Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2006., 05:15   #1
meni nije vlasište neki problem, više lice koje je mjestimično ljuskavo - ne jako vidljivo - tako da se ne sjećam kada sam tekući puder stavila na cijelo lice. imaš neku preporuku za lice?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:54   #2
ja sam isto godinama imala problema sa seborejom, pokusavala s raznim kremicama koje mi je davao dermatolog, vitaminom B, vitaminom H.... ali nista nije pomoglo dok se nisam "ostavila" chanela, lancomea, decleora itd... i presla na iskljucivo prirodne kremice- hauschka i slicno. od kada njih koristim ni jednom mi se nije pojavilo crvenilo na licu. cini se da "kemija" nekima ipak ne odgovara i da su te kreme preagresivne i da na tipu koze koja je jako osjetljiva poput moje izazivaju reakcije. moj savjet svima-pokusajte s prirodnim kremicama , samponima, regeneratorima-pravi preporod, a i moram priznati da mi se bez obzira sto sam prije bila totalno skepticna prema svemu sto nije dobro izreklamirano i zvucnog imena cini da su ove kreme jos puno bolje i kvalitetnije.
dobra vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 15:14   #3
evo sad sam bila na moru i odmah nakon prvog kupanja, seboreji ni traga.
dermatologinja mi je preporučila phyto skin kremu i šampon pa ću to probati, a i ovaj sebosquam mi je poznat, mislim da sam koristila šampon tog naziva.
nikada nisam probala hauschkinu kremu ni jednu iako mi se činilo da bi mi ona ružina mogla odgovarati. imam jako suhu kožu (što je neobična kombinacija za seboreju).
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 12:15   #4
meni se znalo pojaviti ispod obrve ili ispod oka,kako kad.probala sam avene neku kremicu za osjetljivu kozu, i sve kaj mi je palo pod ruku i nista dok nisam dobila domace nevenovo ulje.prezadovoljna.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:34   #5
Quote:
EkatarinaVelika kaže: Pogledaj post
Da li neka od ova dva ulja mogu da pomognu kod seboreje koja se nalazi na licu ( T zona ) i u kosi ( tezak oblik, cela glava zahvacena ljuspicama )

Hvala na odgovoru.
Mogu,ali je jako bitno koristiti i eterična ulja:
rimske i njemačke kamilice (protuupalno)
palmarose ili timijana geraniola ili čajevca (protugljivično)
u baznom ulju ploda divlje ruže,boreča (preporuča se i oralno 3g dnevno) i tamanua,a može se dodati i macerat nevena.
Bršljan,list oraha i slama zobi se koristi za ispiranje lica i vlasišta,a ekstrakti se mogu dodati i u kreme i šampone.
Hidrolat hamamelisa,nerolija i kamilice u koji se doda ekstrakt aloe vere te 1%vitamina B6 su od velike koristi za seboreični dermatitis.
Oralno se koristi folna kiselina (10g),vitamin B12 (500-100mcg-injekcije)-ovo je klinički provjereno.
Također je potrebno drenirati jetru korijenom čička (2 kure),a alternativno se mogu koristiti maćuhica i list koprive (može jako dugo).

Zadnje uređivanje phyto : 19.01.2008. at 20:12.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 08:29   #6
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
alternativno se mogu koristiti maćuhica i list koprive (može jako dugo).
Kako? U obliku čaja?

Negdje sam čula da je dobro ispirati lice čajem lista bijelog sljeza? Jeli netko to probao i pomaže li?
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 17:44   #7
jel moguce da mi je od seboreje pocela abnormalno otpadati kosa???
guest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:00   #8
Quote:
guest123 kaže: Pogledaj post
jel moguce da mi je od seboreje pocela abnormalno otpadati kosa???
A kažu da je moguće jer se začepe žlijezde lojnice, koža ne diše, kosa opada...
Ma i ja imam isti problem, nekoliko mjeseci po porodu počela mi nenormalno opadat kosa što sam pripisivala famoznom porodu...
Dok nisam došla u frizeraj i ona mi rekla da imam neke krastice po glavi (to je bilo prije 4mj i ja zaboravila na to) al jučer mi to opet ponovila spominjujući seboreju i dermatologa.
Dakle morat ću ići kod dr. specijalista da mi dijagnosticira šta već, jer mi je više puna kapa (kapa, vlasište, haha) što mi kosa nenormalno opada svakim češljanjem, tjeme mi je crveno, ljuskavo, svrbi... ljudi će mislit da imam uši, stalno prčkam po kosi...
Nego... nikad nisam imala problema sa kožom i nemam pojma koji je uzrok, gljivice, hormonalni disbalans, genetika. pad imuniteta... zna li tko uzrok??
__________________
jančić naš mali, kad je bio SKROZ mali
miniamala :)
minjamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 23:17   #9
mene je napao jedva cekam da nastavis sa savjetima.

