Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 14:14   #2781
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
nebi ja ništa linkala, ja većinu svojih zaključaka izvodim iz iskustva onih koji me okružuju.
a ako se tvoji argumenti svode na to da je na ovom forumu netko napisao nešto, sori al moram se smijat pa tu svaka šuša piše kaj joj padne na pamet. daleko je više krivih od točnih informacija. isto vrijedi i za članke po netu. tko ih je napisao? tko financira pisanje takvih članaka?
ok, samo što si post iznad napisala da si se "načitala i naslušala", pa me zanimalo to što si čitala, ako možeš linkat, spomenut istraživanje ili navesti literaturu, zaista bi me zanimalo.
ne samo zbog trenutnog gubljenja vremena na jednom topicu, nego me zaista zanima druga strana priče, kompletno kontradiktorna onome što sam ja čitala/čula.

što se tiče "argumenta s foruma", pa to je iskustvo jednako kao i neke tvoje prijateljice s kojom ćakulaš o njenom porodu
cure čija djeca imaju motoričke smetnje su objašnjavale zašto je carski jedna od indikacija za napraviti UVZ mozga, to je sve.


što se tiče ove urote s financiranjem, ti zaista time možeš diskreditirati svaki članak koji se bavi problematikom carskog reza, a da je protivan tvojoj tezi kako je carski bolji za majku i dijete.
budući da moje linkanje na te članke očito nema smisla, mene u stvari samo zanima postoje li zaista znanstveni članci koji potvrđuju ovo tvoje, ili ne?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:15   #2782
najtragičnije je meni što se žene ovako ili onako "prisiljava" da žive kao prije 1000 g.
koliko znam, inače se u medicini koriste razne moderne metode da bi se ljudima olakšalo...ali valjda bi se samo žene trebale patiti. i ne moći odlučivati o vlastitom tijelu.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:16   #2783
tara, zahvaljujem na podjeli ovog lijepog iskustva
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:16   #2784
meni je gospodski bio upravo vaginalni porod s epiduralnom koji je trajao svega 5,5 sati bez epiziotomije i pucanja.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:18   #2785
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
da. a neke i po dva puta.
znači, nije kriva procjena. jer da je 1. put bilo grozno, valjda bi 2. put vaginalno.
Pa da
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Pravit cu se da sam zena nogometasa i idem na carski, nikakvi argumenti me u tome ne mogu pokolebati

A i tamo gdje ćeš ti ići imat će sve dane trajnu analgeziju tako da uopće neće biti strašno što se tiće bolova
Quote:
croatiansen22 kaže: Pogledaj post
Svakakvih iskustava ima. Unatoč tome, i meni se nekad čini da je carski ipak komotniji, prije svega psihološki. Ali to je samo moj dojam.
To je i moje mišljenje,jel znaš da ćeš taj dan roditi i to je to a kod vaginalnog je užasno to iščekivanje,prošao mi je termin,full zatvorena,svaka 2 dana na pregled,neugodna amnioskopija,pa čuješ svakakve priče,baš u to doba kada sam ja trebala roditi na dnevniku bilo - beba umrla,majke prenjela više od 10 dana,ništa nisu poduzimali...,onda me hospitalizirali,ležala tamo,nitko ti ništa ne govori,već te hvata panika,plakala sam svaki dan i bila tako sretna kada su rekli da idem na indukciju,pao mi kamen sa srca
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:19   #2786
I još da dodam - ako je carski dogovoreni i planirani, i kod većine hitnih ako doktor zna što radi ne reže se niti mišić, niti bilo koji organ osim maternice...Žena je nakon carskog zdrava kao i nakon običnog poroda - kad prođu lohije. Ja sam se kupala u moru mjesec dana točno do poroda na carski uz dozvolu ginića bez problema. Tada možeš i vježbati, naravno prvo lagano pa sve ozbiljnije. Koliko znam jedino ne možeš 6 mjeseci na Power plate ali to vrijedi za svaku operaciju.
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:20   #2787
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
meni je gospodski bio upravo vaginalni porod s epiduralnom koji je trajao svega 5,5 sati bez epiziotomije i pucanja.
Imas pravo, bio je gospodski
I mojoj frendici je bio koja je rodila prije nego je muz vani sparkao auto

