Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 16:53   #1
Znakovi koje ste ignorirali na početku posesivne/nasilne veze; za oba spola

velik broj vas je,pretpostavljam,bilo u nekoj vezi koju biste okarakterizirali kao nasilnu ili posesivnu (i ne mislim pritom nuzno na ekstreme,tipa batine ili izoliranje od prijatelja).
zanima me, jesu li postojali neki znakovi za uzbunu u prvih par dejtova?
znam da ih je tesko opisati,ali ako ima rjecitih,molim vas potrudite se

Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post

dokumenti za skinuti ako vam je lakše čitati:

Kako prepoznati pacijenta

Ljubav i Stockholmski sindrom
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
prijevod trećeg članka dr. joe carvera.

Poremećaji osobnosti (PO) - zlostavljači, manipulatori, i korisnici u vezama

http://www.scribd.com/doc/17429985/P...snici-u-vezama
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
Odličan intervju vezan za ovu temu:

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/...procitajte-ovo

Zadnje uređivanje Teta2U : 18.06.2013. at 15:28. Reason: dodavanje linkova
patuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:00   #2
Čim naslućuješ na dobrom si putu....opiši svoju situaciju, pa ćemo ti pokušati pomoći. Ne reagira svatko na isti način...netko će ti prigovarati za odijevanje, netko za frendice i frendove, a netko će ti jednostavno uputiti šamarčinu.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:14   #3
Huuh..tesko pitanje...pa recimo prvi znaci pretjerana ljubomora..zna biti simpaticno...al zato poslije.....
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:17   #4
ma ne trebam pomoc,pitam iz znatizelje.nakotilo se tih tema sa curama ciji su decki malo psihoticni pa eto...
ali recimo,neke stvari koje su me odmah u startu ohladile kod nekih decki su mi malo izgledale sumljivo,makar stvarno ne mogu znati da li bi to bas bila losa veza.naprimjer,ona idiotska tinejdzerska fora kad te decko kao iz zajebancije primi i nece te pustit u kombinaciji sa jos gluposti...no dobro.
ah,i zanimali su me znakovi na prvih nekoliko sastanaka,nitko ne samara tako rano,na srecu ili na zalost.vjerojatnije na zalost
patuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:24   #5
Quote:
patuljica kaže: Pogledaj post
ma ne trebam pomoc,pitam iz znatizelje.nakotilo se tih tema sa curama ciji su decki malo psihoticni pa eto...
ali recimo,neke stvari koje su me odmah u startu ohladile kod nekih decki su mi malo izgledale sumljivo,makar stvarno ne mogu znati da li bi to bas bila losa veza.naprimjer,ona idiotska tinejdzerska fora kad te decko kao iz zajebancije primi i nece te pustit u kombinaciji sa jos gluposti...no dobro.
ah,i zanimali su me znakovi na prvih nekoliko sastanaka,nitko ne samara tako rano,na srecu ili na zalost.vjerojatnije na zalost
Na zalost. Pocnu postepeno. Zavrse samarcinom (imala nesrecu da budem s takvom budalom-da je znakova bilo tokom prvih mjesec dana, postedjela bih se samara)
__________________
...could last for weeks untill I decide to wake up, take off my make up
Marguerite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:04   #6
Hm, potencijalni nasilnik ili posesivac:

-tokom vašeg razgovora kritizira tuđe cure ili žene općenito, ismijava ih
-priča o svojim bivšima kao da su sve bile drolje
-osjetljiv je na to ako se malo našališ na njegov račun pa reagira burno i negativno
-on osobno uglavnom nema baš smisla za humor kao i njegovo društvo
-nema poštovanja općenito prema ljudima
-nema previše bogatu komunikaciju

To su recimo neki od simptoma koji mogu ukazivati na to, a kad veza malo napreduje, onda može i:

-prigovarati ti za "pretjeranu šminku" i odjeću
-traži opravdanje za svaki tvoj banalan izlazak
-postavlja se kao da je bitniji čak od tvojih roditelja, što ujedno i ne poštuje tvoje roditelje
-ne poštuje tvoje prijatelje jer svjesno zna da bi ga mogli "prokužiti"
-zanima ga detaljno tko je to koga pozdraviš na ulici
-stalno je sumnjičav
-provjerava te i ispituje
-.......