moj krece iz zeluca a javlja se oko nosa, usta i na bradi (ponekad u obrvama i izmedju njih, al ovaj put je taj dio zaobisao). zadnjih dana ne znam sto s tim.

koristim hauschku oko godinu dana. jako sam zadovoljna. u dva navrata imala navalu pristica i rijesila ju samo jojobinim uljem (nakon svega par dana).

za dermatitis sam neko vrijeme koristila uriage cu-zn, a sad sam htjela kupit a-derminu slicnu kremu za bebe (isto ima cu-zn, zob i jos neke sastojke). inace mi je a-derma od "neprirodne" kozmetike dosta uvjerljiva.

sto od prirodne kozmetike mogu koristiti a da ne moram puno muckati (nemam bas vremena za to) - postoji li sto gotovo? kakva su tvoja iskustva i preporuke sa dermokozmetikom (nadam se da ovo nece biti offtopic, jer ipak me primarno zanima prirodna varijanta ).

hvala unaprijed!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:22   #10
godinama se patim s tom bolešću kao takvom,svrab,bol,krv,sekundarna infekcija,

pa onda objašnjavanja okolini da to jeste ružno ali nije zarazno...

ne znam šta više da probam...
hostel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 17:17   #11
Cool

Pokušaj ispirati lice čajnim pripravkom maćuhice i smilja. Iznutra piti čaj od maćuhice. Bez šećera, jasno. Zatim se umivati u filtriranoj vodi sa zelenim čajem. Ne brisati lice. Povremeno očistiti lice prahom kurkume i prirodno osušiti. Jasno, promijeniti kompletnu ishranu. Maknuti sav živi šećer oko sebe. Piti isključivo čičak ( ne kadulju), i to kvalitetno bilje. I ode seboreja. Drži se toga. Ne grebati kožu ili dirati prljavim rukama. Nikakve kreme i nikakvi prejaki začini. Kava van. I vjeruj mi, moja je bila toliko ružna da mi je bilo neugodno otići do dućana. Danas - uz držanje gore navedenih pravila - 4 godina bez ijednog problema. Sretno. Ako želiš, mogu ti poslati detaljna pravila kako izliječiti seboreju.
Bertogna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 19:46   #12
Imam pitanje za Merlinu, nadam se da će ovo pročitati.

Tiče se njenog recepta sa ranijih stranica ove teme za iscrpak slame zobi. Bila sam u Bio&bio i tražila slamu zobi, a tek ono kasnije vidim da sam kupila neljuštenu zob. Može li se od toga (neoljuštene zobi) napraviti iscrpak za dodavanje u šampon kod seboroičnog dermatitisa? I na koliko baze šampona ide 30 ml iscrpka?
Rbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:38   #13
treba ti ovo


ili ovo


ZOB - sušena biljka (slama)


