Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 04:28   #3501
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Tako su mi barem bili rekli...da mi i zena dobiva radnu dozvolu , u biti oni bi htjeli da ostanem za stalno raditi kod njih, naravno ako se snadem,
Znaci ..radna dozvola i za mene i za zenu na dvije godine, s tim da sma ja valjda obavezna raditi za njih , a ako budemo htjeli, tj ja budem zelio ostati poslije raditi za njih obecavaju mi srediti papire za stalni boravak ,
..
Ovak ..AKO MI PONUDE IZMEDU 23-25 DA PRIHVATIM ...
sto je sa zdravstvenim osiguranjem , kako to ide tamo ..da li to ja sam placam ili firma ..ili je kako gdje ...
Da li netko zan da li se sa njima moze cjenkati o placi ..kao ovdje ili ..
samo pitam ..da znam koliko i kako da izvucem sto vise mogu ....
Radna dozvola za tebe i zenu i maloljetnu djecu,s tim sto si ti obavezan raditi za njih dok ti god produzuju radnu,zena moze raditi gdje si god nađe posel.Najvjerojatnije ces dobiti na dvije godine posto si mlad(kao sto je dobio i moj sin).U pocetku nemozes ocekivati veliku satnicu,moraju prvo vidjeti sto znas,za pocetak zanaci 18-20 dolara,ako si stvarno strucnjak onda ce rasti i rasti.Za 2,3 tijedna nemoze se rijesit radna dozvola,na osnovu tvojih papira od zavrsene skole i radnog iskustva koje mora biti najmanje 4 godine za radno mjesto CNC masinista,odlucuje vlada Canade dali si strucan,znaci mogu i provjeravati gdje si prije radio u HR.Da odgovore treba im mjesec dana,znam to tocno jel je to sve moj sin prosel,a sada prolazim i ja.Poslije toga ide oglas za tvoje radno mjesto i tvoj poslodavac mora obrazloziti zasto bas tebe hoce zaposliti,a ne nekog Canađanina,oglas mora biti istaknut 14 dana.Da ne duljim u slucaju mojeg sina to je trajalo 4 mj.A kolko vidim i moje nece biti prije gotovo mada se nalazim u Canadi i necu se morati vracati u HR jer se status moze promijeniti i odavde.Lijep pozdrav i ubijedi zenu jel u HR nema kruha,moja je jos u HR i mlađi sin, cekaju da dobijem radnu.
zeljkoCro is offline  
Old 04.04.2012., 05:20   #3502
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Langley nije industrijska zona nego manji gradic, tako da ako radis i zivis u Langley - nece to biti neke velike razdaljine...