Ma ima još toga, ali ono što možeš uvijek primjetit to je nepoštovanje, velika ljubomora, sarkazam.
I ono najbitnije, takav tip ne voli žene u pravom smislu... želi ih samo da ima tlo pod nogama i da može na njima iskalit svoj bijes i nezadovoljstvo, jer se jadan ne može nosit sam sa svojim problemima.
To važi za sve uzraste muškarca.
Grrrrr... ježim se od takvih!
Energija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:07   #7
Moj jedan bivsi je bio takav tip.

Prvo odmah da rascistimo nekoliko stvari. Nikad me nije udario, nikad nije bio nasilan u smislu kako to gledamo po televiziji - samar, modrice i slicno - niti blizu toga. Ipak, mene su jako smetali neki detalji fizicke naravi. Kad bih ja prigovorila, on je spomenuto smatrao zafrkancijom, a mene preosjetljivom. To je bilo nekoliko puta u pocetku nase veze i odmah mi se nije svidilo, ali sam bila premlada i nisam se bas znala snaci.

Npr. mi idemo gradom i razgovaramo. Nakon nekog vremena smo se u tiho posvadjali - nitko na nikoga nije vikao, nitko nas nije cuo (osim ako nije bas stajao iza nas i slusao). Ja sam u svadji objavila da za mene njegovi stavovi nisu prihvatljvi, da s njim necu na ljetovanje, da zelim odmak od situacije i da ne bih niti da se dalje vidjamo.

On kuzi stvar, nije mu po volji, ali hoce okrenut u svoju korist i zagrli me rukom preko ramena i krene neki saljiv tekst. Ja mu kazem da me pusti, da nisam dobre volje, a on nece i stisce me jos jace. E sad vazno je znat da ja nisam davala signale zafrkancije prije toga, da je on to znao i da sam bila ful ljutita prije nego je on krenuo sa grljenjem. To je bitno razlicito od onoga kad se cura poluzafrkava i samo ceka njegov povod pa da se prestane durit. I to njegovo grljenje je meni islo jako na zivce. On je htio da ja prestanem s ljutnjom i mislio me nekako primorat da se udobrovoljim.

Ali ja hodam s njim ulicom punom ljudi i ne mogu se oslobodit i dalje. Nije to sad trajalo dva sata, ali dovoljno da se osjetim potpuno nemocna. Nisam u zivotu bila u situaciji da se silom moram suprotstavljat i ne znam sta napraviti. Kad smo prosli pored nekog ulaza u zgradu istrgla sam mu se iz zagrljaja tako sto sam se sagnula i pobjegla u ulaz.

On je dosao za mnom i uopce nije kuzio zasto sam ga bijesna pitala "Jesi li ti normalan? Sto je ovo - demonstracija sile?" On se uozbiljio i rekao da pretjerujem. Otisla sam sama kuci i bila sam malo zbunjena jer kao nije on sad meni nista posebno ucinio, ali ipak... ja nisam imala izbora protiv njegove sile i to je ono sto kao jako mlada nisam bas kuzila. Nije se radilo o mojoj fizickoj povredi, vec o tome da se razgovaramo tako da ja ne mogu uzvratit jer je on jaci.

Slicno je bilo jos nekoliko puta kroz nekoliko godina. Osjecaj da razgovaramo silom i da on u nekom trenutku cini nesto sto on zeli, a ja ne mogu nista jer on ima vece misice je mene dovodio do ludila. Kao sto rekoh, bila sam nezrela i mlada.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:14   #8
vis vis,takve nekakve stvari su i mene smetale,naoko nista ozbiljno,ali se osjecas na neki nacin napadnutom.prilican turn-off.
patuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:26   #9
I jos jedan detalj.

Jednom me njegov prijatelj dok smo zajedno bili vani izvrijedjao onako u zajenabciji. Htio ispast zabavan pa se nije mogao sjetit necega mudrijega nego nasao se zajebavat globalno- kako zene ovo, kako zene ono, pa malo po malo zene su samo sta nije rekao glupe... Pretjerao je toliko da se meni na jednu njegovu recenicu digla kosa na glavi. A ovaj moj suti, na to ni zbora. Gleda i nista, a znam da se ne slaze, znam da vidi da ovaj melje bezveze i da mu treba malo skresat krila. Ali on nista. Konacno, to je njegov poznanik kojega ja taj dan prvi put vidim. Ja sam bila malo brza na jeziku pa sam sama uzvratila ne obaziruci se na mnogobrojno drustvo.

