Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 11:48   #61
Imam ogroman jasen i par orahovih stabala koje bi prodao. Treba ih srušiti. Ako je netko zainteresiran ili zna kome da se obratim... Moj inbox čeka.

Stabla se nalaze u bližoj okolici Zagreba i pristup je lagan.
__________________
Potpis? Pa ja ne znam pisati.
zloinaopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 10:33   #62
Humus kalifornijskih glista, pakiran u vreće od 40 lit, besplatna dostava četvrtkom na područje Zagreba i Zg županije.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 20:16   #63
Domaći med prodajem,med je iz mjesta Šljivovac,koje se nalazi u Sisačko-Moslavačkoj županiji,med je livadni,cijena po teglici(1kg) je 50kn,dostava za grad Zagreb gratis.
sjeme2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:28   #64
Zainteresiran sam za kupnju motokultivatora manje snage sa strižnom kosom, po mogućnosti i drugim priključcima, ili obične samohodne strižne kose također manje, ne one sa sjedalom.
Drug Mile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 10:17   #65
P: motornu leđnu prskalicu - atomizer

Model: 3WF-750
kapacitet spremnika: 14 litara
Netto težina: 10,5 kg
Domet: preko 12 metara
Snaga motora (dvotaktni) : 2.13kw./7500 okretaja
Veličina: 500MMX400X670
Pod garancijom
2000Kn

Može dostava u okolici Zagreba ili slanje HP express-om.
Kontakti na PM, gdje mogu poslati više detalja, slike, br tel....
Krikesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 22:11   #66
Quote:
Drug Mile kaže: Pogledaj post
Zainteresiran sam za kupnju motokultivatora manje snage sa strižnom kosom, po mogućnosti i drugim priključcima, ili obične samohodne strižne kose također manje, ne one sa sjedalom.
Strižna kosa....hm, nemoj se sa tim zajebavati, kupine ne rastu pravocrtno, nego uvijek ona koju pokosiš izbjegava NORMALAN rast u liniji.......nije to šenica ili kuruza...
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 07:11   #67
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Strižna kosa....hm, nemoj se sa tim zajebavati, kupine ne rastu pravocrtno, nego uvijek ona koju pokosiš izbjegava NORMALAN rast u liniji.......nije to šenica ili kuruza...
Hehe, nije mi to za kupinjak. Imam livadu koju susjedi kose i uzimaju sijeno, eh kako mi treba sijeno za malčiranje, mislio sam početi sam kositi i koristiti sijeno.
Drug Mile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 14:27   #68
Nemoj sijeno, u njemu ima sjemanja trave, pa bi se moglo dogoditi da imaš više korova, zato se rabi najbolje slama.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 22:47   #69
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Nemoj sijeno, u njemu ima sjemanja trave, pa bi se moglo dogoditi da imaš više korova, zato se rabi najbolje slama.
I to mi je padalo na pamet, ali slamu bih morao dovoziti tko zna otkud, i tko zna čime budući da nemam kamion. Sijeno mi je tu pri ruci pa ću pokušati. Da nisam nikad pročitao da ljudi učinkovito suzbijaju korov sijenom, opet bi mi to palo na pamet jer imam jedan dio koji nitko ne kosi jer je jako strm. Na tom dijelu bude trave do struka, koja kasnije slegne i tako prezimi. U proljeće je sve zeleno, trava već dobro izraste, ali ovdje još dugo nema ni travke. Tek kad strune taj prošlogodišnji sloj, pojavljuje se nova trava. Za očekivati je da bi korova trebalo biti puno manje kad bih svako toliko nagrnuo dobar sloj sijena, a sjemena se sigurno neću riješiti, usred šume sam, livade poput moje okružuju moj voćnjak, i da spalim sve u zemlji opet bi za par mjeseci bilo svakakvog samoniklog bilja. Mogu mu jedino uskratiti svjetlost pa vidjeti funkcionira li. Zapravo sam jako znatiželjan, ne mogu a da ne probam.

A što se tiče strižne kose, livadu moram održavati, ne mogu pustiti da zaraste. Mislim da neću stići redovito kositi je, tako da neke traktorske kose ili obične motorne vrtne kosilice ne dolaze u obzir. Dosad je bilo najpametnije dati susjedu da kosi i uzima sijeno, ali saditi ću ovdje prvo živicu, ograditi, pa isto neke voćkice zasaditi, nekako mi se baš ne sviđa da mi se puno motaju po mome. Prije tjedan-dva ovaj šta kosi mi je traktorom prešao preko sadnice kupine, jer sam ju posadio njemu na put. Ne obilazi mu se moj teren nego "presječe" preko ugla mog zemljišta jer mu je tako zgodnije.
Drug Mile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 12:29   #70
prodajem med iz vlastitog pčelinjaka, trenutno na raspolaganju bagrem, lipa, amorfa, livada, kesten....40kn staklenka.....povremeno dostava u zg i stalno vž
koko73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 14:34   #71
kupujem gajbe /kaveze za kuniće

kupujem drvene ili drveno-žičane gajbe za kuniće. okolica Rijeke
romina@ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 17:47   #72
Stricu je ostalo radazina od ovogodšnje sjetve, a kže kako ne misli više sijati kukruz,pa ako je netko zainteresiran, molim na pp
callere is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 17:53   #73
Imam ja od tasta tekući RADAZIN, godina proizvodnje 1978, sa uputstvima, niš ne raste kad sam pošpricao, samo neznam kuda sa praznom ambalažom, da li će EU priznati taj datum proizvodnje.......
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment

Zadnje uređivanje diabolica : 21.07.2011. at 17:54. Reason: Omaklo mi je ime
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 19:10   #74
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Imam ja od tasta tekući RADAZIN, godina proizvodnje 1978, sa uputstvima, niš ne raste kad sam pošpricao, samo neznam kuda sa praznom ambalažom, da li će EU priznati taj datum proizvodnje.......
diabolica, po svim zupanijama se prikuplja ambalaza od zastitnih sredstava. papirnate kutije bacis u smece, karton nije opasna ambalaza, flase moraju biti isprane i zasarafljene, fino ih strpas u crnu vrecu za smece i to je to. flase posebno, najloni od praskastih sredstava posebno. ocito me ne citas kaj pisem, o ambalazi i njenom prikupljivanju sam pisala jedno 100 puta.

organizator prikupljanja ambalaze ispred tvrtke ciak je savjetodavna sluzba ili hpk. nazovi savjetodavnu i pitaj. inace ti prazna ambalaza mora biti doma uskladistena. ja za skladiste koristim prostoriju 2x2, pokojni kokosinjac. ambalazu mozes bez problema cuvati godinu dana. prilikom predaje ambalaze dobijes papir na kojem pise koliko si kila ambalaze predao. vrece ti nitko ne otvara i ne popisava se sto si donio. ja sam prije mjesec dana predala 35 kila ambalaze. kud bi zasli da su sve zbrajali i gledali a bilo nas je preko 300? papir koji dobijes MORAS CUVATI za slucaj posjete od strane inspektora-daleko mu kuca.

nazovi savjetodavnu i pitaj kad se opet bude skupljala ambalaza. po onome kaj ja znam, to ce biti 2. polovica listopada ili 1. polovica studenoga.

jos nejasnoca u vezi ambalaze?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:15   #75
Komentirao sam jer sam dobio obavijest............... da se sakuplja kod mog prodavača zašt. sredstava. Pitam ga ja danas kad mogu donijeti , a on mi kaže to je bilo 21.07. točno od 11 do 12 sati. Fuck off ti i ova naša država. Znači ako imam vreću punu ambalaže moram je nositi u ZABOK ( 80 km) u CIAK. Pa kome je to u interesu? Koliko nas malih ima koji imaju malo ambalaže a ne žele je imati doma na lageru ? Pa gdje toga ima , osim ovdje.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:48   #76
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Komentirao sam jer sam dobio obavijest............... da se sakuplja kod mog prodavača zašt. sredstava. Pitam ga ja danas kad mogu donijeti , a on mi kaže to je bilo 21.07. točno od 11 do 12 sati. Fuck off ti i ova naša država. Znači ako imam vreću punu ambalaže moram je nositi u ZABOK ( 80 km) u CIAK. Pa kome je to u interesu? Koliko nas malih ima koji imaju malo ambalaže a ne žele je imati doma na lageru ? Pa gdje toga ima , osim ovdje.

tvoj prodavac zastitnih sredstava je neozbiljan. preklane, kad je pocela strka sa ambalazom, ja sam fino svoju natovarila u kombi, odfurala kod dobavljaca zastitnih sredstava, zatrazila paletu, sve istovarila, zafolijala i rekla deckima iz skladista nek to izvole nekuda smjestiti i kad im dodje herbosov kamion nek im to natovare a kud ce oni s tim-ne briga me. malo su me gledali, preuzeli paletu a ja otisla doma. sretna. ajd smiri se, bit ce sakupljanje tog otpada na jesen. ako ti se ne da ici u zabok, dofuraj to kod mene, ja cu ti pospremiti ambalazu, nije bed
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 09:37   #77
Prodajem 100 m aluminijskih cijevi za navodnjavanje ,cijevi su na navoje kojima se nastavljaju jedna na drugu,širine su 4 cm i imaju prskalice koje jedine treba zamijeniti.Cijena je povoljna s obzirom na kvalitetu cijevi.Može se njima zalijevati vani,znači vanjski uzgoj ili u plasteniku ,tako smo ih mi većinom koristili,na stolovima za zaljevanje bilja u zakorjenjivanju ili klijanju.
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 09:22   #78
krumpiraaaaa

kupujem sadilicu za krumpir do 200 eura ili u nasoj lovi 200 eura
camilas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:28   #79
Ima netko ovdje da prodaje šljive? Bistrica, trebam nekih 20-25 kila za pekmez. Područje Zagreba.
Ponude na PM
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ

Zadnje uređivanje a1exa : 04.08.2011. at 20:34.
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:50   #80
Smile Kupinovo vino

Prodajem domaće kupinovo vino, vlastita proizvodnja. Flaširano, bez etikete.
baggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.