Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2010., 15:54   #7041
Quote:
Galandriel kaže: Pogledaj post
Vjerujem,očito! Valjda su to kineski materijali
Ovi materijali nikada nisu vidjeli Kinu. Inače ako vam je teško za kvalitetu dati malo više uvijek imate socijalne materijale, barem su bijeli ako ništa drugo ....
Krumpir is offline  
Old 20.04.2010., 21:24   #7042
Je li netko zna koji zubar u Splitu obavlja izbjeljivanje zubi lampom (tip zoom 2)?

Hvala unaprijed
ricava22 is offline  
Old 20.04.2010., 23:55   #7043
Popravljo sam jedinicu gore desno. Sad mi je osjetljiva na hladno, oće to prestat s vremenom il da odem ponovo kod zubara?
Luyindula is offline  
Old 21.04.2010., 01:16   #7044
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Popravljo sam jedinicu gore desno. Sad mi je osjetljiva na hladno, oće to prestat s vremenom il da odem ponovo kod zubara?
normalno je...ukoliko je dublji karijes, takva preosjetljivost moze potrajati par dana....
Chain is offline  
Old 21.04.2010., 12:23   #7045
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Ovi materijali nikada nisu vidjeli Kinu. Inače ako vam je teško za kvalitetu dati malo više uvijek imate socijalne materijale, barem su bijeli ako ništa drugo ....
Evo ako se ne varam riječ je o materijalima tvrtke Dentsply DeTrey,Švicarskog proizvođača te s Ivoclarom .Njih moja dr.koristi! I koliko su dobri ???

Zadnje uređivanje Galandriel : 21.04.2010. at 12:46.
Galandriel is offline  
Old 21.04.2010., 23:08   #7046
Quote:
Galandriel kaže: Pogledaj post
Evo ako se ne varam riječ je o materijalima tvrtke Dentsply DeTrey,Švicarskog proizvođača te s Ivoclarom .Njih moja dr.koristi! I koliko su dobri ???

I oni imaju gradaciju unutar sebe.... NPR Ivoclare ima po meni i najgore a i najbolje kompozitne materijale na svijetu.
Krumpir is offline  
Old 21.04.2010., 23:40   #7047
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
I oni imaju gradaciju unutar sebe.... NPR Ivoclare ima po meni i najgore a i najbolje kompozitne materijale na svijetu.
Definitivno-što je i razumljivo kao i bilo koji proizvođač tj. brand ,
no moraš priznat da sam bio uporan! Pozz
Galandriel is offline  
Old 22.04.2010., 00:54   #7048
Potamnio zub dva sata nakon dolaska od zubara

ovako: decko mi ima probleme sa zubom a tek sutra u 17 ide po drugo misljenje ja bi do tad njih nekoliko jer neznam koji je ovo sad vrag. radi se o petici dolje lijevo. naime, u podrucju 5, 6 i 7 zuba nije znao tocno di locirat imao je ostre bolove na hladno ali koji bi se javljali tek 3-4 sek nakon sta bi popio.
ode kod zubara i ona kaze hm hm ne znam koji je dal 5 ili 6 hm hm.. ajde pa otvorit cemo peticu nakon slikanja (inace kao komentar na tu sliku sestra je komentirala: ja tu nista ne vidim, na sta joj je ona bahato odgovorila: ti prvo moras zavrsit stomatologiju da bis vidjela sta ja vidim). i ona otvori i prcka i brusi i kao da da karijes je i brusi i sta je bilo izvadila mu zivac. nek dode za cca 3 tjedna. medutim, bol nije prestala, samo se umanjila.
ona kaze sad cemo pocistit kanale i krene. nakon sta mu je "navodno" zivac izvaden i iz nekog razloga dana anestezija pocela je rovat sa iglicima a njega je boljelo kao da mu cacka po zivcu. zatim je mijenjala velicinu iglica i nabijala na silu u zub prilikom cega je cuo kao da iglica probada kroz celjust a sve to je bilo popraceno ogromnom kolicinom boli te kad je isao ispirat kod nje pljuvao cistu krv. zatvorila je zub. dosao je doma i nakon dva sata zub mu je posivio!!!! nabija ga za poludit a ona najavljuje da ce bol trajat od 7-14 dana!!! to nije nesto normalno, sta mu je sprckala???
Ana.B is offline  
Old 22.04.2010., 03:53   #7049
Quote:
Ana.B kaže: Pogledaj post
ovako: decko mi ima probleme sa zubom a tek sutra u 17 ide po drugo misljenje ja bi do tad njih nekoliko jer neznam koji je ovo sad vrag. radi se o petici dolje lijevo. naime, u podrucju 5, 6 i 7 zuba nije znao tocno di locirat imao je ostre bolove na hladno ali koji bi se javljali tek 3-4 sek nakon sta bi popio.
ode kod zubara i ona kaze hm hm ne znam koji je dal 5 ili 6 hm hm.. ajde pa otvorit cemo peticu nakon slikanja (inace kao komentar na tu sliku sestra je komentirala: ja tu nista ne vidim, na sta joj je ona bahato odgovorila: ti prvo moras zavrsit stomatologiju da bis vidjela sta ja vidim). i ona otvori i prcka i brusi i kao da da karijes je i brusi i sta je bilo izvadila mu zivac. nek dode za cca 3 tjedna. medutim, bol nije prestala, samo se umanjila.
ona kaze sad cemo pocistit kanale i krene. nakon sta mu je "navodno" zivac izvaden i iz nekog razloga dana anestezija pocela je rovat sa iglicima a njega je boljelo kao da mu cacka po zivcu. zatim je mijenjala velicinu iglica i nabijala na silu u zub prilikom cega je cuo kao da iglica probada kroz celjust a sve to je bilo popraceno ogromnom kolicinom boli te kad je isao ispirat kod nje pljuvao cistu krv. zatvorila je zub. dosao je doma i nakon dva sata zub mu je posivio!!!! nabija ga za poludit a ona najavljuje da ce bol trajat od 7-14 dana!!! to nije nesto normalno, sta mu je sprckala???
hint....ima i drugih stomatologa u gradu...pokusajte s njima...
Chain is offline  
Old 22.04.2010., 10:26   #7050
Nije mu dobro "ubila živac" stomatologija nije moje područje u smislu struke ali sam na svojoj koži iskusio - preporuka - nać boljeg zubara, ozbiljno...

