ljudima koji će se prestat kurčit samo i isključivo reprezentacijom. Jer HNS nije Hrvatska Reprezentacija, već je HNS savez koji se uz Reprezentaciju bavi i klubskim nogometom u Hrvatskoj.
Dakle treba nam jak HNS, sa novim vodstvom koje bi radilo na HNS. Ovu Udrugu prvoligaša treba ukinit jer svatko, imalo pametan zna zašto je osnovana... a takvo nam smeće ne treba.

Onda dalje, puna su vam usta Austrije, Češke, još malo ćete njemačku spomenit Oni nisu uopće iskazivali interes za nekakvu regionalnu ligu, a mislim da ni neće tako skoro. Svaki put kad se spomenula liga, ne na forumu, već među savezima, glaveđšinama i sl su se uz Hrvatsku, redovito spominjale Srbija, CG, BIH i ostali istočni susjedi + eventulano Slovenci.
OD Austrijanaca, Čeha i sl. ni traga ni glasa
MEP is offline  
Old 30.08.2007., 15:36   #78
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Prika, ako se ne rješiš šljama, isto ti igra ligu za bedaka ili ligu pravaka.
A nama ne triba regionalna liga da se rješimo takvih, triba nam kvalitetni program, te još kvalitetniji propisi. Kad bi svaki klub recimo ima svog manager koji bi automatski bija manager svim igračima one ne bi bilo ni Šoše ni Mamića ni Štimca. Ovo je samo prijedlog na brzinu, nerazrađen i brzoplet, al da se mi hoćemo rješit mafije u nogometu, mi bi je se rješili A to šta mi ne želimo je druga stvar i to otvara drugu raspravu, raspravu o tome kome odgovara mafija u Hrvatskom nogometu? Ko to normalan može glasat za Štimca, Markovića, i sl. Ko normalan može dignut ruku za Ligu 16 ?


Al prika, složili smo se, za takve stvari rješit nam ne triba regionalna liga. Treba nam HNS sa novim ljudima koji će se prestat kurčit samo i isključivo reprezentacijom. Jer HNS nije Hrvatska Reprezentacija, već je HNS savez koji se uz Reprezentaciju bavi i klubskim nogometom u Hrvatskoj.
Dakle treba nam jak HNS, sa novim vodstvom koje bi radilo na HNS. Ovu Udrugu prvoligaša treba ukinit jer svatko, imalo pametan zna zašto je osnovana... a takvo nam smeće ne treba.

Onda dalje, puna su vam usta Austrije, Češke, još malo ćete njemačku spomenit Oni nisu uopće iskazivali interes za nekakvu regionalnu ligu, a mislim da ni neće tako skoro. Svaki put kad se spomenula liga, ne na forumu, već među savezima, glaveđšinama i sl su se uz Hrvatsku, redovito spominjale Srbija, CG, BIH i ostali istočni susjedi + eventulano Slovenci.
OD Austrijanaca, Čeha i sl. ni traga ni glasa
Tko kaže da bi taj menadžer radio u interesu kluba?
Fućka se Mamiću za Dinamo,njega interesira lova pa tek onda Dinamo.
Jedino rješenje je regionalna liga,jer nije provedivo i učinkovito ovo što govoriš,a i rezultati kroz niz sezona to govore.
Pa ako ne mogu dobiti oslabljeni Werder koga ozbiljnijeg u Evropi mogu?
Ako ne bi bilo Austrijanaca i Čeha onda je slažem se regionalna liga besmislena.
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 16:04   #79
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Prika, ako se ne rješiš šljama, isto ti igra ligu za bedaka ili ligu pravaka.
A nama ne triba regionalna liga da se rješimo takvih, triba nam kvalitetni program, te još kvalitetniji propisi. Kad bi svaki klub recimo ima svog manager koji bi automatski bija manager svim igračima one ne bi bilo ni Šoše ni Mamića ni Štimca. Ovo je samo prijedlog na brzinu, nerazrađen i brzoplet, al da se mi hoćemo rješit mafije u nogometu, mi bi je se rješili A to šta mi ne želimo je druga stvar i to otvara drugu raspravu, raspravu o tome kome odgovara mafija u Hrvatskom nogometu? Ko to normalan može glasat za Štimca, Markovića, i sl. Ko normalan može dignut ruku za Ligu 16 ?


