Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 14:37   #1
PMF, biologija

Namjeravam je upisati sljedece godine pa bi bila jako zahvalana da ljudi koji su to studirali ili studiraju napisu svoja iskustva sa studijem.
Thanx!
Zvonchica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:53   #2
pa nije valjda da nema bas nikoga?!
Zvonchica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:56   #3
Ja upravo završavam smjer molekularna biologija. Moji utisci, iskustva?
Faks je vrlo loše organiziran i bolonja to nije promijenila. Nema dovoljno labaratorijskog kapaciteta, opreme pa je većina vježbi zasnovana na tome da se nas 15 sabije u neku sobicu i gleda šta asistent radi. Sve je uglavnom utemeljeno na štrebačini, profesora ima dobrih ali i senilnih baba koje nemaju pojma o čemu pričaju a neće u mirovinu.
Ekipa je hrpa kvazi intelektualnih snobova, opsjednuta prosjekom i kompeticijom.
Ali dobra je stvar što ti diploma daje puno opcija: možeš ići van, raditi u Plivi, na Rudjeru, u bolnicama, čak i u prehrambenoj industriji ili MUP-u (forenzika). Govorim o smjeru molekularna biologija, sa smjerom profesor biologije imaš puno manje opcija prilikom zapošljavanja.
Sretno.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 21:56   #4
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Ja upravo završavam smjer molekularna biologija. Moji utisci, iskustva?
Faks je vrlo loše organiziran i bolonja to nije promijenila. Nema dovoljno labaratorijskog kapaciteta, opreme pa je većina vježbi zasnovana na tome da se nas 15 sabije u neku sobicu i gleda šta asistent radi. Sve je uglavnom utemeljeno na štrebačini, profesora ima dobrih ali i senilnih baba koje nemaju pojma o čemu pričaju a neće u mirovinu.
Ekipa je hrpa kvazi intelektualnih snobova, opsjednuta prosjekom i kompeticijom.
Ali dobra je stvar što ti diploma daje puno opcija: možeš ići van, raditi u Plivi, na Rudjeru, u bolnicama, čak i u prehrambenoj industriji ili MUP-u (forenzika). Govorim o smjeru molekularna biologija, sa smjerom profesor biologije imaš puno manje opcija prilikom zapošljavanja.
Sretno.
Hmm.... Kako to da svatko sa mol. biologije kaze da su svi ostali papci, jedino on nije?

Ne slazem se da je sve utemeljeno na štrebačini ( osim prve godine ). To je daleko od istine. Ako je nekome to štrebačina, mozda to i nije faks za njega.


I vjeruj mi, u tim malim sobicama nauci se molekularne biologije u toj mjeri da ti vecina ljudi iz europskih jakih skola nije ravna. Isto vrijedi i sa ispitima. Uostalom, situacija nije takva kakvom je ti opisujes. Sto mislis, da vani svatko radi svoj pokus na vjezbama? Ipak je to fakultet, praksu steknes na drugim mjestima ( izrada diplomskog, rad na nekom projektu,...)

Ima dobrih i losih stvari, pogotovo ovo sta lakota kaze o starim profesorima.Al mislim da su najkritičniji otišli..ako se ne varam...Iako su meni najdrazi profesori bili oni stariji ...

