Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2011., 22:49   #1
Kako naći suvlasnika za stan/poslovni prostor?

Isčitala sam dvije prve stranice i nisam našla sličnu temu pa sad otvaram.

Našla sam sjajan stan, na dobroj lokaciji od kojeg bi voljela napraviti poslovni prostor.

Dosta je velik, pa sam razmišljala da nađem nekog s zajedničkom željom i da kupimo svaki polovicu stana.


Budući dio već imam, digla bi manji kredit i potom bi imala poprilično velik (moj prostor) u kojem bi mogla raditi, a ne bi se bacila u kredit do grla.

Druga osoba bi svoj prostor mogla ostaviti kao stan ili također napraviti poslovni prostor, a sve bi dobila za poprilično malu svotu.

Gdje naći nekog kome je također preskupo kupovati svoj prostor i teško dići oveći kredit, ali skupa s još jednom osobom to može puno lakše?

Bilo bi dobro kad bi netko također želio posjedovati vlastiti poslovni prostor i puno mu je davati svaki mjesec hrpu love za poslovni prostor, pa skupa uredimo da svatko ima svoj dio poslovnog prostora i unutra radi svoj posao koji želi. ( i naravno što je najbolje kroz kraći rok poslovni prostor je njegov u potpunosti).
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 22:54   #2
pada mi na pamet samo oglas.. ali i rizik ulaska u takvo ulaganje s nepoznatom osobom
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 22:57   #3
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
pada mi na pamet samo oglas.. ali i rizik ulaska u takvo ulaganje s nepoznatom osobom
Pa nema tu nikakvog rizika ako postoji ugovor u kojem se točno zna koliko posjeduje svaka osoba, tj. polovicu i dogovor koje će prostorije moći koristiti ta osoba, a koje ja. Što se mene tiče nisam pohlepna na 1,2 m2 ako će ići u njegovu korist..
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 21:39   #4
nisam baš sigurna da ti je ideja izvediva. ako je nešto etažirano kao jedan stan ili poslovni prostor, ne možeš to legalno podijeliti i odvojiti, da svatko ima svoj.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.