Jeli ti zena dala kakvo obrazlozenje - zasto nece u Kanadu?
Nisam bio bas dobro napisao, nije firma u Langliyu, ..tj je ali od centra grada ima dosta, jer koliko sam uspio vidjeti to je koji 20km od centra, a to podrucje su samo firme, ne znam koliko blizu bi uspo sto naci za stanovanje ....
tendi is offline  
Old 04.04.2012., 05:27   #3503
Quote:
zeljkoCro kaže: Pogledaj post
Radna dozvola za tebe i zenu i maloljetnu djecu,s tim sto si ti obavezan raditi za njih dok ti god produzuju radnu,zena moze raditi gdje si god nađe posel.Najvjerojatnije ces dobiti na dvije godine posto si mlad(kao sto je dobio i moj sin).U pocetku nemozes ocekivati veliku satnicu,moraju prvo vidjeti sto znas,za pocetak zanaci 18-20 dolara,ako si stvarno strucnjak onda ce rasti i rasti.Za 2,3 tijedna nemoze se rijesit radna dozvola,na osnovu tvojih papira od zavrsene skole i radnog iskustva koje mora biti najmanje 4 godine za radno mjesto CNC masinista,odlucuje vlada Canade dali si strucan,znaci mogu i provjeravati gdje si prije radio u HR.Da odgovore treba im mjesec dana,znam to tocno jel je to sve moj sin prosel,a sada prolazim i ja.Poslije toga ide oglas za tvoje radno mjesto i tvoj poslodavac mora obrazloziti zasto bas tebe hoce zaposliti,a ne nekog Canađanina,oglas mora biti istaknut 14 dana.Da ne duljim u slucaju mojeg sina to je trajalo 4 mj.A kolko vidim i moje nece biti prije gotovo mada se nalazim u Canadi i necu se morati vracati u HR jer se status moze promijeniti i odavde.Lijep pozdrav i ubijedi zenu jel u HR nema kruha,moja je jos u HR i mlađi sin, cekaju da dobijem radnu.
Tako su mi oni rekli, imaju vec odobrene papire da mogu zaposliti stranaca, a to su vec i radili do sad pa valjda imaju iskustva u tome . trebali smo se jucer cuti ali eto ...nismo ...
Gledaj ..posao je senior cnc machinist...sad ide deveta godina kako radim taj posao ..ja mislim da sto se tice znanja tu nema nikakvih problema ..
Jedino sto 18 ce mi biti malo i za pocetak bez obzira koliko bi napredovao, ja ocekujem barem malo vise ....ili imam prevelika ocekivanja ...
vidjet ce mo ....
A sto se tice moje zene ...doci ce ona zamnom, ne moze ona bez mene znam ja nju..
jedino sto sad ovisi da li cemo se mi dogovoriti oko place ...a tu onda sve moze pasti u vodu ...
cujemo se ...
tendi is offline  
Old 04.04.2012., 06:44   #3504
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Tako su mi oni rekli, imaju vec odobrene papire da mogu zaposliti stranaca, a to su vec i radili do sad pa valjda imaju iskustva u tome . trebali smo se jucer cuti ali eto ...nismo ...
Gledaj ..posao je senior cnc machinist...sad ide deveta godina kako radim taj posao ..ja mislim da sto se tice znanja tu nema nikakvih problema ..
Jedino sto 18 ce mi biti malo i za pocetak bez obzira koliko bi napredovao, ja ocekujem barem malo vise ....ili imam prevelika ocekivanja ...
vidjet ce mo ....
A sto se tice moje zene ...doci ce ona zamnom, ne moze ona bez mene znam ja nju..
jedino sto sad ovisi da li cemo se mi dogovoriti oko place ...a tu onda sve moze pasti u vodu ...
cujemo se ...
Pocetna satnica ni nije toliko bitna, jer sigurno neces dugo ostati na toj satnici, bitno je doci u Kanadu.

Koliko jos takvih ponuda imas...

U ovakvim se situacijama razmislja i planira dugorocno
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 04.04.2012. at 06:54.
talia is offline  
Old 04.04.2012., 07:50   #3505
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Ideš preko working holiday projekta ili?
Da,preko Wh!
Maxx 22 is offline  
Old 04.04.2012., 10:58   #3506
Što mi je raditi kada sam dobio potpisao i vratio u Kanadu ugovore o radu, pismo razumjevanja i "MLO". Da li moram posebno podnositi molbu za radnu dozvolu u Bečko veleposlanstvo i općenito koja mi je daljna procedura ??? Pomoć ako netko zna ...
Rshiver1 is offline  
Old 04.04.2012., 15:46   #3507
Quote:
Rshiver1 kaže: Pogledaj post
Što mi je raditi kada sam dobio potpisao i vratio u Kanadu ugovore o radu, pismo razumjevanja i "MLO". Da li moram posebno podnositi molbu za radnu dozvolu u Bečko veleposlanstvo i općenito koja mi je daljna procedura ??? Pomoć ako netko zna ...
Premalo si navel podataka,ako si apliciral za work permit,vise se nejde u Bec po radnu dozvolu nego se dobije na aerodromu kad sletis u Canadu,to znam iz vlastitog iskustva i za tu vrstu vize HR građani nemoraju vise praviti lijecnicki.
Nije MLO nego je LMO,labour market opinion.
zeljkoCro is offline  
Old 04.04.2012., 17:01   #3508
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
zaboravil si na jedan di ima najvise "akcije": Fort McMurray
Hvala ti na ovome
Već kopam informacije i gradić mi se sviđa.Mali je i kak bi se reklo sa biciklom se obiđe za kratko vrijeme.Vidim da je malo u brdima al eto išlo bi se radit a ne uživat.Poslova ima također brdo i za finu lovu.Grad broj 3
Exorcist is offline  
Old 04.04.2012., 18:25   #3509
Quote:
zeljkoCro kaže: Pogledaj post
Premalo si navel podataka,ako si apliciral za work permit,vise se nejde u Bec po radnu dozvolu nego se dobije na aerodromu kad sletis u Canadu,to znam iz vlastitog iskustva i za tu vrstu vize HR građani nemoraju vise praviti lijecnicki.
Nije MLO nego je LMO,labour market opinion.
Da u pravu si LMO, na dvije godine. Ugovor odnosno "Employment Contrac" koji sam potpisao i vratio poštom natrag u Canadu te "Letter of Understending" koji sam također potpisao i vratio natrag u Canadu (u kompaniju gdje bih trebao raditi). Na LMO-u stoji da vrijedi do 17.07.2012 te da je to zadnji dan za prijavu CIC-u za "Work Permit". Ako sam još nešto izostavio piši jer mi nije jasno da li kompanija u kanadi riješava sve ili moram ja tu nešto činiti ili samo čekati da mi odobre radnu dozvolu... Hvala...
Rshiver1 is offline  
Old 04.04.2012., 19:18   #3510
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Hvala ti na ovome
Već kopam informacije i gradić mi se sviđa.Mali je i kak bi se reklo sa biciklom se obiđe za kratko vrijeme.Vidim da je malo u brdima al eto išlo bi se radit a ne uživat.Poslova ima također brdo i za finu lovu.Grad broj 3
Provjeri cjene smjestaja u Fort McMurray, ne isplati se ici na nevidjeno, mislim ako nemas dogovoreni posao...Sretno.
Ivo R is offline  
Old 04.04.2012., 20:07   #3511
Quote:
Ivo R kaže: Pogledaj post
Provjeri cjene smjestaja u Fort McMurray, ne isplati se ici na nevidjeno, mislim ako nemas dogovoreni posao...Sretno.