No, pitala bi te jel bi ti bio gospodski nakon 20 sati u trudovima, gelova, dripova, i 20 savova dolje kao moja kuma?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:22   #2788
Ja sam rađala 6 sati. Prokinut mi je vodenjak i bila sam priključena na drip. Nakon svega dijete je nakon 6 sati prestalo disati jer je bio previsoko. Ja sam došla u bolnicu s lažnim trudovima ali eto doktor je zaključio da bi bilo jednostavnije prokinut mi vodenjak nego me poslati kući. Bila sam u 38 tt. Završila sam hitno na carskom nakon 6 sati u rađaoni.

Nakon prokinutog vodenjaka, dripa, carskog bez da mi je anestezija počela djelovati... e pa mislim da mogu reći da to nije ništa do onoga što tek slijedi poslije carskog.

Baš je lijepo biti na infuziji nekoliko dana i imati kateter. Krasno je i dizati se iz bolničkog kreveta s prerezanim trbuhom, još ljepše je što ne smijete dići vlastito dijete.

Hvala lijepa, ne bih opet iako me to najvjerojatnije opet čeka
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:27   #2789
Quote:
nemam ideje kaže: Pogledaj post
Ja sam rađala 6 sati. Prokinut mi je vodenjak i bila sam priključena na drip. Nakon svega dijete je nakon 6 sati prestalo disati jer je bio previsoko. Ja sam došla u bolnicu s lažnim trudovima ali eto doktor je zaključio da bi bilo jednostavnije prokinut mi vodenjak nego me poslati kući. Bila sam u 38 tt. Završila sam hitno na carskom nakon 6 sati u rađaoni.
Nakon prokinutog vodenjaka, dripa, carskog bez da mi je anestezija počela djelovati... e pa mislim da mogu reći da to nije ništa do onoga što tek slijedi poslije carskog.

Baš je lijepo biti na infuziji nekoliko dana i imati kateter. Krasno je i dizati se iz bolničkog kreveta s prerezanim trbuhom, još ljepše je što ne smijete dići vlastito dijete.

Hvala lijepa, ne bih opet iako me to najvjerojatnije opet čeka
Zao mi je sto imas takvo iskustvo, ali upravo je tu razlika izmedu dogovorenog i hitnog carskog
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:27   #2790
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moja seka je prosla 16 sati trudova prije nego su ju sibnuli na hitan carski
Sa drugim djetetom je usla na dogovoreni carski
Meni vise argumenata ne treba
Prethodni carski svakako je jedna od indikacija, i šteta je što se morala "dogovarati", jer planirani carski nakon takvog iskustva svakako je opravdana i očekivana opcija.


Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nakon oba carska se prilicno brzo i dobro oporavila, mama i ja smo joj pomagali sa djecom, a fala bogu i meni ima tko pomoci

Je, carski je operacija, slazem se da nije bezazlena
Al prosla sam i goru, jedno 30-tak cm sjevernije gdje imam rez od 50 cm i za tri-cetri tjedna sam bila na poslu

Pravit cu se da sam zena nogometasa i idem na carski, nikakvi argumenti me u tome ne mogu pokolebati
Sve pet ako si načisto sama sa sobom i imaš kompetentnog liječnika koji surađuje. Većina liječnika ipak nije sretna s opcijom planiranog carskog bez ikakvih medicinskih indikacija, ali čini mi se da je i naizgled tvrdoglavo i "neinformirano" inzistiranje trudnice na carskom također neka vrsta indikacije. Hoću reći, ako osluškuješ samu sebe i osjećaš duboko u sebi da ti vaginalni porod nije izvediv, onda se to ne smije zanemariti

