Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 21:03   #1941
Enzim koji se uglavnom nalazi unutar stanica. Najviše LDH sadrže stanice: jetre, srca, bubrega, skeletnih mišića i eritrocita.
Dijagnostički je važan pokazatelj infarkta miokarda kao i njegove prognoze, zatim kod mišićnih bolesti, naročito distrofije.
Najveće značenje određivnje aktivnosti LDH ima kod oboljenja jetre, a može poslužiti u nekim slučajevima kao tumorski biljeg.

Referentne vrijednosti:
Muškarci i žene: <241 U/L

Povišeno:
Kod virusnog hepatitisa, cirozi, opstruktivnoj žutici, infarktu miokarda u megaloblastičnoj i pernicioznoj anemiji, šoku, hipoksiji, bubrežnim bolestima, metastatskom karcinomu.

to ti je sto se tice LDH, a C4 ti je snizen zato sto ti je bolest u aktivnoj fazi, zbog toga se nemoras previse brinuti, to je normalno i meni je snizen nisam bila kod dr, moram cekat da obavim EEG i kontrolu poslije neurologa pa cu onda kod svoje imunologinje. pozdrav
shana is offline  
Old 30.12.2008., 00:08   #1942
Radujem se Shana tvojim dobrim nalazima, ma super bar nešto dobro, A ja sam danas kafsom dobila nalaze kako sam već napisala loše se vide ali uspjela sam nešto pročitat. Na žalost eto nisu za pohvalit ali,,,,,,Vidim i Awia se vratila nadam se da je bar malo bolje.Ovi moji nalazi upućuju na SLE ali mi nije jasno jel LDH ide sa tim, si ti imala isto povišen?
Sve je ovo tako dosadno, doktori , pretrage pa čekanje nalaza i opet doktori užas,
Ali i to je za ljude i idemo dalje.
budabudimir is offline  
Old 30.12.2008., 00:12   #1943
Hvala ti na informacijama medjutim jedino ga mogu vezati za bolest bubrega jer imam glomerulonefritis pa vjerojatno zbog toga, jel tako?
budabudimir is offline  
Old 30.12.2008., 12:18   #1944
i meni je u prvim nalazima LDH bio malo povisen 258 (normalno do 241) tako da moze ic s lupusom ali svakako ima veze sa tvojim problemima s bubrezima. kad ides na kontrolu? sretna sam sto si dobila nalaze konacno iako nisu bas lijepi, ali bar su stigli pa ce se sad moc nesto poduzet u vezi toga

Zadnje uređivanje shana : 30.12.2008. at 13:10.
shana is offline  
Old 30.12.2008., 13:29   #1945
Hvala,i ja sam sretna jer ću bar nešto riješiti i konačno dobiti možda pravu terapiju. Kod doktora idem 5.1. tj. u ponedeljak,pa ću vidjet što će reći.Kako tvoje glavobolje?
budabudimir is offline  
Old 30.12.2008., 13:48   #1946
evo upravo sam razgovarala sa doktorom telefonom očito malo kemo i bit će sve OK,
budabudimir is offline  
Old 30.12.2008., 14:27   #1947
a trenutno me ne boli glava, odmaram se i sretna sam, sutra mi dragi dolazi pa se glavobolja boji ajde, samo sto prije pocni s terapijom da ti bude bolje
shana is offline  
Old 30.12.2008., 14:53   #1948
budabudimir morat ćeš na kemoterapiju?
ajoj baš mi je žao jer to je onda baš jako gadno kod tebe...
ali sve samo da ti bude bolje ...
jaaako držim fige objema da sve bude dobro
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 30.12.2008., 17:42   #1949
Pozdrav svima, nisam se neko vrijeme javljala, ne zbog dobrog raspoloženja i uživanja u praznicima nego iz razloga što mi je pao sistem, no na sreću samo onaj na laptopu. S nestrpljenjem sam očekivala rezultate vaših pretraga. I sama sam neke očekivala, no moji još nisu gotovi.

