Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2008., 13:20   #641
ja to radim vec 10 dana i zasad je sve ok -imam 2 obicne guste podnice i jedan madrac
larlar is offline  
Old 31.12.2008., 14:48   #642
evo ovako... kad bi kupovali madrac bi li odabrali hitex madrace ili hespo?

rijec je o sljedecem- muz ima problema sa kraljeznicom,i kupujemo nove madrace... u hespa sam nasla jedan koji je ok, jedan 90x180 je 4200kn, plus 600kn podnica(od poliuretanske pjene), dok u hespa imamo ponudu za madrac exkluziv koji za dupli krevet sa podnicama dode toliko, s tim da je ovaj s nekim oprugama(Džepićasta (TFK) opružna jezgra )...

e sad neznamo sta bi za njega bilo bolje (ja osobno mogu i na kamenu spavati za sada nemam tegoba, ali on....), ako netko ima iskustva nek mi kaze, iako sam ja vise za madrace od poliuretanske pjene...
anna01 is offline  
Old 03.01.2009., 15:33   #643
madrac ergostar

namjeravamo kupiti madrac ergostar.

Zanima me dal znate gdje ga nabaviti po jeftinijoj cijeni. (primjer našli smo u nekermanu za oko 400kn jeftinije).

p.s. Naručili bi od Oriolik, ali on ne radi hladno ljevane pjene, a mi želimo takvu pjenu, a ne PU.
PU i hladno ljevana pjena jest jedno te isto, al ima razlike u načinu izrade i konačnom proizvodu (barem tako kaže striček google).
marek45 is offline  
Old 04.01.2009., 19:05   #644
Kupila sam anatomski madrac od poliuretanske pjene preko oglasnika potpuno nov, zapakiran i vakumiran 190x160 700 kn, od nekog tipa koji je madrac dobio kao otpremninu, kad mu je firma otišla u stečaj. Boljela su me ramena zadnjih mjesec dana, mislim da sam se prehladila, u zadnjih 5 dana bol se smanjivala, sad me boli samo lijevo rame u jednoj točki. I naručila sam sad i tempur jastuk Symphony od Apollonie, imaju novogodišnji popust od 20% na sve proizvode.

http://www.apollonia.hr/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 04.01.2009. at 19:12.
soks is offline  
Old 07.01.2009., 17:39   #645
Mi već tjedan dana spavamo na Hespovom Viscostaru 160x200 kao bebe
Mayo is offline  
Old 07.01.2009., 21:47   #646
Vidim da ovdje pišete što kupiti kad bi se kupovalo. Svaki je madrac super kad ga dopelaš novog i staviš umjesto starog. Mene zanima dal neko spava barem tri godine na ortoflex-u od oriolika ili na steli od perfecte i kakvi su dojmovi nakon toliko vremena.
lojz is offline  
Old 08.01.2009., 23:44   #647
moje iskustvo s kupnjom madraca

Prvo sam bar mjesec dana isrobavao sve moguće madrace posvim salonima u zgb u principu postoje 3 verijante madraca:

-opruge: i to obična starinska bonell jezgra ili đepičasta jezgra, svi zanmo kakav je obični madrac s oprugama i to nisam htio, ovi sa đepičastom jezgrom su izvrsni, udobni (recimo hespo exclusive) al meni je bio problem to što su teški i nezgrapni za rukovanje, preokretanje, ne može im se skidati navlaka i dat na pranje, problemi oko seljenja i sl.

- pjene: postoje PU pjene i hladno ljevane pjene, navodno su kao bolje ove hladno ljevane što je i vrlo vjerojatno istina jer mi ove PU djeluju kao najobičnije spužve, uglavnom na tim madraciima imam osjećaj da propadam i da ne drže dobro moje tijelo, postoje i one spore memory pjene, tipa Tempur, al mislim da se ne bih mogao naučiti na takav madrac a i navodno je na njima toplo spavati, jer ti tijelo propadne u tu pjenu pa ti je vruće, uglavnom pjene nisu zamene

- latex/kaučuk: osobno su mi ovi madraci najudobniji (pored onih od đepičaste jezgre) djeluj malo gumeno i super je ležati na njima, ja sam se odlučio za 7 zonski madrac od 100% latexa od Biosana-imaju dućan Dskont madraca (MV sluga d.o.o.) Solidumu na katu, imaju 6 tvrdoća i ja sam doabrao malo tvrđi 4
podnicu sam uzeo u Perfekti jer su im podnice, kojima se može podizati glava i noge, bile najjeftinije, jako sam zadovoljan podnicom!! kako mi je stigla doma prije madraca spavao sam na podnici sa starim madracom i stvarno totalno druga priča!