Ipak, važno je biti načisto sa samom sobom i u slučaju da se dogode neki manje povoljni scenariji. Isprike ako je ovo prenegativno, ja sama imala sam "pjesmu" od carskog i isto to želim i svim ženama koje na taj način rađaju. Ipak, ja nisam dobivala analgetik u injekcijama, pa eto, da znate da se i to može desiti...
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:28   #2791
tara tako i ja doživljavam carski,gospodski

Na svu sreću da sam rodila s epiduralnom pa sam dio poroda bila pošteđena boli,ali onaj dio prije o kome sam pisala,psihićka muka s išćekivanjem i razmišljanjem pa bolovi dok nisam dobila epi(a kada je porod induciran odmah počne boliti žestoko),i poslije šivanje i bol od epiziotomije,dovoljno da bi drugi puta tražila carski da se može birat

edit: dodajem i one užasno bolne preglede
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:29   #2792
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ok, samo što si post iznad napisala da si se "načitala i naslušala", pa me zanimalo to što si čitala, ako možeš linkat, spomenut istraživanje ili navesti literaturu, zaista bi me zanimalo.
načitala uokolo po netu, naravno, s velikom rezervom. ali ako na svakom drugom postu koji se tiče vaginalnog poroda naletiš na neku koplikaciju, a kod iskustva carskih rijetko naletiš na neke veće komplikacije (osim boli), onda načelom čiste logike zaključiš da je carski bolji za mamu i za bebu. što se stručnih članaka tiče, ne čitam stručne članke, naročito ako ti stručnim člancima nazivaš neke teze i tvrdnje koje nalaziš na stranicama ili časopisima poput "trudna i lijepa". jako sam skeptična prema svemu što pročitam na netu ili u novinama.

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
što se tiče "argumenta s foruma", pa to je iskustvo jednako kao i neke tvoje prijateljice s kojom ćakulaš o njenom porodu
tvoje iskustvo nikada ne može biti jednako vrijedno kao iskustvo moje frendice, jer za nju znam da je mudra i pametna, da me ne laže, znam kako percipira stvari, a za tebe pojma nemam. tko si ti?

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
to se tiče ove urote s financiranjem, ti zaista time možeš diskreditirati svaki članak koji se bavi problematikom carskog reza, a da je protivan tvojoj tezi kako je carski bolji za majku i dijete.
naravno. i obrnuto.
sad ću malo skrenut s teme, ali čisto da bacim paralelu - prema službenim podacima ministartsva zdrastva (najviša zdravstvena institucija u državi!) broj uspješnih postupaka MPO je veći nego prije donošenja novog zakona 2009. ja, kao i svi ostali ljudi koji se na žalost bave s tim, znam da to nije tako. nego ministar glavom i bradom - laže. i lažu svi članci koji proizlalze iz njegovih statistika. stoga, nemoj ti meni tu trkeljit o nekakvim urotama.

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
mene u stvari samo zanima postoje li zaista znanstveni članci koji potvrđuju ovo tvoje, ili ne?
možda i postoje, nisam pretjerano istraživala stručne članke. napisala sam ti što mislim o stručnim člancima.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:29   #2793
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Fran, Jong, šta se može dogovoriti za carski? Meni su rekli da nema dogovorenog carskog. Bar u ovoj mojoj prčiji.
Moze se ici na carski po dogovoru ako ides privatno kod Podobnika.

Kod drzavnih oni se drze toga da je to samo njihova i nicija vise odluka ko pijan plota. Neki daju ljecnicima plave koverte da im obave u drzavnoj bolnici carski, sto je nepouzdano jer ne znas kome ces ljecniku doci pa mozes dat lovu i ne dobit carski. Uz to radi se i o korupciji.

