Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2009., 19:05   #81
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Definitivno sniziti ocekivanja.

Izgleda dobro i zanimljivo. Ali sva CGI stvorenja i dalje izgledaju kao...CGI stvorenja. Preveliki hype se stvorio, i ja sam ocekivao potpuni fotorealizam. Ovo izgleda kao nesto sto bi Pixar bez problema napravio s malo truda.

Razumljivo mi je da je metoda kojom je film rađen revolucionarna i uvelike olaksava proces izrade filmova sa hrpom efekata. Ali film naprosto ne izgleda toliko realno. Sjetite se prvog Jurskog Parka prije 16 godina. E TO je bila revolucija specijalnih efekata, nesto do tad neviđeno. Dok T-Rex juri za Jeff Goldblumom, to i dan danas izgleda potpuno realno. Avatar ne izgleda realno, izgleda kao kvalitetna kompjuterska animacija. Alieni u District 9 izgledaju realnije, a za samo 30 miljuna.

Ali i dalje vjerujem da ce film biti dobar. Cameron zna rezirati akcijski film.
X ... niš posebno.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 19:15   #82
Ocekivnja snizenja do minimuna
Ostaje nada u District 9 Ali, nista prije kina
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 19:24   #83
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Ali i dalje vjerujem da ce film biti dobar. Cameron zna rezirati akcijski film.
Ne samo da zna, Cameron je 80-ih sa Terminatorom i Aliensima stvorio standarde koji ni do danas nisu nadmaseni u akcijskom zanru. Zato su mi super ovi tipovi koji na osnovi trailera i CGI-ja "znaju" kako ce film biti los.
xax233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 19:38   #84
Quote:
xax233 kaže: Pogledaj post
Ne samo da zna, Cameron je 80-ih sa Terminatorom i Aliensima stvorio standarde koji ni do danas nisu nadmaseni u akcijskom zanru. Zato su mi super ovi tipovi koji na osnovi trailera i CGI-ja "znaju" kako ce film biti los.
ma problem je što smo se nažalost često opekli na ovakve trailere..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 20:49   #85
Quote:
xax233 kaže: Pogledaj post
Ne samo da zna, Cameron je 80-ih sa Terminatorom i Aliensima stvorio standarde koji ni do danas nisu nadmaseni u akcijskom zanru. Zato su mi super ovi tipovi koji na osnovi trailera i CGI-ja "znaju" kako ce film biti los.
ovi kaj govore da će film bit loš na temelju trejlera su bedaki, al u pravu su da cgi ne izgleda "wow padam na bradu kolko je dobar".
nadam se da će film ispunit očekivanja i da ćemo utonut u sve što vidimo na platnu i da će opravdat budžet i čekanje....
__________________
<<<<<<V0x P0pul1-V0x D3I>>>>>>

Odgovor na 90% postova
caesar-caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 21:08   #86
Ak bude priča dobra, ja ću bit sretna.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 21:08   #87
Evo vijest i na SFC-u.

Trailer: Avatar



James Cameron se vratio! Nakon nekoliko sjajnih IMAX dokumentaraca, legendarni filmaš koji nam je donio Terminatora (prva dva, ostale ionako ne računamo), Bezdan i Aliense (da, i Titanic) vraća se "igranom" filmu. Riječ "igranom" namjerno je stavljena pod navodnike.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 23:30   #88
Pa da, u biti nema dvojbe da tu CGI izgleda bas kao CGI, a ne 'realno', ali kad je bila ona specijalna projekcija one 24 minute filma, svi su ostali odusevljeni i bez rijeci, da film izgleda totalno realisticno i dosad nevidjeno.

Necu nista sudit prema ovom teaseru, dok ne vidim film vlastitim ocima kroz 3D naocale.

Jednostavno ne vjerujem da bi se Cameron nakon toliko godina vratio sa PIXAR crticem

Inace sam ateist ali molim Boga da film bude jebenica
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 23:47   #89
this shit looks epic! ne gine mi hodocascenje do ljubljane, moram to gledat u imaxu.
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 01:19   #90
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
this shit looks epic! ne gine mi hodocascenje do ljubljane, moram to gledat u imaxu.
Hm, otkuda ti informacija da je Imax otvoren u Ljubljani? Imas kakav web? Ja sam mislio da nema nista blize od Budimpeste (ako se zeli slusat na engleskom) ili Graza/Beca (za one koji mogu istrpiti njemacku sinhronizaciju). Pogledao sam i na imax.com i nema nista o imax kinu u Sloveniji (iako se sjecam da se nesto pisalo o mozebitnom otvaranju pred koju godinu).
xax233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 01:55   #91
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Razumljivo mi je da je metoda kojom je film rađen revolucionarna i uvelike olaksava proces izrade filmova sa hrpom efekata. Ali film naprosto ne izgleda toliko realno. Sjetite se prvog Jurskog Parka prije 16 godina. E TO je bila revolucija specijalnih efekata, nesto do tad neviđeno. Dok T-Rex juri za Jeff Goldblumom, to i dan danas izgleda potpuno realno.
Imaš pravo, JP je meni i dan danas najbolji primjer CGI-ja. Nikakvi StarWarsi ni LOTR....

Nije mi jasno, toliko godina imaju sve bolju tehnologiju, a nikako da nadmaše JP...


