Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2011., 21:29   #1
Povišene vrijednosti aminotransferaza

Osjećao sam bolove u gornjem desnom dijelu trbuha i ispod desnog rebra. Obavio sam gastroenterološki pr. + UZV abdomena. Rezultati su slijedeći: Jetra u MCL mjeri 16 cm, hiperehogenije strukture parenhima po tipu difuzne lezije, bez vidljivih žarišnih lezija. Gušterača je uredne veličine i ehostrukture, nema dilatacije DP. Sve je ostalo u redu. Nakon toga propisana mi je dijeta sa smanjenim unosom masnoća i potpuna apstinencija od alkohola i kontrolna lab. obrada. Obavljeni laboratorijski nalazi donose povišen GGT 105 u odnosu na11-55; MCV 105 / 83,0-97,2; MCH 34,4 / 27,4-33,9 zatim tumorski marker Ca 19-9 povišen 66,7 u odnosu na 33. S obzirom na povišen marker savjetuju se MSCT abdomena (pitanje gušterače) i kompletna krvna slika. Ne osjećam nikave bolove ali sam jako zabrinut zbog svega ovoga. Molim Vas ako nešto znate o ovome da mi odgovorite.
pppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 00:14   #2
Koliko imaš godina ?
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 00:38   #3
Četrdeset
pppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 00:39   #4
Četrdeset.
pppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 00:45   #5
Quote:
pppp kaže: Pogledaj post
Četrdeset.
Bilo kakva maligna promjena na gušterači, zbog činjenice da karcinomi gušterače rastu uglavnom perineuralno (oko živaca), izuzetno bole. Ako nemaš nekih općih simptoma, u smislu kaheksije, anoreksije, bolova, proljeva, povraćanja, zatvora i slično, u prvi mah bi isključio maligni proces. Iako, taj Ca19-9 je tumor specifičan marker za probavni sustav (crijeva, gušterača...). Mada, povećanje tumorskog markera ne znači nužno i tumor.

Uradi MSCT abdomena, i budi miran, mislim da stvar nije opasna.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 08:53   #6
Hvala na odgovoru. Nemam simptoma koje si naveo. Naime, ne jedem peceno i previše masno, apstiniram i ne pušim. Težina mi je manje više ista. Oprosti, još jedno pitanje. Da li smijem konzumirati bezalkoholno pivo?
pppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:00   #7
Nalazi KKS su se popravili GGT,AST,ALT i tumorski marker je ok. MSCT abdomena uredan. Hepatitisi uredu. Jako me zabrinjava snižen ceruloplazmin i bakar.
Čitajući o tome po internetu nailazim na razna tumačenja. Neznam što će reći doktor na kontroli.
pppp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.