Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2012., 12:15   #2341
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
Da, čula sam da nije ulagano u infrastrukturu ali sve će to doći na naplatu kao što kažeš. Naravno, u takvoj situaciji radnicima zna biti stresno jer ne znaju što će im biti s poslom ali uvijek će doći netko drugi. To je ipak prezanimljiva djelatnost da netko ne bi preuzeo poslovanje HT. I bili bi dobro da dođe još netko i dok je HT jak jer konkurencija ide samo nama potrošačima u prilog.

nije ulagano u infastrukturu .... to košta toliko da nije NIKOME isplativo
uvjek će doći netko drugi ...... hoće na onaj isplativi dio dio gdje se može isisavati kapital...

HT je očiti primjer problema funkcioniranja moždane kore hrv. naroda

infrastruktura propada, kad bude trebalo ukucavati milijarde, u istu
bit će problem HRV. države i njenih građana, i ničiji drugi.

i problema nebi bilo, da smo država koja dere "albance" i ne ulaže u albansku infrastrukturu...

opet ponavljam DT se lagano povlači, nakon uspješnog ulaganja sa dobiti koja je usporediva sa "kamatarenjem"
- povlači se jer u ovoj prriči nema više kamatarenja, uskoro se budu i vidjele posljedice neulaganja u infrastrukturu...

- kako dalje ?
- ulagati u nešto drugo, npr. AUTOCESTE, ili bilo koje drugo područje gdje je moguče derati 90% stanovnika, bez mogučnosti da to "deranje" oni izbjegnu...
npr.
1. HRANA i proizvodnja iste,
2. komunikacije
3. zdravstvo
4. ENERGIJA***

nacija koja želi uspješno ulagati kao npr. njemačka, bude se uhvatila za ono što je moguće crpiti ODMAH,
NEBUDE ulagala u infrastrukturu jer to je isplativo tek nakon više desetljeća.....
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:27   #2342
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Sve si ti to, manje više, lijepo objasnio. Ali, mene i dalje zanima koje je opravdanje da ljudi ne izađu na referendum, ako gotovo svi smatraju da je isti bio od ključne važnosti za Hrvatsku?
Ja osobno neću braniti ljude koji nisu dovukli svoj g... do birališta, ali dozvoljavam da sam i ja po tom pitanju subjektivan, ja svojim zaokruživanjem pošaljem poruku, a neki tvrde da svojim bojkotom pošalju poruku.

Možda su ljudi koji su bojkotirali referendum to napravili jer im nije sve jedno, a ipak ih bilo strah preuzeti odgovornost , ali ja to ne opravdavam.

Smatram da je trećina u vrh glave onih koji su zainteresirani za EU i to je to.

Političari znaju kakav je narod i manipuliraju zakonima, več je bila jedna tema o tome dali je kriv narod ili političari za ovakvo stanje, a to je kao da se pitamo dali je kriv Cinober ili Dudek očito ni jedan ni drugi ne mogu protiv svoje prirode.

Bit će zanimljivo gledati na tv reakcije ljudi na usklađivanje cijeni sa EU i bolne rezove za "bolje sutra" sjetim se onog crtanog filma kada je patak padao pa se zec pitao, dali će se sjetiti da patke lete . možda tako ljudi shvate da bolni rezovi nisu zbog "boljeg sutra" nego da bi bogatiji bili još bogatiji.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:34   #2343
hoćete na primjeru HT-a da vas podsjetim na neke činjenice iz nedavne prošlosti, koje su vezane uz pojam kamatarenje - kriminal?

1. DIALER je zločudan software koji se nelegalno i bez suglasnosti korisnika komunikacija kači na računalo, isisava pare od korisnika itd...
- HT-DT priča: naplačuju se računi korisnicima po 10-20000 kn,
pitanje: KOME su oni isplačivali kriminalom stečen novac?

2. 060 kolika je suma izvučena od nacije u prethodnih 10 god?
- široka publika je namjerno bila NEINFORMIRANA
- zakon o jasnom isticanju cijene poziva se namjerno odgađao GODINAMA, a i kad je donesen izigravan je na 100 načina...
- u svim DOBROTVORNIM pozivima kad na vas navale "slobodni" mediji se uzima profit... dali je tko rekao prilikom dobrotvorne akcije da do eventualnog "korisnika" akcije dolazi 20% od uplačenog?
- zakruživanje minutaže i sl., nemogučnost korištenja interneta bez fiksne linije i sl... ima toga hrpa...

to su metode ISPLATIVOSTI rada jedne firme u "privatnom" vlasništvu...

