Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2009., 16:13   #1
Unhappy Prometna nezgoda - riješiti privatno ili sa osiguranjem - limarija

Danas sam udario covjeka (tocnije njegov auto). Kriv sam, nema se tu sto previse raspravljati.

Predlozio je da odemo do autolimara kojeg poznaje pa da ce on procjeniti kolika je steta pa da ja onda odlucim ocu mu platiti ili cemo ici standardnim postupkom preko osiguranja. Covjek je stvarno bio korektan i rekao da cemo rjesiti kako god meni odgovara. Dao sam mu kopiju osobne i police osiguranja.

Ovo mi je prva nesreca pa ni sam nisam pametan sto da napravim.

Nedavno sam osigurao auto i imali smo 20% bonusa. (55kW, Uniqa osiguranje)
Pretpostavljam da ako cu ici da osiguranje placa stetu gubim taj bonus i vjerovatno ce mi prisiti i nekakav malus.
I nije auto na mene registriran, na staru je.

Sto da radim?
Bilo kakva informacija/savjet ce mi pomoci.

I do koliko mi se uopce isplati placati tag autolimara? Vasa procjena stete...
Evo slike koje mogu pomoci:





Zahvaljujem
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:16   #2
ovo ti se vise isplati platiti iz depa , cca100€
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:23   #3
Ako imaš ti nekog limara ili netko od tvojih poznanika, probaj tako, možda te ispadne povoljnije. Ja sam jednom udario E280 CDI..šteta je bila oko 12 000 kn...našao sam limara koji mi je to popravio za 4500 kn..dakle, vidi, probaj, jer ovo mi se ne čini kao neka astronomska šteta, a i bez veze češ izgubiti bonus ako ideš na osiguranje.Probaj tako kako sam ti rekao.. Javi što si uradio!
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:36   #4
Rekao je covjek da cemo ici danas-sutra do tog njegovog autolimara koji je kao ok i jeftin pa da ce on to pogledati.

Ma ne cini se to niti meni kao nekakva velika steta. Ali idemo kod tog njegovog limara pa postoji mogucnost da me oderu (ne cini se covjek takav, ali nikada se ne zna). A vjerovatno ce trebati i lakiranje

I ja sam nekako skuzio da je bolje zaobici osiguranje kod ovakvih steta. Nikada se ne zna sto se moze jos dogoditi do 2010....

Biti cu pametniji nakon sto vidimo limara...

Ako netko ima jos kakav savijet...samo dajte...

Hvala jos jednom
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:49   #5
Uf,ovo bi te kod mog limara došlo cca 2kkn.I to da nisam vidio kakav je štok od vrata.Ja bih išao na varijantu sa osiguranjem.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 17:13   #6
Nominala kod limara je 100e po elementu (ti si oštetio dva elementa) + ravnanje zadnjih vrata oko 100e = 2000kn.
Po meni bolje plati jer se zna desiti da te osiguranje u proceduri mora prijaviti reketarima pa buš platil i kaznu za ugrožavanje prometa (500kn).
I još - plati limara od frajera jer ak bu imal reklamacija nebu se došel k tebi žaliti.
Lijepo od tebe što si fer i priznašpogrešku, a i oštećeni je fin ( da si mene lupil odma bi moral donesti 300e ili zovem murju) na žalost imam zbilja loša iskustva.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 18:27   #7
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Nominala kod limara je 100e po elementu (ti si oštetio dva elementa) + ravnanje zadnjih vrata oko 100e = 2000kn.
Po meni bolje plati jer se zna desiti da te osiguranje u proceduri mora prijaviti reketarima pa buš platil i kaznu za ugrožavanje prometa (500kn).
I još - plati limara od frajera jer ak bu imal reklamacija nebu se došel k tebi žaliti.
Lijepo od tebe što si fer i priznašpogrešku, a i oštećeni je fin ( da si mene lupil odma bi moral donesti 300e ili zovem murju) na žalost imam zbilja loša iskustva.
lupaš, neće te osiguranje cinkati muriji....