Mozda je najbolja opcija otici roditi u Postojnu u Sloveniji. Svi su postovi o njima bili vrlo pozitivni, a cijene su im dosta nize od Podobnika. Lijepo ih nazoves pa pitas da li rade carski po dogovoru... Ako oni ne rade po dogovoru radi ih skoro pa svaka klinika u Njemackoj, koja je jos uvijek jeftinija od Podobnika.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:36   #2794
Kada će se više i kod nas moći birati
U Hr te tretiraju ko stoku , ni za epiduralnu ti nitko ne garantira da ćeš ju dobiti(osim ako imaš vezu) i nehumano te puste da rađaš u bolovima,užas
Zaostali sto godina
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:38   #2795
Zaboravila sam napisati da sam ja došla u bolnicu roditi s uputnicom za carski.
Dijete je po procjenama bilo oko 5kg (na kraju 3350 hehe) i imala sam gestozu. Nitko tu uputnicu nije ni pogledao nego su me šibnuli na prirodan porod opisan par postova iznad.
Nisam napisala ni da sam drhtavice imala mjesecima poslije zbog anestezije.

Što se tiče carskog i prirodnog poroda meni je upravo ginekolog u bolnici prije 2 tjedna kada sam išla na profil šećera rekao da je smrtnost trudnica kod carskog 6x veća nego kod prirodnog poroda i da se zbog toga carski izbjegava.

Lijepo je kad žena može računati na pomoć muža, mama, tate, bake, svekrve i ostalih kada dođe kući međutim ako tu pomoć nema carski nije nimalo sretna opcija.
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:39   #2796
Thumbs down

Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Većina liječnika ipak nije sretna s opcijom planiranog carskog bez ikakvih medicinskih indikacija,
U hrvatskim bolnicama ne da nisu sretni nego odbijaju izvesti carski, pa pricaju kako je to neka odluka lijecnika bazirana na nekim indikacijama. U biti lakse im je pustit zene nek se pate 24h pod dripom nego da izvedu planiranu operaciju, a za bol i moguce ozljede zena boli ih dupe.

Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
ali čini mi se da je i naizgled tvrdoglavo i "neinformirano" inzistiranje trudnice na carskom također neka vrsta indikacije. Hoću reći, ako osluškuješ samu sebe i osjećaš duboko u sebi da ti vaginalni porod nije izvediv, onda se to ne smije zanemariti
U Hrvatskoj se smije zanemariti, a u Njemackoj ne smije.

Bila je prije na forumu velika svadja o carskom po zelji i ja sam pisao kako je u Njemackoj zelja trudnice dovoljna medicinska indikacija za planirani carski (koji normalno placa osiguranje). Ekipa mi je govorila kako morajuj postojati "valjani medicinski razlozi" (npr. zapakirani u plavu kovertu urucenu osobno ljecniku).
Valjda je hrvatska medicina naprednija od njemacke, je li...
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:41   #2797
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Imas pravo, bio je gospodski
I mojoj frendici je bio koja je rodila prije nego je muz vani sparkao auto

No, pitala bi te jel bi ti bio gospodski nakon 20 sati u trudovima, gelova, dripova, i 20 savova dolje kao moja kuma?
carski rez je ozbiljna operacija i ako se žena odlučuje na elektivni carski bez stvarnih indikacija smatram da to može tražiti samo u privatnoj poliklinici npr. podobnik uz plaćanje od 25.000,00 kn, a ne u bolnici. carski rez nosi brojne rizike i za majku i bebu i svakako je drugi izbor načina poroda. oporavak je dulji. strah od bolova prilikom porođaja često trudnice dovede do odluke rađanja carskim rezom, za koji se smatra kako je to brži proces koji zahtjeva tek dan ili dva boravka u bolnici. no, zbog korištenja anestezije i drugih lijekova, kao i samog operativnog zahvata, oporavak je dulji u usporedbi s prirodnim porodom i to je činjenica. nadalje, povećana je mogućnost infekcija, krvarenja i tromboze. za razliku od prirodnog poroda, carski rez povećava šanse infekcije i vanjskih i unutarnjih rezova. u nekim se slučajevima može pojaviti jaka infekcija koja zahtijeva daljnje operativne zahvate i jake doze antibiotika. u mnogim se slučajevima žene nakon poroda carskim rezom žale na dobivanje viška kilograma koji se koncentriraju u području ispod reza. isto tako, mnoge se žene žale na gubitak osjeta na i oko područja reza. u usporedbi s bebama rođenim prirodnim putem, bebe rođene kirurškim zahvatom, radi lijekova korištenih za vrijeme operacije, nisu u potpunosti receptivne odmah nakon poroda. također, dojenje „kirurških“ beba zahtjeva više napora od dojenja beba rođenih vaginalnim putem.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:41   #2798
[/B]Jongerica

