Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 15:59   #141
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Šaljem u tristo kuraca ovu novu forumsku modu dopuštanja izravnog a zagovaranja davanja djeci dvije tri ili koliko već iza uha, preko nosa i tko zna još gdje. Je, sad ćemo lijepo razgovorati s nasilnikom, on će progledati i kao avatar staviti helokiti.

Da, ovo je komentiranje moderature. To je, izgleda, bitno veći krimen od preporuka za odgoj.

Odvratno. Nema druge riječi.
Daj se skuliraj. Ako nisi u stanju figurativno shvatiti nekakav pojam u sklopu priče onda nemoj ni komentirati temu. Niti tučem svoju djecu niti se zalažem za nasilje u obitelji. No očito je da neke granice u odgoju moramo postaviti.
Znaš što je nakradno i nad čime se trebaš gaditi, to je upravo ova činjenica da se djeci danas sve dopušta, da se roditelji ne bave djecom i da se pri tome hvale kako su svome sinčiću kupili najskuplje tenisice i najbolji mobitel. Sa psihološkog aspekta nisu ni svjesni da su svoju djecu time više usosili od šibe po stražnjici.


Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Jesam ja rekla da je psihičko i verbalno nasilje dozvoljeno zakonom?

Stvarno imam osjećaj da si markirao u školi kad su druga dječica učila čitanje s razumijevanjem.

Ženu možeš tužiti za vebalno nasilje ako ti kaže da si budala ili što god. A možeš i birati partnera i ne dovesti se u situaciju imati posla s osobom koja si doživljava iživljavanje na tebi.
Opet ćemo se zatvarati u stakleno zvono?
Evo baš danas u bolnici čovjek krevet do mog oca, 30 godina, sportaš tromboza u nozi. Danas je trebao biti pušten kući a ugrušak mu je jutros završio u plućima. Vidiš to ti je život, treptaj oka, prometna, bolest i više nemaš ni p od partnera. Imaš biljku, ili ženu koja te je prevarila, ili popeglala karticu, završila u zatvoru, ostala bez ruke, noge, nastavi niz.. Naša mogućnost izbora je iluzija, kao uzeti kredit na 30 godina računajući da ćeš biti živi i zdrav. A da ne govorim koliko se ljudi mijenjaju kroz godine sami po sebi. I gdje je sad tu ljubav prema sebi i prema drugima..? Tu je dok se situacija objektivno ne promjeni, dok ti partner ne kaže prvu grubu riječ i dok više nisi peza princeza..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:25   #142
Ti ni ne znaš što jest a što nije nasilje u obitelji.

Tvrdnje kako je jedina alternativa dvjema iza uha i preko nosa razmaženo derište kojemu se ugađa u svemu je tipičan alibi nasilnika. Ali, ti si u ovoj priči nezanimljiv, zanimljivi su oni koji su takvima kao ti ovdje počeli davati legitimitet, što je odvratan forumski novum.

Kad im netko drag naleti na produkt takvoga dvije po zibima odgoja, želim im da se sjete trenutka u kojemu su nešto, makar minimalno, I sami mogli učiniti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:24   #143
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ti ni ne znaš što jest a što nije nasilje u obitelji.

Tvrdnje kako je jedina alternativa dvjema iza uha i preko nosa razmaženo derište kojemu se ugađa u svemu je tipičan alibi nasilnika. Ali, ti si u ovoj priči nezanimljiv, zanimljivi su oni koji su takvima kao ti ovdje počeli davati legitimitet, što je odvratan forumski novum.

Kad im netko drag naleti na produkt takvoga dvije po zibima odgoja, želim im da se sjete trenutka u kojemu su nešto, makar minimalno, I sami mogli učiniti.
Naravno da ne znam što je nasilje u obitelji. Kako bi to mogao znati kada nikada nisam dobio kaišem, vrbovom šibom ili triskom po licu ili guzici. Kamo li da znam kako je to noć prespavati vani na klupi jer ne možeš u kuću jer su te izbacili van. Ili recimo kako je to slušati svađu oca i majke koja traje satima i tako 7 dana tjedno po čitavu godinu. Ili slušati kako te otac ponižava nakon što je popio previše.. Nemama ja pojma o tome, kako bi i imao kada to nisam prošao pa ćeš me ti tome podučiti.

Ali vidiš nakon svog tog užasnog maltretiranja i ponižavanja ja nikada nikoga u životu nisam ponizio, iskoristio, pokrao, šlepao se na tuđoj grbači. Sve što imam stvorio sam sa svojih 10 prstiju. I svoje dijete nikad neću udariti jer znam na svojoj koži kako to grozno izgleda. Potrudit ću se svim silama da ga učinim čovjekom i da ne prolazi kroz ono što sam ja prolazio.

Vidiš dragi moj, triska preko usta nije opravdano sredstvo odgoja, ali vidiš ne radi toliku štetu kao neodgoj i nebriga o djetetu. Da na kavama pričaš kako ti je mali divan i krasan i kako ti svoje dijete obožavaš a on sjedi doma i po cijele dane igra igrice i visi po compu, ne zna reći hvala i izvoli, ne zna poštovati druge i dijeliti, ne znam si guzicu obrisati ali zna uzimati sebi za pravo da zavređuje više od drugih.

