Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2015., 07:57   #21
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Opet ću ponoviti, kod nas puno ljudi ne razlikuje travnjak od livade pa prema tome ne razlikuju ni košenje travnjaka od košenja livade.
Imao sam servis za uređenje i održavanje zelenih površina koji više ne radi, ne isplati se.
A za ovih 900 kvadrata i više trebao si izvući barem 300 kuna.
I kak si popušil ?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 09:32   #22
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Ja plaćam čovjeka na sat 25 kn moja strižna kosa sa motokultivatorom, moja kosilica, trimer, struna i gorivo. Tako da me sam održavanje zatravnjenih djelova pola jutra podkućnice godišnje košta i do dvije ipo tisuće kuna bez nekih kvarova na alatu. Naj bolje ništa ne imati.
nabaviš 2 ovce
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 10:23   #23
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
I kak si popušil ?
Tak jer je sve manje novca. Ljudi koji imaju kuće i okućnice više si ne mogu priuštiti održavanje vrta već sami ga sami održavaju. Kosilice su ionako jeftine i mogu se kupiti u svakoj većoj samoposluzi.
Oni kaj su pri novcima imaju angažiranu jaču ekipu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 11:34   #24
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Tak jer je sve manje novca. Ljudi koji imaju kuće i okućnice više si ne mogu priuštiti održavanje vrta već sami ga sami održavaju. Kosilice su ionako jeftine i mogu se kupiti u svakoj većoj samoposluzi.
Oni kaj su pri novcima imaju angažiranu jaču ekipu.
Bez obzira što imamo kosilicu,ali često malo vremena,pa i vještine osobito kad treba pokositi osjetljiviji dio dvorišta:
oko drveća,cvijeća i drugih inih prepreka,često angažiram profesinalnog kosca(inače radi u firmi za održavanje zelenih površina,a privatno radi u slobodno vrijeme)) s njegovim vlastitim alatom.
Nikada se nismo pogađali ni po metru ni po minutama..
uglavnom riječ je oko nekih 500 kvadrata,koji mi sami nismo u stanju tako vješto pokositi.
Pitam čovjeka što košta,on kaže ma ništa,a ja mu obavezno dam 150Kn.
Mi zadovoljni on zadovoljan ...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 11:47   #25
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Bez obzira što imamo kosilicu,ali često malo vremena,pa i vještine osobito kad treba pokositi osjetljiviji dio dvorišta:
oko drveća,cvijeća i drugih inih prepreka,često angažiram profesinalnog kosca(inače radi u firmi za održavanje zelenih površina,a privatno radi u slobodno vrijeme)) s njegovim vlastitim alatom.
Nikada se nismo pogađali ni po metru ni po minutama..
uglavnom riječ je oko nekih 500 kvadrata,koji mi sami nismo u stanju tako vješto pokositi.
Pitam čovjeka što košta,on kaže ma ništa,a ja mu obavezno dam 150Kn.
Mi zadovoljni on zadovoljan ...
to s trimerom kosi ili?

to je jedna normalna cijena,tj. davanje..
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 11:52   #26
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
to s trimerom kosi ili?

to je jedna normalna cijena,tj. davanje..
Da.
Svaka mu čast,čak i mjesta s udubljenjima pokosi perfektno.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 11:53   #27
to je super ako imate susjede koji vam za badava kose

ja uglavnom kosim ljudima koji imaju novce i nije im problem platiti, ko nema taj sam kosi ili se snalazi na razne nacine
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 12:25   #28
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Bez obzira što imamo kosilicu,ali često malo vremena,pa i vještine osobito kad treba pokositi osjetljiviji dio dvorišta:
oko drveća,cvijeća i drugih inih prepreka,često angažiram profesinalnog kosca(inače radi u firmi za održavanje zelenih površina,a privatno radi u slobodno vrijeme)) s njegovim vlastitim alatom.
Nikada se nismo pogađali ni po metru ni po minutama..
uglavnom riječ je oko nekih 500 kvadrata,koji mi sami nismo u stanju tako vješto pokositi.
Pitam čovjeka što košta,on kaže ma ništa,a ja mu obavezno dam 150Kn.
Mi zadovoljni on zadovoljan ...
Aha. Ne postoji zanimanje "profi kosac". Ekipa koja radi po firmama za održavanje zelenih površina ili je nekvalificirana ili imaju sasvim desetu kvalifikaciju.
To što privatno kosi u slobodno vrijeme zove se rad u "fušu".
Sasvim je druga priča kada imaš registrirani obrt za uređenje i održavanje zelenih površina. Nakon odrađenog posla dobiješ račun sa specifikacijom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 12:28   #29
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
nabaviš 2 ovce
Imao 4 i ovna nakraju veći trošak nego platitia najviše sekira blejanje iako imaju u jaslama i pojilicu. alat bar netraži pažnje preko zime a životinji moraš dati i svetcom i radnim danom.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 13:59   #30
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
pa onda si kupis trimer i sam kosis
To sam i napravio.


Dvije litre goriva, 5 metara flaksa, i dva sata posla.
Jay Bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 23:37   #31
Quote:
Jay Bird kaže: Pogledaj post
To sam i napravio.


