Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2016., 00:16   #281
Velika podrška svima koji se osobno ili netko njima drag bori s tim problemom...
Naše društvo još uvijek na konzumiranje alkohola gleda kao na nešto prihvatljivo i cool, čak ako osoba vidljivo ima problem s alkoholizmom
Imam i nemam puno toga reći na ovu temu jer nisam imala puno osobnog iskustva s time, ali sam se kroz struku susretala dosta s tom problematikom i znam koliko je teško reći dosta, priznati da imaš problem i krenuti se liječiti te istovremeno biti svjestan da zapravo nikada nećeš biti izliječen, već apstinencija traje ''do kraja'' ... tako da samo hrabro
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:19   #282
Molim ako neko ima iskustva, da mi napiše popis ustanova gdje se smještaju osobe koje se usljed kroničnog alkoholizma i delirija nisu više u stanju brinuti sami za sebe. Za područje grada Zagreba.


hvala.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:58   #283
Pa na odjel za ovisnosti,a za N. ZG je nadležan Jankomir,a more i u Vrapče ako uz Alkoholnu dg slučajno imade još koju (kao PTSP isl) može u Vrapče ,koji ima jedini specifičan DUALNI ODJEL,za ovisne pacijente koji imaju po dvije i više dg.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 17:51   #284
Zanima me šta nakon Vrapča ? Ni tamo ne može ostati zauvijek
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 23:32   #285
Za sve one koji se bore sa ovim problemom iznašam sljedeću priču!

Star sam 24 godine i ovdje sam da podijelim nešto što su moji roditelji tajili punih 20 godina... nešto što sam saznao prije 4 godine, što je moj otac tada uspio priznati došavši kući u alkoholiziranome stanju (te 2012. godine) pa sigurno da mu proradi adrenalin,, da nam ispriča,,, da se pohvali time što je on to "pamatnoga" učinio prije točno 20 godina,, 1992. godine... godine kada sam još bio u majčinom trbuhu!!!

Te davne, 1992. dok sam bio u razvoju,, otac je doma došao pijan kao krava... prije toga su se on i majka nešto zakačili i zbog toga otišao posegnut za tim alkoholom!!! Vrativši se tako kući,,, moja pokojna baka vidjela ga je pijanog i počela užasno vikati na njega: "Zašto dolaziš kući pijan? Zašto? Žena ti je trudna... a ti dolaziš pijan! Ti pijandura jedna... beskorisna! Kako te nije sramotaaa?"
Nakon toga, u duši ga je zaboljelo što je to učinio..uzeo žilet i presjekao žile na lijevoj,, pa čak i desnoj ruci!!!
Baka, vidjevši da obilno krvari,, pohitri u kuhinju... uzme telefonsku slušalicu u ruke i pod hitno nazove policiju da dođu po njega u što je moguće kraćem vremenskom roku!!!
Policija je došla vrlo brzo (na njegovu i moju sreću)!!! Očev je bratić policajac tako da je došao na mjesto nakon te drame što se odvila u našoj kući. Sve je plivalo u krvi!!! Da su čekali samo par minuta više,,, ne bih ga uspjeli spasiti,, a ja sada (i nikada) ne bih znao za svoga oca.
Tako ga odvezli u bolnicu, na liječenje,, na promatranja. Majka trudna ležala sa mnom u sobi i uzimala neke jake lijekove!!! Ne znam sada o kojima se točno radilo,,, no,, rekla mi da nije uzimala ništa osim lijekova protiv bolova što mi bila jaaako čudna izjava!!! Kada više nije mogla trpjeti, naravno,, sama otišla u rodilište i tamo me rodila. Dakle,,, tokom te trudnoće,, ona je pretrpjela ogroman,, ogroman,,, psihički stres!

Kao beba obolio sam od upale grla... bio star samo 6 mjeseci. Zatim trovanje samonelom sa 10 mjeseci starosti i na kraju operacija bruha!!! Sve sam to prebrodio do negdje 2. godine starosti!!! Ja sam od svog djetinjstva osoba koja se nikada nije bavila nikakvim sportskim aktivnostima kao moji vršnjaci sa škole. Rođen sam sa maalo spuštenim stopalima. Tokom odrastanja počeo sam se osjećati jako,,, jako,, čudno (teško je to opisati sada)!!!
Kao da jednostavno nisam prihvaćao samoga sebe tokom te transformacije tijela iz dijeteta u muškarca!!!

