Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2007., 01:31   #41
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
ta žena kaže da ipak jesu dijagnosticirali RA, navodno radi nekog faktora koji joj je povećan, nemam pojma o tome, valjda nešto što verificira dijagnozu, koliko sam shvatila
To ti je reuma faktor koji je glavni dijagnostički kriterij za RA. On se nalazi u serumu bolesnika oboljelih od RA, te se može nalaziti i kod nekih upalnih bolesti zglobova i to većinom kod starijih osoba.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 02.11.2007., 10:52   #42
Quote:
sara22 kaže: Pogledaj post
kaj se tiče brzine ozbiljnog stanja reumatoidnog artritisa, mojoj se mami prošle godine preko ljeta (znači 2 mjeseca) odjednom pojavio! samo je preko ljeta osjećala jutarnju utrnulost i nemoć u rukama, grčenje i bol u zglobovima ruku najviše. u jesen je krenula kod doktora i na kraju eto ti vraga... reumatoidni artritis.
Meni isto preko ljeta kad sam navrsavala 7god..sad su mi 22 i hvala bogu, jako sam dobro, rjetko se sjetim da uopce bolujem..
Kerry is offline  
Old 08.02.2008., 18:41   #43
Reumatski artritis

Bolujem od reumatoidnog artritisa od 6 mj. prošle godine. Sve je počelo sa bolovima u zglobovima. Bolovi su se premještali iz koljena u rame, iz ramena u lakat itd., a najviše su me boljeli mali zglobovi na rukama i stopalima. Od 7. mj. sam na terapiji Methotrexatom kojeg za sada dobro podnosim, osim što moram uzimati kontracepciju.
Molim da se jave osobe koje također boluju od reumatoidnog artritisa, da mi kažu na kojoj su terapiji, kako podnašaju bolove, da li posjeću toplice, odnosno da malo razmjenimo iskukstva.
Pozdrav i javite se, ako imate slično iskukstvo!
kiki-ri is offline  
Old 09.02.2008., 16:13   #44
Zar nema nikako tko boluje od RA. Blago Vama, Vi ste svi zdravi.
kiki-ri is offline  
Old 22.04.2008., 22:15   #45
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Zar nema nikako tko boluje od RA. Blago Vama, Vi ste svi zdravi.
Imam 53 godine i bolujem od RA u kombinaciji sa spondyloartritisom. Na terapiji sam Medrolom (32-4mg). Svake godine idem na rehabilitaciju u toplice.
Mile50 is offline  
Old 22.04.2008., 22:32   #46
Quote:
Mile50 kaže: Pogledaj post
Imam 53 godine i bolujem od RA u kombinaciji sa spondyloartritisom. Na terapiji sam Medrolom (32-4mg). Svake godine idem na rehabilitaciju u toplice.
mi smo ti tamo na temi reumatski artritis pa se javi koji put.
kiki-ri is offline  
Old 23.04.2008., 12:42   #47
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Bolujem od reumatoidnog artritisa od 6 mj. prošle godine. Sve je počelo sa bolovima u zglobovima. Bolovi su se premještali iz koljena u rame, iz ramena u lakat itd., a najviše su me boljeli mali zglobovi na rukama i stopalima. Od 7. mj. sam na terapiji Methotrexatom kojeg za sada dobro podnosim, osim što moram uzimati kontracepciju.
Molim da se jave osobe koje također boluju od reumatoidnog artritisa, da mi kažu na kojoj su terapiji, kako podnašaju bolove, da li posjeću toplice, odnosno da malo razmjenimo iskukstva.
Pozdrav i javite se, ako imate slično iskukstvo!
https://www.forum.hr/showthread.php?t=307795
Dirk is offline  
Old 02.01.2009., 21:08   #48
mile-zg di si ,si bila na operaciji kraljrnžnice?
budabudimir is offline  
Old 03.01.2009., 01:33   #49
moguće je da se radi o RA, bez obzira na naglost nastanka simptoma. jel imala visoku temp?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 18.02.2009., 02:25   #50
For the second study, Marie Gunnarsson, a doctoral student at the Institute of Environmental Medicine at the Karolinska Institute in Stockholm, Sweden, and colleagues found that the risk of heart attack among newly diagnosed rheumatoid arthritis patients doubled during the first 10 years after diagnosis.

