Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2007., 15:59   #1
Prijedlozi za poboljšanje podforuma

Ovdje napišite sve za što mislite da bi bilo dobro uključiti, isključiti, premjestiti i slično.

Mislim da je najvažnije srediti top-teme (tj. sticky thread-ove), o čemu sam obavijestio svoje drugove moderatore.
Za sada imamo šest tema, što je stvarno previše, tim više što se neke koriste gotovo nikako i rijetko.

1. Pravila za tražit pomoć i pomaganje (sa zadatcima)
njena funkcija je preseljena u posebni podpodforum. ovu bi temu trebalo maknuti, najbolje ugurati u taj podforum, jer ovdje više nema svrhu.

2. Top tema Top-tema: IMF - Šah
iako me šah nimalo ne zanima, ima ljudi koji se time baš bave, tema ima 252 odgovora. dosta ljudi s PZ-a voli šah, pa nemam prigovora. neka stoji.

3. Top tema Top-tema: zanimljivosti...
ovo je potencijalna odlična tema.
definitivno bi se trebala preoblikovati u temu u kojoj bi se izvještavale trenutno zanimljive stvari. recimo ako je nešto trenutno zanimljivo, obavijestite i druge, da bi svi mogli gledati.
primjeri:
  • neuobičajeni oblaci, optički, električni fenomeni (ogromni oblaci vertikalnog razvoja, munje, zanimljivi cirrusi, pasunca, halo)
  • meteorski rojevi, bolidi koje ste upravo vidjeli (posebno ako su ostavili trag), konjukcije, pomrčine
  • značajni preleti (visoki i sjajni) ISS-a, Iridiuma, shuttleova
  • izvještavanje o potresu
  • najave zanimljivih znanstvenih emisija na TV i radiju, najave znanstvenih događanja, izložbi...
  • itd.

4. Top tema Top-tema: Besplatne on line knjige.
nikako micati. tema je čisto utilitarna, enciklopedijska.

5. Top tema Top-tema: Posljednje Pitanje
osobno, ne vidim nikakvog razloga da ova tema stoji na vrhu i najradije bih je degradirao u običnu temu, ali ako već mora (o tome se molim, izjasnite), neka se spoji sa:
6. Top tema Top-tema: Posljednje pitanje (Last Question) diskusije [SPOILERS] jer je ovo traćenje prostora - dvije top teme posvećene jednom književenom djelu, a nitko te teme više ni ne koristi.

-ovaj post je pod stalnom nadopunom
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:16   #2
Ma ja bi teme 5. i 6. promovirao u obicne teme. I umjesto njih otvorio novu temu 'ternutno zanimljive stvari i vijesti', koja bi obuhvatila ne samo dogadaje koje mozemo vidjeti, vec i zanimljive najave, istrazivanja, rezultate, bas kako je to Endimion napisao. Pustio bi temu 'zanimljivosti' odvojenu od ove gornje.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:31   #3
Ustvari be trebalo imat informacijski portal. Nego šta kažete na podforum novosti? Nova tema za svaku veću novost tako da se može na miru o istoj brbljat? (datumirat ih tako da se može sortirat abecedno i ko bog)
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:41   #4
AxMi, takva ideja bi još bila i dobra, no ono što bi ušlo u temu o kojoj govorimo El Tomo i ja, odnosi se na kratke, blic-vijesti. Recimo "iznad tog i tog grada trenutno prelazi nestabilni sustav oblaka s mnoštvom mammatusa, odite na balkon i pogledajte". O takvoj temi se baš i ne da blebetati. To su samo obavijesti, da ljudi mogu pogledati ima li što u ovom trenu vrijedno pažnje. Zapravo sve što sam nabrojao, spada u kratke i zanimljive stvari koje treba brzo ažurirati.
uglavnom, treba ažurirati i smanjiti nered. treba biti precizno i točno. (malo sam trenutno trzav na nered)


ali prvu temu definitivno treba škartirati.
inače, sad kad zavrući, iz naftalina treba izvući onu lanjsku temu o hlađenju jer je legendarna. idem je baš potražiti i bookmarkirati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:58   #5
Moji prijedlozi:
1. Banati moderatore.
2. Prebaciti ovaj forum da bude podforum od "Na rubu".
3. Staviti da svi članovi podforuma obavezno imaju svoju fotografiju na avataru.
4. U sigu svi moraju imati obavezni kratki haiku hvalospjev justapixelu.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:00   #6
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Moji prijedlozi:
1. Banati moderatore.
2. Prebaciti ovaj forum da bude podforum od "Na rubu".
3. Staviti da svi članovi podforuma obavezno imaju svoju fotografiju na avataru.
4. U sigu svi moraju imati obavezni kratki haiku hvalospjev justapixelu.

.
1. ne može.
2. hereza.
3. neki već imaju.
4. plati.