Zadnje uređivanje yedwy : 22.04.2010. at 11:52.
yedwy is offline  
Old 22.04.2010., 10:54   #7051
Quote:
Ana.B kaže: Pogledaj post
ovako: decko mi ima probleme sa zubom a tek sutra u 17 ide po drugo misljenje ja bi do tad njih nekoliko jer neznam koji je ovo sad vrag. radi se o petici dolje lijevo. naime, u podrucju 5, 6 i 7 zuba nije znao tocno di locirat imao je ostre bolove na hladno ali koji bi se javljali tek 3-4 sek nakon sta bi popio.
ode kod zubara i ona kaze hm hm ne znam koji je dal 5 ili 6 hm hm.. ajde pa otvorit cemo peticu nakon slikanja (inace kao komentar na tu sliku sestra je komentirala: ja tu nista ne vidim, na sta joj je ona bahato odgovorila: ti prvo moras zavrsit stomatologiju da bis vidjela sta ja vidim). i ona otvori i prcka i brusi i kao da da karijes je i brusi i sta je bilo izvadila mu zivac. nek dode za cca 3 tjedna. medutim, bol nije prestala, samo se umanjila.
ona kaze sad cemo pocistit kanale i krene. nakon sta mu je "navodno" zivac izvaden i iz nekog razloga dana anestezija pocela je rovat sa iglicima a njega je boljelo kao da mu cacka po zivcu. zatim je mijenjala velicinu iglica i nabijala na silu u zub prilikom cega je cuo kao da iglica probada kroz celjust a sve to je bilo popraceno ogromnom kolicinom boli te kad je isao ispirat kod nje pljuvao cistu krv. zatvorila je zub. dosao je doma i nakon dva sata zub mu je posivio!!!! nabija ga za poludit a ona najavljuje da ce bol trajat od 7-14 dana!!! to nije nesto normalno, sta mu je sprckala???
Neću ulaziti u odgovore zašto je boljelo, ali ponekad je prisutna velika količina krvi pri vađenju živca. Pogotovo ako je živac bio upaljen i bolio ( ovi simptomi koje navodiš tome odgovaraju). Zub je posivio jer krvarenje nije zaustavljeno prije zatvaranja zuba, pa se hemoglobin oksidirao i ušao u dentinsku strukturu. Nažalost ta boja je najvjerojatnije trajna.
Boli još uvijek jer krvarenje stvara pritisak u zubu.
Da li je tako trebalo biti? Nije. Postoje načini na koji se ovakve situacije rješavaju puno ugodnije, ali to što je napravljeno neće utjecati na konačni ishod liječenja.
I da, sestre stavrno nisu osposobljene za čitanje i komentiranje RTG snimaka.
borna07 is offline  
Old 22.04.2010., 19:16   #7052
Ne znam da li pitam na pravom mjestu, a ne bi htio odmah otvarati novu temu za ovo...

Zanima me da li netko pacijent stomatologa Štambuka, poliklinika Štambuk u Zvonimirovoj?

Zanima me kakav je zubar i kako se otprilike kreću cijene pregleda, popravka i sl.?

U blizini mi je, pa se mislim naručiti na kontrolu, a nisam do sada ništa čuo o njemu, a preko googla baš i nisam našao ovo što me zanima.

