Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 18:30   #2021
Na koji način dolazite do stanova koji imaju KREVET? Znači ne stari bakin kauč, madrac iz '45. ili nešto treće što glumi krevet? To mi je najbitnija stavka, još ako je ok stan kolike su šanse da stanodavac dozvoli da doneseš svoj krevet? Kakva su vaša iskustva s unošenjem vlastitog namještaja u tuđi prostor i seljakanjima, pogotovo ako ste tamo ODREĐENO vrijeme? (Ispričavam se zbog velikih slova, nije vikanje )

Ovim putem apeliram da Njuškalo uvede opciju filtriranja "stanovi s krevetom"!
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:37   #2022


pa svaki dosad (preko 10) je imao krevet.
čudno, ne znam što bih rekla.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:54   #2023
Ma čekaj, onda sam ja u krivu! Unosiš optimizam u ovaj kišni dan

Zaključila sam prema fotografijama, na rijetkima je baš prikazan krevet i spavaća soba.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:37   #2024
Ni krevet ti nije garancija, često su škripavi, a madraci koma.. u tom slučaju bolja i novija garnitura na razvlačenje..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:10   #2025
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ni krevet ti nije garancija, često su škripavi, a madraci koma.. u tom slučaju bolja i novija garnitura na razvlačenje..
Uf, to mi je najbitnija stavka, dobro - i to da nema vlage ili namještaja druga Tita. Valjda će se nešto naći iako nisam baš optimistična zbog svega što čujem i vidim. Možda se da i dogovoriti s vlasnicima, pa ne mora najam stana valjda biti baš negativno iskustvo
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 07:52   #2026
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Uf, to mi je najbitnija stavka, dobro - i to da nema vlage ili namještaja druga Tita. Valjda će se nešto naći iako nisam baš optimistična zbog svega što čujem i vidim. Možda se da i dogovoriti s vlasnicima, pa ne mora najam stana valjda biti baš negativno iskustvo
Ja sam mojima kupio nove, ručno rađene krevete i madrace . A i Titine slike sam prije farbanja skinuo

BTW, stan od 1.10 ide u najam , odlazi mi ekipa ...
MaestroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:24   #2027
Informacija za stanodavce koji imaju neatraktivan stan (to ne znači rupa) kojeg možda teže iznajmljuju...

Možete ga iznajmiti azilantu, a ugovor potpisujete s Centrom za socijalnu skrb Zagreb. Dakle stanarinu (i eventualnu nastalu štetu) plaća država, a ne azilant. U praksi su to normalni ljudi, nikakvi divljaci, samo što uglavnom ne govore hrvatski.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:47   #2028
Quote:
MaestroD kaže: Pogledaj post
Ja sam mojima kupio nove, ručno rađene krevete i madrace . A i Titine slike sam prije farbanja skinuo
Prvo sam pomislila da si kao podstanar kupio krevet i pokrečio, a onda pročitam zadnju rečenicu

Iskreno, meni bi najviše odgovaralo da je stan POLUnamješten, da ima kuhinju i sanitarije, a ostalo bih voljela urediti po svom za recimo umanjenje početne stanarine. Ne znam koliko su stanodavci fleksibilni. No ako i nisu za to, barem da postoji krevet

Quote:
BTW, stan od 1.10 ide u najam , odlazi mi ekipa ...
Detalji na PM?
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:07   #2029
Quote:
MaestroD kaže: Pogledaj post

BTW, stan od 1.10 ide u najam , odlazi mi ekipa ...
Može i meni detalji na PM? Hvala
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:41   #2030
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Na koji način dolazite do stanova koji imaju KREVET? Znači ne stari bakin kauč, madrac iz '45. ili nešto treće što glumi krevet? To mi je najbitnija stavka, još ako je ok stan kolike su šanse da stanodavac dozvoli da doneseš svoj krevet? Kakva su vaša iskustva s unošenjem vlastitog namještaja u tuđi prostor i seljakanjima, pogotovo ako ste tamo ODREĐENO vrijeme? (Ispričavam se zbog velikih slova, nije vikanje )

Ovim putem apeliram da Njuškalo uvede opciju filtriranja "stanovi s krevetom"!
tako da upišeš više od 200 eura u tražilicu kod maksimalne cijene najma
barem 300,350 - u toj cjenovnoj kategoriji misteriozno se pojavljuju kreveti

ps., nema veze s tobom, više općeniti osvrt

naime, kada podstanari kukaju kako su stanovi skupi i iznajmljuju se rupe, predlažem da kupe vlastiti stan, ulože u nove prozore, parkete i sanitarije te da pokupuju novi lijepi namještaj koji nije iz bakinog fundusa