Al prika, složili smo se, za takve stvari rješit nam ne triba regionalna liga. Treba nam HNS sa novim ljudima koji će se prestat kurčit samo i isključivo reprezentacijom. Jer HNS nije Hrvatska Reprezentacija, već je HNS savez koji se uz Reprezentaciju bavi i klubskim nogometom u Hrvatskoj.
Dakle treba nam jak HNS, sa novim vodstvom koje bi radilo na HNS. Ovu Udrugu prvoligaša treba ukinit jer svatko, imalo pametan zna zašto je osnovana... a takvo nam smeće ne treba.

Onda dalje, puna su vam usta Austrije, Češke, još malo ćete njemačku spomenit Oni nisu uopće iskazivali interes za nekakvu regionalnu ligu, a mislim da ni neće tako skoro. Svaki put kad se spomenula liga, ne na forumu, već među savezima, glaveđšinama i sl su se uz Hrvatsku, redovito spominjale Srbija, CG, BIH i ostali istočni susjedi + eventulano Slovenci.
OD Austrijanaca, Čeha i sl. ni traga ni glasa
jako dobro rečeno i time je sažeta sama srž rasprave oko nekakve hibridne regionalne lige - ona jednostavno nije riješenje, već jednostavno odgađanje "operacije HNL"..

MEP i nekolicina se s pravom i pametno pozivaju na košarkašku Jadransku ligu, na totalno promašeni projekt.. barem što se tiče napretka klupske košarke, to što neki baje obrću masnu paru nauštrb te lige već je druga stvar..
s druge strane par vas ih pokušava pobiti činjenicama da za tu ligu nije bilo novca, da košarka nije masovan sport, da nije bilo zainteresiranih..

novca je bilo (fala Bogu, ne ko u nogometu), nemojmo se zavaravati.. uostalom liga je nosila sponzorsko ime Goodyear, tvrtke sa godišnjim profitom od oko 20 milijardi zelembaća..
košarka u europskim i svjetskim razmjerima nije masovan sport ko nogomet, sve to stoji.. ali mi govorimo o našim prostorima, prostorima gdje košarka je masovan sport..
zainteresiranih je bilo i još ih ima.. dvorane u Sloveniji, Bosni i srpskoj provinciji te dakako fenomenalnom Zadru su krcate i dan danas.. veći klubovi poput Cibone, Olimpije, Partizana i Zvezde dvorane pune za derbija..
dodaj još tome da je jednu sezonu u ligi odigrao Maccabi (ekvivalentno tome bi bilo da Barca odigra sezonu u našoj potencijalnoj nogometnoj ligi)

rezime Jadranske lige:
love (za košarkaške uvjete) ima,
interesa malih sredina te fanatika ima,
interesa velikih nema,
napretka nema

Olimpija je dotaknula dno dna, u Sloveniji ih tuče ko stigne..
Cibona je ostala Cibona, stagnira.. Split jad, Zadar igra koliko može..
Partizan i Zvezda se uzdaju u srpsku provinciju i nekako životare..
bosanski klubovi su tu reda radi..
jedini koji tu polučuju nekakav uspjeh su dva mala kluba - Hemofarm i FMP, ali daleko da je to zbog Jadranske lige..

veliku odgovornost tu dakako snose i FIBA Europe te ULEB koji su unjeli totalni kaos u klupska natjecanja u Europi..

i nakon završetka sezone, opet bezvoljno mučenje da bi se osigurao plasman u Jadransku ligu.. naslove niko ne jebe, domaća prvenstva su debelom kurcu (sumnjam da netko zna nabrojati momčadi u prvoj hrvatskoj košarkaškoj ligi)..

povučena je i paralela s skandinavskom Royal League.. Royal League je polučio određeni uspjeh što se tiče napretka klubova no to natjecanje nije ni slično bilo čemu od ovoga što se ovdje predlaže za našu regionalnu ligu.. to je obični turnir sa najjačim momčadima regije i finom lovom!
sve momčadi RL igraju domaće prvenstvo..
RL nije izlučna za europska natjecanja..
i tragično - RL ima prosjek gledanosti 5,138! (prošlogodišnje finale na Brondby Stadionu kapaciteta 29,000, bilo je 18,000 gledaoca)

dakle:
regionalni turnir nakon završetka sezone u Ligi 10
regionalna liga
Ferdibrand is offline  
Old 30.08.2007., 16:16   #80
Quote:
Ferdibrand Boffin kaže: Pogledaj post
jako dobro rečeno i time je sažeta sama srž rasprave oko nekakve hibridne regionalne lige - ona jednostavno nije riješenje, već jednostavno odgađanje "operacije HNL"..