http://www.cajoteka.com.hr/ponuda.asp?show=info&ID=360

(Avenae herba)Zelen (nadzemni dio) zobi prilično je nepoznata biljka, no tradicionalna fitoterapija poznaje njezine brojne upotrebe. Kao i kod sjemenki, zelen zobi sadrži beta-glukane, flavonoide, saponozide, minerale i silicijeve spojeve. Zanimljivo, zob sadrži i veliku količinu željeza, mangana i cinka, pa je na neki način možemo smatrati i riznicom oligoelemenata, usporedimo li je sa sadržajem minerala drugih žitarica. Infuz zobi - Koristio se kao blagi sedativ, premda je posve nepoznata grupa spojeva koja bi iskazivala taj učinak. Možda je blagotvorni učinak i na probavu znao odigrati ulogu "smirenja" i lakšeg sna. Zelen zobi relativno je dobar diuretik i urikozurik (tvar koja pospješuje lučenje mokraćne kiseline), pa se koristila u čajnim smjesama protiv gihta. Infuz za oralnu primjenu spravlja se od jedne jušne žlice slame zobi koja se prelije s 2 do 3 dcl kipuće vode i ostavi stajati 10 do 15 minuta. Pije se dva do tri puta dnevno. U nas je najpoznatija upotreba slame zobi u dermatologiji. Jaki infuz slame zobi koristi se kod raznih kožnih tegoba, od atopijskog dermatitisa do seboroičnog dermatitisa. Premda nije službeno odobrena za tu namjenu, tradicionalna narodna upotreba mnogo je puta potvrdila tu namjenu s uspjehom. Za bebe se spravljaju kupke u koje se doda infuz zeleni zobi. Kupke od zobi stoljećima su bile i lijek protiv reumatoidnog artritisa, hepatitisa i raznih drugih tegoba, no do današnjeg dana održala se samo primjena kupki kod dermatoloških tegoba. Infuz za vanjsku primjenu spravlja se od dvije jušne žlice slame zobi koja se prelije s 1,5 do 2 dcl kipuće vode i ostavi stajati 10 do 15 minuta. Dodaje se u kupke ili se koristi kao tonik za oboljele dijelove kože. Infuz se spravlja uvijek svjež! Zob je biljka sigurna za upotrebu i nisu poznate kontraindikacije i mjere opreza. I sjemenke zobi i zelen zobi smiju se koristiti s lijekovima, što je čini izvrsnom biljkom za samoliječenje. Ukratko....Osnovne djelatne tvari: Sadrži steroidne saponine, silicijevu kiselinu i mineralne tvari. Djelovanje i uporaba: Djeluje umirujuće i kao blagi diuretik. Preporuča se kod nesanice i blažih upala mokraćnog mjehura, gihta. Kao kupka djelotvorna je kod upalnih i gljivičnih promjena na koži jer posjeduje antibakterijski i antimikotski učinak. Način pripreme: 1-2 žličice ploda preliti s 2 dcl kipuće vode, pustiti da odstoji poklopljeno 20 minuta uz povremeno miješanje, zatim procijediti
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:01   #14
Hvala, sve je jasno.
Rbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:18   #15
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
treba ti ovo


ili ovo


ZOB - sušena biljka (slama)


http://www.cajoteka.com.hr/ponuda.asp?show=info&ID=360

(Avenae herba)Zelen (nadzemni dio) zobi prilično je nepoznata biljka, no tradicionalna fitoterapija poznaje njezine brojne upotrebe. Kao i kod sjemenki, zelen zobi sadrži beta-glukane, flavonoide, saponozide, minerale i silicijeve spojeve. Zanimljivo, zob sadrži i veliku količinu željeza, mangana i cinka, pa je na neki način možemo smatrati i riznicom oligoelemenata, usporedimo li je sa sadržajem minerala drugih žitarica. Infuz zobi - Koristio se kao blagi sedativ, premda je posve nepoznata grupa spojeva koja bi iskazivala taj učinak. Možda je blagotvorni učinak i na probavu znao odigrati ulogu "smirenja" i lakšeg sna. Zelen zobi relativno je dobar diuretik i urikozurik (tvar koja pospješuje lučenje mokraćne kiseline), pa se koristila u čajnim smjesama protiv gihta. Infuz za oralnu primjenu spravlja se od jedne jušne žlice slame zobi koja se prelije s 2 do 3 dcl kipuće vode i ostavi stajati 10 do 15 minuta. Pije se dva do tri puta dnevno. U nas je najpoznatija upotreba slame zobi u dermatologiji. Jaki infuz slame zobi koristi se kod raznih kožnih tegoba, od atopijskog dermatitisa do seboroičnog dermatitisa. Premda nije službeno odobrena za tu namjenu, tradicionalna narodna upotreba mnogo je puta potvrdila tu namjenu s uspjehom. Za bebe se spravljaju kupke u koje se doda infuz zeleni zobi. Kupke od zobi stoljećima su bile i lijek protiv reumatoidnog artritisa, hepatitisa i raznih drugih tegoba, no do današnjeg dana održala se samo primjena kupki kod dermatoloških tegoba. Infuz za vanjsku primjenu spravlja se od dvije jušne žlice slame zobi koja se prelije s 1,5 do 2 dcl kipuće vode i ostavi stajati 10 do 15 minuta. Dodaje se u kupke ili se koristi kao tonik za oboljele dijelove kože. Infuz se spravlja uvijek svjež! Zob je biljka sigurna za upotrebu i nisu poznate kontraindikacije i mjere opreza. I sjemenke zobi i zelen zobi smiju se koristiti s lijekovima, što je čini izvrsnom biljkom za samoliječenje. Ukratko....Osnovne djelatne tvari: Sadrži steroidne saponine, silicijevu kiselinu i mineralne tvari. Djelovanje i uporaba: Djeluje umirujuće i kao blagi diuretik. Preporuča se kod nesanice i blažih upala mokraćnog mjehura, gihta. Kao kupka djelotvorna je kod upalnih i gljivičnih promjena na koži jer posjeduje antibakterijski i antimikotski učinak. Način pripreme: 1-2 žličice ploda preliti s 2 dcl kipuće vode, pustiti da odstoji poklopljeno 20 minuta uz povremeno miješanje, zatim procijediti
znaci s tim mogu jednom dnevnom umiti lice?
n-i-k-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 23:17   #16
meni se čini da imam to..na tjemenu...ko neke bjele/crvenkaste krastice i onda ja to s noktima skidam...al neam puno baš...al svejedno ljušti mi se sad neznam al imam perut il je to...a i ispada mi kosa malo više..ja ne kužim da mi se prorjedila al mi kažu ovi doma..a i svaki drugi dan mi se masti...pročitala sam da su to simptomi...i šta bi ja sad mogla koristit za to jel neka ulja ili šta?
black_diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 23:07   #17
Ja isto imam taj problem,samo mi ne otpada kosa.Stanje sam popravila sa Vichy šamponom.Nedavno sam bila u apoteci na pregledu kose i ženska mi je rekla da od čestog pranja i agresivnih šampona se razmnože gljivice i onda polude,tako mi je doslovno rečeno i da se to može izliječiti.Odbila me kad mi je sve preporučila od Rougj-a,ali mi je rekla kad perem kosu da je grubo masiram 5 minuta.Kupila sam Urtekram šampon sa vulkanskom zemljom i te mi se flekice povlače.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 20:27   #18
evo me na ne znam kojem topiku gdje hvalim dr temt crni šampon 70tak kn
imam psorijazu na vlasištu već dugo godina i ove godine je bilo katastrofalno stanje, svrbež, ljuskice ma uzas. još me ducray dodatno iziritirao.