i opet problema nema da je to ALBANSKI telekom u kojem RH ima minimum 32% ....
dali bi se potezala ta tema na forumu?
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:35   #2344
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Nismo jedina zemlja koja je imala odaziv ispod 50%. Isto tako niti smo zemlja u kojoj nije bio niti raspisan referendum za ulazak poput nekih.
Gotovo sam siguran, da sredivanjem popisa biraca ova se brojka zasigurno povecala iznad 50% i vise.
Uostalom, na ovom referendumu broj izaslih iz dijaspore je bio izrazito mali.
Nadam se da ljudi ne žive u iluziji kako je EU nešto demokratsko, unija je totalitarna tvorevina, tako da na referendum možemo gledati samo kao na mazanje očiju, pa nije ni potrebno znati što većina misli, bitno je da se provodi politika velikih!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:40   #2345
i nema REFERENDUM nikakve veze sa stanjem i perspektivom RH, niti IZBORI bilo koji do sada...

jedino što nam određuje budućnost je kako razmišlja i što radi 90% stanovništva RH....
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:47   #2346
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
A kome je danas jednostavno... Ono što ja pokušavam reći da ulazak u EU, u gospodarskom i tržišnom smislu neće Hrvatskoj donijeti apsolutno ništa. Biti ćemo u goroj situaciji nego do sada, jer čak i neke stvari koje smo mogli sami definirati i o kojima smo mogli odlučivati postaju prošlost. I država će biti otprilike u statusu u kakvom je HT u odnosu na DT.
Pogledaj ovo što je postao idempadodem, zadnja rečenica mi je osobno vrlo indikativna i čini mi se sasvim točna. No, daj Bože da sam "slijep" pa ne vidim benefite koje nam donosi EU...
Što se tiče HT-a, po mom osobnom sudu, on će ubrzo "nestati" u obliku u kakvom je danas. I biti će vraćen pod okrilje države, samo je pitanje koliko će u tom trenutku biti (ne)moćan...
Potpuno se slažem s tobom. Naše tržište nije spremno i bit će pregaženo u ovom neoliberalnom ustroju. A sve je više opservacija da Njemačka, što nije postigla I i II svjetskim ratom sada postiže kroz EU mirnim putem...
Nažalost, nikome se ne da čitati odličan tekst koji je dala Kim Sanders, a radi se o iskustvu Slovenije, koja u prvom redu, nije prošla ni rat ni pljačkaonu privatizacijsku koju smo mi prošli. Svejedno, osim Krke, nije im ostala ni jedna tvornica koja se na tom EU tržištu može nositi s konkurencijom. Nekoć fenomenalna Mura koja je radila super odjeću sad proizvodi poluproizvode za EU gigante Tako i IMV koji je proizvodio kompletne proizvode - aute - male renolčeke, sjećam se dobro, prizvodi poluproizvode, kao prava kolonijalna tvornica.
Sad čekam, što će biti iz našeg npr. Kraša?!?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:51   #2347
Umjesto da pričamo o posljedicama referenduma, trebali bi najprije utvrditi je li referendum uopće proveden zakonito.

Zato bih vas, ako smijem, uputio na raspravu o tome na ovoj temi.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=701213&page=20
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:51   #2348
tih 90% određuje što će biti i kako će biti....

ima li jedne teme gdje ljudi mogu sami nakon 5 min zaključiti što je u korist NACIJE a što ne?
nema.......

zašto?

jedina tema koju zanima 90% stanovništva je:
kako bude MOJEdupe bolje prošlo, i to je nacionalni interes svakom građanu RH

i tako se glasa na REFERENDUMIMA, IZBORIMA, i djeluje na lokalnoj razini....
90% građana RH

kako bude završila priča sa EU?
tako da se osiguraju interesi 90% građana RH
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:54   #2349
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
J
Možda su ljudi koji su bojkotirali referendum to napravili jer im nije sve jedno, a ipak ih bilo strah preuzeti odgovornost , ali ja to ne opravdavam.

Bit će zanimljivo gledati na tv reakcije ljudi na usklađivanje cijeni sa EU i bolne rezove za "bolje sutra" sjetim se onog crtanog filma kada je patak padao pa se zec pitao, dali će se sjetiti da patke lete . možda tako ljudi shvate da bolni rezovi nisu zbog "boljeg sutra" nego da bi bogatiji bili još bogatiji.
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nadam se da ljudi ne žive u iluziji kako je EU nešto demokratsko, unija je totalitarna tvorevina, tako da na referendum možemo gledati samo kao na mazanje očiju, pa nije ni potrebno znati što većina misli, bitno je da se provodi politika velikih!
Quote:
xdoc kaže: Pogledaj post
i nema REFERENDUM nikakve veze sa stanjem i perspektivom RH, niti IZBORI bilo koji do sada...