Shana, drago mi je da je kod tebe sve u redu, barem što se nalaza tiče. Dobro je i što se glavobolja povukla, a s obzirom na to da očekuješ lijepe događaje vrlo je vjerojatno da je ona povezana sa stresom i nekim manje ugodnim događajima. Želim ti stoga u idućoj a i svim ostalim godinama koje dolaze što više lijepih trenutaka, a što manje onih drugih.

Budabudimir, nemoj dizati paniku prije vremena. Povišen LDH nikad nije dobar, ali kako ti je već i Shana odgovorila može ukazivati na puno toga i opet kako je već rekla najvjerojatnije to ima veze s bubrezima. Kad su mi dijagnosticirali lupus LDH mi je bio 304, anti dsDNA 50.8 (pozitivna), aCL IgM 56.1 (pozitivna), aCL IgG 23.9 (pozitivna), C4 0.15. U 24 satnom urinu proteini su bili 0.19. Nije mi jasno zašto bi ti liječnik nagovijestio kemoterapiju ako je riječ o lupusu? Bilo bi dobro napraviti (ali brzo) dodatne pretrage u tom smjeru, pa tek onda odrediti terapiju. U svakom slučaju želim ti puno sreće.

S obzirom da iskreno suosjećam s vašim tegobama, malo mi je neugodno navesti što mene muči, ali s obzirom da to traje duže vrijeme i stvara mi velike poteškoće nemojte mi zamjeriti na pitanju. Da li netko od vas ima problema s koncentracijom i pamćenjem? Meni užasne teškoće stvaraju lekcije iz određenih predmeta koje su vrlo opširne i vrlo slične, pa mi se često sve pomiješa. Danima učim, roditelji mi pomažu u razumijevanju, zatim me ispitaju, a na kraju ispadne oni naučili, a ja ne. Nisam osoba koja se zanima za izlaske, modu i slično, kad učim stvarno učim, ali kao da mi informacije ne dopiru do mozga.

Sve najbolje i puno pusa svima!
lata is offline  
Old 30.12.2008., 18:49   #1950
problem je u tome što ja imam i limfatičnu leukemiju i sad ovo sve skupa, tako u ponedeljak ću kod imunologa i hematologa ali sve OK što će mi biti od pomoći,moji bubrezi su dosta stradali i sve skupa je loše ali znam jača sam ja od svega pa ću i to pobjedit,Hvala vam na podršci i nisam u panici jer znam te loše faze dodju i prodju. Pusa drage moje i vi se držite
budabudimir is offline  
Old 30.12.2008., 19:40   #1951
lata- probleme s tim imamo valjda svi mi.
ne znam, barem je kod mene tako. nekada je više nekada manje izraženo.
osim s koncentracijom i pamćenjem imam problem da zaboravljam stvari i događaje, a i jako mi se brkaju pojmovi. Brkaju mi se u govoru (nekada izađe kriva riječ, a nekada spojim dvije riječi u jednu), a i u pamćenju... npr kad učim za neki ispit i trebam naučit dva pojma koji su suprotni. naučim ih i onda se kasnije ne mogu sjetiti koji opis ide uz koji pojam. to mi se uvijek događa.
ali onda sam našla sistem po kojem to pamtim tako da je sad ok iako mi se još događa.
evo da ti kažem primjer za pamćenje sličnih stvari. izvadi si glavne pojmove iz jednog dijela i pokušaj naći riječ ili rečenicu koja povezuje te pojmove. isto to napravi za drugi dio. tako ćeš iako su slični moći zapamtiti što gdje spada.

evo da ti navedem primjer koji i danas koristim. ne znam koliko si upoznata s tim stvarima koje ću navesti kao primjer s obzirom da si srednja škola ali nije to ni bitno.
uvijek bi zaboravila koje karakteristike se vežu uz floem a koje uz ksilem. i onda sam zapamtila po riječi KUT. to mi je bila šifra za: ksilem, prema unutra, građen od traheja i traheida. znači da je floem vezan uz ono što nije ovo gore navedeno

imam ja još puno ovakvih šifri za raznorazne stvari. probaj, možda će i tebi onda lakše ići pamćenje