taj crni šampon ima u sebi coal tar koji fantastično sanira problematična vlasišta. već nakon prvog korištenja se vidi razlika. tjeme nema ljuskice, nije iziritirano i ne svrbi

mana je što smrdi dok se kosa ne osuši ali da mi prostite je*** smrad kad najbolje funkcionira od bilo čega na tržištu. vichy, ducray, phyto, h&s, biorga se mogu sakriti pred ovim šamponom
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 00:35   #19
Problem sa seboreičnim dermatitisom jest što se ne zna pravi uzrok tj. što je ono što se liječi i tretira raznim preparatima samo vanjska manifestacija dok je pravi uzrok negdje 'unutra'. Dermatologija je jedna od najslabije razvijenih medicinskih grana, nedovoljno je istražena, a vjerojatno bi bilo i vrlo skupo podvrgavati pacijente sistemskoj obradi (svih) unutarnjih organa samo da bi se utvrdilo zbog čega dolazi do pukog crvenjenja i ljuštenja kože koje se ipak češće doživljava kao estetski, a ne medicinski problem.

Iako sam isprobao gomiletinu proizvoda, za sada sam najbolje rezultate postigao s kombinacijom Betriona (mast) i Oronazola (krema). Na kritično mjesto nanosi se, u tankom sloju, jedna navecer pa druga ujutro i tako dok ne nestane crvenilo i perutanje. Jest, oba su pripravka s kortikosteroidima, ali meni, barem do sada, niti jedan kozmetički proizvod nije pomogao, samo medicinski.

Uputa dermatologa bila je da bi to trebalo mazati sedam ili čak četrnaest dana što se meni činilo besmislenim jer se ne želim trovati kada već nema simptoma. Onda sam jednom pokušao i rezultat je bio isti. Dakle, crvenilo se povuče, ali se nakon nekog vremena opet vrati. Očito je to protivnik kojega možeš preplašiti, ali ne i potpuno poraziti.

Bolesnici sa seborejom trbali bi izbjegavati jako slanu, masnu i začinjenu hranu, alkohol, kofein i nikotin. Sve to pojačava simptome.

Nadam se da je barem netko barem mrvicu uspio profitirati od ovog mojeg iskustva.
__________________
I'm not too proud to say that I'm ok with the girl next door who is famous for showing her chest
mali_djava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 01:20   #20
Betrion je antibiotska mast i potpuno je nepotrebna jer problem kod SD-a je infekcija gljivicom Malassezia furfur,a ne bakterijom.
Oronazol je antimikotik (djeluje na gljive).
Sve za prehranu stoji,samo da dodam da se treba mnogo izlagati sunčevoj svjetlosti i uzimati dodatno B-vitamine je i jedno i drugo balansiraju centralni živčani sustav što je jedan dio problema kod SD-a.
Stres kao i problemi s probavnim sustavom (gastritis,čir,infekcija H.plyori) dodatno pogoršavaju SD.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.