jedino što nam određuje budućnost je kako razmišlja i što radi 90% stanovništva RH....
Sve ovo je točno! Jest, da smo bili nečemu, ne bi propali prvo sami od sebe, a onda tako propali na koljenima išli u EU u kojoj nam se ništa dobro ne piše. Može nam biti samo gore.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:04   #2350
a znate kako se kaže "dok nekom ne smrkne drugom ne osvane"

mi smo nacija kojoj stalno "smrkne", upravo zbog nacionalnog interesa br.1 "MOJE DUPE"....

kako je BARE jednom fino izrekao HRVATI NEVOLE SVOJU DRŽAVU.....

ak nekog voliš, dali je bitno TKO ga SILUJE?
hrvatska je konstantno silovana u cijeloj svojoj povijesti....
kakva joj je budućnost?
ista kao i prošlost, jer MOJE DUPE nije briga što se siluje netko koga "volim"...
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:06   #2351
To je perspektiva HRVATSKE kao cjeline....
i kao takva ta cjelina nema nikakve šanse da opstane, jer nacionalni interesi se stvaraju generacijama,
a ne na IZBORIMA ili REFERENDUMIMA
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:10   #2352
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
HT je privatna firma i odgovorna je jedino svojim dionicarima. Njen mandat je da solidno posluje i donese svojim ulagacima sto veci profit a ne da zaposljava ljude. Visa ili manja mogucnost zaposlenja je samo posljedica tog mandata. Svatko moze postat dionicar ako zeli i to je njena jedina "drustvena odgovornost".
To je sve točno, ali upravo stoga je loše. Hrvatska nije nikad smjela prodati pod takvim uvjetima takvu profitabilnu firmu. Država mora biti korektiv, a toga u neoliberalnom divljanju nema. A to ti je dobra metafora za predaju/prodaju cijele države.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 26.01.2012. at 13:16.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:14   #2353
Quote:
xdoc kaže: Pogledaj post
To je perspektiva HRVATSKE kao cjeline....
i kao takva ta cjelina nema nikakve šanse da opstane, jer nacionalni interesi se stvaraju generacijama,
a ne na IZBORIMA ili REFERENDUMIMA
Ishod izbora i referenduma ovisi i o razini svijesti naroda, općenitoj razini i o svijesti o nacionalnom interesu. Na ovaj način će većina dupeta, za koje se građani jedino brinu, ionako proći loše, a toga nisu uopće svjesni. Nacionalni interes nije neki apstraktni već interes sveukupnosti tih dupeta pridruženih nemislećim glavama.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:18   #2354
HRVATSKA je proširena obitelj SVIH građana iste,
da bi uspjeli kao cjelina potrebno je zajedništvo SVIH barem oko bitnih pitanja
kako je sada?
- partizani - ustaše -četnici
- eurfili - eurofobi - komunjare - kapitalisti
- dinamovci - hajdukovci
- srbi - hrvati
- HDZ - SDP - IDS
- "vjernici" - ateisti
- "stupido"

u koju skupinu se možete svrstati?
jedino u zadnjoj skupini nacionalni interes "MOJE DUPE", nije prioritet
prioritet je "RH dupe", a ostvarivanjem tog cilja ostvaruje se i prioritet "moje dupe"

"STUPIDO" ... skupina (mala) ljudi koji će trpiti zbog općeg dobra proširene mu obitelji...
bez obzira na prilike i neprilike svoje guze...

koliko ima članova ta skupina?

Zadnje uređivanje xdoc : 26.01.2012. at 13:24.
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:30   #2355
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nadam se da ljudi ne žive u iluziji kako je EU nešto demokratsko, unija je totalitarna tvorevina, tako da na referendum možemo gledati samo kao na mazanje očiju, pa nije ni potrebno znati što većina misli, bitno je da se provodi politika velikih!
Ja osobno u nikakvoj iluziji ne zivim da je EU savrsenstvo, niti sam ikada to tvrdio. No isto tako nisam niti sklon raznim teoreticarima zavjera. I dalje mislim kako je pozitivno sto ulazimo, unija ima niz svojih prednosti na koje se ovdje jako malo osvrtalo u sustini. Vecinom su to bila neka plasenja suvereniteta, zavjere tipa stednjih zarulja, politiziranje Generalima, braniteljima i vecinom je promasena diskusija.

Konkretno sam se samo osvrnuo na postotak izaslih biraca. Malo sam gledao prema istrazivanjima anketa proslih godina, i najmanji pad je bio na 50% prije par godina. Dakle apsolutno nikad podrska nije bila iznad 50% za one protiv. Shodno tome, vjerujem da je negdje vecina (iako ne premocna) za ulazak. Naravno radi se o anektama agencija, a ne forumskih i novinskih.
Pa sad kako god ti hoces uzeti tu tvrdnju u obzir.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:35   #2356
kolko nas je reklo ja budem "stupido",
neče mi se žena zaposliti tako da izbaci sa posla susjedu....
platit ću porez državi neču utajiti ništa,
neču preuzeti posao sa državom i piturati tunele na štetu RH
neču se proguravati na listama čekanja kod doktora
neču birati svog kuma lopova za zastupnika
neču maznuti poticaje za neobrađenu zemlju
neču popušiti spiku iz medija i dat ću si truda razmišljati?
neču sj* kolegu privatnika sa inspekcijom, nego kvalitetom?
itd....