Je cijene su paprene to vidim,evo baš sam dobio e-mail od jedne kompanije koja radi i u tom gradiću...dali su mi kontakt adresu za regrutiranje stranaca pa idem poslat resume....imaju rotacijsku šemu rada 14/6 a nadam se i smještaj za tih 14 dana i pokrivaju let za cijelu Kanadu kad završiš smjenu,budem se raspito za sve prije ikakve akcije
Exorcist is offline  
Old 04.04.2012., 20:42   #3512
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Hvala ti na ovome
Već kopam informacije i gradić mi se sviđa.Mali je i kak bi se reklo sa biciklom se obiđe za kratko vrijeme.Vidim da je malo u brdima al eto išlo bi se radit a ne uživat.Poslova ima također brdo i za finu lovu.Grad broj 3
u brdima? si siguran da gledas dobro mjesto?

po onome kaj ja znam, to je prerija....sve ravno do Rockies na zapadu

firme imaju kampove gdje eksploatiraju naftu/plin i sve je u tim kampovima placeno....ak nadjes posel u takvim firmama i ak placaju avion do bilo koje lokacije u kanadi, ja bi zaboravil na FMM, ima ljepsih mjesta na par sati leta....
šatro gospon is offline  
Old 04.04.2012., 21:04   #3513
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
u brdima? si siguran da gledas dobro mjesto?

po onome kaj ja znam, to je prerija....sve ravno do Rockies na zapadu

firme imaju kampove gdje eksploatiraju naftu/plin i sve je u tim kampovima placeno....ak nadjes posel u takvim firmama i ak placaju avion do bilo koje lokacije u kanadi, ja bi zaboravil na FMM, ima ljepsih mjesta na par sati leta....
Ma gledo sam kartu prek satelita pa mi se učinilo ko da su brda
Koga briga ustvari hehe glavno da ima posla.
Exorcist is offline  
Old 05.04.2012., 18:14   #3514
Odlazak u kanadu.

Jel ima netko da uskoro planira otići u Kanadu?

Imam 31g. završenu višu ekonomsku i i ne radim od 1.mj. Ukupno sam radio nekih 5 godina u komercijali i sad prem svemu sudeći mi se ne piše dobro. Nema novih radnih mjesta, šaljem molbe ali ništa.