@******: gubiš svih 20% bonusa ak prijavite štetu na osiguranje,nećeš dobiti malus..... ako je šteta ko 2000 kn, čak ti se i isplati prijaviti?
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 19:00   #8
Evo bili smo kad autolimara i kaze da je popravak + lakiranje = 2700kn
Nesto mi je pokazivao na vratima da je pukao nekakav nosac...
S tim da je najskuplje lakiranje...



Sada je sve poznato... samo se jos moram odluciti sto cu...

Sto bi vi na mojem mjestu?
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 19:39   #9
Bolje da ide preko osiguranja. Recite, da se to dogodilo na parkingu ili dapace jos bolje negdje na privatnom zemljistu, kako policija nebi naplatila kaznu zbog nepostivanja prednosti, prebrze voznje....

Ti ces platiti skuplje osiguranje, ali ce to ipak biti jeftinije,nego da dajes svojih 2700 kuna. Cca 500 kuna ces izgubit kod osiguranja, ali onda ce ostecenik potrazivat novce od osiguranja a ne tebe. Uz to nema pravnih muljaza. Kriv si, mozda platis jos kaznu na policiji, ali onda nikad vise netrebas gledat tog lika.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 23:37   #10
tak sam i ja isto udario tipa,ništa strašno,malo udubio lim,otišli kod njegovog mehaničara koji je reko da je cijeli zadnji most otišo,to sam mu nabavio rabljeni (sve je išlo privatnim putem,nažalost,jer je on tako zahtjevao),rabljeni sam nabavio tek nakon što me u dogovoru s mehaničarom pokušao oderat 1000 eura za novi most (auto je bio prastari megane),a dogovor je bio da lakiranje ne treba,jer je kao stari auto...i tu počinju sranja,tip je krenuo prijetit da ako mu ne dam keš na ruke za limariju da će ić na sud,da će tražit odštetu za "ozlijede",uglavnom da će me jebat sa sudom,tako da sam mu popustio,dao keš za limariju,šta ću se s idiotom povlačit po sudu,student sam i nemam vremena za takva sranja....ali eto kasnije sam mu vratio,hehe,neću na net stavljat na koji način...jer nije baš legalan...
poantave preko osiguranja rješavat,ako treba i murju zvat
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 01:01   #11
Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post
tak sam i ja isto udario tipa,ništa strašno,malo udubio lim,otišli kod njegovog mehaničara koji je reko da je cijeli zadnji most otišo,to sam mu nabavio rabljeni (sve je išlo privatnim putem,nažalost,jer je on tako zahtjevao),rabljeni sam nabavio tek nakon što me u dogovoru s mehaničarom pokušao oderat 1000 eura za novi most (auto je bio prastari megane),a dogovor je bio da lakiranje ne treba,jer je kao stari auto...i tu počinju sranja,tip je krenuo prijetit da ako mu ne dam keš na ruke za limariju da će ić na sud,da će tražit odštetu za "ozlijede",uglavnom da će me jebat sa sudom,tako da sam mu popustio,dao keš za limariju,šta ću se s idiotom povlačit po sudu,student sam i nemam vremena za takva sranja....ali eto kasnije sam mu vratio,hehe,neću na net stavljat na koji način...jer nije baš legalan...
poantave preko osiguranja rješavat,ako treba i murju zvat
ako muriju nije zvao a ti da si svoj auto popravio može se j.....(nisam đubre ali takvog bi s guštom spustio)
trebao si ga odj.... jer je lihvar.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 01:19   #12
Ja ti isto savjetujem da ideš preko osiguranja. Nećeš puno popusta izgubiti (mislim da maximalno možeš izgubiti 15%) a možda već iduće godine i središ taj bonus u nekoj drugoj kući ako nekoga poznaš.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:23   #13
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
ako muriju nije zvao a ti da si svoj auto popravio može se j.....(nisam đubre ali takvog bi s guštom spustio)
trebao si ga odj.... jer je lihvar.
nažalost nisam stigao,vjeruj mi to je bio plan....ali ga je zadesilo nešto....hmmm...ekstremnije
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 16:17   #14
To ti ide po elementima.Evo kolko ja vidim prvo se treba malo izravnat a onda polakirat.Ja sam imo slično oštečenje na svom Puntu i procjena je bila 2000kn.
cj7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 16:59   #15
IMHO čim te neko vodi kod "svojeg" limara diži telefon i zovi osiguranje...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 18:05   #16
Majka od kolega:

Imala je slicnu "saobracajku" ko ti, znaci ne prevelik trosak. Onda je to kostalo oko 500 DEM (na oba auta).
Lik u Tipu je rako ,kako mu se zuri na sprovod (da, stvarno je isao na sprovod), pa da ce svak snosot svoju stetu, da netreba zvat policiju,itd...