The researchers collected data on 7,954 newly diagnosed rheumatoid arthritis patients and compared that information with 38,913 people from the general Swedish population.

Over 10 years of follow-up, the researchers found that patients diagnosed with rheumatoid arthritis had almost double the risk of a heart attack and dying from a heart attack. The increased risk grew over time, starting five years after diagnosis, the study found.

"This study shows that having rheumatoid arthritis confers an increased risk of having a myocardial infarction [heart attack], and that this risk increase is manifest already early in RA disease progress," Gunnarsson said in an ACR news release.

"The fact that there is no increased risk prior to rheumatoid arthritis diagnosis suggests that there is something in the rheumatoid arthritis disease itself, such as inflammatory processes that lead to this increased risk. Measures to bring down inflammation in rheumatoid arthritis might, thus, be beneficial also from a cardiovascular prevention point of view in this population," she said.

In the last report, a research team led by Dr. Kimberly Liang, an assistant professor at the University of Pittsburgh, found that diastolic dysfunction was more common in patients with rheumatoid arthritis, which could help explain the increased risk for heart problems in these people.

"Diastolic dysfunction occurred in 38.9 percent, compared to 28.8 percent in the non-rheumatoid arthritis group," Liang said. "We also found that patients in the rheumatoid arthritis group had higher average pulmonary arterial pressure, which is high blood pressure in the lungs and the right side of the heart. This is consistent with the impaired filling of the heart seen in diastolic dysfunction."

Wider use of echocardiography in patients with rheumatoid arthritis may reveal heart abnormalities before they are detected clinically, Liang said. An echocardiogram is a test that uses sound waves to create a moving picture of the heart, according to the U.S. National Institutes of Health.

Dr. John Hardin, chief science officer at the Arthritis Foundation, said these new studies highlight the toll that rheumatoid arthritis can take on the cardiovascular system.

"These studies are consistent with the idea that systemic inflammation promotes cardiovascular disease," Hardin said. "Rheumatoid arthritis creates a general state of inflammation within the body."

Hardin also noted that some arthritis drugs can increase the risk of heart problems in rheumatoid arthritis patients who already have damaged hearts. "For example, Enbrel (etanercept) can, in fact, in some people, potentiate heart failure, which can be a complication of myocardial infarction," he said.

To prevent a heart attack, patients with rheumatoid arthritis need to pay particular attention to cholesterol, blood pressure and maintaining a healthy lifestyle, Hardin said. "If you have rheumatoid arthritis, the things you do to protect yourself against cardiovascular disease become doubly important," he said.

Rheumatoid arthritis is a chronic disease that results in pain, stiffness, swelling, and limitation in the motion and function of multiple joints. The disease also can cause inflammation in other organs. An estimated 1.3 million Americans suffer from rheumatoid arthritis, according to the Arthritis Foundation.
4forum is offline  
Old 29.09.2009., 21:02   #51
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
mi smo ti tamo na temi reumatski artritis pa se javi koji put.
Moja frendica ima RA već 8 godina,sad joj je tek 38god.Nikako je nisu liječnici slali u toplice i neznam da li ima na to pravo.Jako često je na bolovanju i nedaj bože nikome takvih bolova.Ako netko zna kakva prava ima bila bih mu zahvalna da mi javi,unaprijed se zahvaljujem
mmajda15 is offline  
Old 15.07.2010., 11:13   #52
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moguće je, samo meni je kao laiku malo čudno da je artritis od jedanput došao na tu razinu . On obično počinje od manjih tegoba kao npr. promjene na šakama i onda kroz godine napreduje postepeno.

Mislim da kod nje može biti i još nešto u igri.

