Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2005., 18:52   #21
Re: Re: Artritis

Quote:
Ivanaa kaže:
Postoji.
Oh Bože, novi napad MacGregor klana.
Samo malo suptilniji.
polly is offline  
Old 27.07.2006., 21:59   #22
Reumatoidni artritis

Dragi moji, zna li itko išta o tom?
Ja se upravo motam kod doktora da vide jel ga imam il nemam. Sve u svemu, mene su počeli bolit ručni zglobovi već ima dugo vremena, al ja se navikla na bol sve dok mi nisu natekli. Nakon pretraga je otkriveno da imam povišeno neki k... za taj artritis (Waaler rose) pa me zanima ima li ko kakva iskustva, jer me ovo brine pomalo...
Možda i malo previše...
__________________
Mjau...
Mujsi is offline  
Old 31.07.2006., 22:31   #23
Quote:
Mujsi kaže:
Dragi moji, zna li itko išta o tom?
Ja se upravo motam kod doktora da vide jel ga imam il nemam. Sve u svemu, mene su počeli bolit ručni zglobovi već ima dugo vremena, al ja se navikla na bol sve dok mi nisu natekli. Nakon pretraga je otkriveno da imam povišeno neki k... za taj artritis (Waaler rose) pa me zanima ima li ko kakva iskustva, jer me ovo brine pomalo...
Možda i malo previše...
Mujsi, reumatoidni artritis je autoimuno oboljenje- ako je to što su ti utvrdili.
Šta to u biti znači- to znači da tvoj imuni sistem sam izaziva problem i napada vlastiti organizam (najjednostavnije rečeno).
Manifestacija rumatoidnog artritisa jeste i u oticanju zglobova, izvijanju prstiju itd.Da te neplašim ali od toga lijeka za sada nema i jedan je od najozbiljnijih problema imunološkog sustava.
Imaju i neki novi lijekovi u pripremi, ali za sada su to kortikosteroidi, koji na žalost imaju puno nus pojava.
Ne znam odakle si da te eventalno uputim na nekog tko tu oblast dobro poznaje i ima najnovije stvari koe su moguće u znanosti.
P.S. Možeš mi poslati i privatnu poruku, odgovorit ću ti.
Dobri is offline  
Old 10.01.2007., 23:48   #24
Post Artritis

Imam 48 godina i fizički lako zanimanje, doduše živim kao da ih imam 15 manje. Uz probleme sa kralježnicom u lumbalnom dijelu unazad godinu dana imam problema i s kukovima. Naime, na tenisu mi se ponovio slučaj sa kralježnicom, ali pri kontroli kralježnice diagnosticiran mi je i koks artritis ( artritis kukova). Od liječnika sam dobio samo fizikalnu terapiju, koja mi u biti nije puno pomogla. Nakon toga sam počeo piti FLEX-A-MIN KOMPLEKS tablete i GLUKOZAMIN FORTE naizmjenično 10 mjeseci. Stanje se smirilo iako i sada, nakon sporta povremeno ih osjetim kao i kralježnicu. Što pomaže terapija ili nadomjesne tablete koje ne spadaju u lijekove neznam.
Volio bih čuti ako netko ima sličan slučaj, postoje li kakvi lijekovi koji pomažu kod toga.
Dirk is offline  
Old 11.01.2007., 13:25   #25
Ja mislim da imam početek poliartritisa i koliko znam, pomažu vježbe za to - ljekovi blaže bolove ali ne zaviraju samo napredovanje bolesti....nekad su grozni napadi a nekad je super, kao da vam nije ništa....I kod mene je kralježnica slaba....tako da nisu odma razpoznali i revmu....kad boli, sve sastavi...Dali ste kontrolirali krv?
MalaMala is offline  
Old 11.01.2007., 16:24   #26
Quote:
Dirk kaže:
Imam 48 godina i fizički lako zanimanje, doduše živim kao da ih imam 15 manje. Uz probleme sa kralježnicom u lumbalnom dijelu unazad godinu dana imam problema i s kukovima. Naime, na tenisu mi se ponovio slučaj sa kralježnicom, ali pri kontroli kralježnice diagnosticiran mi je i koks artritis ( artritis kukova). Od liječnika sam dobio samo fizikalnu terapiju, koja mi u biti nije puno pomogla. Nakon toga sam počeo piti FLEX-A-MIN KOMPLEKS tablete i GLUKOZAMIN FORTE naizmjenično 10 mjeseci. Stanje se smirilo iako i sada, nakon sporta povremeno ih osjetim kao i kralježnicu. Što pomaže terapija ili nadomjesne tablete koje ne spadaju u lijekove neznam.
Volio bih čuti ako netko ima sličan slučaj, postoje li kakvi lijekovi koji pomažu kod toga.
A joj, joj. Još si puno premlad za koksartrozu...
Obzirom da sam ja "patila" od toga, pa kralježnica u komi, a kukovi... imam bogato iskustvo. Ali i 69 godina!
Lijekova nema. Sve ono što se preporuča, razni skupi pripravci od raznih prirodnih i neprirodnih dijelova su samo bacanje novca. Kad boli, analgetici.
Ali, redovito ići na fizikalnu. Dva put godišnje (mislim da više ni nemamo pravo prema HZZO), posavjetovati se s fizijatrom kojim sportom se možeš baviti jer nije sve za svaku stvar. Ali fizička aktivnost apsolutno pomaže, samo naglašavam, po savjetu specijaliste.
Fizikalna krpa i tako se možeš krpati u nedogled. Svako toliko (koliko? godinu, više godina? ovisi o mišljenju fizijatra) rtg kralježnice i kukova, da se može pratiti kako stvar napreduje, u lošem smislu, naravski. Operaciju kuka obično preporuči ortoped, ali to kad pacijent doista ima velikh bolova i problema.
Oni vole starce od oko 80 g jer im je onda ugradba proteze zauvijek. Ja sam već spadala u "mladje" a ti pogotovo. Proteza, naime ima vijek trajanja nekih 15 godina. Plus, minus, ovisno o čovjekovim aktivnostima i sl. Ja sam operirala oba. Lani jedan, ove godine drugi. I sama operacija iako je teška, ozbiljna i što sve ne, u dobrim rukama nije ama baš ništa strašno, kao ni rehabilitacija poslije.Kod mlađih se ako je doista nužna ugradba umjetnog, još jednom u životu kasnije reoperira. No vjerujem da ti neće tako žestoko, bar koksartroza, napredovati.
Ti se obzirom na godine nastoji "vući" fizikalnom. Ukoliko ti ustanove baš artritis (zglobovi na rukama i sl.) onda ima raznih lijekova. Koliko pomažu? Teško je reći. Vidi malo, kako ćeš se osjećati, pa kreni redom: reumatologu da se isključe neki uzroci, pa ortopedu, da da svoje mišljenje o kukovima. No cijelo se to vrijeme strpljivo drži fizijatra i fizikalne ma kako ti se činilo da ne pomaže. Ako imaš priliku plivaj.I to leđno jer je taj stil najbolji za kralježnicu (okretanje ruku) i za kukove( lupati nogama ukočenih koljena, iz kuka).
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Old 18.03.2007., 11:23   #27
Artritis i kako se nositi njime...

