Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 18:39   #961
Kako misliš, nema puževa? Ne mogu se popeti? Jer kod mene dođu i na drugi kat jesti bosiljak.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:28   #962
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Kako misliš, nema puževa? Ne mogu se popeti? Jer kod mene dođu i na drugi kat jesti bosiljak.
nisam nikad uzgajala nista ali ovako sa podignutom gredicom mi se cini da ce bar nesto niknuti a mogu preko staviti mrezicu da nista ne ulazi, lakse nego da je direktno na zemlji. danas sam posijala mrkvu, putaricu i rukolu i u kontejnere blitvu. i preko sam stavila paucinastu foliju.
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 17:41   #963
imam pitanje vezano za humus sto je oko stabala bora, u gustoj netaknutoj sumi. koristila sam taj humus za cvijece i odlicno se razraslo pa sam ga sada koristila i za povrce, pomijesala sa zemljom iz vrta i jos dodala bio gnojiva od homeogarden sto stvara mikorizu. jel taj humus od bora valja?

i pitanje vezano za smilje. jel se moze uzgajat kao jagode pod folijom?
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 19:12   #964
Humus bora je ok no može zakiseliti zemlju u povrtnjaku.

Odgovor na drugo pitanje - ne.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 20:00   #965
prije 21 dana sam posijala bob (Podravina)
ova 3 tjedna je bilo dosta sunca, temperature iznad nule
danas sam došla na vikendicu, ali vidim da nije niknuo
dali ima još šanse da nikne ili ne?
na kutiji je pisalo vrijeme klijanja 21 dan
nije mi žao, nisam puno posijala, ali da znam dal da to preštiham ili ne
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 12:28   #966
Treba mu neko vrijem da nikne. Iako mu zima ne smeta, prije će niknuti kada je toplo. A noći su još uvijek jako hladne tako da treba malo strpljenja.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 13:38   #967
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Treba mu neko vrijem da nikne. Iako mu zima ne smeta, prije će niknuti kada je toplo. A noći su još uvijek jako hladne tako da treba malo strpljenja.
ok, hvala
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:13   #968
Koristim pepeo od drveta za posipanje zemlje u vrtu, jer mi je zemlja jače kisela,a pepeo služi kao gnojivo,naravno u tankom sloju,Na jednom drugom forumu sam pročitala da jedanput posipaš pepeo i miran si TRIDESET godina. A pa to ne mogu vjerovati.Zna li netko je li ima istine u tome?
toska 48 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:03   #969
Quote:
toska 48 kaže: Pogledaj post
Koristim pepeo od drveta za posipanje zemlje u vrtu, jer mi je zemlja jače kisela,a pepeo služi kao gnojivo,naravno u tankom sloju,Na jednom drugom forumu sam pročitala da jedanput posipaš pepeo i miran si TRIDESET godina. A pa to ne mogu vjerovati.Zna li netko je li ima istine u tome?
Nema.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 09:33   #970
Hvala Biljka.Već sam mislila da sam pognijila zemlju i za moje unuke.
toska 48 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:40   #971
Imam jedan manji komad zemlje na kojem dugo nije ništa sađeno,uglavnom je trava i bršljan prekrio sve. Zanima me jeli kasno da sada to opkopam i zasijem nešto? Volio bi napraviti one podignute gredice. Što bi bilo najbolje zasaditi?

Znam da je idealno zemlju obradit na jesen,ali valjda bi i sad mogao nešto izvući pa bih dogodine ozbiljnije
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 00:17   #972
Mozes, nije nista kasno imas za kupiti peletirano gnojivo, NPK i KAN to je spremno odmah za upotrebu. Stajsko gnojivo obicno ide na jesen ili u rano proljece da se stigne razgraditi. Ako imas dobro odlezano stajsko gnojivo da izgleda ko humus, a ne onak gnjecav ko da se stoka sad posrala onda ti je i to odmah spremno za upotrebu.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 22:04   #973
NPK je prje sijanja, a Kan kao prihrana, dakle kasnije. Ništa nije kasno za obradu zemlje, dapaće, odmorena i dobro obrađena zemlja je idealna. Možeš u te podignute gredice povrtnjak koji god želiš, ako pak je veća kvadratura u pitanju, krumpir bi tu za prvu godinu bio idealan.
Moram jos dodati, odmorenoj zemlji ne treba sve od jednom, zaštihaj gnoj i super bude ti.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:48   #974
@Mirna1982, post ti je s komentarima prebačen je na temu Grah.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 17:06   #975
Ne radi mi trazilica za podforum.

D li ima koja posebna tema o plodoredu?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 22:12   #976
Evo ljudi zaštihao sam vrt,nabavio sjeme i ovčje gnojivo. Zanima me samo koliko bi trebalo tog gnojiva staviti po metru kvadratnom. Strah me da ne stavim previše,a opet kad ulažem trud ne želim ni premalo staviti.

Pretpostavljam da ukoliko je odstajalo može više,a ako je svježije da manje stavljam?

Hvala velika
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:45   #977
Dobro predpostavljaš, zreloga se može staviti više, svježaga manje.
Stavi lopatu dvije po kvadratu i dobro ga ukopaj da se pomiješa sa zemljom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 12:36   #978
Ljudi koliko se krecu godisnje naknade po hektru da nekome dam recimo u najam za koristenje, Osjecko baranjska zupanija je u pitanju?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 22:46   #979
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Ljudi koliko se krecu godisnje naknade po hektru da nekome dam recimo u najam za koristenje, Osjecko baranjska zupanija je u pitanju?
Ovisi o komadu zemljišta, stanju...
Ne znam kod tebe ali u mom kraju, gdje imam kuću na kontinentu nekada se zemlja uzimala/davala uz 30-50% prinosa za vlasnika... ali to je bilo nekada
Sada za zemljišta veće površine, barem slučajevi za koje znam, po hektaru većinom nude 1000-1500kg kukuruza.. eventualno uz to možeš dobiti i prikolicu ili bale slame ako daješ više hektara istom gazdi a taj sije i pšenicu ili ječam.
Novac nitko ni ne pokušava tražiti jer ne možeš dobiti ni koliko agrokor plaća državi
Ljudi koji su ostarili i ne mogu raditi su sa kukuruzom sretni jer mogu hraniti koju svinju, perad a zemlja se ne zapušta. Većina zemljišta u okolici je ispod pola ha i to skoro nitko neće ni besplatno kositi a kamoli nešto drugo raditi. Kad nekog nađeš za takve manje površine, sretan si ako ti doveze malo gnoja za vrt
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:49   #980
imate li preporuku za tjeranje mravi iz povrtnjaka na prirodni nacin? posipala sam paprom, cimetom, talog kave...nažalost prekasno sam uocila mravinjake oko brokule pa mi je jedna usahnula..
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.