Sve lijepo, kad nakon 2 mjeseca dodje sudski poziv i naravno lik nije znao nista o nikakvom dogovru ili krivnji.

Parnica je trajala preko 5 godina, platila je svoj popravak,zenska ja platila odvjetniku tko zna kolko, platila je sudsko vjestacenje ... Da bi na kraju sud presudio kako je krivnja 50% ,ali posto zena nije podnijela protutuzbu, onda ne dobiva nista, nego samo ovaj s Tipom.

Sve u svemu... jako skupa i duga kalvarija.

Rijesi preko osiguranja i gotovo. Platit ces 500 kuna policiji za prekrsaj i izgubiti 500 kuna bonusa na osiguranju i mirno ces spavat.

A ako ti je jeftinije dati 2700 kuna.. onda daj.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 16:52   #17
Klinac se zaletio biciklom u auto, Megane, ulubljena zadnja lijeva vrata i prednji blatobran, treba limarija i polakirati. Nije bilo uviđaja s policijom. Dogovor da štetu plate roditelji djeteta. Tražiti će izjavu da tipu ne duguju više ništa nakon što podmire troškove popravka. Izjavu će ovjeriti. Da li ima teoretske šanse da tip potegne sudsku tužbu?
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:27   #18
Ako je iz Zagorja onda nema teorije da prodjes bez tuzbe.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:30   #19
Quote:
******9 kaže: Pogledaj post
Danas sam udario covjeka (tocnije njegov auto). Kriv sam, nema se tu sto previse raspravljati.

Predlozio je da odemo do autolimara kojeg poznaje pa da ce on procjeniti kolika je steta pa da ja onda odlucim ocu mu platiti ili cemo ici standardnim postupkom preko osiguranja.

Zahvaljujem
Napisao si da je njegov limar procijenio popravak na 2.700 kn.

Zajebi sve kombinacije, za takve male stete ne mora se zvati policija, zato se dobije ono evropsko izvjesce o nezgodi, neka osiguranje plati stetu, zato si ga i platio, manje ces izgubiti nego da placas popravak vlastitom lovom.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 02:12   #20
moj slucaj, bila guzva i eto htio sam se okrenut na cesti, kolona ono nitko nikud, dao zmigavac, krenuo se okrenut a snjeg pada ko lud mrak, i nisam vidio da se zenska iza mene pomakla da me fino zaj... i tako sam ju poguzval po braniku dok sam isao u rikverc...
Mislim kasnije ona nije vidla zmigavac i slicna sranja (sto je najbolje tip se na isti nacin okrenul ispred mene nakon te nesrece 5 minuta poslije na drugom mjestu i nje mi palo na pamet pomaknuti se napred da ga odsjecem!
Onda je ona isla u neki servis gdje su procjenili stetu na 3000kn koliko je trazila od mene (kao popucali nosaci na braniku, a inace moras se potruditi da bi vidio stetu na vozliu)...
Kojih 3000, osiguranje i gotovo, skinuli 15% i sacuvali me natezanja i ucjena, sranja i sto je jos najbolje, lihvarili se sa njom.
Kako joj se procjenitelj nasmijao na onu cifru 3000 hehe to mi je bila neka satisfakcija s obzirom da se ponjela ko kokos u cijeloj toj prici) uglavnom odabr je bila jednostavna matematika 3000KN vs 720...mene je u totalu to kostalo 3 godine po 5% ili oko 720kn total (prva godina 15% pa sve manje) i to je sve!
Osim sto cuva novac, cuva i zivce, kad obavis procjenu stete u paru fino zaboravis sve ;-)
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.