ne treba ti biti neugodno iznijeti svoje probleme, tu smo da si međusobno pomognemo i pričamo o stvarima koje nas muče
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 30.12.2008., 22:24   #1952
joj budabudimir stvarno mi je zao zbog svega, kad te ide onda te ide al glavno da ti sto prije dobijes terapiju pa ce ici na bolje a mi smo tu da te podrzimo lata smanjena koncentracija moze biti normalna uz lupus ali i zbog terapije... u svakom slucaju bi to trebala napomenut doktoru na pregledu... moze biti da ti terapija ne odgovara ili da ti lupus zahvaca centralni nervni sistem (sto nikako nije dobro), pa ti mozda trebaju promijenit terapiju, a mozda je i samo nesto privremeno (nadam se da je tako), jer mene svaki put na pregledu pita doktorica da li imam problema sa koncentracijom i pmacenjem (dobro, to mozda zbog mojih glavobolja),al svejedno nece skodit ako to kazes.a kao sto je i awia napisala, tu smo da slusamo probleme i pokusamo si pomoc zato samo reci sve sto te muci pusa svima
shana is offline  
Old 01.01.2009., 19:12   #1953
vučice moje želim vam sve najnajbolje u novoj godini i da vam svi nalazi budu dobri
puno pusa vam šaljem
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 02.01.2009., 08:14   #1954
Svim vučicama i vukovima i onima koji se tako osjećaju zdraviju i sretniju novu 2009. godinu!!
Pusa LVI i Vikiju
Anteana is offline  
Old 02.01.2009., 17:45   #1955
ma svima sretna nova godina, da budete zdraviji, sretniji i da vuk dugo,dugo spava

Zadnje uređivanje shana : 02.01.2009. at 18:48.
shana is offline  
Old 02.01.2009., 21:01   #1956
Svima želim sretnu Novu godinu,da svi budete što zdraviji i sa što boljim nalazima. Ja sam jaaako tužna,samo malo razumjevanja i kap ljubavi bi mi ovog trena pomogli, No valjda previše tražim tako da eto ostaje tiiha patnja. Puno daš za sve a onda još sam kriva jer sam bolesna. jadno je poćela ova moja godina to vama ne želim i nadam se da je samo meni tako. Pusa drage moje jedino sam od vas dobila pogršku i zato vas trebam i volim.
budabudimir is offline  
Old 02.01.2009., 23:01   #1957
budabudimir ne tražiš puno, sve mi to želimo, a neke od nas su sretne da to i imaju...
ali ni ja nisam jedna od tih sretnih...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 02.01.2009., 23:33   #1958
Awia žao mi je što si i ti u ovoj skupini ali eto, valjda tako mora biti. Kako ponekad čovjeku malo treba za sreću , jedna topla, RIJEĆ, NJEŽAN POGLED, ZAGRLJAJ I ONE RIJEČ BIT ĆE SVE DOBRO, no to je nekome teško nego ono usput, ka nisi ti jedina bolesna šta sad, i prodje ka da te nema, boli, više od tih dijagnoza. Odlućila sam sama se boriti i nadam se izboriti, mad je puno lakše .....ma
budabudimir is offline  
Old 03.01.2009., 00:45   #1959
budabudimir nisi sama, mi smo tu uz tebe, da ti pruzimo toplu rijec i kazemo ti da ce sve biti u redu s vremenom, pogled i zagrljaj ti malo teze mozemo dat, al mozda ako se jako potrudimo glavu gore, kako moj dekco kaze: sve ce to jednom doci na svoje! i u pravu je, ti samo kako mozes, a mi smo uvijek tu za tebe pusaaaaaaaaaaaaaa
shana is offline  
Old 03.01.2009., 12:14   #1960
Hvala Shana i baš sam sretna što vas imam bar mogu sa nekim pričati o tome što me mući.Da valjda dođe sve na svoje jer očito zdravi ljudi neće da se upuštaju u te probleme ili im idemo na živce kad pričamo o tome, svaka ćast iznimkama kao što je tvoj dečko ,istina ima njih još takvih ali mislim da je sve manje.Pusa i tebi i svim drugim curama
budabudimir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.