Ovo meni izgleda jednostavno totalno realno
http://www.youtube.com/watch?v=P3bvR5Ac5qE
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 02:00   #92
@ xax233

nemam pojma, pricalo se o tome, jednostavno sam bio pod dojmom da su ga dobili. znaci nis od toga? *drama*
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 08:15   #93
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
Nikakvi StarWarsi ni LOTR....
LOTR izgleda fenomenalno, totalno u službi priče i knjiga, za razliku od SW-a, koji izgleda kao običan crtić.

Avatar je nešto između, budući krajolici na Pandori izgledaju dosta uvjerljivo, za razliku od CGi izvanzemaljaca, koji izgledaju kao divovski štrumpfovi.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 09:40   #94
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
LOTR izgleda fenomenalno, totalno u službi priče i knjiga, za razliku od SW-a, koji izgleda kao običan crtić.

Avatar je nešto između, budući krajolici na Pandori izgledaju dosta uvjerljivo, za razliku od CGi izvanzemaljaca, koji izgledaju kao divovski štrumpfovi.
A kaj bi vi???Cameron se vratio na velika vrata!Film izgleda odlično i ne sumnjam u njegovu kvalitetu, pixar neka i dalje radi crtiće a jamesa pustimo da radi ono što najbolje zna, opako je i cijeli koncept izgleda genijalno, prvo trebalo je sve to zamisliti i upakirati originalno, dosad neviđeno i uspio je.
Cijeli svijet i pogotovo mechovi...odlično
jedva čekam
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:29   #95
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
A kaj bi vi???Cameron se vratio na velika vrata!Film izgleda odlično i ne sumnjam u njegovu kvalitetu, pixar neka i dalje radi crtiće a jamesa pustimo da radi ono što najbolje zna, opako je i cijeli koncept izgleda genijalno, prvo trebalo je sve to zamisliti i upakirati originalno, dosad neviđeno i uspio je.
Cijeli svijet i pogotovo mechovi...odlično
jedva čekam

Mi bi kajmaka...

Ne moraš se odmah pjeniti, zato što imamo poneku zamjerku pa se to ne uklapa u tvoj divan svijet. Tako bi se i ja mogao pjeniti kad počnu na forumu neki pljuckati po ST XI, no nema smisla, jer imaju i oni pravo na vlastito mišljenje.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:41   #96
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, JP je meni i dan danas najbolji primjer CGI-ja. Nikakvi StarWarsi ni LOTR....

Nije mi jasno, toliko godina imaju sve bolju tehnologiju, a nikako da nadmaše JP...


Ovo meni izgleda jednostavno totalno realno
http://www.youtube.com/watch?v=P3bvR5Ac5qE
znaš u čem je fora sa JP-om, pogotovo ta scena? to što je još tada stevo spielberg vjerovao u lutke, nećete vjerovati, ali ta scena je snimljena sa lutkom t rexa u prirodnoj veličini i zatim su u post produkciji ili kak se već zove taj dio "izgladili" i "ispolirali" lutku i njezine kretnje i voila

mislim da su samo dvije scene full cgi, t rex na kraju i brachiosaurus ak se ne varam
__________________
<<<<<<V0x P0pul1-V0x D3I>>>>>>

Odgovor na 90% postova
caesar-caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:46   #97
Quote:
caesar-caesar kaže: Pogledaj post
mislim da su samo dvije scene full cgi, t rex na kraju i brachiosaurus ak se ne varam
I ''jato'' onih dinosaura kako trči po livadi i T-Rex koji ih ''papa''. U cijelosti CGI, ima čak i jedan frame gdje su zaboravili ubaciti dinosaure, pa na cijelu sekundu-dvije vidiš samo ljude kako trče. JP jeste star film, ali teško da mu se koji približio po nekakvoj ''realnosti''. Od Camerona se, prirodno, očekuje perfekcija, već kada sam izjavi da je čekao nekoliko godina da se efekti razviju, ali ona slikica baš i nije nešto tako posebno. Što netko reče, neka bude dobra priča, a u to imam manjih sumnji nego u famozni CGI koji svi čekaju, i film će sasvim lijepo vratiti Jima natrag na vrh bez obzira bude li film sličio uljepšanom crtiću.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 13:13   #98
bas sam skinuo 1080p trailer i pogledao ga jedno desetak puta... sve je lijepo ''nacrtano'', CG animacija je dobra (iako nista posebno, SquareEnix to moze kad mu se sprdne...), likovi djeluju kartuniš-fantasy karizmaticno, prica je potencijalno epska i zanimljiva, sve u svemu smrdi na blockbuster s velikim B... prve asocijacije pri gledanju trailera bile su World of Warcraft animacije, Matrix 3, Final Fantasy animacije i Apocalypto. jos je rano za neke prognoze ali kao sto mladjo rece cesto smo se opekli na bjutiful trejlere... ako ne zeznu pricu mozda ispadne sve super... jedino sto pouzdano znam jest da je District 9 jedan od onih filmova koji su must see u kinu neovisno o kvaliteti Avatara... (vidim da ga je netko vec spominjao na ovom topicu...)
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 13:35   #99
U traileru fale još samo Zergovi i Protossi.
__________________
Under stars enthroned, far above
hallowed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 13:58   #100
Quote:
hallowed kaže: Pogledaj post
U traileru fale još samo Zergovi i Protossi.
ima vremena za nastavke
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.