Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2009., 15:45   #1
Roland Garros 2009

Roland Garros 2009



Pred vratima je najveći turnir na zemlji. Kvalifikacije su počele već u utorak, a u nedjelju počinje i glavni turnir. Nagradni fond je 16.150.460€. Radi se o povećanju zbirnoga nagradnog fonda za 574.500 eura u odnosu na prošlu sezonu.

Prvi favorit kod muškaraca je ujedno i prvi nositelj. Naravno, riječ je o Rafaelu Nadalu. Kladionice su uvjerene u njegovu pobijedu više nego ikada. Rafaela će pokušati iznenaditi Roger Federer, koji ga je pobijedio nedavno, te Novak Đoković, koji je odigrao također susret za pamćenje. Svoju priliku će tražiti i Andy Murray.

Što se izostanaka tiče, iz top 100 sigurno neće igrati David Nalbandian, Mario Ančić, Richard Gasquet (kojem su organizatori odbili izdati i akreditaciju), Dmitry Tursunov, Jarkko Nieminen, Carlos Moya i Kei Nishikori. Još su neki igrači upitni, ali nitko više, osim nabrojanih, nije otkazao nastup.

Također treba istaknuti da je Gaston Gaudio dobio pozivnicu, te da će se pokušati vratiti na stare staze. Jedno vrijeme je bio i top 10 igrač.

Kod cura je prva nositeljica Dinara Safina, koju trenira naš Željko Krajan. Na sasvim drugom kraju ždrjieba je Serena Wiliams, a Venus je u Dinarinom drijelu ždrijeba. Dementieva, Janković, Kuznetsova ali i još neke igračice imaju velike ambicije, i sigurno se neće zadovoljiti sa samo nekoliko pobjieda.


Što se naših tiče, u glavnom turniru kod muškaraca su Čilić, Karlović i Ljubičić. Karanušić, Dodig i Veić nisu prošli kvalifikacije, a Ančić je otkazao nastup zbog poznatih razloga. Karlović bi već u trećem kolu mogao naletjeti na Nadala, ali prije toga mora dobiti Hewitta. Čilić je imao više sreće, u prvom kolu ga čeka Hernych, ako dođe do trećeg tamo će najvjerojatnije biti Gonzales. Juan Carlos Ferrero je prvi protivnik Ivana Ljubičića, zatim slijede Tomić ili Kohlschreiber, a onda Novak Đoković.

Karolina Šprem je jedina Hrvatica u turniru, ali bi joj se mogla priključiti Petra Martić
, koja je dogurala do trećeg kola kvalifikacija. Petra nikada nije igrala u glavnom turniru nekog GS-a. Jelena Kostanić-Tošić je već duže vrijeme ozlijeđena. Jelena Đokić je prva Karolinina protivnica, to je meč koji će sigurno privući mnogo pozornosti. U eventualnom drugom kolu, moguće protivnice su Dementieva i neka od kvalifikantica.

Kako sada stvari stoje, u parovima će nas predstavljati Lovro Zovko i Ivo Karlović, koji su odlučili igrati zajedno.

Kompletan ždrijeb možete naći na službenoj stranici turnira.
Luyindula is offline  
Old 22.05.2009., 16:26   #2
Kod zena mislim da ce osvojiti Safina(napokon)

Sto se tice muskaraca mislim da je umjesto prognoza ko ce osvojiti,bolje prognozirati koliko ce Nadal izgubiti setova.Ja kazem da ce izgubiti 1 set na cijelom turniru.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Old 22.05.2009., 16:33   #3
Mislim da ovaj put Nadal neće osvojiti.
Federer je moj favorit.
nar.kO is offline  
Old 22.05.2009., 17:10   #4
Ja to govorim već 3 godine pa kurac od ovce.