IDALAN čovjek ne postoji, i to je iluzija....
ali u kojoj mjeri je smo mi stupido?
od 0 - 100%

amerika ?
njemačka?
slovenija?
EU?
hrvatska?
švedska?

pokušajte sami postaviti omjere stupido-ostale skupine....
odgovor bude prespektiva RH skupine u odnosu na ostale ....
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:43   #2357
posljedice za RH grupu su matematički određene,
metak je okinut iz balkanskog blata,
njegovo kretanje je predvidljivo za one koji to žele ....

ostaje nam komentirati, njegov let....
kada padne past će u blato.... EU blato

tek onda budemo shvatili u 90% omjeru da je nacionalni interes
"MOJE DUPE" uzrok svih probema...
i ponovno budemo otkrili čaroban nacionalni interes "NAŠE RH DUPE"

kada je to zadnji puta bilo?

nikada....

najbliže tome smo bili 1990, ali omjer je bio "stupido" nije bio preko 50%

pogledajte gore navedene skupine....

Zadnje uređivanje xdoc : 26.01.2012. at 14:12.
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:12   #2358
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Ja osobno u nikakvoj iluziji ne zivim da je EU savrsenstvo, niti sam ikada to tvrdio. No isto tako nisam niti sklon raznim teoreticarima zavjera. I dalje mislim kako je pozitivno sto ulazimo, unija ima niz svojih prednosti na koje se ovdje jako malo osvrtalo u sustini. Vecinom su to bila neka plasenja suvereniteta, zavjere tipa stednjih zarulja, politiziranje Generalima, braniteljima i vecinom je promasena diskusija.

Konkretno sam se samo osvrnuo na postotak izaslih biraca. Malo sam gledao prema istrazivanjima anketa proslih godina, i najmanji pad je bio na 50% prije par godina. Dakle apsolutno nikad podrska nije bila iznad 50% za one protiv. Shodno tome, vjerujem da je negdje vecina (iako ne premocna) za ulazak. Naravno radi se o anektama agencija, a ne forumskih i novinskih.
Pa sad kako god ti hoces uzeti tu tvrdnju u obzir.
Pa, kreni...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:17   #2359
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Ja osobno u nikakvoj iluziji ne zivim da je EU savrsenstvo, niti sam ikada to tvrdio. No isto tako nisam niti sklon raznim teoreticarima zavjera. I dalje mislim kako je pozitivno sto ulazimo, unija ima niz svojih prednosti na koje se ovdje jako malo osvrtalo u sustini. Vecinom su to bila neka plasenja suvereniteta, zavjere tipa stednjih zarulja, politiziranje Generalima, braniteljima i vecinom je promasena diskusija.

Konkretno sam se samo osvrnuo na postotak izaslih biraca. Malo sam gledao prema istrazivanjima anketa proslih godina, i najmanji pad je bio na 50% prije par godina. Dakle apsolutno nikad podrska nije bila iznad 50% za one protiv. Shodno tome, vjerujem da je negdje vecina (iako ne premocna) za ulazak. Naravno radi se o anektama agencija, a ne forumskih i novinskih.
Pa sad kako god ti hoces uzeti tu tvrdnju u obzir.
Ja ne tvrdim da EU nije savršena, ja tvrdim de EU uopće nije demokratska, smatram je totalitarnom tvorevinom. A to što ti i još neki forumaši kažete da je preko 50 posto izašlo, a DIP kaže ispod 50 posto, mogu samo zaključiti da je referendum aljkav i upitan.

Kažu da se na poštenim izborima poništavaju izbori tamo di fali ili je višak neki listić, a ovdje se govori o viškovima ljudi, što znači da mi referendum gubi na vjerodostojnosti.

Ja neznam dali su viškovi plod aljkavosti ili je to štela, ali ja tražim čiste račune, ovo je ipak važno pitanje!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:20   #2360
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
nema nikakvog razloga da se referendum ponovno raspiše
pristup je tek za godinu i pol.
do onda neki možda promijene mišljenje.
baš me zanima, da se raspiše novi referendum za cca pola godine, nakon donošenja proračuna, masovnog poskupljenja, dizanja poreza, povećanja režija... kad potpisani dokumenti dospiju do javnosti... koliko bi ih glasovalo "za", a koliko "protif".
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.