Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2015., 17:36   #41
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
Apsolutno, u velikoj metropoli ima sveg i svaceg
Meni se ne cini da je nepristojno ponasanje toliko ocito. I prije je bilo i pristojnih i nepristojnih ljudi. I domaci su potpuno jednako ponekad prostaci i nepristojni. Ono sto je meni novo je da se tu i tamo cuju 'drukciji' govori, neki od njih se niti meni narocito ne svidjaju, ali zar je to tako bitno.
Meni govor gotovo i ne smeta, kada se suprotstavi hračkanju po gradu. I da, toliko je degradirano današnje ponašanje da se iznenadim kada vidim da netko stavi ruku ispred labrnja kad kašlje, a to bi trebalo biti nešto najnormalnije.

Quote:
Jedino stvarno negativno sto cu ja zamjerit novim stanovnicima je to da su (ako jesu?) u Hr donijeli, i/ili u vecini podrzavaju modu 'turbofolka'.
Iz mog iskustva, takvo što najviše slušaju mladi "autohtoni" Hrvati.
Quote:
Ha ha i ti 'cudno govoris'. I imas cudne selektivne mjere osudjivanja ljudi prema njihovom porijeklu, s jedne strane prezires citavu jednu grupaciju zato jer su dio njih nepristojni i govore 'cudno' a kod ove druge grupacije ti ne smeta bas niti malo to sto je dio njih bio na strani agresora i podrzavao vojsku, ubojstva, masakre koje je pocinio agresor u 90-tim.
Koliko je bio prosječan Srbin na strani "agresora" se vidi po uspješnosti "mobilizacije" u Srbiji. Poznato je da ih je i od tih koji su se odazvali dobar dio mislio da je riječ o običnoj vježbi.

Quote:
Kežuala kaže: Pogledaj post
Poštedi me floskula i ne pravi se grbav ak' želiš normalno diskutirat, ak' ne želiš onda mi odmah reci da ne trošim vrijeme bezveze.
Ako ti u razgovor o lijepom ponašanju stanovnika Hrvatske prije rata i "došljaka" 90-ih odmah Srbe koji se nisu ni po čemu isticali do kraja 1980-ih spominješ u kontekstu agresije - nemoj trošiti moje vrijeme.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 23:15   #42
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ako ti u razgovor o lijepom ponašanju stanovnika Hrvatske prije rata i "došljaka" 90-ih odmah Srbe koji se nisu ni po čemu isticali do kraja 1980-ih spominješ u kontekstu agresije - nemoj trošiti moje vrijeme.
Ne znam kako je to u tvom gradu/selu funkcioniralu, ali kod mene, a i u većini države su Srbi bili na 90% svih funkcija, od direktorskih, policijskih pa nadalje. To nije i ne može bit normalno, tako da, definitivno su se isticali.
Kežuala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 00:17   #43
Quote:
Kežuala kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je to u tvom gradu/selu funkcioniralu, ali kod mene, a i u većini države su Srbi bili na 90% svih funkcija, od direktorskih, policijskih pa nadalje. To nije i ne može bit normalno, tako da, definitivno su se isticali.
Pa to je normalno da kod vas u Srbiji bude 90% Srba na funkciji, čemu čuđenje?
I kod mene u mjestu je bilo 90% Hrvata, opet normalno
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 01:15   #44
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Pa to je normalno da kod vas u Srbiji bude 90% Srba na funkciji, čemu čuđenje?
I kod mene u mjestu je bilo 90% Hrvata, opet normalno
Kežuala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 08:41   #45
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Mislim da ovaj pozitivan trend zaslužuje zasebnu temu, a o kojem se gotovo da i ne piše. Samo u 2013. u Hrvatsku se "vratilo" ili uselilo 11 tisuća Hrvata iz dijaspore, kako pospiješiti i povećati povratak? Možemo li očekivati da će se ova brojka drastično povećavati kad država izađe iz gospodarske krize? Ljudski kapital u dijaspori nam je ogroman, preko 3,5 milijuna ljudi, na nama je da ga iskoristimo i demografski i ekonomski.




http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...---378409.html


Opet propaganda. Ja sam otisao prosle godine i nisam pozalio. Ne namjeravam se vratiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 17:16   #46
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Opet propaganda. Ja sam otisao prosle godine i nisam pozalio. Ne namjeravam se vratiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ok i ti si svih nekoliko milijuna Hrvata kroz svijetu ?



p.s Zanimjivo je kao gotovo svaki post ti mora imati jedan dio u kome kaze otisao sam, nisam pozalio, ne namjeravam se vratiti bla bla bla. MIslim da je 90% forumasa vec zna.
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 19:33   #47
Povratak Hrvata iz dijaspore? Ovo mora da je neka šala, zar ne?
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 21:35   #48
Quote:
Vratile se u Hrvatsku zbog svojih korijena i sigurnijeg života
Osim mladih i visokoobrazovanih ljudi, u domovinu se vraćaju i umirovljenici, koji nakon odrađenog radnog vijeka žele živjeti na svojem tlu

Njena priča nije usamljen primjer jer sve je više ljudi hrvatskog podrijetla, čije su prabake, djedovi, roditelji otišli iz Hrvatske, koji se danas odlučuju na povratak. Među njima je i Martina Rajić, kći Hrvata i Talijanke koja se rodila u Italiji, a kao beba preselila se u Austriju gdje je provela punih 27 godina. U Grazu je završila pravni fakultet, nakon kojeg je tri godine radila u jednom odvjetničkom društvu u Beču. No, unatoč karijeri i dobroj zaradi, sve je ostavila i došla u Zagreb.

Taj val useljavanja jedan je kontinuiran proces i vjerujem da će u budućnosti biti još značajniji. Hrvatskoj su potrebni ljudi te će se, po mojem mišljenju, ali i mišljenju struke, na tom polju morati posebice raditi. Važnost potencijala tri i pol milijuna Hrvata koji žive izvan Hrvatske prepoznata je i zbog toga su poduzeti i konkretni koraci – doneseni su Strategija i Zakon o odnosima Republike Hrvatske s Hrvatima izvan Republike Hrvatske te je osnovan i državni ured. Stvorene su pretpostavke za učinkovitije i čvršće povezivanje Hrvatske s Hrvatima izvan njezinih granica – kaže predstojnica.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/vrat...zivota-1001869
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 21:51   #49
Lijepo je vidjet ovakve vijesti. Nadam se da će se što više naših sinova vratit majci.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 00:10   #50
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Osim mladih i visokoobrazovanih ljudi, u domovinu se vraćaju i umirovljenici, koji nakon odrađenog radnog vijeka žele živjeti na svojem tlu

Njena priča nije usamljen primjer jer sve je više ljudi hrvatskog podrijetla, čije su prabake, djedovi, roditelji otišli iz Hrvatske, koji se danas odlučuju na povratak. Među njima je i Martina Rajić, kći Hrvata i Talijanke koja se rodila u Italiji, a kao beba preselila se u Austriju gdje je provela punih 27 godina. U Grazu je završila pravni fakultet, nakon kojeg je tri godine radila u jednom odvjetničkom društvu u Beču. No, unatoč karijeri i dobroj zaradi, sve je ostavila i došla u Zagreb.