__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 21:46   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
AxMi, takva ideja bi još bila i dobra, no ono što bi ušlo u temu o kojoj govorimo El Tomo i ja, odnosi se na kratke, blic-vijesti. Recimo "iznad tog i tog grada trenutno prelazi nestabilni sustav oblaka s mnoštvom mammatusa, odite na balkon i pogledajte". O takvoj temi se baš i ne da blebetati. To su samo obavijesti, da ljudi mogu pogledati ima li što u ovom trenu vrijedno pažnje. Zapravo sve što sam nabrojao, spada u kratke i zanimljive stvari koje treba brzo ažurirati.
uglavnom, treba ažurirati i smanjiti nered. treba biti precizno i točno. (malo sam trenutno trzav na nered)


ali prvu temu definitivno treba škartirati.
inače, sad kad zavrući, iz naftalina treba izvući onu lanjsku temu o hlađenju jer je legendarna. idem je baš potražiti i bookmarkirati.
Novi podforum se lako otvori ako je mod PZ ujedno i admin
Ovo sa kratkim blic vjestima mi je ok ako se drži ažuriranim. Možemo probat. što da ne.

Ako gamad može astrologiju ganjat što nebi mi mogli neš korisno
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 22:08   #8
Netko je već predložio, a ja samo podsjećam, trebalo bi postaviti temu "FAQ" koja se ponavljaju svaka 2-3 mjeseca, kao "Paradoks blizanaca" i slično.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 22:12   #9
Da, i nastavak Pixelovih pravila
5. Svi ženski članovi moraju imati pinup mjere jasno označene
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 22:34   #10
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
AxMi, takva ideja bi još bila i dobra, no ono što bi ušlo u temu o kojoj govorimo El Tomo i ja, odnosi se na kratke, blic-vijesti. Recimo "iznad tog i tog grada trenutno prelazi nestabilni sustav oblaka s mnoštvom mammatusa, odite na balkon i pogledajte". O takvoj temi se baš i ne da blebetati. To su samo obavijesti, da ljudi mogu pogledati ima li što u ovom trenu vrijedno pažnje. Zapravo sve što sam nabrojao, spada u kratke i zanimljive stvari koje treba brzo ažurirati.
uglavnom, treba ažurirati i smanjiti nered. treba biti precizno i točno. (malo sam trenutno trzav na nered)
Evo, moj glas imate i za jedo i za drugo. Mislim kako su obje ideje vrlo dobre. Blic vijesti i dogadaji mogu ici u obliku top teme, a za najave, kvalitetne emisije i filmove, dogadaje ili rezultate moze ici sasvim poseban podforum. Doista, ako moze astrologija, mogu ici i 'Znanstvene novosti i najave'. Evo, sto se tice novosti i najava, ja to mogu za pocetak odrzavati i drzati 'zivim'.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 22:36   #11
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Moji prijedlozi:
1. Banati moderatore.
2. Prebaciti ovaj forum da bude podforum od "Na rubu".
3. Staviti da svi članovi podforuma obavezno imaju svoju fotografiju na avataru.
4. U sigu svi moraju imati obavezni kratki haiku hvalospjev justapixelu.

.
6. dodjeljivati karton za svaki znanstveni argument, i to zuti za logicki argument, a crveni za eksperimentalni dokaz. 3 kartona - ban i dozvola postanja samo na pdf 'Na rubu' slijedeca 3 mjeseca.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 09:47   #12
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Moji prijedlozi:
1. Banati moderatore.
2. Prebaciti ovaj forum da bude podforum od "Na rubu".
3. Staviti da svi članovi podforuma obavezno imaju svoju fotografiju na avataru.
4. U sigu svi moraju imati obavezni kratki haiku hvalospjev justapixelu.

.
Evo, ja sam ispunio zahtjeve norme pod 3. i 4.
Pod 1. ne mogu, ali sam, u duhu zakona, moderatore stavio na ignore.
Pod 2. je samo stvar forme, u praksi je to već ispunjeno.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:00   #13
ajmo onda maknuti "Pravila za tražit pomoć i pomaganje (sa zadatcima)", neka stoji na novom dijelu foruma, kao temelj. više sam alergičan na tu temu. zauzima mjesto.
tri puta stavim molbu da se ljudi koriste novim podpodforumom, zadnji put i u crveno, da se lakše uoči, i neeeee, jedan se javi i postavi pitanje.

"trenutne stvari" će sto posto biti ažurne. što se tiče ludih stvari na nebu, bar ja stalno "hang around", a el tomo daje iz same "košnice".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:41   #14
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam ispunio zahtjeve norme pod 3. i 4.
Pod 1. ne mogu, ali sam, u duhu zakona, moderatore stavio na ignore.
Pod 2. je samo stvar forme, u praksi je to već ispunjeno.
Aj cijenim trud i dobru volju, ali nije ti ono hajiku. 5-7-5!