Od rane dobi mi je dijagnosticiran artritis,i najvise me muce zglobovi sake,i prsti ,koljena i kicma rijede ali sa zglobovima na rukama imam prilicno problema i ometaju me u svakodnevnom obavljanju cak i sitnih poslova...
Osim razno raznih masti i kremica na bazi hladenja..ne znam sta bi jos bilo preporucljivo...Jos uz to radim posao koji zahtjeva nosenje tereta na ruci-poput tacne..pa su elasticni zavoji obvezni...Pred kisu su bolovi nepodnosljivi...i covjek nikako da se navikne zivjeti sa tim pogotovo ne u mojim god..jer cesto se znam pitati ako je sada vec tako kako ce tek za par god..pa ako netko ima slicnih problema i savjeta...Hvala....
__________________
As long as mind is pure
No Evil can enter the heart...
Renchi20 is offline  
Old 19.03.2007., 07:39   #28
meni je isto počelo još u osnovnoj školi
nisam imala nikakve vidljive promjene na zglobovima ruku ali su me svi do jednog bolili (trgali) dođe pa prođe
liječnica mi je rekla da je to nasljedno
prije godinu dana mi se palac ukočio i uz sve pretrage ništa nije pomoglo
onda sam isprobala savjet da svaki dan popijem jednu tableticu E-vitamina
pauziram mjesec-dva pa opet. nakon tjedan dana moj palac je normalan
puno mi je pomogao internet (plivazdravlje, reuma...)
nepta is offline  
Old 16.07.2007., 17:43   #29
Reumatoidni artritis?

Prijateljičina mama ima 54 godine, inače je uvijek bila vrlo dobrog zdravlja. Prije mjesec dana odjednom je počela osjećati slabinu, iznemoglost i završila je u bolnici. Otada je tamo i ništa joj nije bolje, a doktori još uvijek ne mogu naći uzrok iako su sve moguće testove proveli.

Opisuje bolove u kostima koji se sele po tijelu, od nogu preko ruku do kičme, a nedavno čak nije imala ni osjećaj u desnoj ruci.

Posljednjih dana samo joj se spava i nema snage skoro niti ustati iz kreveta.

Nedavno su zaključili da se vjerojatno radi o reumatoidnom artritisu. Može li to doista biti istina?
wah is offline  
Old 16.07.2007., 22:06   #30
Bilo tko?
wah is offline  
Old 17.07.2007., 10:37   #31
Moguće je, samo meni je kao laiku malo čudno da je artritis od jedanput došao na tu razinu . On obično počinje od manjih tegoba kao npr. promjene na šakama i onda kroz godine napreduje postepeno.

