Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 11:23   #61
ISIL kaze da je taj bezvzenjak bi njihov 'ratnik'...
Quote:
Isil's online Amaq news agency released a statement claiming the attack.

"The perpetrator of the stabbing attack in Germany was one of the fighters of the Islamic State and carried out the operation in answer to the calls to target the countries of the coalition fighting the Islamic State," the statement said.
A tip je napao kineze....
http://www.telegraph.co.uk/news/2016...-many-injured/

ma tko jos pusi te price....

Zadnje uređivanje lutnik : 19.07.2016. at 11:33.
lutnik is offline  
Old 19.07.2016., 11:34   #62
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Na jednoj od bliskih tema pojavila se dobra ideja : Ugledati se na Izrael koji se također svakodnevno

bori sa svim mogućim oblicima napada . Dobro bi bilo poslati tamo stručnjake za sigurnost

na dodatnu edukaciju pa njihova iskustva i znanja ako bude potrebno primjeniti u EU .

I naviknuti se na novu realnost , kako neki dan reče jedan francuski visoki dužnosnik .
Potpuno druga situacija koju je ovdje nemoguće provesti, a svi znamo da tamo također uz sve to silno osiguranje ima napada...Međutim ako usporedimo barem Francusku i njihovo osiguranje sa tim u Izraelu onda su Francuzi nekih 40 godina iza netko je prije napisao da kada je sletio u zračnu luku tamo da su mu pregledavali potplate od tenisica jer su im se činile predebele i sumnjive dok u Francuskoj naši idu na stadion lik ima pederušu pita njega osiguranje jel ima šta nedozvoljeno kaže nema ovaj ga pusti da ga uopće ne pregleda već povjeruje...I onda se čudimo!
arizin is offline  
Old 19.07.2016., 11:42   #63
South China Morning Post piše da je napadnuta obitelj Yau, turisti iz Hong Konga, od kojih su dvoje kritično ranjeni, a dvoje izvan životne opasnosti, dok njihov maloljetni sin nije zadobio ozljede.

Također pišu da je ukupno ranjeno 4 ljudi teže, a jedan lakše. Ako sin nije napadnut, to bi značilo da je osim kineza ozlijeđen još netko - dakle po ovoj računici bar jedan nijemac je ranjen u napadu.
Marina Fiume is offline  
Old 19.07.2016., 11:43   #64
Nije ovaj slučaj ali mislim da je ovdje jako točno procijenjeno kako do toga dolazi.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...-je-rekao.html

Nešto nije u redu u našem društvu. Kada govorimo o napadačima u Parizu, nitko me ne može uvjeriti da dečki koji su odrasli u Parizu ili u Francuskoj vjeruju da ih čekaju u raju 72 djevice, pa su zato spremni žrtvovati svoj život. Sve počinje od socijale, to zna svatko tko se bavio policijskim poslom. Religija je za takve razočarane osobe savršen instrument za manipulaciju. To su ljudi poput nas, ali očito su jako razočarani u društvo i visoko indoktrinirani. Oni žele biti prihvaćeni negdje, to su izgubljene duše. Ipak, pogrešno je reći da se radi o ljudima visoke vojne ili kakve druge obuke. No iza njih stoji dobra i profesionalna organizacija, mozak operacije i nečiji novac. Psihologija takvih ljudi nije ništa novo. Niži socijalni slojevi, solidno obrazovanje i besperspektivnost te prijezir prema dekadenciji društva, odlična su podloga za ispiranje mozga i ‘regrutiranje’ među vjerske fanatike. Sada ih regrutiraju islamističke organizacije, ali u sličnim slojevima tražili su se i teroristi za ‘Crvene brigade’ ili ‘Frakciju Crvene armije'', kaže Dubravko Gvozdanović.