U svakom slučaju vjerujem svom ginekologu. Da mi kaže idemo vaginalno, išla bih ne razmišljajući.
Rekao mi je da se jako često zna dogoditi da prvi blizanac koji je okrenut glavom (kao kod nas dvije) izadje bez problema, dok drugi vrlo, vrlo teško, ako nije odmah okrenut glavicom. Pa onda rodiš i vaginalno i još završiš na hitnom carskom. Tu je velika opasnost za drugu bebu. I zato ne želi uopće riskirati. Na tvom mjestu bih sigurno inzistirala na carskom, ukoliko ne znaš unaprijed tko bi te porodio vaginalno i kome vjeruješ.
Dodatno što još imam trombocitopeniju, a krvarenje ( koje se kod mene dosta teško zaustavlja) se bolje može nadzirati na operaciji.

Ono što ja želim je samo da moje bebe budu žive i zdrave bez obzira na porod.
Ja cu se oporaviti kad tad od bilo kojeg.
Satelit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:41   #2799
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Moze se ici na carski po dogovoru ako ides privatno kod Podobnika.

Kod drzavnih oni se drze toga da je to samo njihova i nicija vise odluka ko pijan plota. Neki daju ljecnicima plave koverte da im obave u drzavnoj bolnici carski, sto je nepouzdano jer ne znas kome ces ljecniku doci pa mozes dat lovu i ne dobit carski. Uz to radi se i o korupciji.

Mozda je najbolja opcija otici roditi u Postojnu u Sloveniji. Svi su postovi o njima bili vrlo pozitivni, a cijene su im dosta nize od Podobnika. Lijepo ih nazoves pa pitas da li rade carski po dogovoru... Ako oni ne rade po dogovoru radi ih skoro pa svaka klinika u Njemackoj, koja je jos uvijek jeftinija od Podobnika.
Moja seka ga je platila 1997 godine

Ne vjerujem da su se od tad popravili sto se korupcije tice
Tj reci cu - nadam se
Iako sam nacelno protiv korupcije po bolnicama u ovom slucaju opravdavam
Po mom misljenju bi bolnice trebale dati mogucnost izbora pacjentici pa ak hoce carski a nema indikacije - to ti kosta tolko i tolko

Ako platis carski i imas dogovoreni, onda jako dobro znas kojem ces doktoru doc u ruke - onom koji je dobio pare
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:43   #2800
Quote:
nemam ideje kaže: Pogledaj post
Što se tiče carskog i prirodnog poroda meni je upravo ginekolog u bolnici prije 2 tjedna kada sam išla na profil šećera rekao da je smrtnost trudnica kod carskog 6x veća nego kod prirodnog poroda i da se zbog toga carski izbjegava.
iz koje je godine taj podatak?

i da ponovim; ja sam spremna platiti carski ja ne očekujem od zdravstvenog da mi pokriva troškove
super je ta ideja s postojnom ili s njemačkom. ali kaj ja znam kad bum dobila trudove? mislim, kaj ak moji blizići odluče izaći u 34 tt (nadam se da neće, ali kaj ako?) - kaj bum se vozila do postojne? kaj ak ih rodim po putu? nije mi to opcija.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.