Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2011., 12:32   #1
Question Slavonci i Slavonija zapostavljeni?

Imam dojam da su Slavonci zapostavljeni u medijima s obzirom na broj stanovnika, skoro milijun, što je petina stanovnika Hrvatske.

Možda su glupi primjeri ali na njima se vidi o čemu pričam: u Big brotheru, Farmi, i sličnim emisijama se rijetko pojavljuju Slavonci. Npr. jučer gledam Hrvatska traži zvijezdu i od njih 15, samo je jedna cura iz Slavonije, i odmah je ispala. To mi ne bi bilo čudno da se pojavilo samo u toj situaciji, ali se vrlo često događa.

Rijeko koji pjevač napravi koncert u Slavoniji.

Često se prave nekakve ankete na tv, i kažu ispitivali su u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Zadru, Slavonije nigdje

Jesmo li nezanimljivi, ili nas ostatak Hrvatske iz nekog razloga ne voli ili sam možda presubjektivan?
future is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 13:29   #2
Quote:
future kaže: Pogledaj post
Imam dojam da su Slavonci zapostavljeni u medijima s obzirom na broj stanovnika, skoro milijun, što je petina stanovnika Hrvatske.

Možda su glupi primjeri ali na njima se vidi o čemu pričam: u Big brotheru, Farmi, i sličnim emisijama se rijetko pojavljuju Slavonci. Npr. jučer gledam Hrvatska traži zvijezdu i od njih 15, samo je jedna cura iz Slavonije, i odmah je ispala. To mi ne bi bilo čudno da se pojavilo samo u toj situaciji, ali se vrlo često događa.

Rijeko koji pjevač napravi koncert u Slavoniji.

Često se prave nekakve ankete na tv, i kažu ispitivali su u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Zadru, Slavonije nigdje

Jesmo li nezanimljivi, ili nas ostatak Hrvatske iz nekog razloga ne voli ili sam možda presubjektivan?
Mislim da si presubjektivan.
Pogledaj malo šire od televizije.
dimitrijemitar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 15:54   #3
Tema preseljena s Društvenih znanosti.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:28   #4
To što nema slavonaca u reality emisijama bi ti trebalo laskati.

Btw, ne mislim da smo nešto previše zapostvaljeni. Gospodarski, a time i politički jesmo, tu nema spora.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:32   #5
I ja imam takav dojam, i mislim da nismo presubjektivni, nego nam takve stvari prije upadnu u oko.

@dimitrijemitar, ajde da pogledamo jedan primjer osim TV-a koji je stvarno banalan, recimo državne investicija tipa koridor 5C, gdje su napravili autocestu DO Osijeka, znači trebaju napraviti još 30-ak kilometara kroz Baranju i bili bi spojeni skroz do Budimpešte, jer su Mađari svoj dio napravili još lani. Naravno, za to nema novaca i stavljeno je na čekanje, ali zato se radi autocesta Zagreb-Sisak, protiv koje nemam ništa, ali nitko me ne može uvjeriti da od tog projekta trenutno imamo više koristi nego što bi to bio slučaj s koridorom 5C.
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:50   #6
Kako nismo zapostavljeni? Slavonija je šupak Hrvatske. Ili da citiram Predraga Raosa, kada sam ga zvao jednom u Noćnu moru, pa ga pitao šta misli o Vinkovcima, rekao je, citiram: "Anus mundi" i mislim da nije nimalo pogriješio.

Ako netko hoće, odnosno misli da su Slavonci subjektivni, raspisati ću se ja.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 19:00   #7
U Hrvatskoj je manje više sve zapostavljeno izuzev metropole
__________________
SLOBODA ZA STO GODINA!
PO LITRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 19:06   #8
Quote:
PO LITRE kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj je manje više sve zapostavljeno izuzev metropole
istina
sto godina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 20:41   #9
Quote:
PO LITRE kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj je manje više sve zapostavljeno izuzev metropole
i dalmacije -.-'
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 20:52   #10
Meni smeta što Slavonci svojataju skoro čitavu istočnu Hrvatsku. Baranjci su kako tako očuvali svoj identitet, kao i Podravci, ali kod Srijema toga uopće nema. Mislim da se velika većina njih smatra Slavoncima. Da, i zanimljivo mi je da velik dio Slavonaca su zapravo potomci doseljenika iz Dalmacije, Bosne i Hercegovine. Ali barem njih ne pilaju kao u metropoli gdje ponekad imam dojam da ih smatraju zaostalim brđanima.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 21:14   #11
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
i dalmacije -.-'
da to je istina Dalmacija se zahvaljujuči silnim državnim inekcijama pretvara u ekonomskog orla koji svojim silnim zamasima krila gura cijelu Hrvatsku naprijed







