Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 18:18   #1
Prehrana nakon moždanog udara

Tata mi je imao drugi mozdani udar i vratio se kuci.. Receno mi je samo da mora biti na dijeti, da nesmije jesti masnu i slanu hranu, ali ja neznam sto bi to trebalo znaciti. Procitala sam negdje na netu da se ne preporuca jesti masno meso i mesne prerađevine, sol, mlijecne preradjevine. I tu nastaje moj problem: ne znam sto ponuditi tati za jelo.

Osobito me muci dorucak, jer doista ne znam sto bi mogla ponuditi osobi koja je navikla na masno meso i ne pristaje na nista manje (jedna vrlo bitna cinjenica u cijeloj prici je da se radi o psihicki bolesnoj osobi, pa mu moj monolog o stetnosti masne hrane na njegovo zdravlje ne znaci apsolutno nista). Dakle, zanima me dal mu mogu ponuditi za dorucak nesto zdravo, a ipak dovoljno kaloricno, uzevsi u obzir i to da je se radi o dijabeticaru.. (jer neznam kako nagovoriti osobu od 110 kg da pojede saku zobenih, jabuku i light jogurt…) Pomoc..

I, nevezano uz prehranu, zanima me zasto su potrebne kontrole kalija nakon pretrpljenog mozdanog (ili se i tu radi o nekoj drugoj bolesti)? I, na sto bi jos trebala pripaziti kod njegovog oporavka..

Lijecnica mi je rekla samo nesto sturo o bolesti, a ja sam bila u prevelikom soku da bi pitala bilo sto, tako da bih vas zamolila da napisete nesto, bilo sto vezano uz ovu bolest, jer doista nemam koga pitati za savjet, a neznam niti jednu osobu koja je prebolila mozdani. Hvala..
__________________
I gotta find my place, I wanna hear my sound! Don’t care about all the pain in front of me, 'Cause I'm just trying to be happy!
Sretno-nesretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:25   #2
Izbacite sol obavezno iz prehrane, jesti puno ribe i voća i povrća. Izbacit prženje u termičkoj obradi hrane.
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.