Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2016., 10:39   #81
Bit će koalicija Pametno,ORaH,Slobodna Hrvatska,NL Stipe Petrina.
Ako ne treća,bit će barem četvrta opcija.
prac1X2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 15:27   #82
Sad si mi otkrio da francuska ima turizam, pa ti si genije
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 15:42   #83
Čini mi se da je MOST nažalost pokopao treći put na neko vrijeme. njihovo trčkaranje za foteljama nakon predizborne noći, iako su nas sve uvjeravali kako neće koalirati sa SDPom ili HDZom su ostavili gorak okus u mnogih njihovih birača. Teško da će netko moći napraviti neki iskorak suočen sa tim nedavnim iskustvima. Da se MOST držao svojih obećanja, mogao je mobilizirati još veći dio apatičnih građana koji apstiniraju na izborima jer ne vide kome dati svoj glas. Ovako su svojim kokošarenjem zalupili vrata i svima drugima.

ORAH se teško može smatrati trećim putem nakon svesrdne podrške koju je davao SDPu i koji ga je koštao popularnosti (šteta jer nam fali prava "zelena" stranka).

Možda jedino da PAMETNO okupi oko sebe nekompromitirane stranke i ekipu. Ta ekipa mora svakako biti lišena redikula, mutikaša i sumnjivih poluobrazovanih lokalnih šerifa. Kada i ukoliko se stvarno oformi takva ekipa, birači će možda shvatiti da postoji život i bez (kvazi)lijevih i (kvazi)desnih.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 17:41   #84
jel ima još u rvackoj KP
superkrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 17:45   #85
Quote:
superkrkan kaže: Pogledaj post
jel ima još u rvackoj KP
Ima, samo je "razjedinjena u dvije stranke"
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 19:46   #86
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Ima, samo je "razjedinjena u dvije stranke"
I njihove satelite.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 01:10   #87
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je MOST nažalost pokopao treći put na neko vrijeme. njihovo trčkaranje za foteljama nakon predizborne noći, iako su nas sve uvjeravali kako neće koalirati sa SDPom ili HDZom su ostavili gorak okus u mnogih njihovih birača. Teško da će netko moći napraviti neki iskorak suočen sa tim nedavnim iskustvima. Da se MOST držao svojih obećanja, mogao je mobilizirati još veći dio apatičnih građana koji apstiniraju na izborima jer ne vide kome dati svoj glas. Ovako su svojim kokošarenjem zalupili vrata i svima drugima.

ORAH se teško može smatrati trećim putem nakon svesrdne podrške koju je davao SDPu i koji ga je koštao popularnosti (šteta jer nam fali prava "zelena" stranka).

Možda jedino da PAMETNO okupi oko sebe nekompromitirane stranke i ekipu. Ta ekipa mora svakako biti lišena redikula, mutikaša i sumnjivih poluobrazovanih lokalnih šerifa. Kada i ukoliko se stvarno oformi takva ekipa, birači će možda shvatiti da postoji život i bez (kvazi)lijevih i (kvazi)desnih.
Ozbiljnija i jača politička opcija mora privući i financijere s dubljim džepom. Postoje li neki koji nisu mutikaše, pretvorbeni profiteri i šerifi, a da spadaju u tu skupinu?
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 10:15   #88
Bek tu ruc

Ne treba nam niti drugi put, što spomene kolega, nego nam treba svijest koju nemamo još od sedamdesetih kad se ljude uvjeravalo da je taj neki Savez socijalističke omladine (ili kako već) alternativa Savezu komunista. Jebga, ne sjećam se, nisam toliko star, ali uvjeravaju ljudi da je taj Savez socijalističke omladine nudio alternativu smjeru kojim je išla Partija.

Znači treba ljudima dokazati da ne postoji ništa osim prvog puta i sustava nastao prvenstveno pobjedom u WWII, a onda i odmakom od Staljina par godina nakon. Znači prvi cilj treba biti prokazati CK SKH u njegovoj punini.

U tom smislu je Treći put, kao imaginarno ideološko sranje, nešto najbolje što se dogodilo za CK u svijetu politike, još jedan ideološki odmak od realnosti, baš poput malicioznih (za nas, za njih Bayer gnojivo...) izjava poput "svugdje je u svijetu politički dualizam na snazi" (je, nakon stotinjak ili dvjesto godina profiliranja, a ne stvoren u laboratoriju).