Zadnje uređivanje Nano_ : 22.04.2010. at 19:23.
Nano_ is offline  
Old 22.04.2010., 20:19   #7053
GUM Original White

Ej!
Ima li tko iskustva s pastom za zube GUM Original White? Ja sam kupila pastu, četkicu, vodicu za ispiranje i sad stedim za zubni konac. Iako je zena u ljekarni rekla da nema abrazivnih svojstava (ili minimalnih), ipak me zanima jos koje misljenje.
Hvala!
-Lydia- is offline  
Old 23.04.2010., 18:53   #7054
ok ljudi, znate li možda kolika je cijena porculanskih ljuskica.......da li je itko bio u dr. štimac?
a ovaj topik sa zubarskim pitanjima je glupost, šta nije napravljena podjela na liječenje zubi, popravljanje, estetika, ja bih kao trebala u ovih 175 str naći da li je itko napisao išta o ljuskicama ....
anita j is offline  
Old 23.04.2010., 19:11   #7055
Quote:
anita j kaže: Pogledaj post
ok ljudi, znate li možda kolika je cijena porculanskih ljuskica.......da li je itko bio u dr. štimac?
a ovaj topik sa zubarskim pitanjima je glupost, šta nije napravljena podjela na liječenje zubi, popravljanje, estetika, ja bih kao trebala u ovih 175 str naći da li je itko napisao išta o ljuskicama ....

Kako kod koga, ali cca od 1700kn pa do nekih 2500
Krumpir is offline  
Old 23.04.2010., 19:39   #7056
Quote:
ivanavelika kaže: Pogledaj post
Evo jedne preporuke za stomatologa:
Ivana Kožulj dr.dent.med - ja sam zadovljna pa eto - vi probajete.
BTW on ima ordinaciju u Velikoj Gorici. Ja radim u Buzinu pa mi nije teško, ali bi išla ionako jer dobro radi.
Ne znam da li ima web, ali znam da ima stranicu na facebooku. Potražite pod Ivana Kožulj dr.dent.med
Od 39 postova koliko imaš na ovom forumu, na 10 sama sebe reklamiraš. Stvarno si više dosadna.
Pomozi ljudima kojima treba pomoć, kao i mi ostali (ako znaš i želiš), ali ove reklame mi je već puna kapa!

Modovi, gdje ste?
borna07 is offline  
Old 23.04.2010., 22:24   #7057
pozdrav svima!
moj problem! dvojka gore desno, popravljana 2008. i sad buknula, moj stomatolog je otvorio, pukla mu iglica, izvadio iglicu, ali gutaperka se razlila unutar mesnog tkiva na kojem je granulom...
sad išla u dubravu, naručili me na apicotomiu i PK zuba..
dijagnoza mi je "Ostitis periapicallis chronica 22 et corpus alienum in reg 22".
molim vas da mi pojasnite značenje dijagnoze i kako se provodi apicotomia..
hvala!!!!
__________________
Svaki čovijek dijete je svojih postupaka!!! :)))))
morning_dew is offline  
Old 24.04.2010., 21:20   #7058
Quote:
morning_dew kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
moj problem! dvojka gore desno, popravljana 2008. i sad buknula, moj stomatolog je otvorio, pukla mu iglica, izvadio iglicu, ali gutaperka se razlila unutar mesnog tkiva na kojem je granulom...
sad išla u dubravu, naručili me na apicotomiu i PK zuba..
dijagnoza mi je "Ostitis periapicallis chronica 22 et corpus alienum in reg 22".
molim vas da mi pojasnite značenje dijagnoze i kako se provodi apicotomia..
hvala!!!!
Dijagnoza na Hr ti glasi: kronični upalni proces zuba 22 i strano tijelo u području zuba 22.
Dakle, sve ono što i piše u postu: granulom i razlivena gutaperka.
Apikotomija je zahvat gdje se kroz kost dođe do procesa, očisti se granulom, kod tebe i gutaperka i odreže vršak korijena koji je zahvaćen granulomom. Rana se potom sašije.
Ako op bude uspješna, nastalu rupu će zatvoriti novostvorena kost za 3-4 mjeseca.
borna07 is offline  
Old 25.04.2010., 12:23   #7059
pozdrav!

meni nikad nisu izrasla 4 zuba - donje 5ice i 6ice, pa me zanima dali se za takav slučaj može dobiti bespatni implantat od hzzo-a? bilo je o tome riječ u emisiji nekoj na HRTu neki dan, ali sam uspijela samo uhvatit kraj kada su rekli da osobe kojima nikad nisu izrasli zubi imaju pravo na implantat... a sad na netu nemrem nači ništa o tome, pa ak mi netko može pliz pomoći!...

unaprijed hvala
sedmaod9 is offline  
Old 25.04.2010., 17:09   #7060
Quote:
sedmaod9 kaže: Pogledaj post
pozdrav!

meni nikad nisu izrasla 4 zuba - donje 5ice i 6ice, pa me zanima dali se za takav slučaj može dobiti bespatni implantat od hzzo-a? bilo je o tome riječ u emisiji nekoj na HRTu neki dan, ali sam uspijela samo uhvatit kraj kada su rekli da osobe kojima nikad nisu izrasli zubi imaju pravo na implantat... a sad na netu nemrem nači ništa o tome, pa ak mi netko može pliz pomoći!...

unaprijed hvala

Koliko ja znam Ne. Odnosno nisam nikada ćuo za to, iskreno ovo je prvi glas.
Krumpir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.