Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 11:18   #2721
Quote:
Zlogermo kaže: Pogledaj post
Nisam se ja uvrijedio, boli me iskreno kurac za kolače i slastičarne, al neki tu nisu fer. Evo, pogledaj gornjih par postova - zaključak im je da je sve sranje i da nemaš kamo otići na kolače i da je i Orijent margarinski drek. A to jednostavno nije istina, i ti si lijepo napisao. U Zagrebu se IMA kamo otići na kolače. Nisam nikakav nacionalist i nije trebalo ispasti tako, samo me živcira ta "moda" pljuvanja po svemu kod nas. Slastičarnice nisu jedini primjer.
Bez brige, znam ja razlikovati dobro od lošega i nisam jedan od onih kojima je sve dobro. Trebali bi doći u moj grad i ovdašnje slastičarnice da vidite kaj ljudi jedu i kakvi zbilja loši kolači postoje.
Normalno da su pariške i bečke slastičarnice bolje, al mentalitet velikog broja "pljuvača" je takav da bi, da tamo probaju nekaj zbilja loše, rekli da je super i hvalili do nebesa usput frkčući na smeće koje se ovdje priprema. Znam takvih koliko hoćeš, ne odnosi se samo na ove ljude na forumu.
Ponavljam pitanje vama kojima ništa nije fino - kakve vi to kolače jedete, od čega su i gdje ih jedete? Zbilja bih htio i ja probati pa da usporedim.
Nije to moda pljuvanja, nego tipični hrvatski kompleksi. Sve tuđe je bolje, a naše ne valja. Kad uz to dodaš i malo kvazi snobizma, dobiješ poprilično iritantan spoj
marion1106 is offline  
Old 12.09.2012., 11:19   #2722
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Sladoled u Milleniumu je meni nejestiv.I preskup.
Kod Vinceka volim kokos i neku jogurt varijantu.Vanilija im je preumjetna,a voćni sladoledi preintenzivnih umjetnih aroma.
A kaj mene briga jel ti voliš ili ne voliš sladoled u Milleniumu? Vidim da se referiraš na moj odgovor pošto si ga quoteao. Meni je fenomenalan.
marion1106 is offline  
Old 12.09.2012., 11:29   #2723
Quote:
marion1106 kaže: Pogledaj post
A kaj mene briga jel ti voliš ili ne voliš sladoled u Milleniumu? Vidim da se referiraš na moj odgovor pošto si ga quoteao. Meni je fenomenalan.
Pa ako te nije briga što tko misli o tvom mišljenju onda ne ostavljaš mišljenje na forumu.
A taj slaodeled u Milleniumu je meni jako loš i to je to.
Brašnast je,izraženih umjetnih aroma,često s kristalićima leda.
Prije nekoliko godina to je bio solidan sladoled,ali sad to više nije.
Dlapek is offline  
Old 12.09.2012., 11:52   #2724
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Fala svima.
A ti Zlop bi me mogla tam i odvesti :namig:
mogla bih
Zla patka is offline  
Old 12.09.2012., 12:42   #2725
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Sladoled u Milleniumu je meni nejestiv.I preskup.
.

Sladoled u Milleniumu je odvratan.
Zaleđeni šećer pofarban bojama i aromama najgore vrste.
Onaj kome je taj sladoled super, bolje da ni ne komentira na ovoj temi jer ne zna što je dobro a što nije .

Inače, što se sladoleda tiče, Ledov sladoled je bolji od 90% sladoleda iz slastičarni.
Znam da sam prije dvije godine bio u šoku kad sam probao Ledovu vaniliju u jednom kafiću na Rabu.
Stvarno je bila odlična, a naročito za konfekciju kao što je Ledo.
A znamo da je to ultimate test za sladoled.
Vanilija.
Tu nema varanja.
Ili imaš kvalitetu ili nemaš.
Sve se zna nakon prve žlice.

Kad uđem u slastičarnu prvo što uzmem je sladoled od vanilije.
O kvaliteti tog sladoleda će ovisiti duljina trajanja mog boravka u lokalu kao i frekventnost posjećivanja
pinzgauer is offline  
Old 12.09.2012., 13:56   #2726
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Sladoled u Milleniumu je odvratan.
Zaleđeni šećer pofarban bojama i aromama najgore vrste.
Onaj kome je taj sladoled super, bolje da ni ne komentira na ovoj temi jer ne zna što je dobro a što nije .

