Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 19:53   #1
Prevencija bolesti i unapređenje zdravlja

Prevencija je bolja

Prije malo vise od godinu dana gradski oci gradica Albert Lea u saveznoj drzavi Minnesota ozbiljno su se pozabavili sa zdravljem svojih gradjana. Previse bolest, previse lijekova, i veliki troskovi za zdrastvo.

Pokrenuli su akciju da se poboljsa zdravlje gradjana i za samo godinu dana postigli prosjecan gubitak tezine oko 1.5 kg. a prosjecan produzetak zivota cak 3.1 godine gradjana i jasno manji medicinski troskovi.

Evo sto su ucinili:

1/ Cigarete, ne samo upozorenje da pusenje steti, vec i slike bolesnog srca na kutijama i javnim mjestima.

2/ Organizirali grupe pusaca da se da zajednicki pokusavaju prestati pusiti, sa novcanim poticajem.

3/ Sagradili biciklisticke staze i staze za hodanje.

4/ Potaknuli restorane da sto manje sole hranu i takodjer isto u skolama.

5/ Grupno vjezbanje za svakoga tko to zeli.

6/ Subvencija (mala) za voce, povrce i zdrave namirnice.

I akcija uspijeva, cak i mnogi tvrdoglavi su vidjeli korist i ukljucili se u akciju.

Da li ce netko tako organizirati u Hrvatskoj, da vise Hrvati ne budu najbolesnija nacija u Europi.

Ne znam! Ali previse se novaca daje za "visoki" sport, a ne misli na obicne ljude.

www.zdravljeinfo.blogspot.com

Zadnje uređivanje Blues Dada : 16.02.2010. at 19:56. Reason: update
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 17:19   #2
Nema se šta za dodat.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 18:11   #3
Oprostite, ali ponovno o Dr. Oz-u: on tvrdi da je najbolji nacin za sprecavanje Alzheimer bolesti, od koje pati veliki broj starijih ljudi, igranje stolnog tenis, zbog koordinacije mozga i ruku. A dobar je i zbog vjezbe.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:21   #4
Neki dan postavio sam pitanje o prevenciji za bolje zdravlje na jednom americkom forumu. Jedan doktor mi je odgovorio da je vjezba/kretanje vaznija od pravilne ishrane , jer, po njemu, ako covjek vjezba onda ce i pravilnije jesti. Da li je bas tako?
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 18:31   #5
U djucerasnjem New York Times-u "kraljica" zdrastvenih kolumni Jane E. Brody (68 godina) ponovno pise, makar kako ona kaze to ce zvucati kao pokvarena gramafonska ploca, ali dalje cu to pisati, makar po 100-inu puta: "Za bolji i zdraviji zivot, pogoto kod starijih ljudi, potrebno je samo vjezbati, vjezbati i vjezbati. Redovita vjezba je jedini nacin za dobro zdravlje, a i to je besplatno". Bar nekoliko ljudi, o tome sto ja pisem, ce to potaknuti da vjezbaju, a oni ce mozda potaknuti i veci broj ljudi (isto misli i autor bloga, sa kojega je ovo preneseno)
Dva profesora sa americkih univerzita (dr. Marco Pahor i dr. Jeff Williamson), nakon istrazivanja brojnih studija o gerijatrickoj medicini isticu da je dokazano da fizicka aktivnost ima pozitivno djelovanje i prevenciju osteoartritisa, kardiovaskularnih bolesti, prevenciju padova i lom kukova, rak, dijabetis, osteoporosis, pretilnost, depresija itd.

Dakle sto cekamo, patike na noge i bar 10 minuta brzog hoda (ali sto vise to bolje)!

I osjecati cete se bolje!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 23:45   #6
Prevencija - ostati zdrav

Okružen sam mnogim dragim ljudima koji su suočeni s nekakvom bolesti/poremećajem/hendikepom i to mi samo pobuđuje zahvalnost Bogu za zdravlje i svjesnost o njegovoj važnosti.

Mislim da bi bilo dobro onda otvoriti temu o kojoj će se govoriti o prevenciji bolesti- kroz prehranu,tjelovježbu,redukciju stresa,redovitu kontrolu krvne slike itd itd...


Pa evo raspišite se- što vi činite kako biste ostali zdravi i u formi

Ja rekreativno trčim 2 puta tjedno (većinom rjeđe,ne stignem),kada sam u strci i hranom se loše uzimam ABC plus i Omega 3 kapsule,pokušavam smanjiti kavu i zamjeniti ju čajem i tako.
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 16:26   #7
..........