Sve to proizlazi iz socijale, ideologija je manje bitna. Radi se u pravilu o mlađim ne pretjerano pametnim i obrazovanim ljudima koji nemaju nikakvu perspektivu u životu i zbog toga su baš pogodne mete za pranje mozga. Oni traže neki smisao svog postojanja a pošto ga ne nalaze u društvu u kojem žive onda se okreću ekstremistima jer im oni nude (lažnu) nadu da rade nešto bitno. I zato to neće samo tako nestati, može se ubiti ideologiju ili je zamijeniti nečim drugim ali onaj pravi socijalni problem ostaje.
fsoul is offline  
Old 19.07.2016., 11:49   #65
To sa socijalom je imalo nekada uporiste,ovo je evoluiralo do danas i ta objasnjenja su zabijanje glave u pijesak..
Netko tko je druga ili treca generacija rodjena vani i ima solidnu priliku za dobar zivot nemre spadati pod takva objasnjenja..Necu negirati staklene stropove,ali se glupo uvijek pozivati na iste..
Takodjer covjek bjezi iz bijede i ratom zahvacenih prostora u drustvo gdje moze prosperirati i opet se ne zeli integrirati vec se rade ideoloske busije od kvartova..

Mislim da takvi likovi to citaju da bi se sami smijali tim tezama..Nije da nema toga i da se nemre na dijelu primjeniti,ali vuci paralele sa crvenim brigadama je suludo
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 19.07.2016., 11:50   #66
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Sve to proizlazi iz socijale, ideologija je manje bitna. Radi se u pravilu o mlađim ne pretjerano pametnim i obrazovanim ljudima koji nemaju nikakvu perspektivu u životu i zbog toga su baš pogodne mete za pranje mozga. Oni traže neki smisao svog postojanja a pošto ga ne nalaze u društvu u kojem žive onda se okreću ekstremistima jer im oni nude (lažnu) nadu da rade nešto bitno. I zato to neće samo tako nestati, može se ubiti ideologiju ili je zamijeniti nečim drugim ali onaj pravi socijalni problem ostaje.
Te mantre su se čule još u 1914. i uvijek, ama baš uvijek su se pokazale besmislenima i posve netočnima.

Novac ispred ideologije je prevladao samo u Zapadnim zemljama i eventualno Japanu i Južnoj Koreji.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.07.2016., 11:56   #67
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Te mantre su se čule još u 1914. i uvijek, ama baš uvijek su se pokazale besmislenima i posve netočnima.

Novac ispred ideologije je prevladao samo u Zapadnim zemljama i eventualno Japanu i Južnoj Koreji.
Novac je glavna ideologija.
Revenger20 is offline  
Old 19.07.2016., 12:08   #68
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Te mantre su se čule još u 1914. i uvijek, ama baš uvijek su se pokazale besmislenima i posve netočnima.

Novac ispred ideologije je prevladao samo u Zapadnim zemljama i eventualno Japanu i Južnoj Koreji.
Uspio si uopće ne shvatiti o čemu se priča. U svakom društvu postoje socijalne razlike i iz socijale proizlazi najviše kriminala. I tako je svuda, na zapadu i istoku. Njihovi tobožnji ideološki razlozi su nebitni. Da imaju drugu perspektivu u životu ne bi im nikad palo na pamet da ubiju sami sebe, nitko ne bi mogao utjecati na njih na takav način. I da nema te ideologije koja im trenutno pere mozak našli bi neko drugo objašnjenje, jer nemaju alternative.
Ne dobijaju oni nikakav novac, njih iskorištavaju oni koji hoće novac.
fsoul is offline  
Old 19.07.2016., 12:08   #69
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Novac je glavna ideologija.
Da, ali isključivo na Zapadu, ne dalje

Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Uspio si uopće ne shvatiti o čemu se priča. U svakom društvu postoje socijalne razlike i iz socijale proizlazi najviše kriminala. I tako je svuda, na zapadu i istoku. Njihovi tobožnji ideološki razlozi su nebitni. Da imaju drugu perspektivu u životu ne bi im nikad palo na pamet da ubiju sami sebe, nitko ne bi mogao utjecati na njih na takav način. I da nema te ideologije koja im trenutno pere mozak našli bi neko drugo objašnjenje, jer nemaju alternative.
Ne dobijaju oni nikakav novac, njih iskorištavaju oni koji hoće novac.
Kao što kažem, ti postavljaš jednadžbu kao da su svi stanovnici svijeta sekularni zapadnjački materijalisti.
Nisu.
Pogledaj Tursku, danas je bogatija nego ikada, a sekularizam im je posve nestao kao politička snaga.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.07.2016., 12:08   #70
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
pa dobro, tih psihiatrijskih slucajeva ce biti sve vise, pa neznam dal bas svako zasluzuje posebnu temu (i pozornost).
Neznam dal to sve uopce pase na politiku.....
Mene onaj napad u Nici nije uvjerio u politicku pozadinu, a sjetimo se onog njemca koji je namjerno srusio avion. Cini mi se, da smo sad u razdoblju porasta ludjaka tipa "Ja sam nitko i nista, ali cuti cete za mene sutra u novinama..."
psihijatrija se koristi nasiljem...
onda ih policija likvidira...
psihijatrija financira...
nikom nista...
oni su partneri u pregovorima...
mislim da treba uvesti za sve obvazetan psihijatrijski pregled...
ali,bas za sve jednom godisnje...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 19.07.2016., 12:11   #71
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
I meni se čini, da sam preuveličao značaj vijesti.
nisi...
dosli smo do toga da vise nije vijest kad nezadovoljni afganistanac sjekirom u vlaku napada zadovoljne nijemce...
u ovom ludilu to vise nije vijest...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 19.07.2016., 12:13   #72
Naravno da ovakvi napadi imaju veze samo s jednom stvari, nasilnom panislamističkom ideologijom koja počiva na islamskim vjerskim dogmama. Taj problem bi se vrlo lako mogao riješiti kada bi bilo moguće uvesti u potpunosti sekularno društveno uređenje, ukinuti posebne privilegije vjerskim zajednicama, osuditi i zabraniti sve koji propovjedaju nasilje, mržnju, diskriminaciju i antidemokratske ideje, zabraniti vjerske škole i osuditi vjersku indoktrinaciju djece kao zlostavljanje. Nažalost to je nemoguće jer večina zapadnh zemalja i dalje odvojenost cjere i države prihvaća s velikom figom u đepu, pa ćemo sada polako dobiti ono što smo zapravo tražili, samo će se na mjestu dominantne religije umjesto kršćanstva nači jedna mlađa i agresivnija...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 19.07.2016., 12:16   #73
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
ma ja jos uvijek tipujem,da je to netko odbacen u drustvu, nedavno se rastao sa djevojkom, pukno mu film i sad bi se on revansirao 'drustvu'. A kako ne bi ispao potpuno glup i luzer, u posljednji cas svoj socioloski i psihicki ocaj zapakira u allah akbar 'ideju'.....
pojaviti ce se tu i novci...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 19.07.2016., 12:17   #74
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kao što kažem, ti postavljaš jednadžbu kao da su svi stanovnici svijeta sekularni zapadnjački materijalisti.
Nisu.
Pogledaj Tursku, danas je bogatija nego ikada, a sekularizam im je posve nestao kao politička snaga.
Kakvi materijalisti čovječe? Koji novac? Pa nisu oni motivirani novcem, pa ubijaju i sami sebe. Njima su prodali prodali priču da će im na drugom svijetu biti bolje. A pošto im je u ovom valjda loše u to žele vjerovati.
Socijala znači da nemaju perspektivu, posao, ulogu u društvu i da im je zato jednostavno prodati priču, a ne da ih motivira novac kako si ne znam na koju foru shvatio.
fsoul is offline  
Old 19.07.2016., 12:18   #75
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nisi...
dosli smo do toga da vise nije vijest kad nezadovoljni afganistanac sjekirom u vlaku napada zadovoljne nijemce...
u ovom ludilu to vise nije vijest...
slažem se..
naravno da je vijest ako izbjeglica primljena u europu, vičući alahovo ime sa sjekirom napada ljude + kod kojeg je k tomu pronađena rukom izrađena zastava isil-a..
zar za vijest mora biti 500 mrtvih?