To mi je isto bio znak kakvog tipa imam sa sobom.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:36   #10
Quote:
patuljica kaže: Pogledaj post
vis vis,takve nekakve stvari su i mene smetale,naoko nista ozbiljno,ali se osjecas na neki nacin napadnutom.prilican turn-off.
Da, na TV vidis modrice i likove koje prijavljuju na policiju pa mislis - to sigurno nije to. Nismo mi odmah prekinuli jer je meni trebalo da shvatim. Ja sam mu i objasnjavala kako sam se osjecala, ali on nista to nije kuzio, osim sto je govorio da pretjerujem. A kroz objasnjavanje njemu sam sama skuzila. Cim nemam izbora i cim nismo ravnopravni radi toga sto on ima misice - to je primjena sile.

Zgodan primjer za razlikovanje uloga. U krevetu smo i sevimo se. Odlucimo da cu ja njega zavezat(!) jer nam je to oboma zabavno. I ja njega zavezem za krevet, ali tako da ga samo ja mogu odvezat. I kad smo se posevili, oboje sretni, ja odlucim bit malo drska i iskoristim situaciju da je on vezan i radim mu ono sto mene zabavlja, a njemu ide jako jako na zivce. I to traje kratko ali dovoljno da on poludi. Kako bi se on osjecao? Ja mu govorim da ne sizi i da je sve to igra. OK, meni da, ali njemu ne. To je primjena sile.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:40   #11
Navela sam primjer kojim sam istom liku samo usmeno navodila da shvati. Nisam nikad nesto tako napravila da ne bi sad Milica ispala siledjija.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:41   #12
Ja sam bila u takvoj vezi jednom ali nisam previse znakova prijmjetila u prvih mjesec dana,mozda jer sam bila zaludena njime. Al onda je pocelo-pitanja di,kako,skim idem vani i sta cu obuc.Sljedeci dan takoder ispitivanja koga sam vidla,jesam li (i kolko) pila,kako sam plesala...Trazio je i da mu uvijek kazem tko mi salje poruke i,kao sto je vec gore receno, da mu detaljno opisem ko je svaka osoba koju bi na ulici pozdravila. Takoder velika zelja da bude sa mnom kada bih mu rekla da se moram naci s nekim drugom,ismijavanje nekih mojih prijedloga/problema...Isto se bio sprijateljio s nekim mojim prijateljima kako bi i on prisustvovao nasim kavama.Eto,to je bilo 1. tromjesjece, kasnije pak prakticki nisam iz kuce mogla izac a da on to ne zna.
E i non stop me zvao ili mi slao poruke i ovijek je prvo pitanje bilo di sam.
cutiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:42   #13
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Moj jedan bivsi je bio takav tip.
Kad bih ja prigovorila, on je spomenuto smatrao zafrkancijom, a mene preosjetljivom. To je bilo nekoliko puta u pocetku nase veze i odmah mi se nije svidilo, ali sam bila premlada i nisam se bas znala snaci.
Ja nisam imala izbora protiv njegove sile i to je ono sto kao jako mlada nisam bas kuzila. Nije se radilo o mojoj fizickoj povredi, vec o tome da se razgovaramo tako da ja ne mogu uzvratit jer je on jaci.
Kao sto rekoh, bila sam nezrela i mlada.
Točno je tako bilo i kod mene. Ja sam jedva uspjela prekinut kada sam pozvala policiju njemu doma jer me zaključao u kuću i nije me puštao da izađem! A nakon prekida me još dugo dugo vremena uhodio i prijetio pištoljem!!!
To je bilo davno, tako da je sada sve ok, ali bilo je puno muke i bila sam se jako psihički razboljela...
Energija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:53   #14
Quote:
Energija kaže: Pogledaj post
zaključao u kuću i nije me puštao da izađem! A nakon prekida me još dugo dugo vremena uhodio i prijetio pištoljem!!!
prijetio pistoljem? Pa to je slucaj za policiju. Ja sam mislila da se ovdje prica o onim izmedju stvarima... primjena sile, a nije za zvat policiju...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:57   #15
E da, počeo je prijetit nakon prekida. A u vezi još nije bilo uzbune za policiju iako je bilo svih simptoma za potencijalnog psihopata. Tako da sam ga nakon prekida dala na sud! Nije bio lak period, ali prebrodila sam i to.
Energija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 19:47   #16
ne znam al meni je mučno kad vidim neke parove gdje cura nešto kaže a dečko joj odgovori "razbit ću te", "mogao bi te početi tući", "nisam te još dobro natukao, zato to govoriš" i sl. normalno, to je sve u stilu zajebancije, ali toliko mi to ružno zvuči da se upitam....
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 20:15   #17
nešto što sam primijetio me onako, intrigiralo...

možda nisam u pravu, možda jesam, vi ste tu da raspravite pošto nisam zatucan.


primijetio sam mnogo parova u kojima su dečki posesivci, nasilni i sl. Dosta ih i malo bolje poznajem.