o latexu: moje iskustvo
postoje i madraci sa 20%prirodnog latexa i ostatak od umjetnog latexa tipa Hespo Latex Prima, ili 30% Hespo Latex prima plus, u Perfecti su to Orion ili Orion+ uglavnom razlika između madraca od 20% i onog od 100% latexa je očita pod prsitma, kad se legneš na njih, a i u cijeni,,, ovi s manje latexa su kao spužve a ovi 100% su mekani i gumasti i nekako je ljepše na njima ležati

madrac 200/90 sam paltio 2300kn s tim da je bio na sniženju 30%

inače super web stranice su

http://www.ambient.hr/

al najbolje je ići i probati šta najbolje kome odgovara
plav24 is offline  
Old 10.01.2009., 16:34   #648
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Mi već tjedan dana spavamo na Hespovom Viscostaru 160x200 kao bebe
Ja imam Viscostar vec godinu dana i stvarno je savrsen, kupili smo tvrđu varijantu F2. www.hespo.hr - opisuje materijale i odlike
kikej is offline  
Old 10.01.2009., 16:39   #649
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Kupila sam anatomski madrac od poliuretanske pjene preko oglasnika potpuno nov, zapakiran i vakumiran 190x160 700 kn, od nekog tipa koji je madrac dobio kao otpremninu, kad mu je firma otišla u stečaj. Boljela su me ramena zadnjih mjesec dana, mislim da sam se prehladila, u zadnjih 5 dana bol se smanjivala, sad me boli samo lijevo rame u jednoj točki. I naručila sam sad i tempur jastuk Symphony od Apollonie, imaju novogodišnji popust od 20% na sve proizvode.

http://www.apollonia.hr/
Ne vidim nigdje na internet stranicama apollonie da nude popust - jel već uključen u one cijene ili je prošlo sniženje?

Zadnje uređivanje laella : 10.01.2009. at 19:34.
kikej is offline  
Old 11.01.2009., 00:42   #650
Quote:
plav24 kaže: Pogledaj post
- pjene: postoje PU pjene i hladno ljevane pjene, navodno su kao bolje ove hladno ljevane što je i vrlo vjerojatno istina jer mi ove PU djeluju kao najobičnije spužve,
PU pjene i jesu najobičnije sužve. ono...spužva vulgaris
Bocca della Verita is offline  
Old 11.01.2009., 17:07   #651
dali netko ima iskustva sa dormeo madracima
zoko5322 is offline  
Old 12.01.2009., 13:14   #652
Quote:
zoko5322 kaže: Pogledaj post
dali netko ima iskustva sa dormeo madracima
ja uzeo prije 2 mjeseca doremeo memory 140 x 200 (2300kn), to je onaj koji ima 12cm ecel spužve i 2 cm visko elastične spužve, po meni madrac je površinski udoban, ali mi je onaj donji nosivi sloj premekan, ( jer je taj dio napravljen od najeftinije pu pjene)
p.s. prodajem ga upol cijene
swimer is offline  
Old 12.01.2009., 23:18   #653
iskustva s madracima

pa da PU je ustvari najobičnija spužvetina za kurac , takav je osjećaj kad ju takneš a i kad se legneš...jednostavno propadneš, brijem da se takav madrac vrlo brzo razloha...kolko para tolko muzike...


ja sam isprobao dormeo memory i onaj drugi jeftiniji ormeo, imate TV prodaja dućan u Radničkoj cesti-odmah na početku kod plinare ZGB- za one koji hoće viditi kako u stvarnsti izgledaju sva ta sranja sa tv prodaje ... uglavnom nebi kupio taj dormeo nikad, katastrofa

btw sad za Božić bila je nekakva akcija od firme Marion, oni su nudili madrac od 100% latexa veličine za bračni krevet s podnicom od bukve za 1700kn-što je stvarno jaaaako jeftino, i još uz to dobiješ merino prekrivač iste veličine... inače talijanska firma- nisam našao HR site ili kontakt al valjda netko zna tu reklamu... vrtila se na NIT TVu.čini mi se...

http://www.marionlatex.com/

... to sam isto vidio na TVu al sumnjivo mi je to sa tv prodajom i madracima, trebalo bi uvijek isprobati prije....