Pozzzz.......po meni se treba sto pravilnije hraniti,rekreirati se,misliti pozitivno i ako je moguce bit u pozitivnom okruzenju .........bit umjeren u svemu itd,itd da sad ne filozofiram..........evo i jedno pitanje jer zna netko koji magnezij kupiti (sumeci il u tabletama) da je kvalitetan i omega 3 kapsule (dali su dobre one iz dm-a) da ne bacam lovu bezveze samo na imena proizvodaca.............hvala
Brle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:07   #8
Quote:
Brle kaže: Pogledaj post
Pozzzz.......po meni se treba sto pravilnije hraniti,rekreirati se,misliti pozitivno i ako je moguce bit u pozitivnom okruzenju .........bit umjeren u svemu itd,itd da sad ne filozofiram..........evo i jedno pitanje jer zna netko koji magnezij kupiti (sumeci il u tabletama) da je kvalitetan i omega 3 kapsule (dali su dobre one iz dm-a) da ne bacam lovu bezveze samo na imena proizvodaca.............hvala
eto to je super,da si dajemo savjete

ja imam one od natural wealtha (omega3)... za magnezij ne znam,ne koristim
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 11:37   #9
Smile Savjeti o zdravog življenja jednostavno s 10 načina svaki dan

Hallo Semua, perkenalkan nama saya harjono saya berasal dari indonesia, saya tahu forum ini karena mengikuti link dari blog yang saya buat.. dan ternyata menarik juga bisa masuk ke forum ini, tadi sih pas daftar di kasih pertanyaan.. bingung juga jawabnya soalnya saya sendiri tidak tahu angka Croatia.. hehe tapi karena bantuan g translate ane bisa ngerti semuanya alhamdulillah ya allah..

Quote:
Pozdrav svima, ja predstaviti moje ime Harjono došao iz Indonezije, znam ovaj forum slijedeći link od bloga koji sam stvorio .. zanimljiv i očito također ići na ovom forumu, uvijek je odgovarao popis možete sumnjati .. odgovornosti i zbunjeni jer ne znam s brojevima Hrvatsku .. hehe: 503: ali zbog pomoći prevesti ane g mogu razumjeti sve: kava: Alhamdulillah ya Allah ..

Sati i sati vremena trošimo na bilo dnevnu rutinu. Počevši od rada, vježbanja ili čak i samo se družiti s rodbinom. No, jeste li ikada uzeti vremena za najmanje 10 različitih načina svaki dan.


1. Piti vodu



Gdje i na koji god uvjet da nikada ne smijemo zaboraviti piti vodu. Trebate najmanje šest šalica dnevno. Pokušajte piti vodu. Zapamtite, čaj i kava može učiniti dehidriran.




2. Rajčice



Rajčice su vrlo dobri u svim pripremama za antioksidansa. Rajčica može pomoći u borbi protiv raka. Ako vam se ne sviđa sirove rajčice, možete napraviti ili kupiti sok od rajčice, umak od rajčice ili zalijepite ima isti učinak menyehatkannya. Međutim, ne konzumiraju previše umak i rajčica jer sadrži konzervanse i bojila.



3. Ne zaboravite doručak



Ne propustite vaš doručak ujutro. Doručak i zdrav početak. Nepotrebno teške hrane. Vrlo brze hrane i zdrav kao jogurt, kruh voće također.



4. Ručno pranje



Često perite ruke, osobito nakon rukovanja objekata koji bi mogli biti gnijezdo bakterija ili virusa. Neki mnogi virusi se kretati kroz vaše ruke. Dizalo tipku, telefon, računalo i više. Kao što se često moguće držati ruke virusa pranje. Ne zaboravite oprati ruke nakon korištenja zahoda.




5. Četkica za zube



Operite zube najmanje dva puta dnevno. To se može spriječiti dentalnih bolesti. Napravite ovu naviku za vas.




6. Multivitaminski piće



Jednom u dok se ne bi trebao koristiti multivitamine. Ali, naravno, rezultat nije toliko nego što konzumiraju svježe voće. Ako ste pušač, a ponekad i kukast piće, multivitamine obično nisu vrlo učinkovit. Pasalny vitamin C treba dopuniti.




7. Izbjegavajte grickalice



Izbjegavajte grickalice / lagane obroke. Ako ste gladni, jedite jogurt, voćni sok ili jesti voće.



8. Vožnja s Good & True



Nesreće i dalje biti najveći. Nemojte zaboraviti pojas. Držite svoju sigurnost tijekom vožnje na cesti. Sigurnosni pojasevi trebaju biti navika, i ne zaboravite da ne koristite mobitele ako vozite automobil.




9. Beralilah Up Stairs



Kao vježbe, odaberite stepenicama umjesto korištenja dizala. Ako ste na 22. katu korištenje stepenicama popeti tri ili četiri etaže.



10. Dišite U - U



Učinite to redovito, a možete smanjiti razinu stresa. Osim vaše tijelo će biti osvježena s više kisika.
ArjunLap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.