Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2011., 23:32   #161
Arrow

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Kakos e ukidaju živini toplomjeri?

Ja i malom po noći mjerim ispod pazuha...nije mi bitno jel 38.4 ili 38.6 bitno mi je da znam jel ispod ili iznad 38/39
Toplomjeri i tlakomjeri sa živom odlaze u povijest. Naime, još u travnju 2009., sukladno Direktivi EU 2007/51/EC, koja je tada stupila na snagu, zabranjena je proizvodnja novih proizvoda koji sadrže živu.
jvc007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 06:38   #162
Ja sam za povelike novce kupila taj za čelo u Njemačkoj. Neko (kratko) vrijeme je radio normalno, a poslije je izbacivao takve smiješne cifre (temp. sa 35 stupnjeva i sl.) da smo digli ruke od njega. Pokušavali smo naći nekoga tko bi ga baždario/popravio, ali ništa od toga. Ili to nisu radili ili bi bilo preskupo.

Onda smo nabavili Samsungov za uho i preporodili se.

Naravno, to se događalo prije nekih 4,5-5 god., možda se ipak nešto promijenilo u međuvremenu sa servisom, kvalitetom i sl.

A dok je mala bila baš bebač, najbolji nam je bio toplomjer-duda.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 08:31   #163
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A dok je mala bila baš bebač, najbolji nam je bio toplomjer-duda.
Moram te pitat da objasnis ovo gore pls! Kakva duda ko toplomjer?
Jesam nekaj krivo povezala?
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 08:58   #164
Arrow

Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Moram te pitat da objasnis ovo gore pls! Kakva duda ko toplomjer?
Jesam nekaj krivo povezala?
Nisi krivo povezala, imas obicnu dudu koja u sebi ima senzor za temperaturu i s gornje strane, koju gledas dok dijete doji imas mali digitalni ekrančic. Dok dijete duda ti mu izmjeris temperaturu.

Kazu da je jedan od najpreciznijih načina mjerenja temperature ispod jezika, to je oko što smo viđali kod amera na filmovima, a toga kod nas nisam vidio.
jvc007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:01   #165
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Moram te pitat da objasnis ovo gore pls! Kakva duda ko toplomjer?
Jesam nekaj krivo povezala?
Nisi ništa krivo povezala.

http://www.valmont.hr/products/DT-Du...-za-djecu.html

Ubaci samo "duda toplomjer" u Google i vidjet ćeš ih poprilično raznih. Mislim da ih ima u svakoj apoteci i svakoj trgovini koja prodaje i digitalne toplomjere, tlakomjere i sl. Samo obrati pažnju na oblik dude da bude što sličniji tvojoj "redovnoj" dudi varalici. Ja sam imala dvije i obje su pokazivale točno.

Stvar mi je bila genijalna, jedino što je to išlo samo dok je nismo odvikli od varalice...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:07   #166
jel te dude idu po veličinama???

a ove trakice za čelo... u tri apoteke u mom kvartu ih nema + apoteka kod cibone...
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:12   #167
ja imam tu trakicu za čelo još od kad sam ja bila mala i sad mi služi za moju djecu,zbilja je super,prislonim na čelo i odmah pokaže jel imaju ili ne,pa ako imaju tek ona idem mjeriti ali neznam di ima kupiti,ja bi si kupila još jednu,ova još valja jer sam isprobala ali za svaki slučaj
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:12   #168
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
a ove trakice za čelo... u tri apoteke u mom kvartu ih nema + apoteka kod cibone...
ljekarna talan u cvjetnom naselju ih ima sigurno
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:20   #169
eh dobro da znam ))))))

a ovih duda sam vidjela na aukcijama.....aukcije.hr
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:32   #170
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
jel te dude idu po veličinama???
Ne, ali ima ih raznih proizvođača, a skoro svaka ima drugačiji oblik, pa se lako izabere najprikladnija.