Inače, što se sladoleda tiče, Ledov sladoled je bolji od 90% sladoleda iz slastičarni.
Znam da sam prije dvije godine bio u šoku kad sam probao Ledovu vaniliju u jednom kafiću na Rabu.
Stvarno je bila odlična, a naročito za konfekciju kao što je Ledo.
A znamo da je to ultimate test za sladoled.
Vanilija.
Tu nema varanja.
Ili imaš kvalitetu ili nemaš.
Sve se zna nakon prve žlice.

Kad uđem u slastičarnu prvo što uzmem je sladoled od vanilije.
O kvaliteti tog sladoleda će ovisiti duljina trajanja mog boravka u lokalu kao i frekventnost posjećivanja
Meni je Ledov sladoled odličan. A što se tiče "vanilija testa"...nekad me prevari, jer ima dosta slastičarni gdje su mi samo određene vrste sladoleda vrhunske, a neke čak i ispod prosjeka. Npr. u vinceku sladoled "vincek" mi je odličan, a borovnica koju je moj dragi uzeo je bila totalno nejestiva!
Ima jedna slastičarna (neznam ime, bila sam dva puta) u sesvetama, sladoled im je tak, prolazan, ali pistacija najbolja koju sam jela u životu, sa komadićima pistacije...prefina...
__________________
20.07.2006. princeza MIA :) 22.04.2010. smješko SVEN :)
kamelija76 is offline  
Old 26.09.2012., 15:47   #2727
Gdje je najbolja baklava?

Sofra otpada jer mi se ne da tam vozit.

Fala
pinzgauer is offline  
Old 26.09.2012., 17:50   #2728
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Gdje je najbolja baklava?

Sofra otpada jer mi se ne da tam vozit.

Fala
Imaš dvije Sofre, jedna na Borovju, druga u sklopu GreenGold centra u Radničkoj (na katu). Napiši koji dio grada želiš, ljudima će biti lakše tako nego da ti kažu, a ti onda kažeš da ti se ne da vozit.
Deedy is offline  
Old 26.09.2012., 18:03   #2729
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Gdje je najbolja baklava?

Sofra otpada jer mi se ne da tam vozit.

Fala
Egipatska u Ivici i marici.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Old 26.09.2012., 19:50   #2730
Upravo se vratio iz Vinceka.
Baklava nije bila toliko strašna KOLIKO JE BILA UŽASNA !!!
Grafičkim prikazom: kao da su otišli u obližnju pekaru, kupili lisnato sa orasima,
namočili u šerbet i meni je poslužili.

Ne ponovilo se


Sladoled od vanilije vrlo dobar.
Malo je bio presladak, valjda s namjerom da pokrije blagi deficit vanilije,ali fini okus jaja, sve u svemu vrlo rado ću se vratiti po repete.

Hvala svima na pomoći , ali već sam bio otišao
pinzgauer is offline  
Old 26.09.2012., 21:04   #2731
A jebemu.

Ja imam tu sreću da sam odrastao u malom mjestu gdje je jedan sljadoljeđija radio te bakljave skoro pa bez oraha.
I meni su se takve sviđale, tako da mi je rijetko koja baklava ustvari loša. Osim onih s puuuuno oraha (šta š, djetinjstvo i tako to...).
Deedy is offline  
Old 26.09.2012., 21:44   #2732
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A jebemu.

Ja imam tu sreću da sam odrastao u malom mjestu gdje je jedan sljadoljeđija radio te bakljave skoro pa bez oraha.
I meni su se takve sviđale, tako da mi je rijetko koja baklava ustvari loša. Osim onih s puuuuno oraha (šta š, djetinjstvo i tako to...).
Prava baklava ne smije imati previše oraha. Nije to orehnjača, koja ne vrijedi bez solidne količine file. Tajna nije u količini nego u kvaliteti. Orah je tu dijelom punjenje, a dijelom začin. S kvalitetnom jufkom i kvalitetnim orasima balans kakav treba dobije se već s relativno malo oraha.