Zadnje uređivanje plav24 : 12.01.2009. at 23:24.
plav24 is offline  
Old 12.01.2009., 23:50   #654
...sam si rekao - koliko para , toliko muzike.
mora u necemu biti kvaka.
Bocca della Verita is offline  
Old 13.01.2009., 10:22   #655
Quote:
lojz kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje pišete što kupiti kad bi se kupovalo. Svaki je madrac super kad ga dopelaš novog i staviš umjesto starog. Mene zanima dal neko spava barem tri godine na ortoflex-u od oriolika ili na steli od perfecte i kakvi su dojmovi nakon toliko vremena.
lojz, imam ja veliki stellu (160x200) na kojoj već tri godine spavaju dvije konkretnije osobe
super se srži, jako je ugodan za spavanje i još uvijek je čvrst kao na početku. nema nikakavih deformiteta ili vidljivih ili osjetnih neravnina. u te tri godine malo se oštetilo ono platno na površini na dva-tri mjesta. također, to platno nije više onako savršeno napeto.
moram napomenuti i da smo se zbog dobrog kreveta odrekli kauča (mali stan) tako da se krevet (to jest madrac) upotrebljava i za dnevna izležavanja, gledanje televizije i slično. mislim da je i inače, a naročito s obzirom na to, stvarno vrlo odgovarajući omjer cijene i kvalitete.
mayy is offline  
Old 13.01.2009., 11:49   #656
Quote:
kikej kaže: Pogledaj post
Ja imam Viscostar vec godinu dana i stvarno je savrsen, kupili smo tvrđu varijantu F2. www.hespo.hr - opisuje materijale i odlike
Mi imamo F1 i dobar je, htjela sam u početku F2, ali ispalo je da smo uzeli ovaj i taman mi je. Mislim da bi F2 bio možda malo pretvrd.
I da, i drugi tjedan spavamo kao bebe
Mayo is offline  
Old 14.01.2009., 23:30   #657
Quote:
lojz kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje pišete što kupiti kad bi se kupovalo. Svaki je madrac super kad ga dopelaš novog i staviš umjesto starog. Mene zanima dal neko spava barem tri godine na ortoflex-u od oriolika ili na steli od perfecte i kakvi su dojmovi nakon toliko vremena.
Kupila sam madrac Stella u Perfecti (isto na preporuku) na velesajmu prije tri godine...
160x200 sto je stvarno dovoljno za dvoje (ima i od 180x200)...
Zadovoljna! Narucila i stiglo na vrata odmah drugi dan.
To je jedan od najcvrscih modela i jako udoban za spavanje, ima zimsku i ljetnu stranu...
Preporucila bih i njihove podnice (podesive...imaju nekakve kopcice pa mozes podesavati pritisak na kicmu...)
madrac + dvije podnice ako se dobro sijecam oko 2200 kn.ako hoces kvalitetu a nepretjerivati u cijeni to je stvarno dobar omjer...
stella rules!
Joomla is offline  
Old 14.01.2009., 23:30   #658
Quote:
kikej kaže: Pogledaj post
Ne vidim nigdje na internet stranicama apollonie da nude popust - jel već uključen u one cijene ili je prošlo sniženje?
prošlo je. to je bio božićni popust i trajao je do Nove godine.
Uglavnom moje iskustvo s madracem je odlično, moj suprug mi je rekao prije par dana da ga "već par dana nisu zaboljela leđa". no, onda sam se iznenadila jer je ispalo da njega povremeno bole leđa već godinu dana, ali je cijelo vrijeme šutio, a kad su mene boljela ramena mjesec dana ja sam se odmah uspaničarila i kupila anatomski madrac.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 14.01.2009. at 23:42.
soks is offline  
Old 14.01.2009., 23:59   #659
Quote:
lojz kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje pišete što kupiti kad bi se kupovalo. Svaki je madrac super kad ga dopelaš novog i staviš umjesto starog. Mene zanima dal neko spava barem tri godine na ortoflex-u od oriolika ili na steli od perfecte i kakvi su dojmovi nakon toliko vremena.
Kupila sam madrac Stella u Perfecti (isto na preporuku) na velesajmu prije tri godine...
160x200 sto je stvarno dovoljno za dvoje (ima i od 180x200)...
Zadovoljna! Narucila i stiglo na vrata odmah drugi dan.
To je jedan od najcvrscih modela i jako udoban za spavanje, ima zimsku i ljetnu stranu...
Preporucila bih i njihove podnice (podesive...imaju nekakve kopcice pa mozes podesavati pritisak na kicmu...)
madrac + dvije podnice ako se dobro sijecam oko 2200 kn.ako hoces kvalitetu a nepretjerivati u cijeni to je stvarno dobar omjer...
stella rules!
Joomla is offline  
Old 15.01.2009., 00:37   #660
eto mi bas kupili novi "memory foam" madrac, i jastuke!prezadovoljni smo!(ali mislim da zavisi sve od kojeg proizvodaca uzmete).. neznam koliko kostaju u Hrvatskoj, mi smo svoj bez jastuka platili na popustu oko 7000 kn
gogacro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.