__________________
SLOBODA ZA STO GODINA!
PO LITRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 21:50   #12
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
i dalmacije -.-'
daj ne seri
sto godina is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.04.2011., 23:06   #13
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Meni smeta što Slavonci svojataju skoro čitavu istočnu Hrvatsku. Baranjci su kako tako očuvali svoj identitet, kao i Podravci, ali kod Srijema toga uopće nema. Mislim da se velika većina njih smatra Slavoncima. Da, i zanimljivo mi je da velik dio Slavonaca su zapravo potomci doseljenika iz Dalmacije, Bosne i Hercegovine. Ali barem njih ne pilaju kao u metropoli gdje ponekad imam dojam da ih smatraju zaostalim brđanima.
Pa nek se izjašnjavaju ko Slavonci ako se tako osjećaju, u čem je problem. To da se Srijemci deklariraju ko Istrijani ili Zagorci, to bi bilo čudno jer s tim krajevima nemaju nikakve veze. Ovdje granice tih regija nisu toliko striktno povučene i mislim da u tome leži razlog. Sve je ravno, i ljudi su se lakše kretali i 'miješali' od recimo u Dalmaciji i Istri, gdje postoji fizička prepreka između obale i zaleđa, u vidu Učke, Biokova i sl.
A to što su Slavonci potomci Dalmatinaca, zar nisu svi jednom odnekud došli? Recimo prvo iz Afrike u Aziju i Europu, pa iz Azije u Ameriku i tako dalje i tako bliže. Jel to znači da smo svi Afrikanci?
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 23:52   #14
Da je Slavonija zapostavljena, je. To je činjenica. Ali moramo biti iskreni i da su Slavonci dijelom krivi za to. Zna se tko vlada u Vinkovcima zadnjih 20 godina. Osijek i osječka županija su nešto u boljem položaju iz više razloga, ne samo političkog.
Uzmimo svijetli primjer sa krajnjeg istoka; u Lovasu ne radi samo onaj tko neće. Rade za Benetton (dobro ste pročitali). Dakle, politika je omogućila takvo stanje.
Međimurje i Istra su gospodarski razvijeni. Opet pogledajte tko je tamo na vlasti. Imao sam prilike prije par godina pričati sa jednom ženom iz Čakovca i nije mogla vjerovati koliko je stanje kod nas u banani ( da ne kažem k....).

Off teme: Antone, jesi bio na Watersu?
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:02   #15
Quote:
seka.iz.osijeka kaže: Pogledaj post
Pa nek se izjašnjavaju ko Slavonci ako se tako osjećaju, u čem je problem. To da se Srijemci deklariraju ko Istrijani ili Zagorci, to bi bilo čudno jer s tim krajevima nemaju nikakve veze. Ovdje granice tih regija nisu toliko striktno povučene i mislim da u tome leži razlog. Sve je ravno, i ljudi su se lakše kretali i 'miješali' od recimo u Dalmaciji i Istri, gdje postoji fizička prepreka između obale i zaleđa, u vidu Učke, Biokova i sl.
A to što su Slavonci potomci Dalmatinaca, zar nisu svi jednom odnekud došli? Recimo prvo iz Afrike u Aziju i Europu, pa iz Azije u Ameriku i tako dalje i tako bliže. Jel to znači da smo svi Afrikanci?
Gle, meni ne smeta kako se izražavaju i što su. Samo mi smeta kad mnogi vrše predrasude radi toga. A koliko znam, Srijem je od pamtivijeka bio zasebna regija, a ne dio Slavonije. Danas se Srijem spominje jedino u Vukovarsko srijemskoj županiji. Zar je moguće da su Srijemci u nekoliko desetljeća izgubili svoj regionalni identitet
Pozdrav svim Slavoncima pa i onima koji se tako osjećaju. Niste mi predragi, ali vas poštujem jako. Valjda vas više neće toliko pokrasti jer nemaju više šta
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:27   #16
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Da je Slavonija zapostavljena, je. To je činjenica. Ali moramo biti iskreni i da su Slavonci dijelom krivi za to. Zna se tko vlada u Vinkovcima zadnjih 20 godina.
Upravo tako. Vinkovci su jedini grad u Hrvatskoj u kojoj je, ZNA SE tko neprekidno na vlasti od kada postojimo kao država.