Nama trebaju, pazi sad, populisti! Narod je sitnozubast i predispozicijama i agendom odozgo, tako da će samo takvi možda uspjeti preći D'Hondta. Bilo kakvi populisti, uz samo jedan uvjet: neće koalirati sa Ck SKH, odnosno s niti onim dijelom koji će dobiti najviše mandata, niti s onim koji će biti drugi po broju mandata.

Ako treba i komunisti (da, pravi komunisti), ustaše (da, one prave, koljačke), orjunaši (jea, ovi imaju najbolji mogući zalet od svih), iredentisti (da, oni pravi, istarski i dalmatinski), četnici (da, oni pravi, Srbijanski, ne ovi naši lizoguzački), i svi oni koji u nekoj od izbornih jedinica mogu u budućnosti proći D'Hondta i ne koalirati s CK SKH. Sve samo ne kolotečina centra koju će ovi smazati dok čekaju doručak.

Cilj je samo jedan, natjerati ih u Veliku koaliciju, po mogućnosti s Jednim od Sinova kao premijerom. Tek tad, nakon par mjeseci ili godina takvog mandata mi možemo početi stvarati demokratsku državu, ako treba i ako se mora i na ulici.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 20:12   #89
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ne treba nam niti drugi put, što spomene kolega, nego nam treba svijest koju nemamo još od sedamdesetih kad se ljude uvjeravalo da je taj neki Savez socijalističke omladine (ili kako već) alternativa Savezu komunista. Jebga, ne sjećam se, nisam toliko star, ali uvjeravaju ljudi da je taj Savez socijalističke omladine nudio alternativu smjeru kojim je išla Partija.

Znači treba ljudima dokazati da ne postoji ništa osim prvog puta i sustava nastao prvenstveno pobjedom u WWII, a onda i odmakom od Staljina par godina nakon. Znači prvi cilj treba biti prokazati CK SKH u njegovoj punini.

U tom smislu je Treći put, kao imaginarno ideološko sranje, nešto najbolje što se dogodilo za CK u svijetu politike, još jedan ideološki odmak od realnosti, baš poput malicioznih (za nas, za njih Bayer gnojivo...) izjava poput "svugdje je u svijetu politički dualizam na snazi" (je, nakon stotinjak ili dvjesto godina profiliranja, a ne stvoren u laboratoriju).

Nama trebaju, pazi sad, populisti! Narod je sitnozubast i predispozicijama i agendom odozgo, tako da će samo takvi možda uspjeti preći D'Hondta. Bilo kakvi populisti, uz samo jedan uvjet: neće koalirati sa Ck SKH, odnosno s niti onim dijelom koji će dobiti najviše mandata, niti s onim koji će biti drugi po broju mandata.

Ako treba i komunisti (da, pravi komunisti), ustaše (da, one prave, koljačke), orjunaši (jea, ovi imaju najbolji mogući zalet od svih), iredentisti (da, oni pravi, istarski i dalmatinski), četnici (da, oni pravi, Srbijanski, ne ovi naši lizoguzački), i svi oni koji u nekoj od izbornih jedinica mogu u budućnosti proći D'Hondta i ne koalirati s CK SKH. Sve samo ne kolotečina centra koju će ovi smazati dok čekaju doručak.

Cilj je samo jedan, natjerati ih u Veliku koaliciju, po mogućnosti s Jednim od Sinova kao premijerom. Tek tad, nakon par mjeseci ili godina takvog mandata mi možemo početi stvarati demokratsku državu, ako treba i ako se mora i na ulici.
Ti se ili a) drogiraš, ili b) studiraš na filozofskom ili c) član radničke fronte. Daj čovječe, 2016. je godina.
Gavin McInnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 20:16   #90
Quote:
Gavin McInnes kaže: Pogledaj post
Ti se ili a) drogiraš, ili b) studiraš na filozofskom ili c) član radničke fronte. Daj čovječe, 2016. je godina.
A možda sam u šumi?