To se meni gadi, gadi mi se ta tolerancija da se prema neodgoju, sebičnosti i bahotosti umjesto batinom prilazi s debelom mrkvom, sve u svrhu dobrobiti djeteta i zaštiti ljudskih pravaa. Na žalost za roditelja ne treba zdravstveno uvjerenje i nitko ti neće suditi ako umjesto čovjeka odgojiš lopova, debila ili ubojicu, nažalost to je realnost danas, a društvo nam je preslik tog promašenog sustava vrijednosti.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:26   #144
Sebe čovjek mora voljeti najviše. Sam sebi si najbolji prijatelj. Jedino na sebe uvijek možeš računati.
Svi te mogu izdati.
Ako ne volite sebe, čemu uopće živite, za druge?
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:38   #145
Gle, napisao si da moderne princeze nisu dobile dvije (tri?) iza uha kad su TREBALE. Dakle, ili ne znaš što je nasilje ili znaš pa ga zagovaraš. Tvoj izbor, meni svejedno.

Upravo iskustva s drastičnijim pojavnim oblicima mogu biti otežavajuci, a ne olakšavajući faktor za raspoznavanje.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 19:45   #146
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ti ni ne znaš što jest a što nije nasilje u obitelji.

Tvrdnje kako je jedina alternativa dvjema iza uha i preko nosa razmaženo derište kojemu se ugađa u svemu je tipičan alibi nasilnika. Ali, ti si u ovoj priči nezanimljiv, zanimljivi su oni koji su takvima kao ti ovdje počeli davati legitimitet, što je odvratan forumski novum.

Kad im netko drag naleti na produkt takvoga dvije po zibima odgoja, želim im da se sjete trenutka u kojemu su nešto, makar minimalno, I sami mogli učiniti.
A tko mu je počeo davati legitimitet?

Znaš što je meni zanimljivo kao pojava? Osoba A napiše post, brže-bolje dolazi osoba B (koju osoba ne doživljava, nikad ne quota i izbjegava svaku komunikaciju s njom) da se složi ili glumi advokata i na kraju dolazi osoba C koja u svemu povlađuje osobi B, A vrlo često je i oponaša (samo ona zna zašto). I tako iz teme u temu.

Jest da si post mogao i prijaviti, ali ovako je zgodnije. Riješit ćemo to
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 19:52   #147
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
A tko mu je počeo davati legitimitet?

Znaš što je meni zanimljivo kao pojava? Osoba A napiše post, brže-bolje dolazi osoba B (koju osoba ne doživljava, nikad ne quota i izbjegava svaku komunikaciju s njom) da se složi ili glumi advokata i na kraju dolazi osoba C koja u svemu povlađuje osobi B, A vrlo često je i oponaša (samo ona zna zašto). I tako iz teme u temu.

Jest da si post mogao i prijaviti, ali ovako je zgodnije. Riješit ćemo to
Kad vec dijelis kartone za trolanje, daj i sebi zalijepi bar jedan ili barem ovaj svoj post o osobama A, B i C stavi u pravila kao ogledni primjerak trolanja.

Moze meni jedan i za psovanje u prethodnim postovima.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:03   #148
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Kad vec dijelis kartone za trolanje, daj i sebi zalijepi bar jedan ili barem ovaj svoj post o osobama A, B i C stavi u pravila kao ogledni primjerak trolanja.

Moze meni jedan i za psovanje u prethodnim postovima.
Ako se ne varam, Byron je spomenuo odvratne forumske novume. Jedan od njih je i višemjesečno provlačenje privatnih nesređenih odnosa kroz sve teme. Ljutila se ti koliko ti drago.

Osim ako ne misliš da to ima veze s ljubavi prema sebi, ja ne bih više offtopičarila.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:12   #149
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, Byron je spomenuo odvratne forumske novume. Jedan od njih je i višemjesečno provlačenje privatnih nesređenih odnosa kroz sve teme. Ljutila se ti koliko ti drago.

Osim ako ne misliš da to ima veze s ljubavi prema sebi, ja ne bih više offtopičarila.
Mislim da ima veze s tim da trolas na vrlo ruzan nacin, a nisi u istoj poziciji ko ostali. Umjesto da stanes na loptu, zaseres jos vise. Valjda je jasno da me boli kurac za to tko je prvi poceo. Trebala bi biti primjer. I jesi, ali ne dobar, jer niti znas prepoznati poticanje na nasilje i srezati to u korjenu, onda jos dodatno zaseres takvim trolanjem.

Privatni nesredjeni odnosi kroz sve teme. Fino. Zelis precizirati? Ili opet jos malo trolas?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:39   #150
Jao umjesto da širite ljubav na ovoj temi vi sve suprotno. Jadnu autoricu ste skroz zbunili.Kako da sad ona skuži kaj je ljubav? Uglavnom u ljubavi nema tuče ni verbalne ni bilo kakve druge. Ne postoji nikakav način da se objasni ili natjera nekoga na ljubav. To dođe samo po sebi. Jednog dana. Kada bude pun mjesec osjetit ćeš ljubav! Bitno je samo da prema ljudima budeš maksimalno otvoren.