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Naravno da ovakvi napadi imaju veze samo s jednom stvari, nasilnom panislamističkom ideologijom koja počiva na islamskim vjerskim dogmama.
to..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 19.07.2016., 12:19   #76
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Ne vjerujem da je to terorizam, niti da je taj dečko od 17 godina (ili i manje više - nebitno) terorist.
O uzrocima se može samo nagađati, ali ja vjerujem da nije se lako prilagoditi negdje gdje se osjećaš potpuno sam, odbačen i prezren.
Nijemci pomalo preziru čak i one koji su iz sličnog kulturnog miljea a kamoli nekog tamo iz Afganistana. Isto vrijedi i obratno.
I onda se pomalo rađa mržnja (makar kako lib. mediji nastoje sve uvjeriti da su Nijemci maltene oduševljeni s emigrantima) jednih prema drugima...i eto, pukne film pa dolazi do ovakvih stvari. I dolazit će sve više i više jer se pokušava spajati nešto što je nespojivo...
Žao mi tih ranjenih ljudi i žao mi tog mladića.
pobogu,zasto ti je njega zao???
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 19.07.2016., 12:37   #77
Gledajte ljudi, nit sam ja zagovaratelj "refugees welcome" niti multi-kultija, niti mi se vjere cine bezazlene, niti ne nijekam da terorizam postoji.
Medjutim preglupo mi svakog idiota svrstavat u teroriste samo zato, sto je pred nekim krajne amaterskim napadom uzviknuo alah akbar.

Tvrdim, da ni ono ubijanje bijelih policajaca u americi nema bas puno veze sa osvetom. Jer koji ce od malena odgajan 'crni panter' zaposlit se u marincima, dakle najpristnijoj 'pure' drzavotvornoj sluzbi 'rasisticke amerike'??
Da, rasizam bijelih policajaca je vjerovatno bio triger, da je prolupao i poduzeo radikalnu mjeru, ali ja tvrdim da ako bi on zivio smislen, srecan zivot, ne bi nikada posao u tu samoubilacku akciju, pa da je vidio na TV 10 puta vise negativnih vijesti o rasizmu nego sada.

Po meni je drustvo danas jednostavno psihicki bolesnije nego prije par desetljeca.
lutnik is offline  
Old 19.07.2016., 12:39   #78
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Naravno da ovakvi napadi imaju veze samo s jednom stvari, nasilnom panislamističkom ideologijom koja počiva na islamskim vjerskim dogmama.
Iz prve djeluje kristalno jasno, ali istu tu ideologiju su slušali stotine tisuća drugih muslimana kojim nije na kraj pameti raznijeti sami sebe ili nekog drugog. Kako to da na neke djeluje a ne neke ne ako je uzrok vjerska ideologija? Zato kažem da je ta ideologija sporedni problem. Uvijek će biti svakakvih budala koji prodaju gluposti, ali ljudi sami moraju imati dovoljno mozga da nešto prihvate ili odbace.

Nemoj me krivo shvatiti, ja uopće nisam vjernik i nije mi na kraj pameti braniti razne vjerske organizacije, pogotovo ekstremističke. Ali nije problem u vjeri već u tumačenju vjere. Ovo me malo podsjeća na film The Book of Eli gdje je svijet uništen kao posljedica vjerskih ratova a preživjeli su reagirali tako da spale i zabrane sve kopije Biblije. Takvo razmišljanje se očituje i ovdje, nije knjiga problem već njeno tumačenje. Nije problem islam već način na koji ga pojedinci iskorištavaju. I ovi koji su izvršili te napade, iako ih je teško žaliti, su također žrtve. Pravi krivci sjede negdje i broje lovu, sami ne bi nikad izvršili nikakav napad i lako moguće da uopće ne vjeruju u ideologiju koju prodaju izgubljenim naivcima.
fsoul is offline  
Old 19.07.2016., 12:40   #79
Ako nastrijeliš provalnika u 1:17h ujutro gledaju ti svaki klinac i svaku okolnost: jesi li opravdan u tom činu, je li postojala opasnost po tvoj ili život obitelji, ali kada balavac blatnjave kože s nožem stupi pred koliko, 10-20-30 do zuba naoružanih specijalaca koji ga mogu razoružati kineskim štapićima s jebenim švicarskim nožićem nastrijele te kao kakvu živinu?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Old 19.07.2016., 12:41   #80
Takvih luđaka će biti još, to je nemoguće predvidjeti, spriječiti.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.