Ja sam inače jednu dobila od strine iz SAD koja je onda radila u jednoj tamošnjoj bolnici i rekla je da oni tamo bebama po bolnicama s tim mjere temperaturu. U početku sam bila malo nepovjerljiva, ali kasnije sam shvatila da to stvarno super funkcionira kod tako malih.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 12:37   #171
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
eh dobro da znam ))))))

a ovih duda sam vidjela na aukcijama.....aukcije.hr
Ja sam je kupila u Plodinama za 50kn. Imaju ih stalno.
__________________
19.02.2006. - rodila se naša ALESSANDRA

13.08.2010. - rodio se naš GABRIEL
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 12:44   #172
Moja neće taj toplomjer-dudu... Inače stalno ima dudu u ustima, ali taj toplomjer uopće ne doživljava kao dudu i vadi ga iz usta i igra se njime. Mi smo u Trstu u ljekarni kupili digitalni toplomjer za čelo, prisloni se na čelo nekoliko sekundi i poprlično je precizan. Koštao je 20 eura i ja sam u početku bila sumnjičava i provjeravala sa živinim toplomjerom, ali odstupanje mu je do nekih 0,2 stupnja, što je sasvim precizno!
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:45   #173
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nisi ništa krivo povezala.

http://www.valmont.hr/products/DT-Du...-za-djecu.html

Ubaci samo "duda toplomjer" u Google i vidjet ćeš ih poprilično raznih. Mislim da ih ima u svakoj apoteci i svakoj trgovini koja prodaje i digitalne toplomjere, tlakomjere i sl. Samo obrati pažnju na oblik dude da bude što sličniji tvojoj "redovnoj" dudi varalici. Ja sam imala dvije i obje su pokazivale točno.

Stvar mi je bila genijalna, jedino što je to išlo samo dok je nismo odvikli od varalice...
IDES! Zakon, hvala cure
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:41   #174
toplomjer za uho

imamo braunov toplomjer za uho samo nisam zadovonja nikako sa njim... masno smo ga platili... 500kn
ali evo danas joj mjerim temperaturu i u jednom uhu 37,5 a u drugom 38,3 dali je moguče da je tolika razlika u oba uha i kolika je na kraju ta temperatura'
čini mi se da je to bačen novac
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:44   #175
Ja cula da se kod tih u uhu toplomjera mora znat pod kojim kutom se stavi inace nemjeri dobro...
Znaci nemozes samo stavit u uho kako god neg bas mora odredjeni kut bit...eto ja tako procitala na netu,pa sad....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:51   #176
da ali u uputama piše da on neče mjerit kad nije pravilno namješten e sad... a nema šanse da joj mjerim sa ovim na živu... neda se ko da je netko kolje
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:59   #177
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
imamo braunov toplomjer za uho samo nisam zadovonja nikako sa njim... masno smo ga platili... 500kn
ali evo danas joj mjerim temperaturu i u jednom uhu 37,5 a u drugom 38,3 dali je moguče da je tolika razlika u oba uha i kolika je na kraju ta temperatura'
čini mi se da je to bačen novac
Temperatura od uha do uha varira zato jer ti ovisi koliko u svakom uhu ima sekreta
Stoga ni temperatura ne može biti uvijek ista..
Eto, tako nama objasnili u bolnici (a i oni koriste taj Braunov za mjerenja temp. )
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 10:19   #178
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Temperatura od uha do uha varira zato jer ti ovisi koliko u svakom uhu ima sekreta
Stoga ni temperatura ne može biti uvijek ista..
Eto, tako nama objasnili u bolnici (a i oni koriste taj Braunov za mjerenja temp. )

a takodjer ako se ne stavi dovoljno duboko u uhi tem nece bit dobro izmjerena


-inace neki ljudi i ispod pazuha imaju drugacije vrijednosti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 10:28   #179
A jest kompliciran .... I sta sad?!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 10:40   #180
Taj toplomjer ionako služi za okvirno mjerenje temp.
Najtočnije mjerenje se obavlja živinim toplomjerom
Fino, u guzu....

Ni jedno dijete to ne voli al što se mora...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.