Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 12:18   #2761
ma znam zoro, već sam napisala da postoji i određen postotak poroda koji nisu stresni i koji završavaju pozitivnim iskustvom. kad sam ležala na SD u sobu (u kratki posjet) nam je došla cura koja je rodila prije dva dana, s osmjehom od uha do uha, razdragana, sve prošlo super, dobila epiduralnu, rađala par sati, malo je šivali, ali ništa strašno, beba siše po školski od prvog podoja - milina. takav porod bi odmah potpisala. ali koliko je takih poroda? naravno, statistike, ako i postoje, nisu za javnost
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 12:26   #2762
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
ma znam zoro, već sam napisala da postoji i određen postotak poroda koji nisu stresni i koji završavaju pozitivnim iskustvom. kad sam ležala na SD u sobu (u kratki posjet) nam je došla cura koja je rodila prije dva dana, s osmjehom od uha do uha, razdragana, sve prošlo super, dobila epiduralnu, rađala par sati, malo je šivali, ali ništa strašno, beba siše po školski od prvog podoja - milina. takav porod bi odmah potpisala. ali koliko je takih poroda? naravno, statistike, ako i postoje, nisu za javnost
znam što hoćeš reći..ali i šivanje i druge turbulencije kao i bolove ne uzimaju sve žene isto. mene su isto malo 'krojili', tako da izvještaje ovih ili onih je najbolje ne čitati
vidjet ćeš sama kako ćeš sve doživjeti..ok, ti ćeš vjerovatno na carski zbog duplića..

i ja sam bila ta koja je godina prije poroda razmišljala o porođajnoj boli i planirala carski..haha..a kad smo se odlučili za bebu je moja sestra bila trudna i prošla sam sve s njom i bila na porodu, dakle prije nego što sam bila u istom sosu..no moram opet reći i da sam drugačije doživjela tuđe priče ali i njen porod nego svoj kad sam centar događanja, kad sam ja ona koja drži konce u rukama..dise, tiska..itd..uz pomoć medicinskog osoblja.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:15   #2763
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
manje je stresan za mame i bebe.
zapravo, više je stresan za bebu (kod vaginalnog beba dobija hormone koji se izlučuju kod poroda, šoraju nju trudovi i sve u svemu 'zna' da se nešto događa i da ide van, a kod carskog beba jednostavno 'pliva' u svojoj plodnoj vodi kao i uvijek i odjednom se rastvori neka rupa i zgrabe ju neke ruke i izvade van)

no, bez namjere da diskutiram o tome koji je porod bolji (svaki ima svoje prednosti i mane, no vjerujem da je uvijek bolje proći prirodan proces, odnosno onako kako bi trebalo biti...) samo želim reći da kod carskog nema ničeg nit komotnog nit bezbolnog.

ja sam prošla dva carska, s tim da nijedan nije bio dogovoreni, tako da sam oba puta osjetila i trudove i otvaranje...ok, nisam došla do one zadnje faze poroda i vjerojatno boli...ali nakon carskog boli užasno. i danima.
meni je drugi put bilo jedno miljon puta lakše nego prvi (manji mi je bio šok, bila sam psihički spremnija na to što mi se događa i što me čeka, a i fizički sam bila u boljoj formi, prije se pokrenula i lakše se nosila sa svim), ali je svejedno boli užasno. lakše sam to otrpila, al me svejedno bolilo. ono kad prvi put ustaneš poslije carskog je trenutak u kojem sam suze skoro ronila i samo sam se pitala 'zašto baš meni, zašto kvragu ja uvijek moram kroz to prolaziti?!'.
toliko o bezbolnom i komotnom. nikad si to ne bih svjesno priuštila (štoviše, ovaj drugi put sam se do kraja nadala da neću završit na stolu i borila se za vaginalni)

ne kažu bez veze u rodilištu za žene koje su rodile vaginalno da su one 'rodilje', a one koje rode na carski su 'pacijenti'.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:20   #2764
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
pa par dana poslije svaki odlazak na wc kao porod u malom ....
o draga moja, nakon carskog će ti svaki dolazak na wc tek biti muka. k'o tri poroda u malom, ako ne i još gore
(da ne bi sad bilo da se svatko nosi drugačije s boli - naravno, netko jauče..netko stisne zube i istrpi, nekom je teže, nekom lakše..ali SVE boli..onak, stvarno jako boli!)