Nego, koji bi bio tvoj doprinos temi i intelektualni upliv osim pukog gledanja u kalendar?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 22:22   #91
Ja sam osobno glasao za Most, moguce da to ponovim, nisam jos odlucio, moguceda uopce ne idem na izbore, moram vidjeti kako ce se situacija razvijati do rujna.
E sad sto reci o trecem putu, ajde o Mostu kao trenutno najjacom opcijom. Prvo Bozo sa onim suludim potpisom kad biljeznika, takve stvari možeš raditi ako ocekujes 2 mandata i neces igrati nikakvu ulogu, jesu li u Mostu ocekivali dva mandatane ne znam, al 19 ih je definitivno opako lupilo po glavi i doslovno ih preko noci gurnulo u poziciju za koju su bili potpuno nespremni, pa oni nisu imali prakticki nikakvu infrastrukturu. Vecina tih zastupnika Mosta se prvi put vidjela u izbornoj noci, pa famozne klauzure dok se svi ne upoznaju , pa su onda poceli sa velikom koalicijom( vjerojatno su tako najlakse htjeli izbjeci odgovornost ili dobiti na vremenu.
Na kraju su uspjeli pronaci 6 ministara, i sklopiti suludu koaliciju sa Hdz-om.
Svi znamo kako je to sve skupa izgledalo, al mislim da je u ovih šest mjeseci ipak taj Most nesto naucio i savladao osnovne stvari funkcioniranja drzave, tako da vjerujem da nece nestati preko noci , isto kao sto su dosli u poziciju moći preko noći.
Danas sam procitao da bi u sljedecih dva tjedna trebali objaviti popis ministara sa kojim racunaju, pa cemo vidjeti hoce li to uciniti.
water strider is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 22:56   #92
Zar treci put,nisu bili nesvrstani???
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 23:16   #93
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Jebga, ne sjećam se, nisam toliko star, ali uvjeravaju ljudi da je taj Savez socijalističke omladine nudio alternativu smjeru kojim je išla Partija
Nije stvar da se ti ne sjećaš nego ti ni ne znaš.Nije bilo alternative partiji.Prvo si bio pionir pa prešao u omladince a ako si bio dobar i u partiju.
To bi bilo isto kad bi mladež stranke mogla míslit drugačije od karamarka ili zokija,a što je nemoguće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 23:36   #94
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije stvar da se ti ne sjećaš nego ti ni ne znaš.Nije bilo alternative partiji.Prvo si bio pionir pa prešao u omladince a ako si bio dobar i u partiju.
To bi bilo isto kad bi mladež stranke mogla míslit drugačije od karamarka ili zokija,a što je nemoguće.
Ti mi pariš dežurni sveznalogutač ovdje...

Bili su izbori druže oduvijek u SRH, samo što se biralo samo između drugova članova, a onda, valjda u tim sedamdesetima, slušaš li ti uopće što ti pričam, pojavila se ta nekakva "alternativa" koju za potrebe ove niti nazivam Savez socijalističke omladine jer mi to prvo zvoni u glavi, a ne da mi se guglat.

Uglavnom, odokativno, jednak postotak ljudi danas smatra da su HDZ i SDP različite opcije kao i onda SKH i ta Omlad'na.

Jedina prava razlika je što se, jebiga, ovima danas pun kurac više daje legitimiteta jerbo je izlaznost deseterostruko, ili više, veća.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 00:05   #95
Alternativa je bilo hrvatsko proljeće -budiša,paradžik,mesić,paraga,gotovac...a ne komunistička omladina.

hdz i sdp jesu različiti a partija i omladina su bíli jedno te isto.

Jedino ako ne računaš studente iz hrvatskog proljeća pod tu omladinu.

Moraš malo više poradit o tim pojmovima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 10:16   #96
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Alternativa je bilo hrvatsko proljeće -budiša,paradžik,mesić,paraga,gotovac...a ne komunistička omladina.
A na kojoj su listi bili?

Ili, zasto ne veliš da su Hrvatsko revolucionarno bratstvo, Hrvatski oslobodilački pokret ili Đujićevi četnici bili alternativa?

Ili danas Crvena akcija ili Anonymous? Ja ih ne smatram alternativom jer se ne uključuju u institucionalnu političku borbu.

Quote:
hdz i sdp jesu različiti a partija i omladina su bíli jedno te isto.
A Gomes je dobar centarfor...

Govorim o tome da imo jednak postotak ljudi danas smatra različitima HDZ i SDP kao i nekad mainstream komuniste iz SKH i iz te komunističke omladinske organizacije. Ne tvrdim niti znam spadaš li ti u taj postotak.

Quote:
Jedino ako ne računaš studente iz hrvatskog proljeća pod tu omladinu.