Zadnje uređivanje Joshua : 17.08.2017. at 20:51.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:52   #151
Kakve veze imaju nekakvi navodni sređeni i nesređeni odnosi, pa još privatni, s činjenicom davanja legitimiteta dvjema trima iza ušiju princezama, ti možda razumiješ. Ja definitivno ne, a budući da je dan na izmaku, radije ću pedalirati nego risati na koji način legitimiras to nasilje.

BTW, ovo s odnosima je također Odvratno, ktome još i izmišljeno, barem u mome slučaju, ali cesta zove, a ti nastavi živjeti sa svim tim filmovima u glavi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:53   #152
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Jao umjesto da šiirte ljubav na ovoj temi vi sve suprotno. Jadnu autoricu ste skroz zbunili.Kako da sad ona skuži kaj je ljubav? Uglavnom u ljubavi nema tuče ni verbalne ni bilo kakve druge. Ne postoji nikakav način da se objasni ili natjera nekoga na ljubav. To dođe samo po sebi. Jednog dana. Kada bude pun mjesec osjetit ćeš ljubav! Bitno je samo da prema ljudima budeš maksimalno otvoren.

Josuha, aj šic s foruma. Nisi li na godišnjem, a tu trolaš? To je baš US-ovski.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:58   #153
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Josuha, aj šic s foruma. Nisi li na godišnjem, a tu trolaš? To je baš US-ovski.
Kaj ti hoćeš sad? Ja širim ovdje ljubav!? Autorica je došla sa upitima o ljubavi i ja joj pokušavam dočarat kako je to nekoga voljeti. Večina pokazuje kako je to sebe voljeti,a ja dajem sebe za druge.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:03   #154
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kaj ti hoćeš sad? Ja širim ovdje ljubav!? Autorica je došla sa upitima o ljubavi i ja joj pokušavam dočarat kako je to nekoga voljeti. Večina pokazuje kako je to sebe voljeti,a ja dajem sebe za druge.
Onda nastavi širiti plemenitu misiju. Jebo RL, forum te treba.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:08   #155
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Onda nastavi širiti plemenitu misiju. Jebo RL, forum te treba.
Pa kaj ti hoćeš sad od mene? Pa to je moje poslanje! Pa kada sam u vezi bil nisam ni primirisal forumu? Ne kužim te?! Pa normalno je valjda da ljudi koji vole i u vezama su nisu na forumu usamljenih srca. Pa nije autorica sretno zaljubljena kad ne može ni osjetiti ljubav.Kad osjeti ljubav ne bu sigurno ovdje postavljala pitanja o njoj. Ja da volim nekog bi vas odjebal istog trena. Prvo ono zlo od svoje majke.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:47   #156
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ma nazovi ti to kako god tebi drago, ja to zovem žrtvom jer tako i jest. Ljudi ne idu ujutro na posao sa osmjehom na licu i čitav dan trpe šefa i stranke zbog ljubavi, već zato jer moraju stisnuti zube i pronaći način kako da financiraju troškove i uzdržavaju obitelj. Ili kada ti nepokretan partner leži u krevetu i čitav život ti se svodi na brigu o njemu, da krasna ljubav, veća da ne može biti čitav se ozariš od sreće.
Klinac ljubav je prije svega odluka pokrepljena emocijama i nužnom kalkulacijom sa malo zdrave pameti. Klinac bi se mi brinuli od drugima da ne osjećamo ljubav prema njima. Ali briga često zahtjeva mnogo krvi znoja i suza a to se naziva žrtvom.
I tako si ti otišao u krajnosti, do jedva podnošljivih šefova, i ni manje, ni više, nepokretne žene, da bi dokazao svoju poantu. Ono, krv, znoj i suze.

A ništa, žrtvuj se onda, već sam napisala da nije to nešto loše. Bolje i tako, nego nikako.
Black Sea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 18:55   #157
Vjerujem da ako voliš sebe tek onda možeš i druge a i drugi tebe. Sve počinje od tog. Voljeti sebe znači cijenit se, ne krivit se, pogledati u ogledalo i bit zadovoljan s onime što vidiš. Recimo i kao kad voliš nekog, ne gledaš mu mane nego samo vrline., ne budeš kritičan prema sebi, dopustiš si svoje trenutke, za opuštanje, plakanje, smijanje, zabavu, učenje.. Voljeti sebe je i otkrivanje sebe, učiš o sebi, o najdubljem sebi. Jer tko ćete drugi najbolje poznavat nego ti sam sebe. Uostalome, sam sebi si najbolji prijatelj. Moraš bit. I kad jesi. I tad se voliš. Ti si proživila/o sve što ti se dogodilo u životu, ti kreiraš svoju budućnost. I znaš koliko si jak. I to sve sam. Po meni to znači voljeti sebe. Voljeti se bez obzira na sve. Na pogreške, strahove, mane, prošlost.
LutkicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.