Sjetila sam se slučaja tu s foruma jedne žene kojoj je bezazlena miogeloza pritiskala živac u leđima koji kontrolira motoriku ruke i nije ju mogla micati. Mislili su bog te pitaj šta je, a stvar su na kraju riješili UZV i masažom.

Možda da potraži drugo mišljenje?
na zalost, moram reci da je moguce da se RA pojavi iznenada i da bukne po svim zglobovima, to govorim iz iskustva. meni je krenulo s temperaturom, da bi za manje od mesec dana svi zglobovi bili zahvaceni
Biljkau is offline  
Old 12.01.2011., 21:29   #53
Želim vam prenesti iskustvo moje mame (67 g.). Imala je strašnih problema sa artritisom u prstima šake. Zglobovi šake su se deformirali i strašno boljeli. Probala je svakakve terapije, konvencionalne i alternativne, sa vrlo slabim rezultatima.

Prije dvije godine je počela piti kurkumin (Curcuma longa) i jedan prirodni pripravak. Potpun uspjeh. Zglobovi je više ne bole i ne deformiraju se dalje. Nažalost, dosadašnja deformacija i smanjena mobilnost je trajna.

kurkumin je najjeftiniji preko ebaya:
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trk...All-Categories

ovaj pripravak se ne prodaje u Hrvatskoj:
http://www.lef.org/Vitamins-Suppleme...eaflavins.html

Starosni artritis je auto-imuni upalni poremećaj. Ovi prirodni pripravci djeluju.
d.theman is offline  
Old 12.01.2011., 21:44   #54
E pa ima lijeka.

Želim vam prenesti iskustvo moje mame (67 g.). Imala je strašnih problema sa artritisom u prstima šake. Zglobovi šake su se strašno deformirali i boljeli. Probala je svakakve terapije, konvencionalne i alternativne, sa vrlo slabim rezultatima.

Prije dvije godine je počela piti kurkumin (lat. Curcuma Longa) i jedan pripravak. Potpun uspjeh. Zglobovi je više ne bole i ne deformiraju se dalje. Nažalost, dosadašnja deformacija je trajna, kao i smanjena mobilnost prstiju.

kurkumin je najjeftiniji preko ebaya:
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trk...All-Categories

pripravak koji pije se ne prodaje u Hrvatskoj:
http://www.lef.org/Vitamins-Suppleme...eaflavins.html
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=art....c0.m270.l1313

Starosni artritis je auto-imuni upalni poremećaj. Ovi prirodni pripravci djeluju.
d.theman is offline  
Old 22.01.2011., 22:29   #55
moja baka ima artritis i totalno su joj prsti ruke i nogu deformirani. bolovi su jaki ali ništa posebno ne pomaže u potpunosti. drago mi je da sam pročitala ovo za kurkumu, možda ublaži bar malo. pročitala sam negdje na forumu i za taj celliant. zna li itko nešto više o tome?
jopuca is offline  
Old 30.01.2011., 00:10   #56
Quote:
d.theman kaže: Pogledaj post
Želim vam prenesti iskustvo moje mame (67 g.). Imala je strašnih problema sa artritisom u prstima šake. Zglobovi šake su se deformirali i strašno boljeli. Probala je svakakve terapije, konvencionalne i alternativne, sa vrlo slabim rezultatima.

Prije dvije godine je počela piti kurkumin (Curcuma longa) i jedan prirodni pripravak. Potpun uspjeh. Zglobovi je više ne bole i ne deformiraju se dalje. Nažalost, dosadašnja deformacija i smanjena mobilnost je trajna.

kurkumin je najjeftiniji preko ebaya:
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trk...All-Categories

ovaj pripravak se ne prodaje u Hrvatskoj:
http://www.lef.org/Vitamins-Suppleme...eaflavins.html

Starosni artritis je auto-imuni upalni poremećaj. Ovi prirodni pripravci djeluju.
Mozes li mi mozda malo reci nesto o tom kurkuminu na nasem jeziku sto je to ustvari ,a ako moze i o ovom pripravku?neznam engleski nazalost a imam iste probleme hvala unaprijed
papiga is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.