Pošto mi je dosta sjedenja počeo sam se informirati za odlazak u Kanadu preko onog programa "Working holiday" kojeg organizira firma kod nas "BHV Education". Radio bi za početak bilo što.
Eliotonix is offline  
Old 05.04.2012., 18:39   #3515
BHV to naplacuje a preko ambasade je besplatno.

Za ovu godinu preko ambasade je vec popunjeno, pripremi se za nagodinu, imas sve o tome vec napisano na forumu, samo trebas citati.
MaliZeleni10 is offline  
Old 05.04.2012., 18:41   #3516
nije besplatno, viza je $150
šatro gospon is offline  
Old 05.04.2012., 20:31   #3517
Quote:
Eliotonix kaže: Pogledaj post
Jel ima netko da uskoro planira otići u Kanadu?

Imam 31g. završenu višu ekonomsku i i ne radim od 1.mj. Ukupno sam radio nekih 5 godina u komercijali i sad prem svemu sudeći mi se ne piše dobro. Nema novih radnih mjesta, šaljem molbe ali ništa.

Pošto mi je dosta sjedenja počeo sam se informirati za odlazak u Kanadu preko onog programa "Working holiday" kojeg organizira firma kod nas "BHV Education". Radio bi za početak bilo što.

http://istrazivac.wordpress.com/2011...-holiday-viza/

evo tu si pogledaj.....čovjek je sve lijepo i detaljno objasnio
Exorcist is offline  
Old 05.04.2012., 20:49   #3518
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Je cijene su paprene to vidim,evo baš sam dobio e-mail od jedne kompanije koja radi i u tom gradiću...dali su mi kontakt adresu za regrutiranje stranaca pa idem poslat resume....imaju rotacijsku šemu rada 14/6 a nadam se i smještaj za tih 14 dana i pokrivaju let za cijelu Kanadu kad završiš smjenu,budem se raspito za sve prije ikakve akcije

Molim naziv te kompanije ako nije problem.
damir.ca is offline  
Old 05.04.2012., 21:10   #3519
Quote:
damir.ca kaže: Pogledaj post
Molim naziv te kompanije ako nije problem.
ma kakav problem
evo link pa pogledaj
rade i po USA i po Kanadi
http://www.kiewit.com/
evo i što se najviše traži u Kanadi http://www.kiewit.com/districts/kiew...led-craft.aspx
Exorcist is offline  
Old 06.04.2012., 14:45   #3520
Smile

Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Pocetna satnica ni nije toliko bitna, jer sigurno neces dugo ostati na toj satnici, bitno je doci u Kanadu.

Koliko jos takvih ponuda imas...

U ovakvim se situacijama razmislja i planira dugorocno
Za sad nemam ni jednu vise, tj bio sam u kkontaktu sa jos jednom firmom, ali to cemo vidjeti.
Nisam je nesto pretjerano ni trazio da bi bas isao u Kanadu, to je vise onako usput, i sasvim slucajno se otvorila prilika.
Nocas su mi javili da cemo se cut jos sljedeci tjedan da se oko svega dogovorimo, pa cu vidjeti.
Sto se tice pocetne satnice, ok, nije bitna, ali ako moram doci u Kanadu skoro bez kune u depu, onda i te kako igra vaznu ulogu.
S obziorm da ja nisam sam, a svi vrlo dobro znamo da tamo krecem doslovce sa dna..moram kupiti doslovce sve ...zlice, tanjure, posteljina ..
Onda to i nije tako jednostavno ... sa tim se moras sloziti.
Iako dugorocno bi se sigurno isplatilo... ali ako i to propadne uvijek ce biti druga prilika, a ako je i ne bude ..i ja i zena ovdje pa mogu reci imamo siguran posao... i kakvu takvu placu ..pa nije neki problem ..
jedino sto mislim da vrijedim puno vise od toga, SVI SE SLAZEMO DA BI SVIM HRVATIMA BILO NAJPAMETNIJE DA GLAVOM BEZ OBZIRA POBJEGNU IZ HRVATSKE ..jer ocigledno je da ovdje ako si obicni radnik, a nisi prijatelj recimo sa nasim predsjednikm da te recimo zaposli u ZAMPU, nema ti zivota ..
Dakle ..ako ikako bude moguce, znat cemo sljedeci tjedan ..evo mene vrlo brzo u kanadi ....
pozdrav svima koliko vas vani ima ..
tendi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.