Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 14:54   #21
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Imao sam sličan slučaj na poslu, ali se radilo o malom djetetu s leukemijom. Isto, kod vračeva, kristaloterapeuta, i ostalih gamadi koji su iscjedili desetine tisuća eura iz roditelja. Roditelji su se čak i zadužili kod jednog gospodina čije ime je bilo na vijestima (hint: Grčka-otmica potomka jednog vojnog lica-bijeg-suđenje)

Dijete na umoru, a oni i dalje cijede lovu "Još samo ovaj tretman, biti će bolje"

Htio bih vidjeti interakciju alternativca s čoporom bijesnih hijena...
Je, to lesinarsko izvlacenje para iz ocajnih familija koje se ne mogu pomiriti s neizljecivoscu bolesti svojih najblizih i koje, brat bratu, u tim situacijama stvarno ne razmisljaju svojom glavom (sto nije tesko razumjeti) nego se hvataju za slamke, je stvarno nesto najnize od najnizeg. Ako kojim slucajem pakao postoji, kladila bih se da je posebno gadan odjeljak rezerviran za takvu ekipu.

Za ekipu koja da 1000 eura za kremicu protiv celulita ili skidanje uroka me boli dupe, u krajnjoj liniji sami su si krivi sto su blesavi. Oni kojima netko blizak umire od bolesti kod koje medicina ne moze nista i koji traze cudotvorni spas za koji bi dali i gace na stapu jednostavno nisu u istoj poziciji kao prosjecna budala s manjkom pameti i viskom novca.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 08:50   #22
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Evo, našao sam u jednoj koverti (piše na njoj woo woo ) par papira.
kisikom obogaćena voda
mrsavim
ne pusim

Sal_mirabilis, to su oni letci koje si i sam vidio, zar ne? Ove sam pokupio u jednoj klinici.
Jap. Zadnji, a i ovi prije njega. Samo što su u Dubravi plakati formata A3 ili tako nešto.

Svi znaju za megapopularnu ogovodu koju pije čak i Madonna, pojam za zdrav razum i skepsu prema svemu sumnjivom?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 11:33   #23
Jutarnji pokazuje sve veće sklonosti širenju sustavnih idiotarija. Njihov novi feljton je očit primjer takove prakse.
Zna li tko za tog Trudeaua?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 11:58   #24


A ova kolekcija?

1. Čip kartica koja poboljšava okuse jela pića, uklanja štetna djelovanja (raznorazna)...
2. Čipovi za cipele - stimulira živčani sustav (počneš se nervirati jer si bacio lovu kroz prozor )
3. Sleep protection system čipovi - za lakši san
4. I kralj - čip koji štiti od štetnog zračenja mobitela - ali ne kvari prijem.

Molim obrazovanije od mene da kratko prokomentiraju...

ps. sorry, ne vidi se baš dobro, fotkao sam sa mobitelom...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 12:30   #25
@Sal: vidio sam tu knjigu na polici, nisam imao priliku listati. Lobi, to je to. Kao da on nije dobio neku dodatnu lovu za pisanje tih budalaština?

@daz: 1, 2 i 3 su potpuno šarlatanstvo, dok 4 ima neku malu osnovu. Malo reducira polje sa strane slušalice. I naravno, prijem je očito slabiji. No sve je to za quratz, kad antene više nisu isključivo kod uha. Dakle, isto prevara.


Inače, trebalo bi otići na NR i onda čeprkati po onom threadu o šarlatanima i prenijeti ovdje. Ako budem uhvatio vremena...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:03   #26
evo da podignemo malo temu

BIOG chip kartica

__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:29   #27
hahahaha, dobro, kako to uopće može raditi?

Malo sam tražio o tom "inovatoru".

Link na HRT, emisija Heureka.
Quote:
Poznati zagrebački inovator, magistar kemije Igor Dragojević (01/3764123, www.idra.hr), autor je mnogih zanimljivih inovacija. Uz pomoć njegove BioG čip kartice neutralizira se štetnost cigareta i njihova dima. Ova kartica ne smanjuje količinu dima, već neutralizira njegovo štetno djelovanje. Već nakon desetak dana potreba za cigaretom, kaže mr.Dragojević, se smanjuje, kao i pušački kašalj. Mnogi se već nakon tri mjeseca odriču cigarete koja im više ne čini zadovoljstvo. Mr.Dragojević izrađuje i ploče za zaštitu stana od štetnih zračenja i piramide s čip karticom. U prostorima gdje se ona nalazi, ljudi nisu napeti, nema svađa i bolje se osjećaju,kaže ovaj inovator.
Tip je CRACKPOT. Magistar kemičar? Može slobodno zapaliti tu diplomu jer mu ne služi ničemu.
Kako ovakvi uopće ulaze u te saveze inovatora, odakle bi ih trebalo tjerati tamjanom?
Još bolje, kako to uđe u ZNANSTVENO-OBRAZOVNU emisiju na HRT-u? Ma sramota, mogu se svi poklopiti ušima.