Pogledaj kadaif -- on je samo tijesto, pa je svejedno fin.
Emericzy is offline  
Old 26.09.2012., 21:59   #2733
meni baklave smao od oraha nisu bas po gustu. vise sam za miksane verzije orasi ljesnjaci... ili pistacije ljesnjaci, smao pistacije
ajme kad se sjetim puta u istanbul. brat i ja ubili kutijetinu baklave u 2 dana
Zla patka is offline  
Old 26.09.2012., 22:20   #2734
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
u srseku, iako sam cesto na zavrtnici, probala sma samo kiflice. na psolu su ih dizali u nebesa (kao i ostale stvari tamo). ostala sam neodusevljena fine su i ok, ali nista vise od toga. napravim doma puno,puno bolje.
Dobro, treba priznati da je to s kiflicama i stvar ukusa... Netko voli buhtlaste, netko masnije, iako jos nisam cula da se ove nekome ne svidjaju... Meni su odlicne, posebno ako su frisko pecene, mlake. Pouzdano znam da brasno za njih nabavljaju svjeze mljeveno, jako se trude oko toga.
Od slatkog preporucam razne strudle koje spremaju ovisno o tome koje domace voce je dostupno. Pite su mi fine ali to mi opcenito nije najdrazi tip kolaca pa me (srecom) puno ne mame. Zato bucnica
dumbo is offline  
Old 27.09.2012., 16:14   #2735
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Prava baklava ne smije imati previše oraha. Nije to orehnjača, koja ne vrijedi bez solidne količine file. Tajna nije u količini nego u kvaliteti. Orah je tu dijelom punjenje, a dijelom začin. S kvalitetnom jufkom i kvalitetnim orasima balans kakav treba dobije se već s relativno malo oraha.

Pogledaj kadaif -- on je samo tijesto, pa je svejedno fin.
Da, slažem se sa svim što si rekao, pogotovo jer sam pobornik manje količine oraha ter mi se nije teško složiti.




Glede baklava s pistacijama, jako sam fine jeo u jednoj aščinici (ma ustvari slastičarnici, nije aščinica) na Bašćaršji.
Glede Sršeka, danas svratih tamo- kiflice jesu fora za svu ostalu ponudu u gradu, jer su tople, imaju dašak maslaca i uz kavu i ostale tople napitke (pa i samomostalno) su rijetka pojava u našem ugostiteljstvu.
Doma se, jasno, mogu napraviti i bolje. Ali za vanjsko jedačko tijelo- i više nego dobre.

Bučnica im je danas bila odlična, tako friška, tako dobro pogođena smjesa sira i ostaloga- divota.

Pite s malinom i vanilijom neću ni komentirati, jer mi dođe da opet odem tamo. Najbolje pite u gradu tog tipa.



+ ekstra za vas, s Fejsa obavijest od nedavno zatvorene slastičarnice Čokolada na Kvatriću:

Dragi naši kupci!Uskoro otvaramo slastičarnicu na novoj lokaciji - Šulekova 41. Za sada narudžbe na broj telefona 098 9712 779. Veselimo se novoj/staroj suradnji!
Vaša slastičarnica Čokolada!


Znam da Čokolada ovdje ima pobornika pa eto da stavim obavijest. Točna lokacija je ovdje, uz Zvonimirovu dakle.
Deedy is offline  
Old 27.09.2012., 21:44   #2736
meni su te Srsekove kiflice wow, i ja ne znam ni priblizno tako dobre napravit, ove su bas masne taman, prhke sve, tako ako ko ima recept za slicne nek dijeli (moje uvijek budu nekako krusastije )

sto se Cokolade tice, super za ponovno otvaranje, al im ulica i nije nesto, cini mi se da osim mene tamo niko ne prolazi , tamo je stara pekara i ono poluprivatno dvoriste, svejedno drzim fige da im uspije
Tavanka is offline  
Old 01.10.2012., 10:22   #2737
jel možda netko zna kak se kreću cijene torti i gdje ima za nabaviti dobre, a jeftine?
manchild is offline  
Old 01.10.2012., 11:07   #2738
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel možda netko zna kak se kreću cijene torti i gdje ima za nabaviti dobre, a jeftine?
Dobre,a jeftine - toga nema.
Po mojem iskustvu najbolji omjer cijene i kvalitete je kod Horaka.
Dlapek is offline  
Old 01.10.2012., 11:44   #2739
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Dobre,a jeftine - toga nema.
Po mojem iskustvu najbolji omjer cijene i kvalitete je kod Horaka.
pod cijenom sam mislio oko 200 kn
manchild is offline  
Old 01.10.2012., 11:52   #2740
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pod cijenom sam mislio oko 200 kn
Teško ćeš naći dobru tortu za 200 kuna.Možda neku voćnu.

Evo pogledaj:

http://www.horak.hr/proizvodi/torte.aspx
Dlapek is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.