Moraš malo više poradit o tim pojmovima.
Ja samo umrijeti moram, a ti bi trebao poraditi na čitanju s razumijevanjem, makar samo onda kad se uključuješ u raspravu.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:04   #97
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
A na kojoj su listi bili?
Onoj za Goli otok i Staru gradišku.

a evo ti omladinaca https://hr.wikipedia.org/wiki/Savez_...adine_Hrvatske
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:45   #98
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Onoj za Goli otok i Staru gradišku.
Jea, a u Perišića jebačke pločice...

A ti misliš da ja nisam mogao u gugl kopipejstat izraz koji sam sâm doveo u raspravu?

Ponovit ću, biralo se između kandidata SKH za "narodne poslanike" i onda u jednom periodu, nešto mi zvoni da je to bilo u sedamdesetima, osim kandidata SKH pojavljuju se i kandidati neke "drugačije" političke opcije, de jure druge organizacije koju ne mogu povezati s imenom, pa velim da je za potrebe teme nazovemo Savez socijalističke omladine.

To što je moje znanje o tome iznimno površno ne negira tu povijesnu činjenicu.

Nadalje, tvrdim da je pučanstvo tada doživljavalo tu "drugu" opciju upravo alternativnom, baš na način kako danas u potpunosti ista govna istog posranog centrističkog "socijalno-liberalnog" svjetonazora kao što su HDZ i SDP današnje pučanstvo doživljava kao različite.

Sasvim drugi par postola predstavlja stupanj indoktrinacije današnjih i tadašnjih ljudi i u to ne ulazim, ne pričam u apsolutnom smislu, već samo u relativnom.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 15:45   #99
Link ti je dan da nešto naučiš pošto ti te 70-te baš ne idu.
Ta tvoja alternativa su mogli bit ekipa iz ssrnj što ti dođe samo korak ispod partije koja je i osnovala iste kao i omladince.Drugih stranaka nije bilo tako da nije bilo ni drugih kandidata.Bila je lista sa 20 kandidata a biralo ih se 20.I tako je bilo do izbora 1990-te.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:29   #100
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ne treba nam niti drugi put, što spomene kolega, nego nam treba svijest koju nemamo još od sedamdesetih kad se ljude uvjeravalo da je taj neki Savez socijalističke omladine (ili kako već) alternativa Savezu komunista. Jebga, ne sjećam se, nisam toliko star, ali uvjeravaju ljudi da je taj Savez socijalističke omladine nudio alternativu smjeru kojim je išla Partija.

Znači treba ljudima dokazati da ne postoji ništa osim prvog puta i sustava nastao prvenstveno pobjedom u WWII, a onda i odmakom od Staljina par godina nakon. Znači prvi cilj treba biti prokazati CK SKH u njegovoj punini.

U tom smislu je Treći put, kao imaginarno ideološko sranje, nešto najbolje što se dogodilo za CK u svijetu politike, još jedan ideološki odmak od realnosti, baš poput malicioznih (za nas, za njih Bayer gnojivo...) izjava poput "svugdje je u svijetu politički dualizam na snazi" (je, nakon stotinjak ili dvjesto godina profiliranja, a ne stvoren u laboratoriju).

Nama trebaju, pazi sad, populisti! Narod je sitnozubast i predispozicijama i agendom odozgo, tako da će samo takvi možda uspjeti preći D'Hondta. Bilo kakvi populisti, uz samo jedan uvjet: neće koalirati sa Ck SKH, odnosno s niti onim dijelom koji će dobiti najviše mandata, niti s onim koji će biti drugi po broju mandata.

Ako treba i komunisti (da, pravi komunisti), ustaše (da, one prave, koljačke), orjunaši (jea, ovi imaju najbolji mogući zalet od svih), iredentisti (da, oni pravi, istarski i dalmatinski), četnici (da, oni pravi, Srbijanski, ne ovi naši lizoguzački), i svi oni koji u nekoj od izbornih jedinica mogu u budućnosti proći D'Hondta i ne koalirati s CK SKH. Sve samo ne kolotečina centra koju će ovi smazati dok čekaju doručak.

Cilj je samo jedan, natjerati ih u Veliku koaliciju, po mogućnosti s Jednim od Sinova kao premijerom. Tek tad, nakon par mjeseci ili godina takvog mandata mi možemo početi stvarati demokratsku državu, ako treba i ako se mora i na ulici.
Ispravak netočnog navoda, vrijedi ti ono iza zagrade, to jest Socijalistički savez!
Na upis imam još poprilično ozbiljnih primjedaba glede točnosti!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.