Također,, brata (5 god mlađega) jedva su mi spasili prilikom porođaja... kod njega je došlo do komplikacija i trebao je umrijeti (krivo išao van). Otac ljut počeo prijetiti babicama tamo da će im nešto napravit,, pa da će ih i ubit!!!
Brat mi se na svu sreću rodio živ ali sa malim posljedicama koje su odrastanjem počele blijediti i prestale biti u memoriji tog strašnog događaja!!!

LJUDI MOJI OKANITE SE TOGA! TO VAM JE ČISTO ZLO!! NE TREBA VAM TOO!!!

Zadnje uređivanje Bić : 25.12.2016. at 00:17.
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 18:44   #286
Ja srečom ne pijem, prije sam pio i sada skoro prestao. Pijem samo radler ali u rijetkim situacijama.
Mnogi piju jer žele utopiti tugu u alkoholu. Ako imate doma ili opcenito stresam život, alkohol vam nije rješenje. Isprva to krene lagano kao da nije tako strašno a kasnije se navučete i još je teže.
Ako ste u društvu, nemate se što dokazivati sa alkoholom. Ako se trebate dokazivati onda neka to bude sport.Potezanje ruke, pišanje na daljinu, boksanje itd.
Meni znaju reći da izgledam mlađje, ja mislim da je to zato jer ne pijem. Alkohol osim sto nije dobar za jetru, ostaruje kožu.

Zato ljudi pamet u glavu

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:24   #287
Postoji li negdje skupljanje alkoholičara u stilu AA meetingsa u SAD-u? Konkretno, zanima me za Zagreb.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 16:03   #288
-
LoreleiLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2018., 11:17   #289
Zna li neko zbog čega u alkoholnom tremens delirijumu se pojavljuju određene halucinacije u vidu sitnih životinja tipa beli miševi, insekti itd. Zašto ne pas ili mačka npr? Mislim i tada bi bilo zašto baš oni. Zanima me da li postoji neki psihološki razlog zbog čega su te određene halucinacije?
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 19:33   #290
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Zanima me šta nakon Vrapča ?
Rab ili Lopača.
Solian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 19:38   #291
Quote:
yoda33 kaže: Pogledaj post
Zna li neko zbog čega u alkoholnom tremens delirijumu se pojavljuju određene halucinacije u vidu sitnih životinja tipa beli miševi, insekti itd. Zašto ne pas ili mačka npr? Mislim i tada bi bilo zašto baš oni. Zanima me da li postoji neki psihološki razlog zbog čega su te određene halucinacije?
Sadrzaj halucinacija u psihijatriji nema neku vaznost, kao niti sadrzaj snova.
Vecu vaznost ima pacijentova emocionalna reakcija na taj sadrzaj.

A sad, u psihoanalizi, tumacilo bi se da bijeli misevi i insekti stvaraju vece gadjenje, pa se osoba mozda kasnije lakse ostavi alkohola.
Solian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 19:41   #292
Quote:
yoda33 kaže: Pogledaj post
Zna li neko zbog čega u alkoholnom tremens delirijumu se pojavljuju određene halucinacije u vidu sitnih životinja tipa beli miševi, insekti itd. Zašto ne pas ili mačka npr? Mislim i tada bi bilo zašto baš oni. Zanima me da li postoji neki psihološki razlog zbog čega su te određene halucinacije?
E mene je to uvjek isto zanimalo. Zasto bas misevi, insekti i to svugdje u svijetu, iste halucinacije.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 21:59   #293
Quote:
Solian kaže: Pogledaj post
Sadrzaj halucinacija u psihijatriji nema neku vaznost, kao niti sadrzaj snova.
Vecu vaznost ima pacijentova emocionalna reakcija na taj sadrzaj.

