Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jesmo li (Hrvati) glup narod?
Ne 46 20.44%
Da 162 72.00%
Ne znam 17 7.56%
Glasovatelji: 225. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2016., 14:19   #201
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Dakle ako nisu mogli u Palestinu, mogli su samo u Sibir i nigdje više? Pored gotovo cijele kugle zemaljske i monstruoznog utjecaja u Velikoj Britaniji s početka stoljeća i sredinom i u SAD-u? How, yes, no. Bolje bi prošli da su ih naselili na Madagaskar nego što u ih stavili tamo u onu nabrijanu vukojebinu.
Ne govorim o tome.
Mislio sam na to da su već negdje imali svoje zajednice i alternative, palestina im je bila alternativa jer su i prije tamo živjeli židovi i postojale su zajednice židova ali mizrahi židova, druga je stvar kaj su se počeli masovno doseljavat tamo na temelju toga kaj pripadaju istoj vjeri. Po meni je trebalo dio Pennsylvanije pretvorit u državu izrael pošto je u SAD-u bilo najviše aškenazi židova pogotov na istočnoj obali, ali bi li ameri pristali na to naravno da ne bi, pa su arapi počeli ispaštat i zato je tamo sad bure baruta gore od balkana.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Imao si i Njemce (većinom Povolške, iako je bilo i baltičkih), Poljake (iz Ukrajine i Bjelorusije), pa čak i Koreance u Kazahstanu.
Staljin je volio seliti ljude.
Mi smo relativno mlada država, potrebno nam je stabilno okruženje i iskustvo, neke stvari se trebaju mijenjati, a kad se sve zbroji i oduzme, čovjek treba biti optimist.
znam da ih je bilo u kazahstanu, ali polvoški nijemci su bili preseljeni kao i dobar dio ukrjainaca zbog rata.
Jesu li dobili svoje autonomne pokrajine? (ovo pitam jer ne znam)
Mislim da je autonomna oblast staljinu bila više kao neki mali projekt za razonodu. Mogu mislit da su židovi htjeli nahrlit u SSSR bez prava na ispovijest i to još u sibirsku zabit pod komunističkom čizmom
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Old 24.09.2016., 01:05   #202
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
znam da ih je bilo u kazahstanu, ali polvoški nijemci su bili preseljeni kao i dobar dio ukrjainaca zbog rata.
Jesu li dobili svoje autonomne pokrajine? (ovo pitam jer ne znam)
Mislim da je autonomna oblast staljinu bila više kao neki mali projekt za razonodu. Mogu mislit da su židovi htjeli nahrlit u SSSR bez prava na ispovijest i to još u sibirsku zabit pod komunističkom čizmom
Nisu dobili, bila je priča poslije pada SSSRa, ali ništ od toga.
Čak ih još uvijek ima dosta tamo (200ak tisuća);
https://en.wikipedia.org/wiki/Volga_Germans

Mislim da je priča s Kazahstanom bila da tamo nitko nije dobijao AP, to je bila kazna. S druge strane Rusija . Tamo ima mjesta za sve

I Staljin nije ozbiljno računao na cijeli svijet, ali većina europske populacije židova je bila u Poljskoj, Ukrajini i Bjelorusiji. Dobar dio je završio u SSSRu, pa je valjda gledao na njih.

A kaj se tiče Izrela, on je gdje je tu radi sueskog kanala i zato kaj presjeca Arape na pola. Da nije bilo potrebe za tim, ne bi tu nikad ni bilo Izraela.
Ima i neka priča da će njega nestati kad Arapima nestane nafte, al
Wikiceha is offline  
Old 25.09.2016., 11:59   #203
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nisu dobili, bila je priča poslije pada SSSRa, ali ništ od toga.
Čak ih još uvijek ima dosta tamo (200ak tisuća);
https://en.wikipedia.org/wiki/Volga_Germans

Mislim da je priča s Kazahstanom bila da tamo nitko nije dobijao AP, to je bila kazna. S druge strane Rusija . Tamo ima mjesta za sve

I Staljin nije ozbiljno računao na cijeli svijet, ali većina europske populacije židova je bila u Poljskoj, Ukrajini i Bjelorusiji. Dobar dio je završio u SSSRu, pa je valjda gledao na njih.

A kaj se tiče Izrela, on je gdje je tu radi sueskog kanala i zato kaj presjeca Arape na pola. Da nije bilo potrebe za tim, ne bi tu nikad ni bilo Izraela.
Ima i neka priča da će njega nestati kad Arapima nestane nafte, al
pa staljin je bio posebno nježan prema istočnoeuropskim židovima
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Old 25.09.2016., 15:58   #204
Na oko djeluje da su Hrvati priglup narod. Takva nam je proslost bila, imali smo strane gospodare i na neki nacin naviknuli smo da drugi o nama odlucuju. Tu je i komunisticko razdoblje u kojem je parola bila "snadji se druze". Dakle taj mentalitet i dalje imamo. Drugi ce nam upravljati drzavom, a mi kradimo na veliko i malo. Svi su isti. Od obicnog naroda do intelektualaca i politicara.

U danasnjem vremenu je tesko ne ostati glup sa svim onim sto se u medijima servira i sto se propagira. Dakle mediji sluze da se masa zaglupi jer od takvih ovaca je veca korist i lakse ih je kontrolirati. Tome i sluze sve one emisije koje se pojavljuju od 2000. na ovamo kao gljive poslije kise. Sve one show biz emisije koje su uvele u medijski prostor RTL i Nova tv. Time ljudima imputiraju program u glavu po kojem stoka postupa, razmislja, ponasa se i djeluje. Da ne spominjem i zapadne "vrijednosti" tipa promocija i propagiranje gay brakova i sl. Sve to sluzi da se upravlja masama, da se oblikuje drustvo po necijim kriterijima... A svi vidimo da se ta degradacija ne dogadja samo u RH. U zapadnom svijetu sve je isto. To sto mi imamo u RH, to imaju i u SAD, i zap. Europi. Sve je to jedna cjelina i drzave postoje samo na papiru.

Biti van tih utjecaja moguce je jedino ako se ode zivjeti na vrh planine, na pusti otok i sl.
SnoopyHR is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.