No u tim parovima, cure su redovito onako "od svih označene" kao cure koje vole švrljat, koje se često nalaze s više tipova, dopisuju s njima, čak i varaju okolo... i sl.

Još nisam vidio vezu u kojoj je tip bio takav čudan prema curi, a gdje je cura okarakterizirana od društva kao normalna i ne-fufica.

jer kad se govori o nasilju/posesivnosti/ljubomori/trućtruć u vezi, uvijek se govori kako je muška strana divlja, luda, treba ju ubit i sl. A nitko se nikad u biti nije zapitao što ga je nagnalo da postane takav? Od mirnog dečka divljak?

Slažem se, takve manijake treba pošteno zatući, kazniti, zatvoriti! Ali nisu ni žene nevinašca kakvim se predstavljaju...


jebite mi mater i sl, al to je moje primjećivanje. društvo nas okarakterizira pa sam se eto usudio tako nešto reći...
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 21:37   #18
Quote:
ubojica_mekog_tuljca kaže: Pogledaj post

No u tim parovima, cure su redovito onako "od svih označene" kao cure koje vole švrljat, koje se često nalaze s više tipova, dopisuju s njima, čak i varaju okolo... i sl.

Još nisam vidio vezu u kojoj je tip bio takav čudan prema curi, a gdje je cura okarakterizirana od društva kao normalna i ne-fufica.

jer kad se govori o nasilju/posesivnosti/ljubomori/trućtruć u vezi, uvijek se govori kako je muška strana divlja, luda, treba ju ubit i sl. A nitko se nikad u biti nije zapitao što ga je nagnalo da postane takav? Od mirnog dečka divljak?
Ne kazem da nema puno takvih slucajeva,ali npr. ja sam bila u takvoj vezi,nisam bila okarakterizirana ko laka ni nisam stvarno provocirali ista ili sarala.Al ajde, jednom sam prije te veze (davno) bila prevarila decka. Moja jako dobra frendica je bila u istoj situaciji ali ona stvarno nije imala mrlje da dosjeu da se tako izrazim.Prvi decko joj bio,nikad ga varala ili sarala.Ostali skupa 4 godine, u zadnjih pola godine se promijenio i postao takav...
cutiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 21:40   #19
Quote:
ubojica_mekog_tuljca kaže: Pogledaj post

No u tim parovima, cure su redovito onako "od svih označene" kao cure koje vole švrljat, koje se često nalaze s više tipova, dopisuju s njima, čak i varaju okolo... i sl.

Još nisam vidio vezu u kojoj je tip bio takav čudan prema curi, a gdje je cura okarakterizirana od društva kao normalna i ne-fufica.
Tko su to "svi"? Čijeg društva?

Prvo odgovori na ta pitanja pa onda možemo nastaviti.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 21:44   #20
Quote:
ubojica_mekog_tuljca kaže: Pogledaj post
Još nisam vidio vezu u kojoj je tip bio takav čudan prema curi, a gdje je cura okarakterizirana od društva kao normalna i ne-fufica.
ja takvu kakvu ti opisujes nisam nikad vidjela.za dvije frendice znam da su svojevremeno imale problema sa pretjeranom ljubomorom decka,i gle cuda,objema je taj decko bio prvi jebac,prije toga su imale samo jednu ili dvije vezice,onako u pocetku srednje.
doduse,ako se kreces u krugovima u kojima se na maltretiranje cura i ne gleda bas ostro,onda je vrlo logicno da ce curu koja nije imala samo jednog decka u zivotu okarakterizirat kao fuficu.

Quote:
jer kad se govori o nasilju/posesivnosti/ljubomori/trućtruć u vezi, uvijek se govori kako je muška strana divlja, luda, treba ju ubit i sl. A nitko se nikad u biti nije zapitao što ga je nagnalo da postane takav? Od mirnog dečka divljak?
cura bi trebala imati doktorat iz psihickog zlostavljanja da od mirnog decka napravi divljaka i nasilnika.i opet je on i samo on odgovoran za to sto joj cini.ako mu je tako lose sa "fufom" (jebemti takav rijecnik da ti ga jebem ) nek ju ostavi.
patuljica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger