Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2011., 14:52   #2541
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
ovo je najbolji savjet za sve koji se misle da li ic il ne na work holiday, dodji i probaj. niko nespava na cesti i nejede po kontejnerima. hrvatska moze jednu godinu bez tebe....
Kanada je jedna lijepa i normalna drzava sa puno mugucnosti, ali ipak nije bas u tolikoj mjeri sve bajno i krasno koliko ti mislis. I oni imaju problema prije svega sa beskucnicimam, narkicima i njima slicnima, evo ti link pa procitaj:
http://www.bestvancouverguide.com/ma...-vancouver/66/
Braand is offline  
Old 05.07.2011., 15:01   #2542
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
...
Neću se puno miješat jer sam obećao da ću biti dobar. Dugo sam ovdje. Slažem se sa tobom, neki su na sve načine pokušavali da odvrate ljude od Kanade. To je išlo skoro pa ovako, možeš mi odjeć ruku ako njemu odsječeš obje. Sad je situacije bolja.
Za CIC zna svatko, a onaj tko nezna taj niti ne namjerava u Kanadu. Svaka čast onima koji su stvarno pomogli pa makar jednim linkom
Savjet za nove, nemojte nikoga pitat za savjete jer su često netočni(namjerno ili nenamjerno, nije bitno). Prvo treba vidjeti dali se isplati ići u Kanadu, google: Canada average wage i Canada unemployment rate. Pa ako mislite da je tamo dobro odete na državne i provincijske stranice i čitate, nema šta nema, ama baš sve sve možete saznati preko neta, i sve je točno napisano.

Primjer, cijene hrane, http://www.sobeys.com/en/Home.aspx
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Old 06.07.2011., 00:20   #2543
Evo i meni je stiglo Letter od introduction od veleposlanstva vezano za Working holiday i cijela aplikacija je trajala manje od mjesec dana.
Da li se neko raspita u vezi sa medical insurance koji bi trebali kupit prije odlaska u kanadu i koliko bi to trebalo kostat? Nisam ima dosta vremena za pogledat, ali ono sta sam vidio cijena se kretala oko 400-500 dolara za rok od godine dana pa ako neko ima neke druge informacije neka podijeli...
E i jos vezano za kupovini povratne karte iz kanade koliko sam vidio najduzi period za kupovini povratne karte je nekih 8 mjeseci od dana kupovine karte pa me zanima ako neko ima iskustva da li je moguce produzit rok povrata ili ga izmijenit na neki drugi mjesec(dan) i koliko zo otprilike kosta? Unaprijed hvala
AID77 is offline  
Old 06.07.2011., 02:14   #2544
Quote:
Brandeburg kaže: Pogledaj post
Kanada je jedna lijepa i normalna drzava sa puno mugucnosti, ali ipak nije bas u tolikoj mjeri sve bajno i krasno koliko ti mislis. I oni imaju problema prije svega sa beskucnicimam, narkicima i njima slicnima, evo ti link pa procitaj:
http://www.bestvancouverguide.com/ma...-vancouver/66/
ala tebe - koje su ovo gluparije - moj se post odnosia samo na hrvate koji su dosli u kanadu preko WH programa...

pa naravno stvar da ovdi ima beskucnika, sirotinje, narkomanije, ima i kineza koji skupljaju boce dok ekipa pije u parku...a za tvoju informaciju....postoje i kriminalci, pedofili i ljudi koji ce ti ukrast biciklu ako je ne zavezes jakim lancom na ulici....sta sad??

ja ovdi pokusavan bit objektivan - a objektivno je i ovo -

1. ako ti je doma dobro, ili ako se vidi neki napredak u skoroj buducnosti - nemoj dolazit u kanadu

2. ako mislis da ce kanada rjesit sve tvoje egzistencijalne probleme, oslobodit te losih politicara i zlih ljudi - nemoj dolazit u kanadu

3. ako nisi spreman na borbu, snalazenjeje i odricanje - iducih minimalno 3-5 godina da bi postiga ono sta mozda vec imas doma (mislim na ove koji imaju ok posa i krov na glavom) - nemoj dolazit u kanadu

kanada je sigurno super zemlja koja daje mnoge mogucnosti, posebno nama kojima je u hrvatskoj puno losije. u kanadi ce svak ko zeli nac posa. od toga posla ce moc zivit. prezivljavat. za nesto vise od toga trebat ce godine rada i srice...

ako vam ovo zvuci primamljivo - samo naprid - ja vas cekam ovdi

Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Savjet za nove, nemojte nikoga pitat za savjete jer su često netočni(namjerno ili nenamjerno, nije bitno). Prvo treba vidjeti dali se isplati ići u Kanadu, google: Canada average wage i Canada unemployment rate. Pa ako mislite da je tamo dobro odete na državne i provincijske stranice i čitate, nema šta nema, ama baš sve sve možete saznati preko neta, i sve je točno napisano.
ovo san i ja nekoliko puta pisa, ljudi pokusavaju prominit svoj zivot (odselit u kanadu) a informacije skupljau na forumu ?!

ja bi radije uzea nekoliko dana, studiozno i sa razumljevanjem iscitava sluzbene stranice....al to sam ocito samo ja....i kolega Warlock

pa mislin, ajde pogledaj "average" placu u hrvatskoj, pogledaj place i troskove ljudi oko sebe - dodje ti da momentalno obavis ritualno samoubojstvo...

sigurno ima mista di je bolje od kanade, al kanada jedina zeli primit nas balkance (bar ove od 18-35 preko WH programa), zato je kanada tako zanimjiva odjednom...

eto toliko od mene.....u znak spomena na palog borca,kolegu amstela, koji se hrabro borio do zadnjeg slova.....necu ni ja komentirat ovdi bar misec dana

__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....

Zadnje uređivanje Katrin : 06.07.2011. at 09:11.
tipST is offline  
Old 06.07.2011., 03:11   #2545
Quote:
AID77 kaže: Pogledaj post
... E i jos vezano za kupovini povratne karte iz kanade koliko sam vidio najduzi period za kupovini povratne karte je nekih 8 mjeseci od dana kupovine karte pa me zanima ako neko ima iskustva da li je moguce produzit rok povrata ili ga izmijenit na neki drugi mjesec(dan) i koliko zo otprilike kosta? Unaprijed hvala
Koliko sam skužio sa Lufthansom i Austrianom se može kupiti povratna karta do 10 mjeseci. I mislim da je to najduže...
http://www.lufthansa.com/us/en/homepage

http://www.austrian.com/?sc_lang=en&cc=HR
prolaznik- is offline  
Old 06.07.2011., 06:38   #2546
Quote:
AID77 kaže: Pogledaj post
Evo i meni je stiglo Letter od introduction od veleposlanstva vezano za Working holiday i cijela aplikacija je trajala manje od mjesec dana.
Da li se neko raspita u vezi sa medical insurance koji bi trebali kupit prije odlaska u kanadu i koliko bi to trebalo kostat? Nisam ima dosta vremena za pogledat, ali ono sta sam vidio cijena se kretala oko 400-500 dolara za rok od godine dana pa ako neko ima neke druge informacije neka podijeli...
E i jos vezano za kupovini povratne karte iz kanade koliko sam vidio najduzi period za kupovini povratne karte je nekih 8 mjeseci od dana kupovine karte pa me zanima ako neko ima iskustva da li je moguce produzit rok povrata ili ga izmijenit na neki drugi mjesec(dan) i koliko zo otprilike kosta? Unaprijed hvala
Dosla sam preko WC programa i u BHV-u su mi rekli da mogu uzet bilo koje osiguranje koje vrijedi u razdoblju od godinu dana u Canadi.. Uzela sam u HELIOSu za 1000 kuna i bok... i osiguraj kofer.. moj su izgubili u Frankfurtu, da bi ga poslali nakon 2 tjedna (prekopanog i strganog)
Kartu sam kupila po nesto jeftinijoj cijeni od 4900 (uracunati troskovi agencije jer nisam kupovala direktno) preko Lufthansa.. na mjesec dana... ona koja vrijedi 10 mjeseci je bila skoro 1500 kuna skuplja... a i ne mislim se vratit pa mi nije bilo bitno... neprenosiva je i nije bio moguc povrat novca, promjene datuma i sl.. zovi direktno njih pa ce ti sve reci... samo se opskrbi lovom na mobitelu jer su jako pricljivi...

Quote:
tn1 kaže: Pogledaj post
Čisto mali "savjet" za one koji će tek doći u Toronto: za privremeni smještaj tokom ljeta mi se čini da je smještaj u nekom od student residence-u bolji nego u hostelima po centru grada (iako je svejedno relativno skup), npr. usporedba http://www.canadianalodging.com/prices.php u koju će vas poslati iz SWAP-a i New College Summer residence http://www.ncsummer.utoronto.ca/Rates.htm . A ima tu na University of Toronto još takvih smještajnih objekata (pogledati na npr. google maps i tražiti sve gdje piše residence).
Još jedan savjet (ali to neka možda potvrde ili ospore iskusniji članovi foruma), bolje doći pred kraj mjeseca jer najam većine stanova počinje s prvim u mjesecu (čini mi se da u Hr nije tako), pa da ne trošite previše novaca na privremeni smještaj (ako se već unaprijed ne dogovorite s nekim tko je već tu ili si nađete smještaj). Ono, da se naći stan i tokom mjeseca, ali je manji izbor...
Mislim, ovo gore je moje iskustvo jer sam došao s curom prije tjedan dana i dosta se mučimo za naći (još nismo našli) smještaj za nas dvoje, a da je donekle u ok četvrti blizu linije od podzemne.

tooooo sam trazila!!!
sorry satrogospon nakon dva sata sam nekaj i nasla
ev imam i ja jedan link, samo mi je malo cudno...

http://www.backpackersondundas.com/EN/BookRoom.aspx

i hvala )

Zadnje uređivanje Katrin : 06.07.2011. at 09:11.
tien_hsin is offline  
Old 06.07.2011., 19:29   #2547
Postoji li mogućnost kupnje osiguranja u Kanadi po dolasku za WH program?
zacky is offline  
Old 06.07.2011., 20:31   #2548
Ako netko zeli usavrsavati engleski gledajuci tv, evo jedan Kanadski program, usput se mogu saznati i cijene neke robe


GE Power Pro X500 16MP 15X Zoom SLR za samo CAD$160. Ovdje najjeftinije smeće toliko košta.
__________________
Sent from my NOKIA 3310

Zadnje uređivanje papa štrumf : 06.07.2011. at 20:45.
papa štrumf is offline  
Old 06.07.2011., 20:52   #2549
Smile

Ima li netko da je isao u Edmonton ili Calgary?
Koliko dugo se obicno trazi posao tamo? Kakva su iskustva sa tim gradovima?
Jer izgleda da su svi navalili na taj Toronto i izgleda da se tamo posao trazi i po 2 mjeseca...
nutko is offline  
Old 06.07.2011., 22:36   #2550
Cuo sam od osobe rodene tamo da stranac moze dobiti barem 15$ po satu. Ja bi radije neki manji gradic, Red Deer.


Neznam zasto da placamo skupo osiguranje kad ga Alberta daje besplatno od prvog dana.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Old 06.07.2011., 23:08   #2551
Quote:
tien_hsin kaže: Pogledaj post
a i ne mislim se vratit pa mi nije bilo bitno...


Cuj to ,ti se mislis tamo udat??
sedmica_7 is offline  
Old 06.07.2011., 23:51   #2552
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Postoji li mogućnost kupnje osiguranja u Kanadi po dolasku za WH program?
kolko ja znam - ne.. jer ga moras pokazat prije nego uopce sjednes na avion..

Quote:
sedmica_7 kaže: Pogledaj post
Cuj to ,ti se mislis tamo udat??
psssssst... mozda i ovdje ima neko s kanadskim drzavljanstvom, nemoj me otkrit odma

Zadnje uređivanje Katrin : 07.07.2011. at 10:20.
tien_hsin is offline  
Old 07.07.2011., 11:49   #2553
Quote:
tien_hsin kaže: Pogledaj post
kolko ja znam - ne.. jer ga moras pokazat prije nego uopce sjednes na avion..
Zasto nebi mogao? Pa bar danas mozes sve preko neta kupiti, poslati i tako to. Kupis osiguranje preko neta, platis kreditnom karticom i oni ti posalju sve ma email ili ti faxiraju papire.
Inblues is offline  
Old 07.07.2011., 12:42   #2554
Ma pogledat ću za osiguranje negdje u okolici Hrvatske.
Vjerovatno ista polica osiguranja košta bar 25 % manje!
zacky is offline  
Old 07.07.2011., 14:23   #2555
Quote:
Inblues kaže: Pogledaj post
Zasto nebi mogao? Pa bar danas mozes sve preko neta kupiti, poslati i tako to. Kupis osiguranje preko neta, platis kreditnom karticom i oni ti posalju sve ma email ili ti faxiraju papire.
pitanje je bilo "PO DOLASKU"... ne znam za druge, ali u bhv-u sam morala pokazat povratnu kartu i policu osiguranja... sad gdje ce ju on kupit - mislim da ih to ne zanima..
tien_hsin is offline  
Old 07.07.2011., 15:07   #2556
Je,kada se prepustiš bhv onda ide po njihovom!
zacky is offline  
Old 07.07.2011., 18:45   #2557
Poštovanje.

Imam nekoliko kratkih pitanja pa se nadam da će netko imati volje odgovoriti.

Dakle, što se tiče ovog IEC programa (Working holiday):

1. Onaj dokaz za 2500 CAD da li treba prebacivati lovu u dolare ili se može dostaviti potvrda u kunskoj protuvrijednosti? To bi onda bilo negdje oko 14 000 kn? Dakle samo odem u banku u kojoj imam otvoren tekući ili žiro račun, napumpam ga s lovom da dođe do 14 000 kn i dostavim tu potvrdu?

2. Što se tiče onog ispunjavanja Port of entry, ako uspijem dobiti dozvolu, otišao bih u Vancouver (zato što tamo imam neke poznanike koji bi mi pomogli smjestiti se i naći kakav posao), da li da označim British Columbia, ili treba označiti recimo Ontario pošto pretpostavljam da nema direktnih letova iz Europe u Vancouver?

3. Koliko fotografija točno treba? 2, 4 ili 6? Jer u onom prvom skupu dokumenata za IEC Application Form vidim da treba prikačiti 4 fotografije, a kasnije za drugi skup dokumenata još dvije.

4. I potvrda o nekažnjavanju, pretpostavljam da ovi naši to napišu na hrvatskom jeziku, a tamo piše da svi dokumenti trebaju biti na engleskom.

Eto, nadam se da nisam previše udavio i da će netko kratko znati odgovoriti.

I još nešto. To će možda znati netko od ljudi koji duže žive tamo. Koliko je bitno imati nekog radnog iskustva? Jer sam tek završio faks, pa bih htio otići u Kanadu na godinu dana, najviše da usavršim jezik, nije mi cilj zaraditi neku ogromnu lovu, bio bih sretan kad bih se s pozitivnom nulom vratio, ako bih jednog dana otišao.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Old 07.07.2011., 19:51   #2558
Quote:
tien_hsin kaže: Pogledaj post
Kartu sam kupila po nesto jeftinijoj cijeni od 4900 (uracunati troskovi agencije jer nisam kupovala direktno) preko Lufthansa.. na mjesec dana... ona koja vrijedi 10 mjeseci je bila skoro 1500 kuna skuplja... a i ne mislim se vratit pa mi nije bilo bitno...
ovaj dio mi nije ajsan. kako su te pustili u zemlju bez povratne karte? osim ako si išla turistički
Rijeka1981 is offline  
Old 07.07.2011., 19:55   #2559
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Poštovanje.

Imam nekoliko kratkih pitanja pa se nadam da će netko imati volje odgovoriti.
nemas kaj ovdje traziti ak je vjerovati nekima:

Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Savjet za nove, nemojte nikoga pitat za savjete jer su često netočni(namjerno ili nenamjerno, nije bitno).
mi tu samo podmecemo kajle potencijanlim doseljenicima....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 07.07.2011., 19:59   #2560
Khufu
1. Može i kune valjda, ja sam imao eure.

2. To se i ja pitam. Ali, moci ces uci na bilo koji port, pisat ce ti to u pismu ako ti odobre dozvolu, to su potvrdili i u ambasadi. Na te poznanike ne racunaj 100%. Hrvati gledaju samo kako da te zajebu, ima primjera na forumu. A znam i za jedan slucaj uzivo. Tip koji je dugo u Kanadi, je svojoj HR susjedi, mojoj poznanici, rekao da u Kanadi nema penzija i da nema socijalnog a ja se cudim sta ovi ovdje lazu. Možda je tip sa foruma.
Usput, postoje dvije penzije, svaka po oko $500, nemoze biti ni puno veca ni puno manja. Vecina ljudi imaju obje penzije, jednu mozes imati i ako nisi nikad radio.

3. Valjda 4, zaboravio sam.

4. Moze biti na Hrvatskom.

Ovo sve pisem kako je bilo, moguce da se nesta mijenjalo, jer vidim da stranica nije ista, i drugacije su napisane neke stvari.
Kao i u svakoj drzavi, vecu placu ces imati se vecim radnim iskustvom, ako znas raditi nesta sta je pozeljno poslodavcu. Al bit ces u plusu kako god okrenuo.


Rijeka1981 povratna karta se spominje samo na IEC stranici, poslije ne, i pozivnom pismu pise da onaj na granici moze traziti osiguranje, povratnu ne spominju. Kao prvo, ona ne pise da je kupila jednosmjernu, nego da ce joj propasti povratna i da joj nije bitno. Jednosmjerna košta duplo više.
__________________
Sent from my NOKIA 3310

Zadnje uređivanje papa štrumf : 07.07.2011. at 20:06.
papa štrumf is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.