i stvarno nebih htjela strašiti nekoga, ali carski kao bezpolan porod je jedna velika velika velika zabluda.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:25   #2765
ja ni u jednom postu nisam napisala da je carski komotan i bezbolan. ja sam napisala da ću se lakše nositi s boli u trbuhu, nego onom drugom boli. malo pažnje
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:27   #2766
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
o draga moja, nakon carskog će ti svaki dolazak na wc tek biti muka. k'o tri poroda u malom, ako ne i još gore
(da ne bi sad bilo da se svatko nosi drugačije s boli - naravno, netko jauče..netko stisne zube i istrpi, nekom je teže, nekom lakše..ali SVE boli..onak, stvarno jako boli!)

i stvarno nebih htjela strašiti nekoga, ali carski kao bezpolan porod je jedna velika velika velika zabluda.
pa carski se zapravo vodi pod operaciju kolko ja znam, a ne kao porod.
mozda se varam, ali onak, to je operacija, i to zesca.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:28   #2767
A zašto onda sve te bogatije osobe,slavne,žene nogometaša 99% njih rađa na carski?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:38   #2768
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
ali imam dojam da je broj komplikacija manji nego kod vaginalnih poroda. plus, manje je stresan za mame i bebe.
ne znam kako si stekla takav dojam, ali po svemu što sam čitala ili čula od ljudi medicinske struke, upravo je suprotno.

također, imaš brojna istraživanja koja se bave mogućim kasnijim bolestima koja su statistički veća u djece rođene na carski rez (recimo, istraživanja o crijevnim bolestima, povezano s time što bebe rođene na carski nisu tijekom porođaja izložena bakterijama vaginalnog trakta, kako bi trebala biti).

ovo što FIGICA pita, to nema veze s ničime. jedan od uvjeta da bolnica ima status "prijatelja djece" je upravo manji postatak porođaja carskim rezom.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:39   #2769
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
A zašto onda sve te bogatije osobe,slavne,žene nogometaša 99% njih rađa na carski?
pa pretpostavljam da su prelijene roditi vaginalno. to im je valjda ispod časti. i ne daj bože da malo puknu ili da se mora raditi epiziotomija. osim toga većina njih ima 3 dadilje koje se izmjenjuju tijekom dana i noći pa niti ne sumnjam da se ne dižu iz kreveta dok beba 5 puta na noć plače te dok se one u potpunosti ne oporave od carskog, valjda i nakon 5 tjedana...
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:40   #2770
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
jedan od uvjeta da bolnica ima status "prijatelja djece" je upravo manji postatak porođaja carskim rezom.
sd ima status prijatelja djece i ima najveći broj carskih poroda iza petrove u zemlji. tamo se ne forsira vaginalni porod pod svaku cijenu.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:45   #2771
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ne znam kako si stekla takav dojam, ali po svemu što sam čitala ili čula od ljudi medicinske struke, upravo je suprotno.
medicinska struka plasira podatke koji njima odgovaraju (kao i naš presvijetli ministar kad je uspješnost MPO u pitanju ), jer je njima daleko jednostavnije i jeftinije odrađivati vaginalne porode.

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
također, imaš brojna istraživanja koja se bave mogućim kasnijim bolestima koja su statistički veća u djece rođene na carski rez (recimo, istraživanja o crijevnim bolestima, povezano s time što bebe rođene na carski nisu tijekom porođaja izložena bakterijama vaginalnog trakta, kako bi trebala biti).
diskutabilno. svijet je pun oprečnih rezultata istih istraživanja. ljudi se prilikom argumentacije služe s onim rezultatima istraživanja koja idu u prilog tezi koju zastupaju.

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ovo što FIGICA pita, to nema veze s ničime. jedan od uvjeta da bolnica ima status "prijatelja djece" je upravo manji postatak porođaja carskim rezom.
baš sam na ovom forumu, ako se ne varam tema "bolnica SD", pročitala kako SD ima najviši postotak carskih rezova kod prvorotkinja a jedina je bolnica u ZGB koja ima taj fenomenalan naziv "prijatelj djeci" (to mi dođe u rangu sa plavom zastavicom koju imaju plaže, nema veze s mozgom).
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:48   #2772
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
sd ima status prijatelja djece i ima najveći broj carskih poroda iza petrove u zemlji. tamo se ne forsira vaginalni porod pod svaku cijenu.
hm ne znam, tako mi je rekla frendica, radi u riječkom KBC-u.