malo je pretenciozno očekivati tip top stan za 1500 kn mjesečno i još razglabati kak se nema obveza plaćanja pričuve, a kad se zjebe vešmašina zbog korištenja onda je stanodavac taj koji je popravlja
zapravo, onaj tko može izdvojiti tek i jedva nekih 200,250 eura za stanovanje nema nikakav pojam o novcu i koliko šta košta tako da bi trebali zahvaljivati ovoj nesređenoj prčiji da imate tak jeftinih stanova koji su ostavština pokojne bake doduše, ali su na toplani, imaju sanitarni čvor te ne morate davati polog od 6 mjeseci unaprijed
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:49   #2031
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Na koji način dolazite do stanova koji imaju KREVET?
A jebemu, sad samu sebe moram ispraviti, ovdje se mislilo na veliki krevet, bračni
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:12   #2032
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
tako da upišeš više od 200 eura u tražilicu kod maksimalne cijene najma
barem 300,350 - u toj cjenovnoj kategoriji misteriozno se pojavljuju kreveti

ps., nema veze s tobom, više općeniti osvrt

naime, kada podstanari kukaju kako su stanovi skupi i iznajmljuju se rupe, predlažem da kupe vlastiti stan, ulože u nove prozore, parkete i sanitarije te da pokupuju novi lijepi namještaj koji nije iz bakinog fundusa

malo je pretenciozno očekivati tip top stan za 1500 kn mjesečno i još razglabati kak se nema obveza plaćanja pričuve, a kad se zjebe vešmašina zbog korištenja onda je stanodavac taj koji je popravlja
zapravo, onaj tko može izdvojiti tek i jedva nekih 200,250 eura za stanovanje nema nikakav pojam o novcu i koliko šta košta tako da bi trebali zahvaljivati ovoj nesređenoj prčiji da imate tak jeftinih stanova koji su ostavština pokojne bake doduše, ali su na toplani, imaju sanitarni čvor te ne morate davati polog od 6 mjeseci unaprijed

Vrlo bahato, nema kaj

Stan za 1500 kn ne mora biti ni četverosoban ni tip-top sređen, ali MORA biti UREDAN i FUNKCIONALAN, ispravan krevet i uredan, funkcionalan sanitarni čvor su apsolutni minimum.

Drugo, ako unajmljujem NAMJEŠTEN stan, s kućanskim aparatima, onda u cijenu stana ulazi i korištenje aparata, namještaja i svega ostalog unutar stana što je stavljeno najmoprimcu na korištenje. Pa kad se pokvari vešmašina od REDOVNOG korištenja, onda je to poslovni trošak iznajmljivača. Ako ja perem kamenje u njoj pa sjebem cijeli stroj e onda je moj trošak. Postoje naravno i drugi poslovni modeli, pa se može iznajmljivati prazan stan, polunamješten stan, može se kupiti vešmašina na žetone pa tako dodatno naplaćivati svako pranje... i sve to bude utjecalo na konačnu cijenu po kojoj se stan može iznajmiti.

A ovi koji mogu izdvojiti tek i jedva nekih 200,250 eura za stanovanje imaju itekakv pojam o novcu i koliko što košta jer moraju prevrnuti svaku kunu deset puta. I ne, ne traže stan od 1500 kn zato kaj su škrti nego zato kaj s plaćom od 3000 kn jedva i to mogu. Da mogu izdvojiti za stan 5000, plaćali bi rate za svoj stan.

Ovoj nesređenoj prčiji bi trebali zahvaljivati najmodavci koji su naslijedili ostavštinu pokojne bake pa stan neokrečen 30 godina s prašnjavim namještajem iz doba kubanske krize pokušavaju podvaliti pod namješten stan za 400 eura.

Da, ima sirotinje i s jedne i s druge strane ove priče, kao što ima i bahatih s obje strane. Gdje ima poštenja i uvažavanja druge strane, dobro je i jednima i drugima.

Konačno, evo u par primjera koliko to strašno puno košta da se stan za najam opremi sasvim pristojno. Ne nužno i novo, ali uredno i funkcionalno. Posao sve skupa 10 minuta, bez dubljeg traženja. Da se potrudim, dam se kladiti da se za 6-7000 kn može počistiti, okrečiti i lijepo, funkcionalno opremiti prosječni stan za rentanje.

Komplet spavaća soba i dnevni boravak: http://www.njuskalo.hr/spavace-sobe-...oglas-22983442

A može i jeftinije:

http://www.njuskalo.hr/dnevni-borava...oglas-23344926

http://www.njuskalo.hr/dnevni-borava...oglas-23487635

http://www.njuskalo.hr/dnevni-borava...oglas-23303131

http://www.njuskalo.hr/kutne-garnitu...oglas-23466263

http://www.njuskalo.hr/spavace-sobe-...oglas-23493020

http://www.njuskalo.hr/perilice-rubl...oglas-23464866
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:27   #2033
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Stan za 1500 kn ne mora biti ni četverosoban ni tip-top sređen, ali MORA biti UREDAN i FUNKCIONALAN, ispravan krevet i uredan, funkcionalan sanitarni čvor su apsolutni minimum.
Za te novce možeš unajmiti jednosoban stan ili garsonijeru, pod uvjetom da želiš namješten stan i da najmodavac financira popravke.

Svima koji misle da je to pohlepa ili bahatost savjetujem da kupe svoj stan i daju ga u najam. Sve to piše na nekoliko prethodnih stranica ali znam da je teško čitati.

Još jednom: situacija na tržištu je trenutno u korist najmoprimaca.

Zamolio bih, ako ima netko vani tko čita ovaj forum, da opiše svoja iskustva s procesom najma stanova... npr. kako to izgleda u Švicarskoj ... što sve najmoprimac mora napraviti da bi uopće došao u poziciju da unajmi stan... i koliko % prihoda odlazi na najam... čisto da malo usporedimo...
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 05:23   #2034
evo za Vancouver
nešto tipa garsonjera ( bachelorette )
ugovor minimalno 6 mj. ( daješ i za 6 mjeseci čekove + depozit od jedne stanarine )
ne namješten (samo kuhinja) je 1300$ mjesečno s režijama i internetom/ teretana i bazen za stanare
ide oko 27% prihoda nakon tax
ali to je odlična cijena (obično je takav stan oko 1500 - 1800 u ovom dijelu ), isto i za plaću je glupo, jer ako netko radi kao konobar za 9.50 prije poreza + tipovi, mora raditi oko 80 sati tjedno da bi to mogao isfinancirati

i ovdje najmodavac bira koga će uzeti
čak i za cimerstvo je hrpa prijava tako da se bira, znam i za hostel koji bira goste po izgledu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:41   #2035
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
evo za Vancouver
nešto tipa garsonjera ( bachelorette )
ide oko 27% prihoda nakon tax
Onda prevedeno za HR to bilo ovako
5408 kn (prosječna plaća) * 0.27 = 1460,16 kn
To bi bila orijentacijska cijena za najam nenamještene garsonijere/jednosobnog stana (samo kuhinja).
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:41   #2036
Idu li u nenamješten stan za iznajmljivanje osnovni elementi u kupaonici (umivaonik, kada ili tuš kabina te wc školjka) i rasvjeta? Koji je najbolji način za dogovoriti se s vlasnikom stana oko ostale (vaše) opreme nakon napuštanja stana?
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:50   #2037
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Idu li u nenamješten stan za iznajmljivanje osnovni elementi u kupaonici (umivaonik, kada ili tuš kabina te wc školjka) i rasvjeta? Koji je najbolji način za dogovoriti se s vlasnikom stana oko ostale (vaše) opreme nakon napuštanja stana?
a) Da, jer je to više dio građevinske dovršenosti stana nego namještaja.

b) Ugovorom i osobnom procjenom s kime imaš posla. BTW, najmodavac ima založno pravo na opremu koju uneseš u stan. Vidi na prethodnim stranicama dokument koji opisuje zakon o najmu stana.
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:33   #2038
Citam malo vasa iskustva i neka su naprosto nevjerojatna. Mene bi recimo bila sramota iznajmit nerenoviranu supu od stana, pa cak i "dotjeranu" s jeftilen namjestajem iz gore ponudjenih linkova.
Ali- for the sake of argument- ako je 200, 250 € puno za stanove kakve opisujete da iznajmljuju se, koliko je itko od vas voljan platit za neki novouredjeni, potpuno i moderno opremljen.... sa krevetom(kad ga vec spominjete) od 15000kn, kuhinjom od 30k, kompletno novim instalacijama struje/vode/grijanja/kanalizacije...i da ne nabrajam dalje?
Voljela bih cuti vasa misljenja jer imam takav stan a ne usudim ga se iznajmljivat zbog....mase para u njeg ulozene, u strahu da potencijalni najmoprimac to ne bi cijeniti znao.
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:56   #2039
Quote:
tom324 kaže: Pogledaj post
a) Da, jer je to više dio građevinske dovršenosti stana nego namještaja.

b) Ugovorom i osobnom procjenom s kime imaš posla. BTW, najmodavac ima založno pravo na opremu koju uneseš u stan. Vidi na prethodnim stranicama dokument koji opisuje zakon o najmu stana.
Hvala

Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
koliko je itko od vas voljan platit za neki novouredjeni, potpuno i moderno opremljen.... sa krevetom(kad ga vec spominjete) od 15000kn, kuhinjom od 30k, kompletno novim instalacijama struje/vode/grijanja/kanalizacije...i da ne nabrajam dalje?
Ne znam, meni je udobno i na krevetu 3 puta jeftinijem. Opremila si stan pa iselila ili?
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:36   #2040
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Voljela bih cuti vasa misljenja jer imam takav stan a ne usudim ga se iznajmljivat zbog....mase para u njeg ulozene, u strahu da potencijalni najmoprimac to ne bi cijeniti znao.
Probaj dnevni najam... Ne znam iz iskustva, ali u sličnoj situaciji su to neki naši planovi... Glupo je da stoji prazan, a opet ne želim ovdje pronaći sve devastirano, puno gljiva i spremno za smetlište.

I sama sam bila podstanar kroz fakultet i vidjela kako se neki odnose prema stanovima u kojima su živjeli...nekako sumnjam da taj stil života i odnosa prema stvarima magično nestane nakon 3-4 godine.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.