Na kraju svega, nitko ti ne moze reci je li se isplati to upisati ili ne , najvažnije je što ti želiš. Ako želiš i voliš, onda upisi i neces požalit. Sretno !
kipios is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:42   #5
Nije riječ samo o vježbama, rijetki su ispiti bazirani na zaključivanju, problemskim zadacima. Molekularna biofizika i možda još par ispita su takvi a ostali su tražili bubanje. Ispit na koji sam ja najviše vremena potrošio je Zoologija, što je tragično i pokazuje kako je faks loše organiziran.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 12:19   #6
Ja sam na bioloskom odsjeku, za profesora biologije i kemije. I mogu ti samo rec, da sam znala da ce biti ovako nikada nebi upisala taj fax jer je sve neorganizirano i jako je tesko. Moras se pripremit, da na fax odlazis prije 7 ujutro, a dolazis doma u pola 9 navecer, da su profesori koma koji se boje prenijet svoje znanje na studente, da slucajno netko nebi bio bolji od njih, te da ti dekan prijeti da ce se on osobno pobrinut, da izgubis pravo na studiranje. Znam, da nisam nista lijepoga napisala, ali unatoc svemu meni je taj fax bila zelja jos od osnovne i koliko ga mrzim u trenutcima, toliko, ma jos i vise ga volim. Zato ako si na sve to spremna, samo naprijed. Ali nemoj upisivat moj smjer jer je najtezi na bioloskom odsjeku, upisi ili cistu biologiju ili molekularnu. Za molekularnu svasta pricaju, ali teze ju je upisat mego zavrsit. Koliko ja vidim i cujem, a dobro vidim i cujem taj smjer je dosta lagan.
Sretno!
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 12:49   #7
nije ti palo na pamet da su ljudi na molekularnoj, u velikom postotku, stvarno lumeni za biologiju i kao takvima im faks ne predstavlja strahovit napor. tvrditi da je molekularna najlaksi smjer na faksu je smijesno.
to sta ti cujes su price o profesorima koji favoriziraju molekularce, elitizmu koji se provlaci kroz smjer i glupavom sustavu koji ganja 5 iz svih kolegija.
nemoj vjerovati svemu sta cujes

@ zvoncica

prvo i najvaznije, sto bi htjela raditi nakon faksa?!
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 13:09   #8
Quote:
Zvonchica22 kaže: Pogledaj post
pa nije valjda da nema bas nikoga?!
da pokusas u pravom podforumu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=34781
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 14:11   #9
nemoj vjerovati svemu sta cujes

Kao prvo nije , da vjerujem sve kaj cujem, nego vidim na svoje oci i cujem na svoje usi, a kao drugo, nisam ja izmislila sve to o molekularcima, nego to i oni sami govore, a to je svim profesorima doslovno frva recenica koju kazu prije predavanja. Svaki dan sam na faxu i znam kak je i kakva je istina o tom faxu.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:59   #10
ok, ti svaki dan ja 6 godina pa eto svatko ima svoje misljenje
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:44   #11
Thanx!
Drago mi je da sam cula i neka losa iskustva jer do sada sam cula samo par dobrih pa mi to nije zvucalo uvjerljivo da je sve tako divno i krasno.
Sto se tice neorganiziranosti bila sam 2 godine na filozofskom tako da sam snalazenje u neorganiziranosti doktorirala.
ja bi upisala ili cistu biologiju ili ekologiju.
Zvonchica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:44   #12
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
ok, ti svaki dan ja 6 godina pa eto svatko ima svoje misljenje
Tako je. Netko je vise realan, a netko manje, ali nema veze. Cura, neka upise kaj zeli, ja sam rekla svoje misljenje i stojim iza njega.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 20:07   #13
Čini mi se kako ni samo molekularci kao ni samo profesori nisu kompetentni govoriti o tome kakva je razlika između smjerova, jer ni jedni ni drugi nemaju "ono drugo iskustvo", tj. molekularci ne znaju kako je profesorima i vice versa.

Budući da sam ja bio na oba smjera, ja sam kompetentan.

Postoji malo favoriziranje molekularaca kod nekih profesora, ali isto tako postoji i animozitet prema molekularcima kod nekih profesora. Sve u svemu, ista stvar, razlikuju se samo programi i stvarno je više bitno to koji ti predmeti više pašu, a ne kako se koji profesor ophodi prema tebi. A to da je molekularcima lakše, ja ne bih rekao. Profesorski smjerovi, koliko znam, nemaju ni fizikalnu kemiju ni molekularnu biofiziku, a biokemija im je par razina lakša od one na molekularnoj biologiji. Međutim, prof. smjerovi imaju (bes)kralježnjake (koji su izborni molekularcima) i tako... uglavnom, sve ovisi o afinitetima.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 22:56   #14
Da, kao što su ti napisali fakultet je neorganiziran, poprilično. I to nećeš moći uspoređivati sa filozofskim, predavanja su bila po čitavom Zagrebu (fizika i matematika U Bijeničkoj; kemija - Zvonimirova, Savska; Botanički kolegiji na Marulićevom trgu i Botaničkom vrtu, ostalo na Roosvelterovom, neki kolegiji i na Veterini i MEF, dio molekularne na Ruđeru...). Sada se malo manje seli ali ipak je i dalje velika gnjavaža. Koliko sam čuo sa Bolonjom je situacija još gora. Profesori kao i svugdje: neki izvanredni, drugi totalni čudaci - dobri ili loši, treći teški ridikuli i govna... Prije su bila četiri smjera: prof. biologije i kemije (najteži, to je bio i jedini smjer pri kojem ljudi nisu imali izbornih kolegija jer nije bilo vremena za njih), prof. biologije, te dipl. ing. molekularne i ekologije. Budala je bilo na svakom smjeru i ne treba generalizirati