Ovo me podsjeća na jedno sranje koje se prodavalo, nekakve majice i gaćice na kojima je bio otisnut neki znak. I sad, kao, "taj znak te štiti". Hrpa sranja eto što.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 19:32   #28
Pogledajte ove debile!
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 15:08   #29
Je li tko danas gledao Potrošački kod na HRT-u?

"Uhvatili" su jednog šarlatana preko oglasa, koji tvrdi da dijagnosticira karcinom dojke pomoću "stanične memorije". Malo su ga ispitivali i tip je provalio svakakve gluposti.
Novinari su zvali Ministarstvo zdravstva koje je reklo da ono nije u nadležnosti za alternativnu "medicinu", nego da se te stvari rješavaju sudski, pravnim aparatom.

Pohvale HRT-u što su rekli da je povjeravanje života takvim "terapeutima" potpis smrtne kazne.

Zanimljivo je kako s jedne strane, HRT propagira šarlatanstvo preko emisije "Na rubu znanosti", a s druge strane ponekad da ovako nešto. Naravno, nisu se udostojili dobro to pokopati, pa je ispalo kao da se taj šarlatan ne bavi alternativnom "medicinom" (a bavi se), i da je ona sasvim OK stvar, te da je samo ovaj tip šarlatan. Trebali bi oni malo dublje prokopati... svašta bi se našlo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 15:27   #30
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
HRT propagira šarlatanstvo preko emisije "Na rubu znanosti"
Ne smatram da se šarlatanstvo uvijek propagira u emisiji na rubu znanosti. Iako većina emisija jest šarlatanstvo, zna se naći i interesantnih tema.
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 16:00   #31
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Ne smatram da se šarlatanstvo uvijek propagira u emisiji na rubu znanosti. Iako većina emisija jest šarlatanstvo, zna se naći i interesantnih tema.
Istina, no ne sjećam se kada su uopće imali medicinsku temu u kojoj nisu propagirali šarlatanstvo. I prava je sramota za HRT što tu emisiju propagira pod Znanstveno-obrazovnim programom, jer od znanosti u njoj nema ni z.
Na početku i/ili kraju emisije bi barem trebao stajati nekakav disclaimer u kojem bi se reklo što i kako jest. Do tada, emisija propagira šarlatanstvo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 17:22   #32
Žrtva koloidnog srebra na ebaumu

Evo nešto zanimljivo. Već svi znamo za onaj "quack medicine" ilitiga "snake oil" zvan koloidno srebro. To u zadnje vrijeme propagira par idiota, čak i po ovom forumu.
Na žalost, moderatori ih ne kažnjavaju.

Nema dokaza da, kada se uzima oralno, pomaže, dapače, ima dokaza da odmaže. Srebro je teški metal, dakle otrovno je. Iako se jako slabo otapa u tijelu, u koloidnom stanju ima veliku površinu pa nije uopće zanemarivo. Koloidne čestice su vrlo aktivne.

Na ebaumu je izašao jedan lijepi filmić kojeg nisam ni pogledao do kraja jer mi je sve jasno.
http://www.ebaumsworld.com/video/watch/62920

Papa štrumfovi svih zemalja, ujedinite se.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 19:07   #33
Err... kako je lik uopće s onim smečem uspio izvuči srebro u otopinu?

Golema razlika potencijala?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 19:52   #34
ajoj
znam to

bio je dokumentarac na TV-u o tome
koloidno srebro
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:45   #35
wow
i ja bih htjela biti plava i izbjegavati javna mjesta...

kaže da je poplavio jer je tu svoju otopinu trljao u kožu...imao je nekakvih problema s kožom
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 00:42   #36
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Err... kako je lik uopće s onim smečem uspio izvuči srebro u otopinu?

Golema razlika potencijala?
Ne znam jesu li u filmiću prikazali kako je to pravio, nisam gledao. No ako je u destiliranoj vodi između 2 elektrode vrlo visok napon i stvori se električni luk, da, otkidat će se komadići raznih veličina, pa tako i koloidni. Kad otopinu profiltrira, dobije nestabilni koloid koji teži pravoj heterogenoj smjesi. No on to valjda brzo popije, što li.
Najgore je to što tip to i dalje pije, ali manje. Hello, papa smurf?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 08:47   #37
Ne znam jeste li gledali onu reklamu za Dove kremu koja sprjecava starenje koze tako sto djeluje na DNA .
Inace su reklame za kremice i sl. najdebilnije.
__________________
The possession of anything begins in the mind.
Froyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 16:20   #38
Kad smo već kod koloidnog srebra, pogledajte što pričaju ovi.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 02:53   #39
Err... ovi prodaju neke madrace. Ne djeluju baš udobno kao moj dobri stari s oprugama, ali bar ne trpaju u njih magične magnete...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 03:02   #40
Nisam im kopao po stranici, ali imam doma reklamu na kojoj pričaju o koloidnom srebru.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.