a i hvalilu su se na tečaju niskom stopom carskog reza. negativnost je da oni dosta forsiraju vaginalni, poznanica je rađala xx sati prije nego su se odlučili na carski rez.


uglavnom, ja sam se samo uključila zbog ovih tezi o tome kako je carski bolji za majku i dijete.
suprotno odlukama žena nogometaša, sve što sam ja čitala i čula, potvrđuje suprotno.
a i logično mi je ovo što lali piše, da je teži oporavak kad imaš razrezanu maternicu i trbušnu stijenku, nego kad imaš razrezanu pizdu (koja je predviđena da izbaci dijete i brzo se oporavi ).
pa ne ostaju žene koje su rađale na carski duže u bolnici bez razloga.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:48   #2773
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
joj, figi, pa zato kaj su glupe, neinformirane, pojma nemaju.
ne spoje se tu na forum i ne čitaju velevažna iskustva onih koji čak ni nemaju oba iskustva
Imaš pravo


Šogorica mi je rodila na carski,kaže da je svakih 6 sati tražila injekciju protiv bolova dok sam ja za bolove od epi mogla dobiti samo Lekadol (sva sreća da sam imala svoje tablete u torbi)
I baš se brzo oporavila,već 20 dana nakon poroda sexala....
I kaže da bi drugi puta opet na carski da može birat
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:52   #2774
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
A zašto onda sve te bogatije osobe,slavne,žene nogometaša 99% njih rađa na carski?
da. a neke i po dva puta.
znači, nije kriva procjena. jer da je 1. put bilo grozno, valjda bi 2. put vaginalno.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:53   #2775
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
poznanica je rađala xx sati prije nego su se odlučili na carski rez.
prestrašno

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
uglavnom, ja sam se samo uključila zbog ovih tezi o tome kako je carski bolji za majku i dijete.
suprotno odlukama žena nogometaša, sve što sam ja čitala i čula, potvrđuje suprotno.
a ja sam se baš načitala i naslušala priča gdje se jasno vidi da su češće komplikacije kod vaginalnog poroda, nego kod carskog.

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
a i logično mi je ovo što lali piše, da je teži oporavak kad imaš razrezanu maternicu i trbušnu stijenku, nego kad imaš razrezanu pizdu (koja je predviđena da izbaci dijete i brzo se oporavi ).
pa ne ostaju žene koje su rađale na carski duže u bolnici bez razloga.
sve je to stvar percepcije.
vjerujem da su oba oporavka teška (osim kod onih sretnica koje rode u 2h, bez rezanja), ali osobno biram oporavak nakon carskog.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:55   #2776
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
medicinska struka plasira podatke koji njima odgovaraju (kao i naš presvijetli ministar kad je uspješnost MPO u pitanju ), jer je njima daleko jednostavnije i jeftinije odrađivati vaginalne porode.

diskutabilno. svijet je pun oprečnih rezultata istih istraživanja. ljudi se prilikom argumentacije služe s onim rezultatima istraživanja koja idu u prilog tezi koju zastupaju.
ja sam na forumu na temi o distonom pročitala kako je carski jedna od indikacija za probleme u motorici, jer je veća vjerojatnost za krvarenje u mozgu budući da naglo dolazi do promjena u tlaku (tako nekako).
znam i za ovo s izloženošću bakterijama vaginalnog trakta.

čitala sam i o rizicima za majku.


ako je sve to moguće izmišljotina, bi li ti onda mogla linkati na istraživanja koja pokazuju suprotno, odnosno o dobrobitima za majku i dijete?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:55   #2777
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Ono što meni carski čini "primamaljivim" je to što mi se čini da je dijete sigurnije. Ja sam išlao kao normalno na porod i nije uopće problem što to boli, ali dijete mi se toliko ugruvalo, bio je pun hematoma, slomljena ključna kost... završio na intezivnoj.
Toga je i mene strah kod vaginalnog. Boli i ovako i onako, ali ako bude bilo kakvih komplikacija, ne želim nikakvo forsiranje, nego odmah na carski. A ne znam hoću li imati sreće da tako i bude.

Najvjerojatnije ću u Vinogradsku.

Što se tiče rezova, grozno bolno mi zvuči i rez od epiziotomije a i rez od carskog ne znam što mi je gore, a i to je vjerojatno sve individualno.

Moja kolegica, slično kao i lali, kaže da je njoj carski bio užasno iskustvo, da nije dva mjeseca k sebi došla i da ne bi ponovo ako ne mora.