Kolegiji, opet neki jako dobro isplanirani dok su drugi prezentirani na nevjerojatno dosadan, suhoparan i zastario način...

Za više informacija http://www.bius.hr/ forum
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:58   #15
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Da, kao što su ti napisali fakultet je neorganiziran, poprilično. I to nećeš moći uspoređivati sa filozofskim, predavanja su bila po čitavom Zagrebu (fizika i matematika U Bijeničkoj; kemija - Zvonimirova, Savska; Botanički kolegiji na Marulićevom trgu i Botaničkom vrtu, ostalo na Roosvelterovom, neki kolegiji i na Veterini i MEF, dio molekularne na Ruđeru...). Sada se malo manje seli ali ipak je i dalje velika gnjavaža. Koliko sam čuo sa Bolonjom je situacija još gora. Profesori kao i svugdje: neki izvanredni, drugi totalni čudaci - dobri ili loši, treći teški ridikuli i govna... Prije su bila četiri smjera: prof. biologije i kemije (najteži, to je bio i jedini smjer pri kojem ljudi nisu imali izbornih kolegija jer nije bilo vremena za njih), prof. biologije, te dipl. ing. molekularne i ekologije. Budala je bilo na svakom smjeru i ne treba generalizirati

Kolegiji, opet neki jako dobro isplanirani dok su drugi prezentirani na nevjerojatno dosadan, suhoparan i zastario način...

Za više informacija http://www.bius.hr/ forum
Slazem se sa svime recenim.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 07:14   #16
Quote:
ivana:-) kaže: Pogledaj post
Tako je. Netko je vise realan, a netko manje, ali nema veze. Cura, neka upise kaj zeli, ja sam rekla svoje misljenje i stojim iza njega.
i ja iza svojeg
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 22:15   #17
Quote:
Zvonchica22 kaže: Pogledaj post
Thanx!
ja bi upisala ili cistu biologiju ili ekologiju.
ekologija ti više ne postoji. sad postoji smjer znanost o okolišu, i vjeruj mi da to nije isto što i ekologija. Ovo ti je sad više mješavina zemljopisa i biologije. Preddiplomski studij biologije je vrlo dobar, i sam ga pohađam trenutno. Jedine zamjerke su direktno na PMF, a ne na kolegije. Moraš čekat satima ispred referade da bi nekaj obavila, raspored se sređuje 3 tjedna i slično. Oni koji su ti rekli da ćeš biti cijele dane na faksu, nije istina. Ja i ove godine kao i prošle imam cijeli jedan dan slobodan, bit ćeš cijeli dan na faksu ako putuješ izdaleka pa ti se ne isplati ići doma kad imaš neku srednje veliku rupu tipa 2 sata.
Neznam kak će se tebi svidjet ako upišeš, ali ja znam da bi ja ponovno upisal isti smjer bez puno razmišljanja
__________________
sex bez kondoma i zvijezda iz hong konga
dane18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 16:02   #18
Pozdrav

Ove godine sam završio 4. razred i imam izrazitu želju upisat molekularnu biologiju ali sam čuo priče da je jako teško upisat pa me zanima kakav je smjer biologije,ima li velikih razlika i kakva je situacija sa zapošljavanjem sa smjerom biologije

Hvala unaprijed 😊
dodo505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 16:54   #19
postoji tema

https://www.forum.hr/showthread.php?t=34781&page=130
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:05   #20
Bok svima! Imam jedno pitanje u vezi prebacivanja na diplomski studij.Studiram Biljne znanosti na Agronomiji i zanima me mogu li se prebaciti na diplomski studij eksperimentalne biologije(Botanika)? Zahvaljujem.
lou1333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.