Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 21:09   #1
Question Analne vrećice (žlijezde)

Pozdrav svima

Može li mi netko, detaljno, objasniti kako se prazne analne vrećice psu?
Ili me uputiti na stranicu na kojoj je objašnjeno, po mogućnosti sa slikama

Trebao bih zahvat izvršiti na jednom pekinezeru, a nisam u mogućnosti odvesti ga doktoru.

Unaprijed hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 16:27   #2
zar je stvarno situacija toliko izmakla kontroli da ga ne mozes odvesti veterinaru?

nemam link, ali svakako bi bilo dobro da ga ipak za prvi put odvedes vetu da mu on isprazni analke i neka ti pritom objasni kako se to radi

to i nije stvar za zezanciju
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 12:02   #3
Mojim curama to ne radi vet, već im ja povremeno fino dam da se napucaju junećih rebarca, dakle meso i kosti i da vidiš kad se počnu napinjat vani, Analke se isprazne same od sebe...
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 01:54   #4
Ja svom psu sama povremeno, kad vidim da se "vozi" na guzi, stisnem analke, ali samo onako izvana. Obavezno u kadi, da se poslije može fino oprati, a ne da mi zaštrca cijelu kupaonicu. On je doduše mlad (4,5 god), pa mu je sadržaj rijedak i fino se isprazni. Kod prijašnjeg psa sam skužila da je taj sadržaj u nekoj starijoj dobi postao jako gust, pa to više nisam mogla raditi na taj način, nego kod veta ili frizera na šišanju...A kosti, koliko znam i nije najpametnije davati psu, koliko god ih obožavao. Bolje krutu hranu - i za analke i za probavu.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 09:19   #5
Quote:
Špranja kaže:
Bolje krutu hranu - i za analke i za probavu.
Odkad dajem psu Canidae hranu nema više upale.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:48   #6
Quote:
Špranja kaže:
Ja svom psu sama povremeno, kad vidim da se "vozi" na guzi, stisnem analke, ali samo onako izvana. Obavezno u kadi, da se poslije može fino oprati, a ne da mi zaštrca cijelu kupaonicu. On je doduše mlad (4,5 god), pa mu je sadržaj rijedak i fino se isprazni. Kod prijašnjeg psa sam skužila da je taj sadržaj u nekoj starijoj dobi postao jako gust, pa to više nisam mogla raditi na taj način, nego kod veta ili frizera na šišanju...A kosti, koliko znam i nije najpametnije davati psu, koliko god ih obožavao. Bolje krutu hranu - i za analke i za probavu.
aj ti meni reci kako da ja to stisnem, pritisnem otvor ili šta
danas se i moja cijeli dan vozi na guzici i napinje al niš ne izlazi van konkretno nego kao neka tekućina
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:55   #7
odvedi je vetu; pokazat će ti kako se to radi.
a treba vidjet u kakvom su stanju analke; ako ne znaš kako se to radi, možeš psu prouzročit više boli; nego d adaš 40kn koliko to prosječno košta.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 02:10   #8
Slažem se s Tillom.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 12:16   #9
oke
budem
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 17:16   #10
40 kuna?! koji vet? adresa?
ja plaćam 80 kuna

svaki mjesec vodim peseka na pražnjenje analki uz obavezan pregled ušiju
već sam negdje napisala da se nikad nije vozio po ritici nego je mlatarao ušima
mislila sam da je upala ali su mi rekli da je to alergijska reakcija na upaljene analke. ne pomaže nikakva ekstra hrana, svaki mjesec ista priča: sve jače vrti glavom i ako odem tjedan dana kasnije uši su upaljene, pa kapanje surolanom dva puta dnevno, pa kontrola... užas!
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 21:49   #11
pa to je prosječno; ako ti ne šibnu još antibiotike.
nisam htjela napisat; ali kad već pišemo kod mojeg je to đabe; evala mu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 11:11   #12
ajme i moja mlati ušima sve u 16 a ja se čudim šta joj je
prvi put sam pročitala za to pražnjenje analka ovdje joooj kakva sam tuka
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 11:15   #13
ajde ne budi lina i sutra vetu; obavezno mu reci da mlati ušima jer neki to zaborave pogledat!
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 19:27   #14
Quote:
tilla kaže:
ajde ne budi lina i sutra vetu; obavezno mu reci da mlati ušima jer neki to zaborave pogledat!

hoću
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:15   #15
Analke

malo sam se ....naime, pas mi ima god i pol, a cistili smo ih samo jednom...a jedna zena mi je rekla da ona sa svojom pesicom ide vetu i ciste ih svakih mjesec-mjesec i pol, meni se to malo precesto cini...nemam pojima stvarno...pa me zanima kolko cesto treba vetu za to...
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:18   #16
Ovisi od psa do psa.


Upravo se i ja s analkama "zabavljam"
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:40   #17
Što rjeđe, to bolje...svakako manje od jednom mjesečno!
I ovdje smo nešto više govorili o analkama https://www.forum.hr/showthread.php?p=8533039
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:43   #18
ok...hvala ..
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:44   #19
e a analke se čiste samo kad smrde ili?

mi smo par puta zasmrdili ali je vet rekla da ne treba čistiti. a onda smo promijenili hranu i od tada ništa, kuc kuc o drvo.
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:34   #20
čiste se kad vidiš da se pas grebe, čoha, vuće guzu po podu i sl
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.