Svakakvih iskustava ima. Unatoč tome, i meni se nekad čini da je carski ipak komotniji, prije svega psihološki. Ali to je samo moj dojam.
sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:58   #2778
Moja seka je prosla 16 sati trudova prije nego su ju sibnuli na hitan carski
Sa drugim djetetom je usla na dogovoreni carski
Meni vise argumenata ne treba
Nakon oba carska se prilicno brzo i dobro oporavila, mama i ja smo joj pomagali sa djecom, a fala bogu i meni ima tko pomoci

Je, carski je operacija, slazem se da nije bezazlena
Al prosla sam i goru, jedno 30-tak cm sjevernije gdje imam rez od 50 cm i za tri-cetri tjedna sam bila na poslu

Pravit cu se da sam zena nogometasa i idem na carski, nikakvi argumenti me u tome ne mogu pokolebati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:04   #2779
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ja sam na forumu na temi o distonom pročitala kako je carski jedna od indikacija za probleme u motorici, jer je veća vjerojatnost za krvarenje u mozgu budući da naglo dolazi do promjena u tlaku (tako nekako).
znam i za ovo s izloženošću bakterijama vaginalnog trakta.

čitala sam i o rizicima za majku.

ako je sve to moguće izmišljotina, bi li ti onda mogla linkati na istraživanja koja pokazuju suprotno, odnosno o dobrobitima za majku i dijete?
nebi ja ništa linkala, ja većinu svojih zaključaka izvodim iz iskustva onih koji me okružuju.
a ako se tvoji argumenti svode na to da je na ovom forumu netko napisao nešto, sori al moram se smijat pa tu svaka šuša piše kaj joj padne na pamet. daleko je više krivih od točnih informacija. isto vrijedi i za članke po netu. tko ih je napisao? tko financira pisanje takvih članaka?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:13   #2780
Čitam malo i čudim se neki tvrdnjama pa da se i ja ubacim malo...Rodila sam dva puta na carski, prvi puta u općoj anesteziji nakon 2-3 sata dripa jer se nisam otvarala, djete se nagutalo mekonijske vode itd. Bio je dakle hitan carski. U najgoroj uspomeni mi je ostala opća anestezija i mučnina od mješavine dripa i anestezije, sama operacija ok. Djete iako je bilo neurorizično (ne zbog carskog nego zbog mučenja u porodu, mekonijske vode itd) je bilo ok. Već tada mi je doktor koji je i ajmo reći, prijatelj rekao kako je statistički carski veći rizik za majku ali manj i za djete.
Drugi puta nisam uopće se premišljala i išla sam na ugovoreni carski. Moj liječnik je to sugerirao jer je zaključio da bi se opet teško otvarala, nakon prvog carskog nema dripa, fakat se nisam otvorila niti pola prsta do 39. tjedna, a kod nas je i uobičajeno da se ide na drugi carski nakon prvog (osim ako ne tražiš suprotno - a meni to nije na pamaet padalo). Taj carski ugovoreni u spinalnoj je bio san snova - više me bolila operacija umnjaka i dulje sam se oporavljala nego nakon carskog. Ne znam kako gdje ali kod nas odmah poslije operacije čim osjetiš prste na nogama poslije spinalne šibnu u venu analgin..tako da ne boli ništa prva 24 sata. Poslije kada se infuzija skine ok - boli malo, ali to je ništa kako žene bole rezovi poslije epizotomije i najbitnije - dok se ne mrduljiš ne boli. Boli kad se dižeš, ali izdrži se to...treći dan hodaš ko nova, barem ja jesam. Odlazak na WC me uopće nije bolio, ne kužim kako to boli nakon carskog...Četvrti dan išla kući, za tjedan dana bila 100% ko nova, deseti s bebom išla u šetnje...Poslije carskog možeš sve, osim teškog i naglog dizanja, ali to ne bi smio ni poslije kakovog poroda..
Statistike su ovakove i onakove, naravno i carski ima rizika za djete (promjene tlakova ok, statistički veća mogućnost upala sinusa isl) ali u usporedbi s mogućnostima komplikacija i rizicima kod vaginalnog poroda za djete one su znatno, znatno manje. Ok, svatko donosi odluku za sebe ako već može birati i ja ću prva reći moje tjelo - moj izbor, ali osobno da biram ponovno išla bi na ugovoreni carski s spinalnom. To je gotovo gospodski.
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.