Quote:
Osijek i osječka županija su nešto u boljem položaju iz više razloga, ne samo političkog.


Quote:
Uzmimo svijetli primjer sa krajnjeg istoka; u Lovasu ne radi samo onaj tko neće. Rade za Benetton (dobro ste pročitali). Dakle, politika je omogućila takvo stanje.
Da, jer se Željko Cirba brine za svoju općinu. Kad bi barem svi bili takvi, ne bi mi smetao ni crni vrag da je načelnik/gradonačelnik/stranka na vlasti. Inače, plaće nisu visoke, ali se radi. Mislim da je od 2800 - 3000 kn netto.

Quote:
Međimurje i Istra su gospodarski razvijeni. Opet pogledajte tko je tamo na vlasti. Imao sam prilike prije par godina pričati sa jednom ženom iz Čakovca i nije mogla vjerovati koliko je stanje kod nas u banani ( da ne kažem k....).
S time da je njima veliki plus što nisu imali rata. Dakako, ne možemo se ni mi izvlačiti na rat, ali da je utjecao na današnje stanje, je.

Quote:
Off teme: Antone, jesi bio na Watersu?
Naravno. Na podforumu Glazba imaš temu, pa odi pročitaj, evo odavde kreću moje poruke ( one nakon koncerta ):

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=715

Koncert je bio fenomenalan i nisam mogao izdržati, morao sam još negdje otići, pa sam kupio i kartu za Manchester 28.06.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:30   #17
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Gle, meni ne smeta kako se izražavaju i što su. Samo mi smeta kad mnogi vrše predrasude radi toga. A koliko znam, Srijem je od pamtivijeka bio zasebna regija, a ne dio Slavonije. Danas se Srijem spominje jedino u Vukovarsko srijemskoj županiji. Zar je moguće da su Srijemci u nekoliko desetljeća izgubili svoj regionalni identitet
Pozdrav svim Slavoncima pa i onima koji se tako osjećaju. Niste mi predragi, ali vas poštujem jako. Valjda vas više neće toliko pokrasti jer nemaju više šta
Da, Srijem je zasebna regija, ali je isto tako podijeljen državnom granicom. Da nije tako vjerujem da bi situacija bila drugačija, a u Hrvatskoj se nalazi samo manji dio Srijema. Osim toga, ne znam zašto spominješ samo zadnjih par desetljeća, pa Srijem je bio još i dio Vojne krajine, znači tu je doseljeno stanovništvo iz različitih dijelova Austro-Ugarske...puno toga utječe na to da se ljudi iz Srijema izjašnjavaju kao Slavonci, a ne Srijemci.
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:49   #18
O da, itekako smo zapostavljeni
Vinkovci??? Tamo se ipak nešto radi, nemojte tako.
Tužno kako uništavate žvakačama onu zonu a koš na svakom metru
__________________
hic Rhodus, hic salta
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:50   #19
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
S time da je njima veliki plus što nisu imali rata. Dakako, ne možemo se ni mi izvlačiti na rat, ali da je utjecao na današnje stanje, je.
Do negdje 2000. je rat mogao biti opravdanje, ali sve dalje je "izvlačenje". Stvar je u tome da ne ide na bolje, nego na gore.

@Imran; Slavonci su ljudi rođeni u Slavoniji. Šokac se ne postaje tako lako.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 02:23   #20
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Do negdje 2000. je rat mogao biti opravdanje, ali sve dalje je "izvlačenje".
Pa upravo tako.

Quote:
Stvar je u tome da ne ide na bolje, nego na gore.
Da, ovo je nažalost istina.

Quote:
@Imran; Slavonci su ljudi rođeni u Slavoniji. Šokac se ne postaje tako lako.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.