A i malo si čudno ispao na fotografiji, preporučujem da pri ponovnom slikanju za forum slijediš ove upute:

KAKVA TREBA BITI FOTOGRAFIJA ZA PUTNU ISPRAVU
Za hrvatske putne isprave propisane su sljedeće veličine fotografija:
- za putovnicu: 35 x 45 mm
- za putni list: 30 x 35 mm
Fotografija mora vjerno prikazivati fotografiranu osobu s lica (en face), otkrivena čela, bez pokrivala za glavu (šešir, kapa, marama i dr.). Na fotografiji trebaju biti vidljiva oba oka (osoba ne smije imati sklopljene oči).
Glava osobe na fotografiji, od brade do tjemena, mora biti veličine 70 do 80 posto visine fotografije. Glava mora biti u sredini fotografije.
Iznimno, u slučajevima kada se prema narodnim običajima nosi pokrivalo za glavu, može se priložiti fotografija na kojoj je osoba pod pokrivalom, uz uvjet da je vidljivo lice osobe.
Fotografija bi trebala biti izrađena od za to stručnih osoba (fotografa), kako bi se postigla kvaliteta fotografije i sve ranije navedene veličine te drugi zahtjevi.
Fotografija ne smije biti izrađena na raznim aparatima za samofotografiranje (automatima), niti smije biti retuširana. Fotografija mora biti izrađena na bijelom, tankom, sjajnom fotopapiru.
Osvjetljenje mora biti adekvatno i jednoliko za snimanje lica koje osigurava prirodne tonove kože i koje osigurava visoki stupanj prikaza detalja (madeža, bradavica, ožiljaka i dr.), minimalizira sjene i refleksije.
Pozadina-podloga na fotografiji mora biti jednolika te se kod fotografija u boji koriste svjetle i blago kontrasne boje s obzirom na boju kose i lice fotografirane osobe. Za fotografije u boji mogu se upotrebljavati za pozadinu slijedeće boje: svijetlo plava, bež, blijedo siva, bijela i svijetlo smeđa. Pozadina ne smije biti tamna.
Posebnu pozornost treba obratiti pri fotografiranju male djece koja još ne mogu samostalno sjediti, kako bi bili udovoljeni svi navedeni zahtjevi. Preporuka je da takvo dijete roditelj za vrijeme fotografiranja drži u krilu, s tim da se na fotografiji u pozadini ne smije vidjeti osoba koja drži dijete.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 11:07   #15
Evo i ja sam sukladno pravilima dodao adekvatan sig.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 11:41   #16
evo ti ga na, jesi zadovoljan?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 12:00   #17
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Aj cijenim trud i dobru volju, ali nije ti ono hajiku. 5-7-5!

A i malo si čudno ispao na fotografiji, preporučujem da pri ponovnom slikanju za forum slijediš ove upute:

KAKVA TREBA BITI FOTOGRAFIJA ZA PUTNU ISPRAVU
Za hrvatske putne isprave propisane su sljedeće veličine fotografija:
- za putovnicu: 35 x 45 mm
- za putni list: 30 x 35 mm
Fotografija mora vjerno prikazivati fotografiranu osobu s lica (en face), otkrivena čela, bez pokrivala za glavu (šešir, kapa, marama i dr.). Na fotografiji trebaju biti vidljiva oba oka (osoba ne smije imati sklopljene oči).
Glava osobe na fotografiji, od brade do tjemena, mora biti veličine 70 do 80 posto visine fotografije. Glava mora biti u sredini fotografije.
Iznimno, u slučajevima kada se prema narodnim običajima nosi pokrivalo za glavu, može se priložiti fotografija na kojoj je osoba pod pokrivalom, uz uvjet da je vidljivo lice osobe.
Fotografija bi trebala biti izrađena od za to stručnih osoba (fotografa), kako bi se postigla kvaliteta fotografije i sve ranije navedene veličine te drugi zahtjevi.
Fotografija ne smije biti izrađena na raznim aparatima za samofotografiranje (automatima), niti smije biti retuširana. Fotografija mora biti izrađena na bijelom, tankom, sjajnom fotopapiru.
Osvjetljenje mora biti adekvatno i jednoliko za snimanje lica koje osigurava prirodne tonove kože i koje osigurava visoki stupanj prikaza detalja (madeža, bradavica, ožiljaka i dr.), minimalizira sjene i refleksije.
Pozadina-podloga na fotografiji mora biti jednolika te se kod fotografija u boji koriste svjetle i blago kontrasne boje s obzirom na boju kose i lice fotografirane osobe. Za fotografije u boji mogu se upotrebljavati za pozadinu slijedeće boje: svijetlo plava, bež, blijedo siva, bijela i svijetlo smeđa. Pozadina ne smije biti tamna.
Posebnu pozornost treba obratiti pri fotografiranju male djece koja još ne mogu samostalno sjediti, kako bi bili udovoljeni svi navedeni zahtjevi. Preporuka je da takvo dijete roditelj za vrijeme fotografiranja drži u krilu, s tim da se na fotografiji u pozadini ne smije vidjeti osoba koja drži dijete.

.
Eto, potpis sam uhajikavio, a slika je napravljena prema propisima.
Možda te buni što sam operirao uši?
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:44   #18
može li se na Quizorami [IMG] kôd staviti On?
zašto je Off, ne kužim?
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 22:43   #19
zahvaljujem na iscrpnom odgovoru
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 23:39   #20
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na iscrpnom odgovoru

ja nisam kriv
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.