A sad, u psihoanalizi, tumacilo bi se da bijeli misevi i insekti stvaraju vece gadjenje, pa se osoba mozda kasnije lakse ostavi alkohola.
Ima smisla, hvala
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2020., 09:55   #294
Pozdrav svima, nadam se da će me netko čuti

U familiji se već 3 godine borimo s alkoholizmom. Zapravo primarna dijagnoza je bipolarna depresija (nije isto što si bipolarnost) a sekundarno (jer nitko nije pomogao pa si je osoba sama htjela pomoći) alkoholizam. Prošli smo SVE od vinogradske, vrapča (više puta), Raba (više puta), psihijatara u Novoj bolnici... Što dalje? Imam dojam da naš sustav ne zna kako treba s alkoholičarima...Ja sam već na izmaku snaga a još nisam ni za pravo zagazila u život kako treba. Hvala svima na odgovorima.
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2020., 12:29   #295
Quote:
Zombina kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nadam se da će me netko čuti

U familiji se već 3 godine borimo s alkoholizmom. Zapravo primarna dijagnoza je bipolarna depresija (nije isto što si bipolarnost) a sekundarno (jer nitko nije pomogao pa si je osoba sama htjela pomoći) alkoholizam. Prošli smo SVE od vinogradske, vrapča (više puta), Raba (više puta), psihijatara u Novoj bolnici... Što dalje? Imam dojam da naš sustav ne zna kako treba s alkoholičarima...Ja sam već na izmaku snaga a još nisam ni za pravo zagazila u život kako treba. Hvala svima na odgovorima.
Bjezi glavom bez obzira.

Alkoholizam nije uvijek izljeciv.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2020., 14:33   #296
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Bjezi glavom bez obzira.

Alkoholizam nije uvijek izljeciv.
Uz dužno poštovanje ovo bježi glavom bez obzira mi nije na mjestu! Ta žena mi je dala sve što sad imam i ovu pamet i ove emocije i ovu empatiju... Kako da ju napustim? Pa nije se ona htjela razboljeti! alkoholizam JE BOLEST! Ne nešto što osoba želi i u čemu uživa. Moja ne uživa, moja opisuje kao nešto što je vuće ali u suštini to sve joj je odvratno...
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2020., 08:34   #297
Molim misljenje;

da li se radi o alkoholizmu ako muška osoba popije svaku večer 3-4 pive, ponekad u kafiću sa društvom,ali najčešće sam,na balkonu,uz cigare.Pripije se i ode spavati.
Ni na koji nacjn me bude agresivan ili naporan,jednostavno to ulije u sebe i ode spavati.

Nekada je to bilo povremeno,sada je svakodnevica.S tim da uleti pokoji dan kad se bas jače napije,vidno.

Da li svako ima pravo na svoje gušte ili je ovo ozislo predaleko?

Obiteljski čovjek,žena ,djeca,posao,sve štima..
__________________
Neprijatelj nikada ne spava… prepoznat češ ga po podočnjacima.
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2020., 08:59   #298
Quote:
Sandra80 kaže: Pogledaj post

Obiteljski čovjek,žena ,djeca,posao,sve štima..
sve štima znaci da se ocekuje da nema problema (da ne bi "trebao" biti alkoholicar) ili da to pijenje ne utice na zenu, djecu, posao?
marla_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2020., 09:37   #299
Quote:
Sandra80 kaže: Pogledaj post
Molim misljenje;

da li se radi o alkoholizmu ako muška osoba popije svaku večer 3-4 pive, ponekad u kafiću sa društvom,ali najčešće sam,na balkonu,uz cigare.Pripije se i ode spavati.
Ni na koji nacjn me bude agresivan ili naporan,jednostavno to ulije u sebe i ode spavati.

Nekada je to bilo povremeno,sada je svakodnevica.S tim da uleti pokoji dan kad se bas jače napije,vidno.

Da li svako ima pravo na svoje gušte ili je ovo ozislo predaleko?

Obiteljski čovjek,žena ,djeca,posao,sve štima..
Ako po danu radi, a navečer pije sam, znači da ne provodi uopće vrijeme s tom obitelji i ne štima baš sve.

Zašto je izoliran od vlastite obitelji i zašto ne provode zajedničko vrijeme skupa?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2020., 11:10   #300
Sve štima u smislu da radi nestresan posao, obiteljske prilike ne znam detaljno,ali po prici njegove supruge su ok,prosječan brak.

Radi do 3,provodi vrijeme sa djetetom uglavnom do vecernjih sati,onda kreće...
__________________
Neprijatelj nikada ne spava… prepoznat češ ga po podočnjacima.
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.