MEP i nekolicina se s pravom i pametno pozivaju na košarkašku Jadransku ligu, na totalno promašeni projekt.. barem što se tiče napretka klupske košarke, to što neki baje obrću masnu paru nauštrb te lige već je druga stvar..
s druge strane par vas ih pokušava pobiti činjenicama da za tu ligu nije bilo novca, da košarka nije masovan sport, da nije bilo zainteresiranih..

novca je bilo (fala Bogu, ne ko u nogometu), nemojmo se zavaravati.. uostalom liga je nosila sponzorsko ime Goodyear, tvrtke sa godišnjim profitom od oko 20 milijardi zelembaća..
košarka u europskim i svjetskim razmjerima nije masovan sport ko nogomet, sve to stoji.. ali mi govorimo o našim prostorima, prostorima gdje košarka je masovan sport..
zainteresiranih je bilo i još ih ima.. dvorane u Sloveniji, Bosni i srpskoj provinciji te dakako fenomenalnom Zadru su krcate i dan danas.. veći klubovi poput Cibone, Olimpije, Partizana i Zvezde dvorane pune za derbija..
dodaj još tome da je jednu sezonu u ligi odigrao Maccabi (ekvivalentno tome bi bilo da Barca odigra sezonu u našoj potencijalnoj nogometnoj ligi)

rezime Jadranske lige:
love (za košarkaške uvjete) ima,
interesa malih sredina te fanatika ima,
interesa velikih nema,
napretka nema

Olimpija je dotaknula dno dna, u Sloveniji ih tuče ko stigne..
Cibona je ostala Cibona, stagnira.. Split jad, Zadar igra koliko može..
Partizan i Zvezda se uzdaju u srpsku provinciju i nekako životare..
bosanski klubovi su tu reda radi..
jedini koji tu polučuju nekakav uspjeh su dva mala kluba - Hemofarm i FMP, ali daleko da je to zbog Jadranske lige..

veliku odgovornost tu dakako snose i FIBA Europe te ULEB koji su unjeli totalni kaos u klupska natjecanja u Europi..

i nakon završetka sezone, opet bezvoljno mučenje da bi se osigurao plasman u Jadransku ligu.. naslove niko ne jebe, domaća prvenstva su debelom kurcu (sumnjam da netko zna nabrojati momčadi u prvoj hrvatskoj košarkaškoj ligi)..

povučena je i paralela s skandinavskom Royal League.. Royal League je polučio određeni uspjeh što se tiče napretka klubova no to natjecanje nije ni slično bilo čemu od ovoga što se ovdje predlaže za našu regionalnu ligu.. to je obični turnir sa najjačim momčadima regije i finom lovom!
sve momčadi RL igraju domaće prvenstvo..
RL nije izlučna za europska natjecanja..
i tragično - RL ima prosjek gledanosti 5,138! (prošlogodišnje finale na Brondby Stadionu kapaciteta 29,000, bilo je 18,000 gledaoca)

dakle:
regionalni turnir nakon završetka sezone u Ligi 10
regionalna liga

Mislim da su obadvije usporedbe nerealne.
Za košarku nema interesa zvala se liga Hrvatska, Jadranska ili liga zemlje čudesa.
Royal liga je pokrenuta zato da se iskoristi zimska stanka. Vodeći skandinavski klubovi su pokrenuli tu ligu zato što su smatrali da ih predugačka zimska stanka sputava da naprave nešta u Europi. Pokrenuli su ligu da bi top klubovi bili u natjecateljskom pogonu većinu godine kao i ostatak Europe. Prosjek od 5.138 gledatelja ne može biti nikakav pokazatelj interesa kad je prosječna temperatura na kojoj se igra -10 stupnjeva. U Hrvatskoj kada pada snijeg prosjek gledatelja je 300.
lakota is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.