Mislim da kod nje može biti i još nešto u igri.

Sjetila sam se slučaja tu s foruma jedne žene kojoj je bezazlena miogeloza pritiskala živac u leđima koji kontrolira motoriku ruke i nije ju mogla micati. Mislili su bog te pitaj šta je, a stvar su na kraju riješili UZV i masažom.

Možda da potraži drugo mišljenje?
Ivanicapeca is offline  
Old 17.07.2007., 14:47   #32
Hvala ti na odgovoru, već sam mislio da nitko nema nikakvu ideju.

O tome se i radi, i meni je isto to jako čudno, ta dijagnoza, znajući uobičajeni put pojavljivanja simptoma reumatoidnog artritisa.

Hvala ti na ideji za miogelozu, budem im rekao.

Ma, svi bi najradije da ju prebace u drugu bolnicu jer ovi izgleda ništa ne znaju.
wah is offline  
Old 17.07.2007., 15:23   #33
Quote:
wah kaže: Pogledaj post
Prijateljičina mama ima 54 godine, inače je uvijek bila vrlo dobrog zdravlja. Prije mjesec dana odjednom je počela osjećati slabinu, iznemoglost i završila je u bolnici. Otada je tamo i ništa joj nije bolje, a doktori još uvijek ne mogu naći uzrok iako su sve moguće testove proveli.

Opisuje bolove u kostima koji se sele po tijelu, od nogu preko ruku do kičme, a nedavno čak nije imala ni osjećaj u desnoj ruci.

Posljednjih dana samo joj se spava i nema snage skoro niti ustati iz kreveta.

Nedavno su zaključili da se vjerojatno radi o reumatoidnom artritisu. Može li to doista biti istina?
Još sam se nečeg sjetila.
Neka joj obavezno pogledaju hormone štitnjače. Ta iznemoglost i ta bol bi mogli biti grčevi koji se javljaju kod poremećaja rada štitnače.
Jednostavan test...neka ispruži ruke i drži ih ravno ispred sebe. Ako se tresu, to ti je štitnjača. Naglo debljanje ili mršavljenje,nervoza tj. živćanost, isto su simptomi. Poremećaj rada štitnjače je dosta zeznut jer hormoni koje ona lući kontroliraju mnoge procese u organizmu i poremećajem u njenoj funkciji jednostavno prouzroči lančanu reakciju poremećaja rada drugih organa i ostalih procesa u organizmu.
Ivanicapeca is offline  
Old 17.07.2007., 18:53   #34
Je, testirali su štitnjaču, kažu da je sve ok.

Nemam pojma stvarno, vidjet ćemo, možda je ipak prebace u drugu bolnicu.
wah is offline  
Old 18.07.2007., 12:05   #35
Quote:
Moguće je, samo meni je kao laiku malo čudno da je artritis od jedanput došao na tu razinu . On obično počinje od manjih tegoba kao npr. promjene na šakama i onda kroz godine napreduje postepeno.

kaj se tiče brzine ozbiljnog stanja reumatoidnog artritisa, mojoj se mami prošle godine preko ljeta (znači 2 mjeseca) odjednom pojavio! samo je preko ljeta osjećala jutarnju utrnulost i nemoć u rukama, grčenje i bol u zglobovima ruku najviše. u jesen je krenula kod doktora i na kraju eto ti vraga... reumatoidni artritis.
sara22 is offline  
Old 18.07.2007., 14:43   #36
Ma znam, ali ovdje su simptomi jako čudni za reumatoidni artritis. Bol po cijelom tijelu, bol koja se seli, i iznemoglost i slabina koja se odjednom pojavila.
wah is offline  
Old 19.07.2007., 10:55   #37
Kolika joj sedimentecija i CRP?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 19.07.2007., 14:53   #38
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moguće je, samo meni je kao laiku malo čudno da je artritis od jedanput došao na tu razinu . :
Meni nije, naime, baš mi se jedna žena nekidan žalila kako joj se to sve pojavilo u mjesec dana, toliko je oslabila da su je odlučili testirati na hiv (bila ne nekom bezazlenom zahvatu prije toga).
Mojoj mami dolazi postupno i ne može spavati od tih bolova
lala is offline  
Old 19.07.2007., 19:11   #39
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Meni nije, naime, baš mi se jedna žena nekidan žalila kako joj se to sve pojavilo u mjesec dana, toliko je oslabila da su je odlučili testirati na hiv (bila ne nekom bezazlenom zahvatu prije toga).
Mojoj mami dolazi postupno i ne može spavati od tih bolova
Može biti i hepatitis c kao uzrok.
Ivanicapeca is offline  
Old 19.07.2007., 21:03   #40
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Može biti i hepatitis c kao uzrok.
ta žena kaže da ipak jesu dijagnosticirali RA, navodno radi nekog faktora koji joj je povećan, nemam pojma o tome, valjda nešto što verificira dijagnozu, koliko sam shvatila
lala is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.