Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 20:15   #1
Question Što da radim?

Ovako, imam multiplu sklerozu i već par tjedana osjećam da mi je nastupilo novo pogoršanje bolesti, no trebala sam čekati pregled u ambulanti, a u tom čekanju sam u petak završila na hitnoj jer jednostavno nisam mogla hodati, izmjerila sam tamo temperaturu 38, 8, snimila rtg pluća (nažalost nemam nalaz pisani kod sebe, ali su vidjeli "nešto što bi mogla biti bronhopneumonia"), međutim, budući da ja nisam niti kašljala niti šmrcala, a temp. sam dobila tu večer doktor je rekao kako je to najvjerojatnije greška na snimci, zaključio je da imam gripu. E sad, pila sam Tamiflu 5 dana i rečeno mi je da se nakon tjedan dana javim neurologu ako mi nalazi CRP (bio mi je 13 u bolnici), rtg (zanima me ima li smisla uopće raditi snimku ponovno ako on nije siguran u tu upalu pluća- na plućima mi je još pri prijmu bio normalan šum disanja) i nalaz KKS (ovo je nalaz iz bolnice SE 30, L 10,1 (seg. 89%), E 4,9 Hg 140 Tr 307) budu dobri. Moja liječnica opće prakse mi je dala Tamiflu opet, iako ne znam zašto?! Zbog ovog mog pogoršanja, teško se krećem i zato pitam zbog ovih pretraga, nije mi baš svejedno. Ispričavam se zbog dugog posta i unaprijed hvala na odgovorima!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 15:31   #2
Tebi se prema lab nalazima krvi jasno vidi da se radi o nekoj upalnoj virozi. Čim je povišen CRP (normalan je do 5 tebi je 13), SE (normalna 10, tebi 30) i leukociti koji su ti malo viši od gornje granice, a imaš i temp, znači očito je neka upala u pitanju, da li pluća ili drugo ne znam. Uglavnom, svakako napravi kontrolnu kks, crp, se i ponovi sliku pluća, zlu ne trebalo, te se javi neurologu po preporuci doktora sa hitne. To ti je otprilike skroman savjet jedog laiškog hipohondra kojeg zanima medicina :-)

Sretno!
Lalaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:12   #3
ma ja sam bila 5 dana u bolnici i temperaturu sam imala petak navečer i subotu jutro, poslije nikako, ni sad kad sam doma... a zar SE nije normalna 4-24? znam da je sve to nekakva upala, no dal je potrebno u desetak dana 2 puta rtg pluća s obzirom da dr. nije siguran u upalu pluća, a nisam ni liječena od nje...
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.