Evo potpisujem te.
Chiro is offline  
Old 22.05.2009., 19:01   #5
ja kazem da Nadal nece izgubit seta do finala a u finalu gubi tri seta od Federera!!!
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Old 22.05.2009., 19:04   #6
Evo ga, i Petra Martić je ušla u turnir. Pobijedila je Rodinu 6:4 6:4, i tako prošla kvalifikacije bez izgubljenog seta.
Luyindula is offline  
Old 22.05.2009., 19:07   #7
Quote:
tnt_tunja kaže: Pogledaj post
ja kazem da Nadal nece izgubit seta do finala a u finalu gubi tri seta od Federera!!!
Ma nema šanse, Federer neće uzet tri gema
Nashty is offline  
Old 22.05.2009., 19:27   #8
pa šta vam je ljudi meč nadal-federer uopće nije za raspravu,non stop se govor sad ce dobit federer,a on sve više i više puši.kako je rekao stevo nash ne da neće uzet tri seta neće uzet tri gema.prošle godine je uzeo 4 sada neće ni toliko.a zašto se uopće raspravlja o tom finalu kad federer nema šanse niti protiv đokovića niti protiv murraya
Allen-Iverson is offline  
Old 22.05.2009., 19:32   #9
finale Williams-Williams?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 23.05.2009., 10:53   #10
Petra može biti zadovoljna rasporedom. U prvom kolu ide na Santangelo, koju može dobiti, a onda na Wozniak (24.) ili Niculescu.
Luyindula is offline  
Old 23.05.2009., 12:03   #11
isto se tako govorilo i sad za Madrid nema sanse pa ga rasu ko pxxxu,al nebitno ni Nadal nije imao nekih posebnih sansi protiv Federer-a u Wimbledonu pa ga uze...u svakom slucaju bit ce zanimljiv turnir!!!

u zenskoj konkurenciji predvidjam finale Safina - S.Wiliams!!!
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Old 23.05.2009., 12:12   #12
isto se tako govorilo i sad za Madrid nema sanse pa ga rasu ko pxxxu,al nebitno ni Nadal nije imao nekih posebnih sansi protiv Federer-a u Wimbledonu pa ga uze...u svakom slucaju bit ce zanimljiv turnir!!!

u zenskoj konkurenciji predvidjam finale Safina - S.Wiliams!!!
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Old 23.05.2009., 13:47   #13
Quote:
tnt_tunja kaže: Pogledaj post
ja kazem da Nadal nece izgubit seta do finala a u finalu gubi tri seta od Federera!!!
neće federer u finale...
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Old 23.05.2009., 13:53   #14
A ne otpišimo ni Đokovića.
Sjajno je odigrao Madrid.

Ma da on uvijek tako,dođe na turnir kao veliki favorit da skine nekog od prve dvojice,a posisa od npr. Gonzalesa.
nar.kO is offline  
Old 23.05.2009., 17:47   #15
sutra bi trebo biti badnera na hrt-u
dobar zdrijeb za marina i petru za druge i ne
bit ce zanimljiv mec dokic i sprem
__________________
Ne slusaj cajke, jer time pljuješ na milijune grobova odvažnih
i viteških Hrvata, koji dadoše svoje živote, da bi Hrvatska živjela. Ja u svome srcu nosim duboko poštivanje na njih.
tin_vk is offline  
Old 23.05.2009., 19:05   #16
Quote:
r.kO kaže: Pogledaj post
A ne otpišimo ni Đokovića.
Sjajno je odigrao Madrid.

Ma da on uvijek tako,dođe na turnir kao veliki favorit da skine nekog od prve dvojice,a posisa od npr. Gonzalesa.

Na svim Rolan Garosima na kojima je igrao do sada Novak je gubio jedino od Nadala, informisi se pre nego sto lupis. Ove godine konacno ima sansu da dodje do finala, poslednja dva meca protiv Federera je dobio tako da ....
Ajde Nole !
TAKANOHANA is offline  
Old 23.05.2009., 23:37   #17
Quote:
TAKANOHANA kaže: Pogledaj post
Na svim Rolan Garosima na kojima je igrao do sada Novak je gubio jedino od Nadala, informisi se pre nego sto lupis. Ove godine konacno ima sansu da dodje do finala, poslednja dva meca protiv Federera je dobio tako da ....
Ajde Nole !
Haj malo bolje pročitaj moj post,pa reci jesam li ja direktno mislio na ovaj grand slam?

Pisao sam općenito za sve grand slam turnire.


Na svaki je došao u velikoj formi najavljujući pohode (ala Ilija Garašanin u djelu "Načertanije").

Osvojio je samo AO.
nar.kO is offline  
Old 24.05.2009., 00:40   #18
Nadal osvaja! Po peti put!
brioni is offline  
Old 24.05.2009., 10:39   #19
Od 11h ćete na ovom sajtu moći pratiti tekstualni prijenos meča hewitt-karlović....
zutaloptica is offline  
Old 24.05.2009., 12:34   #20
Počeo Karlović, svatko drži svoj servis, ali mi hewit izgleda puno bolji.
Svaki put kad se odigra par udaraca, poen je Hewitov, Karlović poene osvaja samo na grešku Hewita, i na servis.
__________________
thomo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.