Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 12:55   #1
Blog dizajn

Ne znam da li postoji već ova tema na forumu, ako postoji ja se ispričavam.

Evo ja bi nekog od vas znalaca sa html kodovima molila da mi pomogne napraviti dizajn bloga. Naime pokušala sam sama ali mi nije uspjelo, uvjek bi se pogubila u html kodovima i to ne bi na ništa sličilo. Blog kojeg pokušavam urediti ne bi bio moj osobni blog već jedna službena stranica. Nadam se da mi neko može pomoći
Little A. is offline  
Old 19.04.2011., 14:49   #2
sta ti treba?
Vezica is offline  
Old 28.04.2011., 13:44   #3
Quote:
Little A. kaže: Pogledaj post
Ne znam da li postoji već ova tema na forumu, ako postoji ja se ispričavam.

Evo ja bi nekog od vas znalaca sa html kodovima molila da mi pomogne napraviti dizajn bloga. Naime pokušala sam sama ali mi nije uspjelo, uvjek bi se pogubila u html kodovima i to ne bi na ništa sličilo. Blog kojeg pokušavam urediti ne bi bio moj osobni blog već jedna službena stranica. Nadam se da mi neko može pomoći
možda OVDJE nađeš nešto što ti bude trebalo.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Old 11.10.2011., 22:50   #4
Ja imam jednu molbu, ako bi mi netko mogao pomoći oko izmjene osnovnog dizajna bloga. Naime, sviđa mi se ovaj dizajn ali samo da je pozadina crna a slova bijela. Kak to napraviti?
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Old 12.10.2011., 07:48   #5
Dodaj ovo u CSS
Kod:
body{background:#000;}
.wrapper{color:#fff;}
K.Stjepan is offline  
Old 12.10.2011., 14:42   #6
Quote:
K.Stjepan kaže: Pogledaj post
Dodaj ovo u CSS
Kod:
body{background:#000;}
.wrapper{color:#fff;}
... Di je taj CSS?

Meni je HTML slaba strana...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Old 12.10.2011., 20:28   #7
U HTML predlošku pronađi ovo
HTML Code:
</head>
<body>
i napravi da bude ovako
HTML Code:
<style type="text/css" media="screen">
body{background-color:#000;}
.wrapper{color:#fff;}
</style>
</head>
<body>
Quote:
Meni je HTML slaba strana...
Pa onda se posveti sadržaju - budi kickass tamo gdje ti je jača strana
K.Stjepan is offline  
Old 12.10.2011., 23:21   #8
Quote:
K.Stjepan kaže: Pogledaj post
U HTML predlošku pronađi ovo
HTML Code:
</head>
<body>
i napravi da bude ovako
HTML Code:
<style type="text/css" media="screen">
body{background-color:#000;}
.wrapper{color:#fff;}
</style>
</head>
<body>
Fala!

Quote:
K.Stjepan kaže: Pogledaj post
Pa onda se posveti sadržaju - budi kickass tamo gdje ti je jača strana
Staraću se
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Old 26.10.2011., 01:31   #9
nešto me indirektno povezano s ovim zanima, kako "internalizirati" blog, odnosno da bude dostupan na guglu tražilici kad ukucam adresu ili copy paste riječi?
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Old 26.10.2011., 14:03   #10
Quote:
da bude dostupan na guglu
- originalan sadržaj
- tražen sadržaj
- adresa bloga ne smije biti "od jučer", znači treba neko vrijeme da googlebot dođe do tvog bloga (meni je trebalo 7 dana za blog.hr, ali i to varira)
- linkovi s drugih stranica prema tvom blogu
- ...