Dvije litre goriva, 5 metara flaksa, i dva sata posla.
pa eto..

neki ljudi su gospoda, pa ne rade takve stvari nego plate
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 06:15   #32
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
pa eto..

neki ljudi su gospoda, pa ne rade takve stvari nego plate
krivo si se izrazio glume gospodu. Ni jednom čovjeku nije na odmet malo fizičkog napora kao rekreacija ako je zdrav.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 09:19   #33
Quote:
farc;54459944[B kaže:
]to je super ako imate susjede koji vam za badava kose[/B]

ja uglavnom kosim ljudima koji imaju novce i nije im problem platiti, ko nema taj sam kosi ili se snalazi na razne nacine
O što si objektivan..odnosno ne čitaš!
da mi hoće badava,ja to ne dozvoljavam,dakle dajem mu 150 kn za pola sata rada...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 09:21   #34
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
krivo si se izrazio glume gospodu. Ni jednom čovjeku nije na odmet malo fizičkog napora kao rekreacija ako je zdrav.
Još jedan...
A jel mislite da ima ljudi koji nisu iz nekih razloga u stanju sami kositi?
A što su vama uopće gospoda?
Jel netko tko cijeni tuđi rad pa ga plati ili netko tko je uposlio vlastitog vrtlara...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 10:02   #35
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Još jedan...
A jel mislite da ima ljudi koji nisu iz nekih razloga u stanju sami kositi?
A što su vama uopće gospoda?
Jel netko tko cijeni tuđi rad pa ga plati ili netko tko je uposlio vlastitog vrtlara...
Ja nisam u stanju sam kositi jer sam teži invalid. Dok sam bio zdrav nisam nikada plaćao drugoga jer neće niko uredno i pedantno pokositi kao sam sebi. Imao sam financija i prije i sada ali nisam gospodin za kojom titulom vi žudite, samo sam majstor svoga zanata sa VSS. Nikad mi za kvalitetan rad nije bilo teško platiti, realnu cijenu.Profesionalni vrtlari su druga priča koji na svoj rad uračunaju PDV i plate ga državi.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 11:06   #36
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Još jedan...
A jel mislite da ima ljudi koji nisu iz nekih razloga u stanju sami kositi?
A što su vama uopće gospoda?
Jel netko tko cijeni tuđi rad pa ga plati ili netko tko je uposlio vlastitog vrtlara...
O da...vjeri+uj da ima i takvih koji neznaju pokrenuti kosilicu. Čak ako je pokrenu to bi bio armagedon.
Osim toga, ima i onih koji neznaju razliku između jorgovana i forzicije ali vole da im je vrt uredan.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 14:29   #37
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
O da...vjeri+uj da ima i takvih koji neznaju pokrenuti kosilicu. Čak ako je pokrenu to bi bio armagedon.
Osim toga, ima i onih koji neznaju razliku između jorgovana i forzicije ali vole da im je vrt uredan.
Bravo,
ja osobno nisam u stanju kositi(vid),a moj sin koji može , radi upravo ovo što si navela,ne razlikuje cvijet od korova,mlado drvo od koprive i slično, a to me dovodi do ludila,...
pa on kosi onaj dio na kojem mi ne može uništiti moje biljčice,a za ovaj drugi zovem kosca.
U biti svejedno,međutim ove primjedbe o gospodi tj glumljenju gospode, su stvarno blesave,nemaju nikakve veze ni sa imovinskim stanjem,ni sa izigravanjem gospode...činjenica je vrlo jednostavna:
tko ima love angažira nekoga tko nema,mora sam.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 16:29   #38
Jučer sam pokosio oko 7000 m kvadratnih u božićnim drvcima od 5 do 13 sati , 5 l goriva za trimer , 3 namota silika , gorivo za auto , gorivo za traktor . Dio trave je bio oprskan protiv korova , dio nije .

I tako ih uzgajamo 6 do 10 godina plus prskanje protiv bolesti , umjetno gnojivo , orezivanje .

Pa bi sada sve troškove morao ugraditi u cijenu drvca i onda kupaca ne bi bilo ?

Inače trimer je njemački ,koštao je oko 5 tisuća kn , kvara još nisam imao osim potrošnih dijelova i radi preko 7 godina i godišnje sam do ove godine kosio oko 10 ha i trošio oko 120 l benzina . Sada troškove i rad smanjujem prskanjem koje ima i lošiju stranu .
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 14:04   #39
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
daj mi reci koliko oprilike vremena treba za pokositi 900-ak kvadrata s trimerom...

trava je mala,15-20 dana,znači neće biti neke preveliko mučenje..

naime,napravio sam grešku i zavukao se u sranje...

pogodio jeftino posao..

površina je i veća,ja sranje od trimere (fs-38) teren sav pun rupa...

bojim se da ima posla.previše...

ako itko ima predodžu i koliko tražiti,50kn po satu?
Meni je trebalo 2,5 sata za pokositi tu površinu sa Stihl FS 130 i strunom,trava je bila do pojasa...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 16:49   #40
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Još jedan...
A jel mislite da ima ljudi koji nisu iz nekih razloga u stanju sami kositi?
A što su vama uopće gospoda?
Jel netko tko cijeni tuđi rad pa ga plati ili netko tko je uposlio vlastitog vrtlara...
Gospodina ne čini odijelo nego način na koji se odnosi prema drugim ljudima!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.