Taj val useljavanja jedan je kontinuiran proces i vjerujem da će u budućnosti biti još značajniji. Hrvatskoj su potrebni ljudi te će se, po mojem mišljenju, ali i mišljenju struke, na tom polju morati posebice raditi. Važnost potencijala tri i pol milijuna Hrvata koji žive izvan Hrvatske prepoznata je i zbog toga su poduzeti i konkretni koraci – doneseni su Strategija i Zakon o odnosima Republike Hrvatske s Hrvatima izvan Republike Hrvatske te je osnovan i državni ured. Stvorene su pretpostavke za učinkovitije i čvršće povezivanje Hrvatske s Hrvatima izvan njezinih granica – kaže predstojnica.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/vrat...zivota-1001869
Nije ona jedina koja se vratila ove godine. Evo baš čitam ima i jedna Hrvatica četvrto korjeno iz Brazila se vratila u majku domovinu. Njen pradjed je Hrvat rođen u Hrvatskoj i hrvatstvo je opstalo u njihovoj familiji u Brazilu preko 100 godina.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 10:39   #51
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Mislim da ovaj pozitivan trend zaslužuje zasebnu temu, a o kojem se gotovo da i ne piše. Samo u 2013. u Hrvatsku se "vratilo" ili uselilo 11 tisuća Hrvata iz dijaspore, kako pospiješiti i povećati povratak? Možemo li očekivati da će se ova brojka drastično povećavati kad država izađe iz gospodarske krize? Ljudski kapital u dijaspori nam je ogroman, preko 3,5 milijuna ljudi, na nama je da ga iskoristimo i demografski i ekonomski.




http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...---378409.html

Mihail Suslov je pocetnik u usporedbi s ovim
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:43   #52
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjet ovakve vijesti. Nadam se da će se što više naših sinova vratit majci.
Evo ga jedan ali vrijedan:

SMIONA ODLUKA INŽENJERA (28) Ostavio Australiju i plaću od 38.000 kuna: 'Ostajem u RH boriti se za svoj san'

The best off:

Quote:
Rudolf Grljušić kaže:
Australija je obećana zemlja za mlade ljude i svakomu tko je ambiciozan i spreman uložiti trud zaista nudi bezbroj različitih mogućnosti, pogotovo ako je stručno potkovan i visokoškolovan. U tvrtki moje tetke, kojoj sam neizmjerno zahvalan na svemu, radio sam na poslovima koji nisu striktno građevinske prirode, ali su ipak povezani s građevinarskom strukom. Naime, tetka ima privatnu tvrtku u Perthu specijaliziranu za postavljanje visokotlačnih vodovodnih cijevi s 20 do 30 radnika, ovisno o opsegu posla.


(...)


Ovaj mladi inženjer spremao se ponovno na put u Australiju, no stigao mu je poziv od vrgoračkog HDZ-a i prijedlog da se u ime stranke kandidira za gradonačelnika. Krenuti u neizvjesnu političku utrku ili se vratiti u materijalnu sigurnost bogate Australije? Rudolf je izabrao ovo prvo. Ono što bi rijetki učinili, navodi Slobodna Dalmacija.

– Odluka nije bila nimalo lagana ni jednostavna. Međutim, dvojba nije bila u izboru Australija ili politika, nego u meni samomu, odnosno pitao sam se mogu li išta ponuditi Vrgorcu. Na koncu sam zaključio kako ću ono što sam vidio i naučio u Australiji primijeniti i u mojem zavičaju. To je prevagnulo.

Donio sam odluku, ostajem u mojoj Hrvatskoj boriti se za svoj san s mojim Vrgorčanima. Moram istaknuti da sam ja i prilično emotivno vezan uz HDZ, jer moj je pokojni otac bio u vrgoračkom HDZ-u od početka i u vrijeme burnih i ratnih 90-ih godina, u vrijeme stvaranja neovisne Hrvatske, a poslije je bio i dugogodišnji tajnik stranke. S jedne strane, ovaj je poziv čast, a s druge strane velika odgovornost
Za one koji se pitaju WTF se desilo u Vrgorcu:

Nezavisna lista mladih slavi: Nakon 23 godine, HDZ izgubio izbore u Vrgorcu.

Proračun odbijen: Vrgorac ide opet na prijevremene izbore.

(Ne)plaćeni oglas jasno pokazuje za kog je Jutarnji procjenio da će dobiti uskoro vlast u državu.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.