Potraži na netu SEO
K.Stjepan is offline  
Old 26.10.2011., 23:33   #11
Kako u html-u promijeniti font slova, recimo u Arial?
citadel is offline  
Old 27.10.2011., 07:08   #12
Odaberi
HTML Code:
<style type="text/css" media="screen">
body{font-family:arial;} /*za cijeli blog*/
p{font-family:arial;} /*samo za <p> element*/
</style>
</head>
<body>
Vidi ovo:http://www.w3schools.com/cssref/pr_font_font-family.asp
K.Stjepan is offline  
Old 02.02.2012., 12:17   #13
imam mali problem s izbornikom...želio bih da ako već nije u obliku slike, da bude stalan, jer kako se prozor browsera smanjuje automatski se izbornik s njim smanjuje, tj. odlazi u drugi red, i onda to izgleda užasno, a isto se događa i s 'boxom' gdje su postovi, pa tako boxovi dolaze u prvi plan

također, je li moguće uz to da bude stalan (izbornik) premjestiti ga, jer htio bih ga niže, točnije tu gdje se sada nalazi ime kluba, ili između headera i 'boxa' za postove

pogledajte pa recite kaj mogu napraviti: http://nk-nedelisce.blog.hr/
__________________
Jebeš potpis na kojem ništa ne piše.
deni-15 is offline  
Old 15.02.2012., 18:43   #14
Menu za blog.

Sve mi je jasno ali mi nije jasno kako da napravim menu za blog? :/
tinazgb123 is offline  
Old 23.02.2012., 01:07   #15
bi neko mogo znat možda rješenje mog problema.
prije sam se bavio CSSom i dosta sam ga kužio i radio svašta. Ali nekih 4-5 godina nisam ga ni tako. sad se opet vraćam tom poslu i treba mi da još toga pohvatam. Ono kaj me muči je to da bi htio stavit jednu sliku u pozadinu a da mi bude fiksirana (no-repeat) ali i da bude jednako vidljiva na 17" i 21" monitoru - znači rastezljiva tj da se automatski prilagodi širini i visini monitora - malom i velikom. Kužite kaj mislim?
zmayo is offline  
Old 27.02.2012., 07:09   #16
Stavi je da bude velika za 21'' i/ili definiraj dimenzije u postocima (ne u pikselima)... guglaj jer ima dosta CSS rješenja tog problema
K.Stjepan is offline  
Old 27.02.2012., 12:14   #17
Ma jesam, al nisam našao riješenje ono kaj meni treba.. malo je teško nać sliku kakvu bi ja htio za 21" pa bi da se slika "rasteže" ovisno o veličini monitora
zmayo is offline  
Old 07.03.2012., 23:02   #18
Na svome blogu sam umetnuo video player tako da sam umetnuo html code, kojega sam dobio na stranici http://bambuser.com/
Htio bi pisati tekst desno od playera ali neda mi, sav tekst kojega upisujem odlazi ispod playera. Vjerovatno treba upisati neke komande u html-u
Pogledajte blog http://cropape.blog.hr/ i ako neko zna da mi objasni kako to izvesti.
Evo koda kojega sam dobio za taj player:
<object id="bplayer" classid="clsid27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" width="440" height="807"><embed name="bplayer" src="http://static.bambuser.com/r/player.swf?username=cropape" type="application/x-shockwave-flash" width="440" height="807" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" wmode="opaque"></embed><param name="movie" value="http://static.bambuser.com/r/player.swf?username=cropape"></param><param name="allowfullscreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><param name="wmode" value="opaque"></param></object>
verdan is offline  
Old 07.03.2012., 23:15   #19
jesi se probao igrat veličinama videa - ovo 440 i 807. ovo mi se čini nekak veliko pa možda zato..probaj smanjiti je vidim da ti je blog dosta uski
zmayo is offline  
Old 08.03.2012., 08:37   #20
Ma jesam, mjenjao sam i velićinu videa ali uvijek isto.
Nije mi jasno zašto se ne može tekst upisivatidesno od video playera (u onome plavome dijelu) jer mi je ovako glupo, pola screena je prazno.
Ne vjerujem da ne postoji način, upisivanjem nekih komandi u HTML cod.
verdan is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.